Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość motylkowa123

mamusie pazdziernik 2015! :)

Polecane posty

Gość Doris LJ4
Z tą radością mamy chyba podobnie. U mnie też wyciszyła się radość a pojawił się niepokój czy podołam,że tak duża różnica między dziećmi choć tej ciąży chcieliśmy. Pewnie hormony szaleją i to dlatego,trzeba czekać aż się wyciszy ta burza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Przyszłe Mamusie, czy mogę do Was dołączyć? Co prawda z dużą obawą ale po raz pierwszy dzielę się z ogółem, termin na 06.10, obecnie niby 9tydzień i 2 dzień. Z obawą ponieważ jestem po dwóch poronieniach, jednak nie chcę tracić nadziei. Zrobiłam sporo badań po tych wszystkich wydarzeniach, zmieniłam gin, zobaczymy...co ma być to będzie... Tymczasem witam się z klubem dziewczyn ciężko znoszących ten I trymestr, nudności są ze mną na stałe, a to coś kłuje w brzuchu a to ciągnie, niby powinnam spać na boku ale tylko na plecach nic mnie nie ciągnie... A od kilku chwil mam jakieś pokłuwania w dole brzucha, bardziej po lewej, mam nadzieję, że to nic groźnego, idę leżeć i będę czytać forum regularnie. Pozdrawiam i trzymam kciuki za wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Hej dziewczyny, i te nowe też witam, Asia mamy podobny termin :) aczkolwiek z terminu ostatniej @ najbliżej mi do 2 plus 3:) bo miałam ostatnia @27 grudnia :) Moj***adania wyszły ok, trochę muszę żelaza jak zwykle uzupełniać. Z dzidziusiem wszystko idealnie, serduszko ślicznie biło 169 uderzeń :) dzidziuś ma prawie 3 cm i machał ślicznie rączkami i nóżkami, taki wesołek z niego był :) To moje pierwsze dziecko i jak zobaczyłam ta główkę, brzuszek te rączki machające i nóżki to się normalnie popłakałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AsiaPil
Listopadowa, ciesze sie razem z Toba, ja mam wizyte w srode i nie moge sie jej juz doczekac, oby tylko dzidzia rozwijala sie nadal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Asi tez miałam takie puklowania właśnie z lewej strony jakiś czas temu z 15 dni temu, wzięłam pol tabletki no spy przeszło od razu i do dziś spokój. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z powodu zagrozonej ciazy dostalam na stale duphaston i nospe 3x1 plus magnez i co drugi dzien acard, jednak mimo to czasami cos pobolewa... A i niby powinnam spac na lewym boku ale tylko na plecach nic mnie nie ciagnie i nie kluje ;) i wez tu badz madry czlowieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Asia tez dopiero co pisałam, jaką katorgą jest dla mnie sen na lewym boku, staram się, ale całej nocy nie daje rady tak spać, bolą mnie wszystkie kości po takiej nocy, ja cale życie spie na plecach i tak uwielbiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Listopadowa super że wszystko ok. Pięknie wygląda taka pływająca rybka z nóżkami i rączkami. Asia witaj i nie zamartwiaj się na zapas. Trzymam kciuki aby wszystko było dobrze. Ja też jestem po dwóch poronieniach więc domyślam się co czujesz,tylko że ja mam trójeczkę w domu. Spokojnej nocy bez względu na pozycję(oczywiście snu),wolę jednak na boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
listopadowa - to super wieści :). Mnie też bardzo rozczula takie usg, właśnie te w okolicach 9-10 tygodnia. Jak dla mnie najcudowniejsze z całej ciąży. Taki maleńki człowieczek, a już ma wszystko- główkę, rączki, nóżki, serduszko. Ja się spaniem nie przejmuję, bo jakkolwiek bym się do snu nie ułożyła, to i tak budzę się w całkiem innej pozycji ;) najczęściej zasypiam na którymś z boków albo na brzuchu, a budzę się na plecach. A kłopoty ze spaniem dopiero nas czekają - wielki przeszkadzający brzuch, ciągłe pobudki na siku. Ech... ;) Dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko do Was dolaczylam i juz cos sie dzieje, dziwnie pobolewa mnie brzuch i jakis minimalnie zarozowiony sluz, o matko, to jak film akcji, nigdy nie wiesz co sie wydarzy... Dziekuje za wsparcie i milego i malo uciazliwego dnia Wam zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AsiaPil --> szybko do lekarza!! Mamy podobny termin, ja miałam ost. mies. 26.12 i termin mi wychodzi na 5.10. czyli jestem teraz w 10 tygodniu, a dokładnie to jutro zaczynam 11. tydzień :) \ Ja bym z plamieniem pojechała do lekarza, albo do szpitala od razu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Ja też bym pojechała na pogotowie, jak w tamtej ciąży miałam plamienie to od razu się zebrałam i pojechałam, przyjęli mnie od razu na oddział. Na pewno to nic złego ale lepiej sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lezakuje obecnie, lekarz mowi ze jesli to nie skurcze a wydzielina sie nie nasila to tak czasami moze byc, te moje pobolewania to takie jakby klucia polaczone z pieczeniem, nie wiem czy nie mam przypadkiem jakiegos stanu zapalnego w pochwie, przez te swoje uporczywe "wycieranie" co chwile i sprawdzanie czy nic nie leci ;) u mnie wychodzi dzisiaj 9 tydzien i 3 dzien. Utrudnieniem jest tez to, ze lekarza mam 150 km od siebie, jezdze do innego miasta bo do swoich jakos stracilam zaufanie po poprzednich niepowodzeniach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika__
