Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćnadziejabezlogowania

Mąż ALKOHOLIK DO CZASU NAPRAWY

Polecane posty

Kocham Was👄 Nie moje klimaty,takie wrzaski i tłum.Chyba ,że na koncercie rockowym :)Jedynie "Pod Twoją Obronę...."do mnie "przemówiło" ,bo to moja najulubieńsza modlitwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja to mam powód do płaczu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda maupa
Co ja komu w zyciu zrobilam ze mam zawsze pod góre ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda maupa
komornik mnie straszy za jakis dług męża z 2006 r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda maupa
sama sie do nich odezwalam bo jakies takie dziwne pismo przyszlo i to nie do mnie tylko na poprzedni adres zamieszkania i ani kwoty ani skad dlug.Komornik mi każe wplacić na początek 1500 zl bo jak nie to mi do domu wejdzie i agd zabieże. Tak mi powiedzial przez tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda maupa
ja sie zastanawiam czy on tak może. W koncu mąż ma zasadzone alimenty na dzieci to chyba do k***y nedzy pierwszeństwo jest. A jak on te alimenty placi to ja nie moge sobie telewizora czy lodówki kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem nadzieja
Nie mam pojęcia o możliwościach komornika.Znam tylko przypadki,kiedy komornik przychodził do chaty i dostawał tę kasę, po która przyszedł.Spróbuj może zobaczyć, co gugiel o tym wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda maupa
mam takiego nerwa ze mnie jakies dziwne bóle w klatce piersiowej łapią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu Wiara
Dlatego tak wazna jest rozdzielczosc majatkowa z alkoholikiem...:O xxx Moj kuzyn pracowal jako komornik i zrezygnowal,bo nie wytrzymal w tej firmie psychicznie.Musieli eksmitowac ludzi itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu Wiara
Ja bym poszla po porade prawna do poradni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda maupa
Słuchajcie. To nie chodzi o to żeby nie splacac tylko o to żeby to było w rozsądnych ratach . A rozdzielność to nie jest taki hop siup i jak narobi sie długów wcześniej to niestety nie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"jak narobi sie długów wcześniej to niestety nie działa" &$$$& Racja. Myślę jednak o czymś innym;jeśli chodzi o to zajęcie sprzętów....Czy komornik może tego dokonać,jeśli dłużnik nie jest obecny ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oznacza to tyle, że to wierzyciel – w złożonym komornikowi wniosku – decyduje o sposobach egzekucji: czy należności mają być ściągnięte przez zajęcie pensji dłużnika, czy z jego rachunków bankowych, udziałów, akcji, ruchomości, nieruchomości itd. Komornik, zgodnie z żądaniem wierzyciela, może zająć poszczególne składniki majątku dłużnika (np. ruchomości lub nieruchomości), a następnie sprzedać je w trybie licytacji publicznej. Przepisy prawa określają, co dokładnie, we wskazanych przez wierzyciela ramach, może zająć komornik, a co powinien pozostawić dłużnikowi jako środki niezbędne do życia i utrzymania. Ruchomości: sprzęt AGD, RTV, samochód i meble pójdą na licytację Wśród rzeczy ruchomych, które może zająć komornik, znajdą się na przykład: sprzęt, w tym ADG i RTV, pojazdy mechaniczne, komputery, wyposażenie mieszkania itd. Zajmując daną rzecz ruchomą, komornik nie musi sprawdzać, do kogo ona należy. – Komornik nie jest sądem, nie rozstrzyga o słuszności ani zasadności egzekucji, nie może prowadzić postępowania dowodowego, nie dokonuje żadnych ocen merytorycznych. Gdy zajmuje rzecz ruchomą, to nie bada, czy jest ona własnością dłużnika, czy innej osoby. Komornik ma prawo zająć rzecz będącą we władaniu dłużnika, np. gdy dłużnik jeździ samochodem należącym do teściowej, przyjaciela, a nawet do firmy leasingowej. Wynika to wprost z przepisów o egzekucji sądowej – wyjaśnia komornik Monika Janus. – Oczywiście właścicielowi przysługują środki prawne w celu żądania