Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Starania o 2 dziecko START

Polecane posty

Gość serioserioserio serio
Ja wam powiem jak to u mnie np. sobota z dwójką wygląda. Wstają około 8 rano i już zaczynają biegać po całym domu, zanim ich zaproszę do jedzenia i ubrania się jest koło 9 - 9:30... Potem bawią się, coś porobią i około 12:30 - 13:00 mała idzie spać. Wstaje około 14:00, potem około 16:00 obiad, no i juz sama zabawa. Między 18:30 - 19:00 kąpiel, myją się póki co razem w wannie, no i koło 19:30 kolacja i 20:30 - 21:00 spanie, a i tak szaleją. No i koło 22:00 mamy spokój... No a w normalny dzień wstają o 6:30 i idą spać koło 20:00. Muszą mieć rutynę, bo inaczej wszyscy byśmy oszaleli :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka_32
Serioserio z tymi zabawkami jest u nas to samo a ja mam Narazie tylko jedno dziecko! Po wigilii gdy w pokoju ukladalismy zabawki mój mąż stwierdził że ja drugi będzie chłopak.i będzie miał tyle zabawek co Toska to musimy dobudowac dwa pokoje. A moja mama po urodzeniu Tosi powiedziała ze dziecko nie ma żadnych zabawek i tak nie może być więc pojechała i kupiła jakieś miski. Ja to trochę je rozdzielam, część wyniosłam do garażu bo idzie oszalec! A teraz ma fazę na lalki! Nawet dziś w kościele miała ze sobą dwie lalki, misia i dwa klocki.... Co do spania to śpi jeszcze w dzień :) przeważnie 1-1,5 wiec ja staram się zrobić np obiad do jej drzemki żeby mieć chwile spokoju :) Spać chodzi 21-22 i śpi do 8:30-9:30. Jak Będzie drugie to nie wiem jak ja się ogarnę. Dopiero niedawno zaczęłam znów pić dwie ciepłe kawy dziennie bo do 1,5 roku była jedna i to zimna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serioserioserio serio
Anka_32 - z tymi kawami dobre, ale to prawda. Nawet czasem tego nie widzisz, ale nie masz czasu kawy się napić, nie mówiąc już o jakichś wyjściach z koleżankami :)... Spokojnie, poradzisz sobie z dwójką, przez pierwsze dwa - cztery miesiące może być ciężko, ale przyzwyczaisz się. Musisz robić wszystko to samo co z pierwszym dzieckiem tylko podwójnie :). Z tymi zabawkami naprawdę masakra. Chodzić czasem nie można, bo wózek dla lalek stoi, misie, odkurzacz zabawkowy, kubki plastikowe, piłki i rowerek na to wszystko. Czasem może być ci ciężko z taką małą dwójką, ale nie poddawaj się nigdy, nawet jak dwójką na raz będzie ryczeć :). Musisz od początku wprowadzać rutynę i pokazywać starszej zmiany, przyzwyczaić ją do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka_32
Bombka 88 myślę że za wcześnie jeszcze na logopede, każde dziecko rozwija się swoim tempie. Moja szczególnie wszystko jakos tak ogarnia ale np nie raczkowala tez czekałam na raczkowanie i też miałam iść do lekarza aż wreszcie odpuscilam a za chwilę poszła na nogi. Właśnie z tymi stałymi godzinami w ciągu dnia to jest super rozwiązanie, kiedyś czytałam że dziecko nie odróżnia pór dnia i ważne są te stałe godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serioserioserio serio
Bombka 88 - rzeczywiście nie musisz się bać, każde dziecko rozwija się inaczej. Na przykład moja Tośka to straszny pulpet :) i ona tez w ogóle nie raczkowała, a jak miała 10 miesięcy juz chodziła, a raczkować się nie nauczyła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bombka 88
