Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

saam

filtrowanie wstępne ogólnodostępne

Polecane posty

Gość gość
i od ciebie tez :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze na tym się nie znam ale wydaje mi się że spód do sernika nie musi być podpiekany. Na przykład do jablecznika nie podpiekam, do serników tych co kiedyś robiłem też nie podpiekalem. Ale raz pamiętam że się zdarzyło. Być może podpiekany będzie lepszy bo wyrośnie. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Zuziu 🌻 kawa bardzo się przyda bo jestem umęczony. Wlaśnie skończyłem robić świąteczne zakupy. Koniec, kropka. Tylko chleb w sobotę. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danusiu :) dziękuję za podpowiedzi, wszędzie zajrzę ;) Tortownicę mam chyba za małą na takie ciasto. Zresztą nie wiem czy szefowa kuchni przychyli się do zebrosernika ("żadnych eksperymentów na święta") l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczór :) l Na topiku cisza i zaduma. To akuratne bo wlaśnie mija rocznica opuszczenia tego świata przez naszego Wielkiego Papieża, już świętego. Dzisiaj także czas Ostatniej Wieczerzy. Ostatnie spotkanie Jezusa ze wszystkimi apostołami. l Ja mam też pewnego rodzaju ostatnią dowolną kolację. Od jutra post. W piątek ścisły a w sobotę tradycyjny. l Na dzisiaj to wszystko bo właściwie to już padam. Dla odmiany na ryjek :p :D l dobrej nocy wszystkim :) l kolorowych dowolnych .... l do jutra l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór :) o No rzeczywiście cisza, więc dużo czytania nie było po pracy. Nawet nie było kiedy Was podglądać. Ludziska kupują na potęgę ;) Ja robię spód sernika z biszkoptów. Nie lubię by było jak to często bywa pół ciasta pół sera. Też myślałam o modyfikacji sernika by na te biszkopty wyłożyć puszkę masy makowej z bakaliami. Tylko nie wiem czy to nie będzie miało negatywnego wpływu na rośnięcie puszystego sernika. Do zwykłego dawałam i było dobrze. Może Daa coś będzie wiedziała. No chyba, że jutro będzie moja ulubiona rolada makowa w cukierni marketowej to dam sobie spokój z eksperymentem. Saam musiałeś ostro ryć dzisiaj :D ale inni jeszcze bardziej bo się nawet nie pokazali, jutro może być jeszcze mniejsza frekwencja. o dobranoc cieplutkich poduszek :) bo zimnica się zrobiła niesłychana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry ! zimny ale na razie suchy...i chwilami słoneczny nie można się normalnie zalogować lecę na ostatnie uzupełniające zakupy bo jutro niestety Wielka Sobota w pracy... dzisiaj mimo zmęczenia i zamieszania mam uczucie jakiejś niewytłumaczonej radości :) miłego dnia :)🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielkopiątkowe dzień dobry :) l cześć Celinko 🌻 mnie również trudno znaleźć przesłanki do Twojego nastroju bo Wielki Piątek to dzień smutku i zadumy, rozmyślania nad cierpieniem i krzywdą. Ale oczywiście każdy z nas wie że światełko jest w tunelu. l Pelne ręce roboty więc szybko się ulatniam z filtrowni. l spokojnego dnia wszystkim :) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szarik na 102
Małe piwo z dużą pianą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Zuziu 🌻 ja nie po pracy ale w przerwie w domowej robocie sięgnę po kawę. Bardzo się przyda w dotarciu do głębszych pokładów energii. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Wszytkim filtrujacym zycze Wesolych Swiat i smacznego jajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry 🖐️ Moi Drodzy ,zycze Wam radosnych Swiat Wielkanocnych , pogody w sercu i radosci plynacej z faktu Zmartwychwstania Panskiego,smacznego swieconego jajka w gronie najblizszych ,oraz mokrego dyngusa . Jak tam ,wszystko juz przygotowane ? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczór :) l cześć Danusiu 🌻 ja jeszcze w lesie ale zebrosernik już w piekarniku. Dziękuje za świąteczne życzenia. Dla Ciebie również zdrowych i radosnych świąt :) l l Zuziu :) dziękuję za życzenia. Przyjmij odemnie na Święta Wielkanocne życzenia wszystkiego dobrego, zdrowia i radości. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celinko :) dziekujemy za zyczenia i za kolorowe pisanki l O tej godzinie nie jest dziwne że padam na nos. Więc szybkie DOBRANOC :) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkim filtrujacym i rodzinom z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wiary w to co ważne, nadziei na lepsze i miłości która dodaje skrzydeł. Wszystkiego dobrego, radości, szczęścia, pogody ducha oraz wielu Łask Bożych. Smacznych jajek i wszystkiego co trafi na świąteczny stół Dobrego odpoczynku i wiosennego nastroju. