Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

saam

filtrowanie wstępne ogólnodostępne

Polecane posty

Znalazlam tez babke zamrozona ,wiec tez ja wyjelam .Tyle nie zjedza ,ale 'wepchne im do domu ':-) Chyba wyciagne wszystko z lodowki i ja umyje bo po swietach nie byla odswiezana ,musze sie czyms zajac ,bo mi glupie mysli do glowy przychodza od nicnierobienia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyle roboty od rana że nie wiadomo w co ręce włożyć. Najlepiej by było do kieszeni ale tak się nie da. Pociągnęłoby to lawinę i trzymających byłoby wielu. l Dzień dobry ! :) l cześć Ferdzi 🌻 l hej Danusiu 🌻 l Koleżanki już przygotowują obiadki a ja dopiero do śniadania siadam. Muszę sie sprężać aby zdążyć jeszcze kawę wypić w pracy. l Czytałem że byla mowa o niebieskich. Co prawda ja takich nie używam ale skojarzyło mi się z dzisiejszym świętem. W kalendarzu Dzień Indygo. Facetów być może musiałbym uprzedzać że to nic wspólnego z indykiem nie ma. Paniom pewnie jest znany temat i myślę że rozjaśnią nieco. l udanego wtorkowego popołudnia wszystkim :) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) witajcie dziewczyny i Saam trochę mnie mniej bo mam więcej nauki, czas przystąpić do egzaminów, na razie próbny z teorii by się zorientować jaki układ testów na laptopie w ośrodku no i jakie pytania, na które być może jeszcze nie znam odpowiedzi😭 oj przydałyby mi się wasze niebieskie przeciwstresowe ale niestety muszę dać radę saamodzielnie. Będę próbowała w czwartek więc muszę teraz zakuwać. Kolor indygo to w sumie odcień niebieskiego taki intensywny, akurat mam dzisiaj na sobie koszulkę z cienkiego jeansu takiego koloru :) np. te buciki są w kolorze indygo http://img.szafa.pl/ubrania/0/005374062/1302348520/szpilki-w-kolorze-indygo.jpg o Widzę, że wczoraj Olivier się pojawił z odpowiedzią, pozdrawiam :) dobrze, że przypominasz Olivier o języku :D bo i tak za dużo ,,chlapiemy jęzorem,, tu na topiku:D Powinniśmy brać z Ciebie przykład ;) tzn zero prywatnych informacji... o miłego popołudnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saam
niespodziewane wylogowanie - stała zagrywka kafeterii, kolejna po ślepych postach. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saam :)problem może wynikł dlatego, że akurat ja się "wtarabaniłam" na topik prawie jednocześnie😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cześć Celinko 🌻 wygląda na to że indygo to niebieskie tylko taki bardziej żarówiasty :D Zakuwaj zakuwaj, z pewnością wszystko się przyda. Jak nie na egzaminie to podczas jazdy. Ja zakuwam się w pasy i jadę na udka, rozłożone na ziemniakach. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spadaj nudziaro :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
glupi jestes gosciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Zuziu 🌻 akuratnie teraz u mnie czas na popołudniową kawę. Jezeli wymieszam tą od Ciebie ze swoją gorąca to też będzie akuratna. Ciasto saamo w sobie jest akuratne. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wieczór się zbliża a my o indygo jeszcze nie wiemy zbyt wiele. Wiemy jak wygląda, Celinka pokazała Ja wrzucę trochę teorii z Wikipedii l Błękit indygowy ( indygo ) – organiczny związek chemiczny , ciemnobłękitny barwnik występujący naturalnie, jak i syntetyzowany chemicznie (od roku 1897). Występuje w liściach indygowców z rodziny bobowatych . Dawniej otrzymywany z liści tropikalnej rośliny indygowca barwierskiego, występującej m.in. w Indiach (także rdestu ptasiego i urzetu barwierskiego). Stosowany jest na masową skalę do barwienia