Serio i tez tak uwazam ze chyba sunek ma jeszcze czas. :) moj sun tez pulpet 1.5_ roku i 14,5 kg i okolo 90 cm. Trz nie raczkowal siedzial jak mial 6_ msc i od razu na nogi ...nio moze nie jeden dzien raczkowal ale do tylu a potem nozki. Ja pracuje od 8 msc zycia synka i w dzien siedzi z nim moja mama wiec wstajemy o 6 odcpon do pt i wtscamy o 18-19. Kolacja kapanie i spac. Chcialabym drugie bo nie chce dopuscoc do tego aby byl jedynakiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nick - - - - - - -Wiek - - - Cykl starań - - - - - Data nadejścia @ Sylwia 86 - - - -28 - - - - - - 1 - - - - - - - - - - - - -8.01.2015 Bombka88 - - - 27- - - - - - 1 – - - - - - - - - - - -27.01.2015 Milena8889 - - 26 - - - - - - 4 - - - - - - - - - - - - Dita333 - - - - - 31- - - - - - -5- - - - - - - - - - - - -30.01.2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli kogoś pominęłam to przepraszam. Dopisujcie się same do tabelki według terminu @ uaktualniajcie na bieżąco to będziemy wiedziały, która testuje, ile dni pozostało itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka Mój śpi od 21 do 6, na weekend zaszalej to do 6.30:) W dzień u babci od pon.do piątku t godzinkę pośpi, czasem 1,5ha. U mnie na weekendy czy jak mam wolne to raczej śpi po 2godz...Nie wiem dlaczego.. serioserio Jesli chodzi o czas wolny to nigdy o nim nie marzyłam "dosłownie". Pracuję do 15, obiad wieczorem już podszykowany, więc tylko coś dorabiam, albo na świeżo szykuję, obiad i poświęcam czas Młodemu do kąpieli..W między czasie pranie ściągnę, nastawię, coś do obiadu podszykuję na nastepny dzień, ogarnę kuchnię, a wieczorem zwykle prasuję...Bo moje rzeczy d pracy, męża no i małego Smyka:) Więc wolny czas to mam w piątek i sobotę wieczorem, wtedy nie muszę szykować obiadu i daję luz na prasowanie i sobie jakiś serial obejrzę..Ale to kosztem mojego snu. Bombka Z twoim synem wszystko w porządku. Mojej siostry syn starszy od mojego trzy miesiące, też później zaczął mówić i dalej między nimi jest przepaść jeśli chodzi o gadkę, ale za za to jest bardziej rozwinięty, jeśli chodzi o np.rysowanie, układanie klocków, itp. Dzieci rozwijają się w różnym tempie, nie wolno porównywać:) Mój to w ogóle jest wulkan i ma milion pomysłów. Długo nie mogłam go zostawić nawet na 2 minuty, żeby się wysikać, bo nie wiedziałam co wykombinuje, jak mnie nie będzie.. Teraz jakoś lepiej:) Ale dalej muszę mieć oczy otwarte:) Bo nie znam dnia, ani godziny..:) Mam nadzieję, że 2 będzie spokojniejsze:) Jestem ciekawa, kiedy "zaskoczę".. Ciekawe, czy zamknę się w 12 m-cach..Bo niby tyle lekarze dają na staranie się na "luzie"... Eeechh.. Zobaczymy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bombka 88
Wiem wiem wiem staram sie nieporownywac ale jak ktos zwraca mi uwage na cos u synka to zaraz doszukuje sie drugiego dna sprawy ale juz nie bede :). Nio ja jestem ciekawa ktora pierwsza poinformuje nas o drugiej fasolce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bombka 88
U mnie @ sie wptowadzila 4dc i juz wieczorem :) dopadne meza hahah:) synek chodzi spac ok 20 to o 21 z pewnoscia sie polozymy i wtedy z nienacka bach:):):) podobno zaraz po @ warto sie bzykac jak chce sie miec coreczke a nieukrywam ze bylo by fajnie miec parke :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka_32
Bombka no ja ostatnio wydedukowalam ze właśnie moja córka została "zrobiona" zaraz po okresie a byłam pewna że w owulacje, ale jak zapadła decyzja o drugim.dziecku.to jakoś tak z sentymentu.zaczęłam sobie przypominać jak to było ;) no i wyszło mi ze raczej była zrobiona zaraz po okresie bo miesiąc po okresie z krwi mi wyszło 4-6 tydzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka_32