zwolnienia zajętej rzeczy, ale tym zajmuje się sąd, do którego należy w terminie miesięcznym złożyć tzw. powództwo przeciwegzekucyjne. Sąd może zwolnić ruchomość spod zajęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzekucji podlegają również domy, mieszkania, działki i garaże. Po zajęciu lokalu dłużnika komornik dokonuje – na wniosek wierzyciela – opisu i oszacowania. W ramach tych działań biegły sądowy – rzeczoznawca majątkowy – wycenia nieruchomość i określa jej wartość rynkową. Wyznaczona zostaje licytacja publiczna. I w tym przypadku mogą być wyznaczone dwie licytacje. – Cena wywołania w tych licytacjach wynosi odpowiednio 3/4 i 2/3 ceny oszacowania. Komornik prowadzi egzekucję z nieruchomości do momentu zamknięcia przetargu (czyli zakończenia licytacji), a dalsze czynności związane z udzieleniem przybicia, przysądzenia własności i podziałem sumy uzyskanej z licytacji prowadzi już właściwy sąd – wskazuje Robert Damski. W przypadku egzekucji z nieruchomości istotną kwestią jest to, że po dokonaniu przez komornika zajęcia tej nieruchomości działania dłużnika, polegające na przykład na dokonaniu sprzedaży czy darowizny, nie mają wpływu na dalsze postępowanie. – Nabywca może uczestniczyć w postępowaniu w charakterze dłużnika. W każdym razie czynności egzekucyjne są ważne tak w stosunku do dłużnika, jak i w stosunku do nabywcy – dodaje Robert Damski. Poza wspomnianymi sposobami (egzekucja z ruchomości i nieruchomości) komornik może również prowadzić egzekucję z wynagrodzenia za pracę, ze świadczeń emerytalno-rentowych, rachunków bankowych, innych wierzytelności i praw majątkowych, jak akcji i udziałów, a także przez zarząd przymusowy albo sprzedaż przedsiębiorstwa lub gospodarstwa rolnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To cytat ze strony bankier.pl A tu już inny artykuł www.forum-kredytowe.pl/blogi/lukaszb/jakie-przedmioty-nie-podlegaja-egzekucji-komorniczej-353/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...A sygnały od czytelników były dwojakiego rodzaju. Pierwsi pytali co można zrobić, by jednak mieć jakąś swobodę finansową w ramach wspólnoty małżeńskiej. I powątpiewali w hipotezę, że w ramach wspólnoty jeden małżonek bezwarunkowo odpowiada za długi zaciągnięte w tajemnicy przez drugiego. Powątpiewali zresztą słusznie, o czym za chwilę. Druga grupa czytelników to ci, którzy w swej podrzucali pomysły jak skutecznie uciec przed komornikiem, skarbówką, nazbyt wścibskim partnerem. Tymi sposobami nie będę się z Wami dzielił, choć niektóre są bardzo pomysłowe. Nie jestem wszak pewien, czy legalne i czy etyczne. Choć jednemu się nie mogę oprzeć - pewien znajomy prawnik przesłał mi link do strony z reklamą firmy pośredniczącej przy zakładaniu spółek zagranicznych. Slogan: „Konto poza zasięgiem”: - komornika, rodziny, urzędu skarbowego. I reklama: „Załóż spółkę: „Gall Anonim" - www.rejestracjaspolek-online.com”. Czyż to nie słodkie? A teraz dobra wiadomość. Sytuacja osób, którym małżonek wykręcił brzydki numer i zaciągnął dług za ich plecami, wcale nie jest tak zła, jakby to mogło wyglądać z punktu widzenia wspólnoty małżeńskiej. Owszem, zaciągnięcie zobowiązania o stosunkowo niskiej wartości (czyli np. kredytu gotówkowego) jest tzw. czynnością zwykłego zarządu, którą jeden małżonek ma prawo dokonać w ciężar odpowiedzialności obojga. Jednak nadzieję przywracają zapisy Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego, które stanowią, że nawet przy wspólnocie majątkowej małżonek nie ponosi odpowiedzialności za długi zaciągnięte bez jego wiedzy przez drugiego współmałżonka. To nie oznacza, że takiego długu bank nie może odzyskać, ale... może go ściągać tylko z osobistego majątku konkretnej osoby, a nie z majątku wspólnego. Tę wiedzę potwierdził mi kolega redakcyjny Piotrek Miączyński, nota bene autor ciekawego blogu konsumenckiego „Towar niezgodny z umową”. Piotrek jest z wykształcenia prawnikiem, więc jego wywód bez względnych