Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Starania o 2 dziecko START

Polecane posty

Anka Ja tez urodziłam w 37tyg.:) Ale mój był mniejszy..3100 i 54cm:) Ciąża donoszona, dwa dni wcześniej i byłby wcześniakiem:) Coś tu cicho...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obierałysmy z Tosia ziemniaki a ona wstała i powiedziała: kofam cie mamusiu i dala buziaka. Kurde dla takich momentów jestem w stanie zrobić wszystko! Aż się wzruszyłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny chyba w tym miesiącu postaramy się o bobasa i może 14 lutego oświadczę mężowi o dziecku. Zobaczymy jak to wszystko się potoczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bombka 88
A cicho cicho bo ja w pracy jeszcze. Chyba jajniki zaczynaja pracowac bo mnie sciska cos tam kuje itp. Czekam na tel od kolezanki bo dzis lekarza ma i zobaczymy co tam. Duzy przyrost bety ma wiec moze blizniaki haha.....ale bylyby jaja:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny kiedy jakiś objawów można sie spodziewać? Kurde ja nic nie pamietam z pierwszej ciazy....moze dlatego że nie skupiałam sie tak bardzo na tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamajedyynakkaaahee
Czy starajac sie o dziecko robicie przed zajściem w ciąze jakieś badania typu cytologia wymazy na obecność bakterii jakieś szczepienia prześwietlenia zębów by miec pewnośc że nic sie nie dzieje? Bo kolezanka pielegniarka stwierdziła że to podstawa :/ moja 1sza ciąza to była wpadka wiec nic takiego nie robiłam a teraz jak mam po 30 to chyba wypada rozsądniej zajśc w ciąże ;) wiec jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bombka 88
Mnie narazie mdli .....zaraz sie pozygam.......tak smierdzi w autobusie ze wytrzymac nie moge a musze nim jechac bo spiesze sie na pociag. Narazie objawow sie nie doszukuje ale cycki zaczynaja o sobie dawac znac nio i jajniki. Ale to chyba na owu dopiero. Ja mialam niedawno badania robione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Agnes, ten cyclodynon to takie ziołowe coś, bo na złagodzić objawy pms, a przy okazji reguluje hormony, m.in.prolaktyne, co ułatwia zajście podobno. Spróbujemy, zobaczymy, nie nastawiamy się, bo tak jak pisałam u nas szpital domowy, wszyscy chorzy, to jak tu robić dziecko z gilem po pas :D poza tym na wiosnę mam umowiona iui, nie mam nadziei, że uda się bez niej. Mamajedynaka przed pierwszą ciąża miałam robione wszystkie badania, przeciwciala, morfologia, cytologie, piersi itp. Potem to już nasienie, genetyka itp.,ale to tylko przy problemach. Na pewno warto porobić badania, wg mnie. Iza28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I przy pierwszej ciąży i teraz podjęliśmy decyzję spontanicznie. Nie robiłam żadnych badań. Ale w październiku byłam u ginekologii, miałam usg i cytologię, więc w miarę na świeżo. W przyszłym tygodniu myślę, że zrobię mocz oraz morfologię plus fe, żeby już z wynikami pójść na wizytę. Dziewczyny, zaczynam wierzyć w tę ciążę :) senność, delikatne mdłości. .. hehe tylko cycki nic a nic nie bolą ani się nie powiększają. Trochę mnie to martwi, ale czytałam, że przy drugiej ciąży częściej się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.. się zdarza, że piersi nie reagują, bo szaleństwo w organiźmie nie jest już dla nich nowością. To mnie pociesza. X Anka zazdroszczę! Kiedy mój Adaś powie, ze kocha? ! Na razie na pytanie czy kocha mamę to odpowiada tak i się do mnie przytula. Też fajnie :) co do pierwszych objawów to przy pierwszej ciąży już po tygodniu bolały mnie piersi a potem dokładnie w dniu spodziewanej miesiączki zaczęłam krwawić przez 2 dni i to była implantacja. A teraz to w zasadzie dopiero dziś zaczynam coś odczuwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zasiadlam z kubkiem kawy żeby nadrobić zaległości na forum a tu co? Cisza!!! Z nowości to mam metaliczny posmak w ustach jak obliguje łyżeczkę. Jeszcze 12 dni....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bombka 88
Hej ja ostatnio czasu nie mam. Kolezanka wczoraj byla u lekarza i jajko jest ale zarodka jeszcze nie ale dopiero 5 tydz wiec ma prawo nie byc. Progesteron ladny bo miala 17 a ma 44:). A mnie jajka bola szczegolnie z lewej str nio i na cyckach mam takie wyrazne zyly ze hej. U mnie we wtorek niby iwulka wg wyliczen dokladnie tego dnia syn konczy 19 msc:). Snila mi sie szefowa ze przez kolezanke zwolnila mnie bo ja tez niny zaszlam i taka zla byla ojej.....az boje sie w poniedzialek do pracy isc bo kolezanka bedzie informowac ja o ciazy. A teraz jade na zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie umrze :p A powiedz masz jakieś objawy, czujesz, że coś zaskoczyło? My postanowiliśmy do ok 8/9 tyg nic nikomu nie mówić. Dziś pierwsza próba, bo umówiłam się z przyjaciółka na drinka. Chyba wymówka, że strasznie boli mnie głowa i najadłam się tabletek wystarczy? A Wy kiedy przy pierwszej ciąży zaczęłyście oznajmiać ten stan światu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do okresu mam jeszcze 12 dni wiec za wcześnie żeby cokolwiek się działo chociaż dziś zauważyłam ten metaliczny posmak ale tylko rano no i jakieś krosty na twarzy które pojawiają się zawsze na dwa dni przed @. No ale takie "objawy " to żadne objawy Xxxxx Ja w pierwszej ciąży zrobiłam betę w środę a rodzicom powiedziałam w sobotę a tesciom kilka dni później. Reszta rodziny dowiadywala się z czasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bombka 88