materiałów tekstylnych, zwłaszcza przędzy bawełnianej wykorzystywanej następnie do produkcji dżinsu . Roczne światowe zużycie barwnika wyniosło blisko 40 tys. ton, a produkcja niebieskich spodni dżinsowych to ok. miliard rocznie. Jego pochodna disulfonowa, indygokarmin , jest stosowana jako barwnik spożywczy o numerze E132 . l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybaczcie, jestem zajechana. Przyjechał traktorzysta, zrobił rządki musiałam sadzić ziemniaki. Tz nie musiałam, ale chciałam, bo do miękkiej ziemi dobrze się sadzi, gorzej, jak zleje deszcz i zrobi się skorupa. Dalszy ciąg prac jutro:( Na szczęście anioł stróż z parteru, nie wtrąca się zupełnie, a to znaczy, że mnie nie zniechęca :D Taka sytuacja mi odpowiada. Bywało że zaczynałam coś siać czy sadzić a ona przychodziła i robiła swoje rządy wtedy robiłam tył zwrot i już mnie tam nie było:D Chyba się przekonała że nie warto mi przeszkadzać :D No ale wysiłek w moich rękach o kręgosłupie nawet nie wspomnę :( Wybaczcie zatem, że nie będę opisywać koloru indygo ani żadnego innego :) Calinessa, trzymam kciuki, by lekko wszystko do główki wchodziło a egzamin poszedł lajtowo. Pozdrawiam Was wieczornie i uciekam pod prysznic . Trzymajcie się cieplutko, dobrej nocy życzę👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również nie leniuch/o/wałem i wziąłem się za wstęp do wiosennych porządków. Wywaliłem ze strychu trzy komputery, dwa monitory jeden telewizor. Wszystko starej generacji więc było co dźwigać :D Cały dzień był trudny więc też jestem zjechany jak Łysek z pokadu Idy :classic_cool: Do spania jeszcze daleko ale już obieram najkrótszą drogę na poduszki, heej! l dobrej nocy wszystkim życzę :) l kolorowych indygowych .... l do jutra l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziś 22 kwietnia, dzień imienin mojego syna, za to w kalendarzu świąt nietypowych, na dzień dzisiejszy nie przewidziano żadnego święta :D U mnie znów słonecznie, ani kropli deszczu a potrzebuję go jak kania dżdżu. Napracowana jestem nieźle, ale widzę że nie tylko ja :D Saam, mocno zajęty w pracy od świtu i jeszcze porządkowanie staroci rozpoczął. Mam nadzieję Saam, że te sprzęty trafiły na odpowiednią zbiórkę a nie na zwyczajne wysypisko. U nas zbierają takie sprzęty dwa razy w roku, ale ja już pozbyłam się prawie wszystkiego, został tylko jeden, bardzo ciężki tv i nie ma kto go wywieźć :( Zapraszam na poranną kawę https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQthmVoQ4y0Ao1fRiqt-4aziuUmXlUsDL01WlLyM1c4xqX8VEAbaA herbatka rozgrzewająca http://www.fakt.pl/m/crop/658/0/faktonline/635156311163940522.jpg soczkihttps://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRWpsI-mqwH-5cciJWoqvK2Nga3sMUTUsbKzMr7-WUsPnjCx-c-QQ Zostawię jeszcze coś na ząbhttp://thumbs.dreamstime.com/z/%C5%82ososiowy-ser-przek%C4%85ski-zamkni%C4%99te-%C5%82ososiowe-16135429.jpg Takie wczoraj tworzyłam:D Życzę wszystkim wspaniałego dnia i uciekam do dalszych zajęć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry 🖐️ Fedzi ,u Saama w kalendarzu zapewne widnieje jakis interesujacy dzien:-) Babeczki z lososiem bardzo ladnie sie prezentuja . Wszystkiego co najlepsze dla syna i z wyprzedzeniem dla Zonkila :-) Siedze przed otwarta szafa z moimi kreacjami i mysle :-)i wiem ,ze nic nie wymysle .Jak sie wkurze to na slub wybiore 'mala czarna ',uniwersalna,zawsze na czasie . Uciekam bo juz przygotowuje obiad ,zeberka w sosie . Dobrego dnia🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dzień dobry o Przy herbatce z rana skrobnę do Was co nieco, a co?;) dobrze Ferdzi :), że