Ja w pierwszej ciąży przez jakieś pół roku cierpialam strasznie na ból głowy. Na samym początku złapał mnie taki ból ze poduszka mnie uwierala i nie wiedziałam jeszcze ze można brać paracetamol i cala noc się meczylam. Teraz mi się to przypomniało bo właśnie boli mnie głowa no i mąż przyniósł mi ibuprom a ja do niego ze nie mogę tego i ma mi przynieść paracetamol i dziwnie na mnie spojrzał i stwierdził ze lepiej bedzie dla wszystkich jak szybko znajdę w ciążę. Kompletnie nie wiem o co mu chodziŁo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bombka 88
Hahah:) nio tak bol glowy - wymowka zony :):) ja to czesto slysze od meza. Jezeli chodzi o cykl to ja ten cykl bede na luteinie od 16 do 25 wiec @ powinna byc gdzies ok 27.01.2015 wiec mysle ze owu powinnam miec 10-13 ale nie zaszkodzi jak dzis zaszalajemy :) przy synku to testy owu wyszly mi dopiero ok 6 pazdziernika a synka zrobilismy 25 wrzesnia bo @ mialam wtedy 15 wrzesnia czyli dokladnie 20dc .....czyli moge dedykowac ze owu mam wczesniej ( wiem ze teraz tak nie musi byc ). Zobaczymy. Dla mnie najlepiej byloby gdybym zaskoczyla w 15 bo umowa mi sie konczy o prace w maju 2017 wiec urodzilabym albo jeszcze w 15 albo w 16 wiec wrocilabym do pracy aby podpisac nowa umowe. W pierwszej ciazy to umowe podpisalam na czas okreslony w maju 2012 zaszlam we wtzesniu 2012 a umowe mialam do konca lupca 2013 wiec urodzilam w czerwcu 2013 i szefowa pieknie sie mnie pozbyla ...zapewniala ze moge wrocic itp a okazala sie sorrry ale tak jest zimna suka ktora nie rozumiala mojej sytuacji. Ale kolezanka ktora okazala sie super kolezanka ( pracowalysmy kiedys gdzies tam wczesniej ( ona jest po 40 i nie moze zajsc albo porania) ogarnela mi robote i pracujemy teraz razem. Mysle ze szefowa jest swoadoma tego ze chce niedlugo miec jeszcze jedno ale zawsze nic nie wiadomo :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bombka 88
Mialo buc 10tego dc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka 82
hej dziewczyny ja swoje starania zaczelam jakis rok temu i wlasnie 30.grudnia okazalo sie ze jestem we wczesnej ciazy.Widac dopiero pecherzyk ciazowy ale jestem dobrej mysli.Mam juz synka 8lat i on bardzo chce miec rodzenstwo.Byc moze dla niektorych z was to za duza roznica wieku ale dla mnie nie.Trzymam kciuki za was i wasze starania pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serioserioserio serio
Dita333 - fajne masz godziny pracy, zazdroszczę Ci :). Ja to mam takie namieszane, że rzadko w domu bywam :) : poniedziałek 8-13, wtorek 8-13, środa 8-10 i potem wracam 12-16, czwartek 8-17, piątek 15-22 :). No, ale taka praca, mąż ma dokładnie tak samo namieszane godziny, ale jak ja długi pracuję to on w domu siedzi... Ale na przykład w czwartki nie ma kto Tośki z przedszkola odebrać, wiec dziadkowie ją odbierają i siedzą z nią w naszym mieszkaniu od 15-18. I syna zawożą na zajęcia pozalekcyjne. A mąż od poniedziałku do środy pracuje 8-19, w czwartek 10-13 i potem wraca 15-20, piątek 8-15... Taka praca, mamy ten sam zawód :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bombka 88
Wlasnie zrobilam sobie dla ciekawosci test owu i druga kreska co prawda wyszla jasniejsza od kontrolnej ale jest ....to mam rozumoec ze za chwile beda takie same ? Owu w drodze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka_32
Bombko dzialaj! Może plemniki przeżyją do owulacji albo zaszalejecie jutro znów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bombka 88
Nio maz narazie sfochowany bo mu pokoju nie pomalowalam a obiecalam ale.....pojdziemy do lozka to mu wynagrodze haha :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bombka 88
