Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość KasiaSlowik

Porodówka w Gamecie Rzgów

Polecane posty

Gość gość
O widze ze moje wpisy znikaja.hmm pewnie dlatego ze opisuje swoje zawiedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darkaEoP
Dziewczyny, ja mam termin na 3.05. Czyli już tuż tuż :) Czy któraś z Was będzie rodzić w podobnym czasie? Mam nadzieje, że malutka wyjdzie wcześniej, chociaż po badaniach gin i ktg nie spieszy jej się na ten świat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościówka00
Dziewczyny a jak to jest jeśli ktoś nie chce karmić piersią w ogóle ? Czy w planie porodu jest taka opcja do zaznaczenia, żeby położne wiedziały o tym ? I tak dziecko dokarmiane jest zazwyczaj mm z tego co słyszałam, więc mam nadzieję, że panie nie objadą mnie od razu tylko zrozumieją to i uszanują moją decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzik85
Gościówka wogóle się nie mart. Co im do tego jak karmisz! Ja tez na poczatku chcicalm dać tylko siarę i piersią nie karmić ale jakos się przekonałam i jak da rade to 6 miesiecy pokarmię ale to maks. :) Ja się strasznie zapasłam i liczę ,ze mnie to troszkę odchudzi;) Ludzie są różni ale nie sądzę aby Cię ktoś piętnował ,klinika by sobie chyba opinie popsula!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościówka00
dzik85, dzięki :P Ja to nawet bym nie chciała od razu po porodzie dostawiać dziecka do piersi, bo boje się, że jak sie nauczy od początku to poźniej z butli nie będzie chciała jeść a serio nie wyobrażam sobie siebie i karmienia takiego i ciekawa jestem co w związku z tym położne robią, ale chyba logiczne jest , że trzeba je wcześniej uprzedzić ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ancia_87
gościówka00- przed porodem dostaniesz ankietę , jak chcesz karmić. Ale radzę powiedzieć dodatkowo. Proponuję Ci zabezpieczyć się w mleko w które byś chciała podawać, no jedynie ze będziesz później kontynuować te które Gameta proponuje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzik85
Ancia87 ma duzo racji z tym własnym mlekiem! Bo jak się maluch przyzwyczai do ich mleka to kaput:) Tam chyba dają takie jednorazowe buteleczki tylko którego producena? Co do jednorazowego czy dwukrotnego dostawienia do piersi to bym się nie bała:) Z tego co słyszlam to dziecku łatwiej jest z butelki pic i raczej mamy maj problem w drugą stronę ! z butelki na cyca tak ,że głowa do góry! Ja już nawet sobie nakładki kupilam aby mnie moja młoda nie pogryzła. Zapewne po cesarce to bede dostawiac do pustego cyca:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościówka00
Dzięki dziewczyny :) no właśnie, ktoś wie jakie mleko mm dają w Gamecie ?? Dużo czytałam o mleczkach i to sprawa indywidualna dla każdego dziecka, ale dużo osób poleca "bebilon comfort" na początek... żeby spróbować od tych tańszych ... w ogóle to zastanawiam się też, czy może nie ściągać pokarmu laktatorem i po prostu dawać z butli, to też zawsze jakiś pomysł ( o ile będzie pokarm ) ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ancia_87
Z tego gdzie czytałam to Enfamill podają. Ja miałam swoje Bebilon w jednorazowych buteleczkach. i Później już przy nim zostałam, bo niestety dzidzi nie chciało cyca i po paru dniach już nie miałam pokarmu, nawet laktator nie pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podaja Enfamil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkaEoP wcale nie wykluczone, że ja wyląduję w podobnym czasie. Termin mam na 21.05 ale mój synek raczej z tych spieszących się. Trzymam tylko kciuki, żeby wytrzymał chociaż do piątku a najlepiej do poniedziałku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxkasx
Witam mamusie - w czwartek mam rozmowę kwalifikacyjną do porodu w gamecie u dr Strużyckiego? Czy któraś z pań miała u niego? jak przebiega? a i mam inne pytanko czy jeśli mam średnie wyniki moczu (bakterie w moczu i kryształki mineralne) to mogę nie zostać zakwalifikowana? Pytam bo nie wiem czy jest sens płacenia 150 zł i zostania odesłanym z kwitkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ancia_87
Też miałam bakterie , nie raz liczne lub bardzo liczne, nie ma żadnych przeciwskazań aby rodzić w Gamecie. W jednym miesiącu wyszły mi kryształki ale dowiedziałam się że od napoju gazowanego, ograniczyłam i było ok. Ale lekarz prowadzący myślę że powinien zasugerować Ci branie jakiś tabletek na drogi moczowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja praktycznie od samego początku mam kiepskie wyniki moczu. Nawet antybiotyk nie pomógł. Kwalifikację przeszłam bez problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gośćowka00 nie wiem czy przyjemniejsze jest odciąganie pokarmu laktatorem? Proszę zastanów się jeszcze czy nie karmić piersią, bo jesli tylko nie ma przeciwskazań to zapewniam że jest to przede wszystkim po za ogromna wygoda to również ogromne wzruszenie i radość gdy kładą ci ten najdroższy bezbronny całkowicie od ciebie zależny skarb na brzuchu, a on po omacku z otwartą buźką szuka piersi i twojego ciepla i bezpieczeństwa .... Jest to tak cudowne uczucie że nie pozwól sobie go nie poznać. A maleństwo do butelki się nie przytuli.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanca83