zapodałaś bo o suchym pysku pewne bym się nie skusiła:D U mnie pogodnie i cudnie, jeszcze tylko zimny wiaterek psuje pełnię pogodowego szczęścia. Jak to nie ma święta? jest i to piękne i ważne!!! Dzień Ziemi !!! Wszystkiego najlepszego Matko Ziemio :)🌼postaram się jakoś mocniej ją dopieścić dzisiaj. Poza tym też już na dniach imieniny mojego brata i urodziny Żonkila, kwietniowego Byka. Oj, będzie grillowanie i ...ech nic :D Co do elektrośmieci to u mnie wystarczy wystawić w dzień kiedy zabierają śmieci i wszystko znika niekoniecznie zabrane przez pracowników porządkowych. Po prostu niektórzy zbieracze wiedzą co z tym zrobić. Jest też telefon, pod który gdy zadzwonić pojawiają się odbiorcy takiego sprzętu. o Saam :) pewnie robiłeś miejsce na inne starocie, nieco młodsze ? :D to ja zostawię słoneczną piosenkę, może Daa się ożywi ? ;) o https://www.youtube.com/watch?v=qeZvqvB9YBM Anna Jantar - Tyle słońca w całym mieście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No proszę, Daa żywsza odemnie :D i mnie wyprzedziła .... Daa:) przecież to będzie lato, nie masz jakiejś w żywszym kolorze niż czarny garsonki bądź kwiecistej sukienki ? o miłego dnia i bezkolizyjnego pracowania w nim życzę :);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pozdrawiam🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Cal 👄 Mam kilka sukienek ,ale one juz byly na weselach ,chociaz jedna jeszcze nie byla i wisi w szafie od 5 lat .Wolalabym jedak spodnie i tunike ,wiesz .Tunike mam ladna i chcialabym aby ktos mi przyniosl do domu odpowiednie spodnie bo nie lubie biegac po sklepach odziezowych .Jak znam zycie ,aby znalezc cos odpowiedniego ,trzeba sie mocno nabiegac i jeszcze moze jechac do innego miasta .Panowie maja lepiej ,chyba ,ze co impreza ,nowy garnitur ,koszula itd.:-) Cal ,tez mam 'Byka 'syna :-),ale majowego - moze i lepiej :D Ide dalej do kuchni ,robic surowke z pekinki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buongiorno :classic_cool: l ciao Ferdzi 🌻 l ciao Danusiu 🌻 l ciao Celinko 🌻 l Dzisiaj rzeczywiście w kalendarzu Dzień Ziemi. Tym razem światowy. Ale oprócz tego Dzień Włoski. Tak się złożyło że od rana przebywałem z Włochem to i języka trochę zalapałem co starałem się zaprezentować na wstępie. Gdyby to była Włoszka to może języka liznąłbym więcej. Na dzisiaj też zaplanowane jest spaghetti bolognese. Pierwszy raz byłoby robione w moim domu. A czy już jadłem to nie pamiętam. Ale to bliżej kolacji bo dzisiaj długo w pracy siedzę. Wczorajsze porządki przyznam nie były planowane jako preludium do Święta Matki Ziemi. Ale fajnie że uda się podpiąć. Elektrośmieci przygotowałem wczoraj ale wywiozę dzisiaj. Trafią na zbiórkę na cel charytatywny. W sumie to nie spodziewałem się że elektrośmieci mogą być wartościowym towarem. Dobrze że można je przetworzyć. Gorzej jeżeli trafią na wysypisko bądź do lasu. l udanego dnia wszystkim życzę :) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cal ,z bonprix akurat sukienek nie kupilabym ,jedynie bluzki . Z modbis to co innego ,tam maja odziez z dobrych materialow ,tam w ubieglym roku kupilam i rozmiarowka sie zgadza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciao Saam zabawne to powitanie :D ciekawe jakie będzie pożegnanie ? fajnie brzmi ,,bay, bay,, często w pracy słyszę od obcokrajowców ;) Daa :) ja wszystko kupuję w sklepach, ale np. moja siorka kupuje czasem w bon prixe i jest zadowolona no może na dwa razy i później coś jej nie pasuje więc często mi oddaje a na mnie jak ulał i fajnie mi się nosi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×