ceregieli zacytuję. „Od 19 stycznia 2005 r. zarówno w przypadku wspólnoty majątkowej jak i rozdzielności majątkowej małżonek nie odpowiada za długi drugiego małżonka. Ta zasada ma jednak wyjątek. Zgodnie z art. 41 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, jeżeli współmałżonek zaciągnął dług za zgodą drugiego współmałżonka wierzyciel może żądać zaspokojenia długu także z majątku wspólnego małżonków. Jeśli rzecz jasna obie strony żyją w tzw. wspólnocie majątkowej, czyli nie podpisały intercyzy. Jeśli żona nie wiedziała o pożyczce? W takim przypadku wierzyciel będzie ściągał dług tylko z majątku osobistego męża, jego wynagrodzenia za pracę lub z dochodów uzyskanych przez małżonka z innej działalności zarobkowej, a także z korzyści jakie przynoszą małżonkowi np. prawa autorskie. Jeżeli pożyczka była zaciągnięta w ramach działalności gospodarczej wierzyciel może żądać zaspokojenia również z rzeczy (np. maszyn) służących wykonywaniu działalności przez małżonka. Czyli wierzyciel w takim przypadku nie może nasłać komornika aby zajął pensję żony, ich wspólny samochód czy telewizor. Bank musi udowodnić że współmałżonek wiedział o kredycie jeśli chce ścigać ich z majątku wspólnego..Przy jakich kwotach współmałżonek powinien wyrazić zgodę na zaciągnięcie pożyczki? Prawo tego nie precyzuje. Nie ma podanej konkretnej kwoty. Kodeks cywilny mówi, że współmałżonek może sam podejmować decyzje w ramach zwykłego zarządu majątkiem w normalnych sytuacjach życia codziennego. Decyzja dotycząca uzyskania zgody na zaciągnięcie pożyczki powinna raczej pochodzić od banku”. Tyle Piotrek. Napisał do mnie również znajomy prawnik, zajmujący się m.in. współpracą z bankami. Jego zdaniem bankowcy zdają sobie doskonale sprawę z sytuacji prawnej i niezmiernie rzadko decydują się na udzielenie małżonkowi kredytu bez zgody drugiego współmałżonka. „Kolega, który pracuje dla wielkiego banku zaznacza, że poważne banki zawsze wymagają zgody małżonka. Jeżeli zgody nie ma przy umowie pożyczki, to prawdopodobnie na skutek omyłki lub niechlujstwa - albo może małżonek po prostu miał znaczący majątek osobisty lub dochody”. Sytuacja jest więc następująca: jeśli dowiesz się, że Twój małżonek zaciągnął jakieś długi za Twoimi plecami, bank i komornik może ściągać te długi wyłącznie z jego pensji. Jeśli chce postąpić inaczej - łamie prawo (chyba, że nieopatrznie udzieliłeś zgody na kredyt brany przez współmałżonka). Warto o tym pamiętać. Tak samo, jak o tym, że jeśli kredyt jest wzięty przez jednego współmałżonka - niezależnie od tego, czy za zgodą czy bez zgody drugiego współmałżonka - bank nie ma prawa udzielać informacji o tym kredycie tej drugiej osobie. W przeciwnym razie, z tytułu złamania ustawy o ochronie danych osobowych, możesz żądać od banku odszkodowania. Są już tacy klienci, którym się udało takie zadośćuczynienie uzyskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda maupa
zarejestrowalam sie w e- sadzie i sprawdze czy są w ogóle jakieś nakazy zaplaty bo coś mi tu nie gra. W pismie ani kwoty nie ma ani skąd dług tylko pare paragrafów i nr tel. Teraz jak juz bardziej trzezwo na to patrze to to pismo szemrane jest. Poza tym napisalam do antywindyka i dostalam odpowiedz co mam robic . Trzymajcie za mnie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda maupa
Różo bardzo mi pomogłaś . Dziękuje Ci <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu Wiara
Rozo ❤️ Zobaczymy....dzis byla nauczycielka u mnie w przedszkolu.Bardzo w porzadku,germanistka i pozytywna kobieta.🌼 ,,Opiekunka''moja z przedszkola podkreslala tylko moje niedociagniecia,np.ze raz spoznilam sie 3 minuty...fakt ten jest w dokumencie.Moze juz o tym tu pisalam nie pamietam.... Cos co lubie: http://literatura.wywrota.pl/wiersz-klasyka/20222-jacek-podsiadlo-nie-wiem.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwona_róża
no widzisz, nie taki diabel straszny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×