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochani Nie było mnie kilka dni, ale też dużo do czytania nie zostawiliście. Pewnie każdy zajęty przygotowaniem do świąt. U mnie nie dość że mała od wtorku, to jeszcze żonkil też ma wolne od czwartku a tu już ciężko pogodzić jak jeden zasuwa jak motorek a drugiego boli kciuk od pilota:( No ale w sumie, jestem odrobiona. Dziś piekę mięsko, tz karkówka marynowana w warzywach i miodówce i rolada z indyka pieką się razem. Później do piekarnika pójdzie kurczak w marynacie miodowej :D A co ja zrobię jak mnie tak na słodko wzięło :D Jeśli chodzi o sernik z przepisu Daa, który podesłała mi Calinessa, to wyszedł mi super smaczny, pulchny jak nigdy, trochę jednak się obniżył, choć wyrósł pięknie. Nie byłabym sobą jakbym trochę nie zmodyfikowała przepisu, ale ogólnie to co podane było to zastosowałam, dodałam tylko 50 ml, oleju i jeden budyń więcej. U mnie rano był mrozik, ale na szczęście słoneczko pięknie nam przyświeca, więc będzie ładnie. Koszyk do święcenia przygotowany, czekam na wnusię by go zabrała i zabieram się do dalszych zajęć. Dziękuję wszystkim za piękne życzenia i sama też życzę. Staropolskim obyczajem dużo szynki życzę z jajem, miodu pełne baryłeczki oraz trochę gorzałeczki. No, a w lany poniedziałek - na kark wody pełen dzbanek. Wesołego Alleluja 🌼 🌼 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Witam wszystkich zagladajacych. Juz sobota. Okolo 11 mielismy zacmienie ksiezyca. Niestety niewidoczne na naszej dlugosci geograficznej. Nastepne bedzie w nocy 27-28 wrzesnia. Tez przy prawie pelni wiec powinno byc dobrze widoczne. Stoly zastawione , swieconki poswiecone , wszystko gotowe. Dla spracowanych zostawiam mala przekaske http://www.milionkobiet.pl/files/2012_06/sniadanie-92c9c74483aabaa37eaaa63aa8742daa4abc8_d16647.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calinessa
Dzień dobry ;) o Ja też dziękuję wszystkim za życzenia :) Jeszcze 5 godzinek i będę w domu, żonkil o 17 ma wstawić warzywa na sałatke, tylko włączyć gaz. Sernik też mi wczoraj ładny wyszedł. I też lekko przerobiony bo na pokruszone biszkopty wylałam 2 ubite jajka, potem rozłożyłam gotową mase makową z bakaliami i dopiero wylałam ser. Rano spróbowalam i pyszne wyszło. o miłego dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Zaglądam by złożyć Wam życzenia świąteczne. Zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych pełnych radosnego wiosennego nastroju i wzajemnej życzliwości oraz wielu prezentów zajączkowych Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. U mnie przygotowania świąteczne zakończone. stół pięknie zastawiony cieszy oko a i pogoda za oknem wiosenna Pozdrawiam i ściskam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawie świąteczne dzień dobry ! :) l cześć Ferdzi 🌻 l hej Celinko 🌻 l witaj Zuziu 🌻 l cześć Madziu 🌻 l Ferdzi i Madzi dziękuję za życzenia :) Zuzi dziękuję za,podwieczorek :) Celinka mam nadzieję że długo dzisiaj nie pracuje i szybko wróci do sałatki. l U mnie dopiero teraz wszystko porobione bo goście troszkę przeszkadzali w,wyrabianiu się. Trzeba jeszcze skoczyć na cmentarz a o zmierzchu do kościółka na wieczornq rezurekcję. Dzisiaj nawet ognisko jest w kościele , to znaczy przed kościołem. l Mój sernik niestety nie jest idealny. Niepotrzebnie kombinowalem. Ciemna masa i jasna nie były takiej samej gęstości, trudno utrafić bo smietanę i pianę dodawalem osonbo do każdej z mas. Zebra zrobiła się wzorcowo ale ciasto popękalo dość głęboko. Trudno teraz kroić. Było też szybko wyjęte bo piekarnik był potrzebny . Ale podobno w smaku jest bardzo dobre. Ja jeszcze nie próbowałem bo ja tradycyjnie dzisiaj jeszcze mam post. l Radosnego świętowania wszystkim :) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry 🖐️ Przed chwila skonczylam 'robote'Po cichu powiem ,ze dzis tez pralam i wieszalam firanki (nie dawalo mi spokoju ,ze swieta i firanki nie odswiezone ).Okna nie myte ,ale nie sa az tak brudne .Moi nie chcieli mi zdiac tych firan ,boja sie aby mi sie cos nie stalo .Potem jeden mi pomagal wieszac a drugi mnie podtrzymywal :-) Wczoraj pieklam makowiec na kruchym ciescie i babeczki do koszyczka .Dzis pieklam sernik (jeszcze jest cieplawy ).Sernik pieke na koncu ,aby stal potem w zamknietym piekarniku dluzszy czas ,tak potem nie opada . Musze jeszcze tylko wyprasowac obrus swiateczny i chyba to wsio :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach ,zapomnialam o czyms :-) Madziu ,mylas okna ? 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×