Forma zalana :) i lozko zlamane Hahahahahah:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ostro zaszaleliście :) Ja siedze nad praca, wzielam sobie prace na te dni swiateczne oczywiscie nie ruszylam nawet palcem a teraz siedze po nocach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick - - - - - - -Wiek - - - Cykl starań - - - - - Data nadejścia @ Sylwia 86 - - - -28 - - - - - - 1 - - - - - - - - - - - - -8.01.2015 Bombka88 - - - 27- - - - - - 1 – - - - - - - - - - - -27.01.2015 Milena8889 - - 26 - - - - - - 4 - - - - - - - - - - - - Dita333 - - - - - 31- - - - - - -5- - - - - - - - - - - - -30.01.2015 Anka_32--------32----------1---------------------22.01.2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bombka 88
Hahaha nio mam nadzieje ze cos to podziala ze zlamane lozko jest oznaka powiekszenia rodzinu :). A tak serio to dopiero w listopadzie wprowadzilismy sie na pietro nasze i rame do lozka robilismy ma zamowienie i masz tak w dzisiejszych czasach meble robia ze ulozyc sie nie tak i juz bach.... Masakra ....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do moich sobotnich bóli miesiączkowych, to mam je do dziś. A okresu brak. Wg terminu ma przyjść jutro. I pewnie przyjdzie, bo im bliżej terminu tym bardziej czuję, że ten cykl poszedł na zmarnowanie ;/ przynajmniej wygląda na to, że owulację jednak dobrze wtedy określiłam. Tyle dobrego chociaż :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick - - - - - - -Wiek - - - Cykl starań - - - - - Data nadejścia @ Sylwia 86 - - - -28 - - - - - - 1 - - - - - - - - - - - - -8.01.2015 Bombka88 - - - 27- - - - - - 1 – - - - - - - - - - - -27.01.2015 Milena8889 - - 26 - - - - - - 4 - - - - - - - - - - - -Dita333 - - - - - 31- - - - - - -5- - - - - - - - - - - - -30.01.2015Anka_32--------32----------1---------------------22.01.20 15 Olaboga13----------29---------1----------6.01.2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bombka 88
Olaboga nio to masz to samo co ja z usypianiem. Od poczatlu olafek spal slicznoe godzina 19 on juz w lozeczku spal az tu nagle gdzies od ok listopada normalnie najlepiej chodzilby spac o 23 ale nie dajemy jdziemy spac wszyscy o 21 najpozniej to on chodzi chodzi az wkonci usypia na podlodze to wtedy przenosze go do lozeczka. Maly buntownik sie w nim otwiera. Uwielbia samochody o tylko brum bum :) a co do twojej @ to napewno nie przyjdzie :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze ze nas co raz więcej bo w kupie raźniej :) Mój glodomorek (w ciągu 10 godzin wypila dwie butelki kaszy manne i Bebiko!) dal pospac do 9:30 :D Głowa mnie coś boli od wczoraj mnie trzyma. Dziewczyny pamiętacie takie pierwsze z pierwszych objawów? Ja tylko pamietam żyły na piersiach baaaardzo widoczne i krwawienie z dziąseł. A spotkałam się z koleżanką to ona wszystko pamięta! 5 dni po stosunku kropelka krwi to było zagnieżdżanie, 10 dni po stosunku żyły, 12 dni czuła coś tam w brzuchu itp, itd. Naprawdę powinnam to pamiętać? Miłego dnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bombka 88
Ja hm...... Bylam na bromergonie na wyregulowanie i pierwszy msc fajnie wszustko bylo a jak zaczelam drugie opakowanie bylam jakos spokojna taka wyluzowana. Jak wracalam z pracy pociagiem jakos dziwnie mialam sliny duzo w buzi i tak jakos ble mi bylo ale to wieczorami potem 14 paxdziernika byly urodziny mojek siostrzenicy i zagryzalsm sledzika sernikiem kazdy sie smial zr cos na mysli a ja ze nie itp nio a 16 pazdziernika popoludniowy tescior i dwie krechy nio i zaczelo sie bol pod pachami i tyle nio i nie moglam wczesniej spac na brzuchu bo mnie rwalo w srodku i 8 listopada zobaczylam mojego synka ( a wtedy jeszcze coreczke) i tyle objawow. Pot w polowie dokuczalo mi cisnienie i porod przez cc w 39 bo zsczynal sie u mnie ciezki stan przedrzucawkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×