Dziewczyny a może zrobimy sobie tabelkę? żeby było wiadomo, która w którym tygodniu itd.- bo jak czytam Wasze wypowiedzi to nie pamiętam już a jestem ciekawa, bo ciągle oczywiście chcę porównywać wszystko ze sobą :P Ja dziś powiedziałam mamie, bardzo się ucieszyła aż jej kilka łez poleciało, wyściskała mnie i zaprosiła na obiad i tak sobie siedziałyśmy w knajpce i gadałyśmy, jak to będzie... :) Cudowne chwile :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Dominika też jestem za tabelką, bo też czasem wracam do wypowiedzi patrze która jak tam rodzi :P Asia jak się czujesz, przeszło?? Odpoczywaj jak najwięcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Hejka. Dziewczyny co myślicie o USG genetycznym i testach PAPPA. Trochę poczytałam i jestem zaskoczona że sporo młodych kobiet robi takie badania,a dodatkowo inne sporo płatne. PAPPA często wychodzi mylne i po co się stresować. Czy Wam lekarze je proponują? Mi pewnie zaleci lekarz ze względu na wiek,ale nie wiem czy zrobię. Mam nadzieję że zwykłe USG w 11-13 tc wyjdzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Listopadowa, dziekuje- brzuch juz nie pobolewa a plamienia ustaly, biore acard i mysle, ze moze dlatego tak jest. Nie wiem jak zrobic ta tabelke, ale jeszcze pokombinuje. A Dziewczyny, mam pytanie, jak radzicie sobie z zaparciami? Macie moze jakis magiczny sposob? Nie ukrywam, ze to dosc przykra dolegliwosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris, wczoraj wlasnie czytalam na temat genetycznych i wiekszosc ofert tych badan to czysty marketing, tak naparwde zeby mogl zrobic je prawidlowo to powinien je robic genetyk, ktory ma stycznosc z nieprawidlowosciami a nie zwykly gin. Ja jeszcze sama nie wiem, zobacze co mi lekarz w srode powie, zapytam o to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Ja mam zaplanowane badanie genetyczne na 25 i u mnie są jakby 3 etapy, tłumaczyła mi to kobitka w recepcji i tak średnio zrozumiałam, bo była kolejka i tak szybko tłumaczyła, 1 to normalnie genetyczne USG, drugie to jakieś dodatkowe coś, ale tego właśnie nie wiem co, i 3 to badanie z krwi? ale też nie wiem o co z tym chodziło, każdy etap 150zł. Powiedziała że jak w tym 1 etapie czyli to USG jest wszystko ok i nic nie niepokoi to raczej się nie zaleca reszty, ale to już mój wybór oczywiście. Co to zaparć polecałam już wcześniej chlebek samo ziarno :) czyści rano jak talala :P 500gram nasion(dowolnych) 4 jajka mieszamy, pieczemy ok 50min w 175stopniach :P Jem ok 3 takich cieniutkich kanapeczek dziennie. Asia super że już lepiej, odpoczywaj, nic się nie przemęczaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK tak widzę tą tabelkę, wcześniej wchodził mi spam bo robiłam kropki a wchodzi z kreskami. Wpisujcie się, kopiujcie i dopisujcie swoje dane na dole, tylko właśnie z tymi kreskami bo kropki to już spam. Oczywiście można ja poprawić jak coś nie tak jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba sprobuje Twojego przepisu tylko sie troche obawiam bo ja jestem alergigiem i na wszelkie zboza oprocz pszenicy mam uczulenie, pelnoziarniste produkty zawsze powodowaly u mnie zaparcia. Kurcze ja kompletnie laik jestem, nie wiem gdzie i jak sie wpisac do Twojej tabelki. A moze dlatego ze na telefonie jade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Asia napisz te dane to cie wpisze, ja nie używam ziaren zbóż, bo też unikam glutenu, używam słonecznika, siemienia, orzechów, sezamu, pestek dyni itd. trzeba wypić trochę więcej wody zęby nie zapchały ziarna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Listopadowa tylko ze jak nie widze jej to i nie wiem jakie dane potrzebne ;) mam zamiar pozniej jak maz wroci z pracy wyprobowac Twoj przepis :) dzieki wielkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 plus 3
Doris - ja genetycznego nie robię. Tzn. to tak zwane "genetyczne" usg z przeziernością karkową i oglądaniem wszystkich narządów dziecka (ok. 12-14 tygodnia) oczywiście będę miała, nie będę robić tych dodatkowych. Asia - mnie zaparcia męczyły dopiero w 3 trymestrze, wtedy miałam taki sposób: wieczorem dawałam kilka suszonych śliwek do szklanki i zalewałam gorącą wodą, zostawiałam na noc, a rano wypijałam cały ten "kompot". Mi pomagało. dominika - możemy zrobić taką tabelkę. Ja bym jeszcze dodała które dziecko Podaję moje dane: 2 plus 3___30 lat___3 dziecko___płeć nieznana ;)___poród 7.10.2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Nik________________Wiek__Dziecko__Termin porodu___Płeć dziecka/Imię listopadowa123______30___1____06.10.2015___________?? 2 plus 3_____________30___3_____07.10.2015___________??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×