No co ty anka a my? My jestesmy wiec sir z forum nic nie stanie :):):) oj jestem ciekawa czy zaskoczysz :) ale napewno :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kogo teraz stać na dwoje dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co ja nie wiem dlaczego ale na nie uważam ze dziecko to jest jakiś wielki wydatek. No dobra ja do rozmiaru 80 dostałam ciuchy, kupiłam trochę ale nie dużo. Oprócz ciuchów wszystko musieliśmy kupić.sami jakoś podzieliliśmy na kilka miesięcy wydatki i daliśmy radę. Teraz naprawdę jakoś nas nie kosztuje dużo, no normalne pieluchy, jedzenie itp ale to nie są jakieś duże sumy, podejrzewam że te pieniądze byśmy wydali na głupoty. No ale nie wydawalismy na mm , na lekarzy, leki tylko wydaliśmy ok 2 tys na zabieg na oczy no i szczepionki. Jeżeli uważacie inaczej to wypowiedzcie się bo może ja faktycznie robie coś źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko to jest dla nas ogromny wydatek, ale nie żałuję ani złotówki wydanej na syna!!! Ani leczenia ani nic innego. No może parę głupot :P dziewczyny, czy macie jakieś buble, które kupilyscie przy pierwszym dziecku, a które się kompletnie nie sprawdziły? Mi to się śmiać chcę np.ze spiworka do spania, który nowy leży w worku na strychu u teściów :D żałuję też, ze mamy drewniane łóżeczko, a nie turystyczne. A jak u Was? Co się nie sprawdziło? Co do mówienia, to moi rodzice i męża wiedzieli od razu, reszta świata ok.11-,12 tc. Pozdrawiam! Iza28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na początku jakos nie glupialam ale później.zdarzyło się np kula do raczkowania albo pchacz. Może raz się tym zainteresowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kunegunda123
Hej dziewczyny mam 26 lat i 5,letniego synka. Z mezem pragniemy 2 dziecka. Cykle 25-28 dniowe . ostatnie cykle 28,26.27.26.26.dodam ze mam 1 jajnik ale przy pierwszej ciazy udalo sie podczas jednego zapomnienia sie. oczko.gif Miesiaczka 15 grudnia sex prawie co dzien .26 bardzo mocne klucie w jajniku az nie moglam isc po ulicy. W sylwestra zauwazylam duzo mlecznego sluzu bardzo duzo oczko.gif dzis jest juz go troche mniej. Klucie i bole w podbrzuszu do wczoraj. Nagle przestalo a okresu nie dostalam. Mam lekkie zaparcia . bulgocze mi czasem w brzuchu i czasem napady obrzarstwa ;p zazwyczaj yradzik mialam po okresie a teraz wysypuje mnie od tygodnia.wczoraj test negatywny .co o tym myslec POMOCY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wg mnie za wcześnie zrobiłas test, skoro 15 miałaś @ to 12 powinien być następny i wtedy dopiero zrób test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkie mamy przygotowujące się do porodu zapraszam na mój blog: www.MartynaG.pl - o ciąży, o wyprawce, o porodzie, o zakupach, urządzaniu domu i wychowaniu małego człowieczka. A do jutra rabat -15% do sklepu z gadżetami dziecięcymi - warto skorzystać !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podnosilam Tosie i tak mnie zabolało podbrzusze ze aż ukucnelam. Ale u nas pogoda straszna. Pada i wieje az przez chwilę nie mieliśmy prądu oczywiście my szybko szukaliśmy czegokolwiek żeby zapalić a dzieciakowi się podobało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kunegunda123
Anka 32 zle napisalam chodzilo mi o to ze w tym dniu juz byl okres. Dzis 27 dc w poprzednich cyklach okres byl juz 26 dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bombka 88
Dla nas posiadanie dziecka jest wydatkiem ale bez przesady ze meeega. Oczywiscie zajmuje kawalek comiesiecznego wynagrodzenia ale z przyjemnoscia kupuje dla synka rzeczy. I mam nadzieje ze niedlugo i dla drugiego :). Jezeli chodzi o bezmysle zakupy to zbedny dla mnie byl przewijak....lozeczko chcialam turystyka ale po tym jak patrze co syn robi z lozeczmiem to turystyk juz dawno by skonczyl zywot a to sie trzyma. Spior do spania tez katastrofa syn spi wogole bez okrycia bo jak tylko go przykryje to sie odkrywa i dlatego zainwestowalismy w cieplejs a pizamke. A ja pyt z innej beczki....synek od kilku dni .a pupe czerwona a teraz jak zrobik kupe taka wodnista to ma dupke bordowa czym smarowac? Do tej pory byl sudokrem. Potem linomag zielony potem nive na odparzenia i teraz chodzi w majtach z wysmarowana pupa linomagiem. Co jeszcze pomoze? Mysle ze to na zeby bo jak cos szlo do ten pory to zaraz mial sraczke. U mnie sluzik sie pokazuje wiec uspac synka kapiel i maz:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bombka 88
Anka fasolka fasolka daje znac :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bombka spróbuj tormetiolem posmarować. Moja mala tez czerwona dupke ma i nawet tormetiol nie pomógł ale lekarz przepisał nam kiedyś maść robiona, dwa dni i dupka wraca do normalności. Jak jeszcze nie miałam tej maści to dupke w miskę z rumiankiem moczylam a później mąka ziemniaczana i czasami tormetiolem i też dawało rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powtórz test jutro rano, jak juz powinna być@ to możesz testować Jescze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×