Drogie mamy jestem juz po porodzie w gamecie,może nie będę się zaglębiac w szczególny bo mialam bardzo ciężki poród który skonczyl się kleszczami,tak wiem ze pewnie teraz wiele z was zlapie się za glowe jak to kleszcze w dzisiejszych czasach ale te kleszcze uratowaly życie mojej córki.Opieka poporodowa na 6+,pokazano jak przykladac dziecko do piersi,dostalam ODP na każde moje pytanie i więcej.Polecam z czystym sumieniem.Jeżeli macie pytania chętnie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćowka00
Gość - mój wybór i moja sprawa jak chcę karmić, a może po prostu nie mam tak ogromnego instynktu macierzynskiego jak Ty.. poza tym z maleństwem można się przytulać w inny sposób niż przy "cycu" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalipsse
darkaEOP ja mam zgłosić się 4 maja na cc do Gamety chyba że wykluję się wcześniej bo tak było przy pierwszym synku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzik85 na kiedy masz termin? Odwołując się do Waszych wypowiedzi, uważam że nie ma co krytykować czy będziemy karmić piersią czy nie, tak samo dotyczy to porodu. Jeśli ktoś nie chce to nie ma co zmuszać ani potępiać... Uważam że każda kobieta powinna mieć wybór co do tych spraw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzik85
Kaarotkaa ja mam termin z usg na 2 czerwca ale nie mam pojecia kiedy Pan doktor ustali mi cesarke :/ 15 mam kwalifikacje to będę wiedziała jak to logistycznie rozwiaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedługorodzę
A czy w Gamecie wypełnia się plan porodu ?? Czy można przywieźć swój wydrukowany i wypełniony ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żal mi przyszłych mam bez instynktu a jeszcze bardziej ich dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na prawde nie rozumiem dlaczego się tu nawzajem krytykujemy.. dajmy sobie wybór, a ocenianie i słuchanie kto jaki jest jeżeli czegoś robić nie będzie, wcale życia nie ułatwia, na prawde. poza tym pytanie nie dotyczyło tego kto, co myśli o tym, żeby nie karmić piersią, tylko jak odnosi się do tego Gameta - i na temat gamety powinnyśmy tu rozmawiać, a nie robić to co robimy. bo to jest forum na temat gamety.. :) dajmy sobie żyć dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta, zgadzam się z Tobą. Każdy ma prawo wyboru i nie mamy prawa tego oceniać. Gośćowka00 jeśli chcesz karmić maluszka mlekiem odciągniętym to myślę, że warto jest zainwestować w dobry laktator elektryczny. Z siostrą kupiłyśmy Lovi Prolactis z funkcją elektrycznego i ręcznego odciągania. Siostra już urodziła tydzień temu i mówi, że z ręcznego nie da się korzystać na dłuższą metę bo idzie zwariować. Nie dość, że trzeba się namachać to idzie to koszmarnie wolno. Siostrzeniec niestety musiał zostać w szpitalu więc laktator jest wykorzystywany przy każdym karmieniu i naprawdę się sprawdził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gosciówka00. Jeśli chcesz karmić laktatorem kup sobie porządny i mobilny. Polecam medela swing (cichy -to bradzo wazne; mały i mobilny - zmiesci się nielal w kopertówce). Ja karmiałm tak pierwsze dziecko z konieczności prawie... rok, straszne meczące, ale warto było i ma to też swoje dobre strony (dwa drogie laktatory "zajeździłam" po 3 miesiącach). Najważniejsze, że to mleko matki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fafia
Edith_85 Mamy termin na ten sam dzien! Tzn wg okresu mam na 28 ale z usg na 21 i tego doktor kazał mi sie trzymać :) Mozliwe ze spotkamy sie na miejscu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karena_2008
Witam, ja również muszę się podpisać pod dobrymi opiniami dot Gamety. Mój drugi synek również postanowił nie wychodzić sam i ponownie miałam wywoływany poród. Poród udał się na szczęście siłami natury i trwał 3 godziny.Zgłosiłam się na wywołanie w dniu 24-04 i dostałam oksytocynę- ok godz 13:00 poczułam pierwsze skurcze, a o godz 16:00 powitałam na tym świecie swoje szczęście. Mój poród odbierała Pani Magda i mogę z czystym sumieniem powiedzieć że jest to osoba z powołaniem. Z dzidziusiem wyszliśmy 26-04. Nie jestem w stanie złego słowa napisać co do opieki i pracy personelu. Między moim porodem wywoływanym 3,5 roku temu w Madurowiczu, a Gametą jest przepaść nie do opisania. Podpisuję się pod opinią jednej z mam na tym forum. Żeby docenić taki szpital jak Gameta to pierwsze dziecko trzeba urodzić w szpitalu państwowym. Jeśli macie jakieś pytania to piszcie. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzik85
Dziewczyny na ile wczesniej przed planowanym terminem porodu miałyście cc? Chciałam tez spytać o znieczulenie , ile po mozna chodzić? i czy mialyscie akies bole glowy czy inne dolegliwosci ? Sciaskam Dzik85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedługorodzę
Karena_2008 czy w Gamecie wypełniałaś plan porodu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×