Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość motylkowa123

mamusie pazdziernik 2015! :)

Polecane posty

Wcczoraj byłam zapisana na prenatalne, niestety Okruszek był ciutkę za malutki na dokładne pomiary, ma 4cm i 3mm a musi mieć minimum 4,5cm więc mam wpaść za tydzień we czwartek, tak jak wy Portolino i AsiaPil :) Na razie na usg tak ogólnie chyba wszystko dobrze, główka ładna, kosteczki są, nóżki, rączki :) maluszek tak śmiesznie się odbijał na zgiętych nóżkach - słodki widok, w przyszłym tygodniu wezmę sobie męża niech popatrzy na swojego Potomniaczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominika - mój Okruszek na początku 10 tygodnia, był już takim typowym dzieciaczkiem, ruszał się, machał sobie ręką i nogami z takim jakby niezadowoleniem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nową koleżankę i witam Was dziewczynki znowu mam trochę zaległości, ale spokojnie napewno nadrobię :) moje typy na imiona To : Karol i Gabrysia, ubranka jak najbardziej wygodne :) porodu strasznie się boje choć nie powiem dwa poprzednie były bolesne ale szybkie, teraz marzy mi się cesarka :) ponieważ młodsza córka bardzo dużo ważyła i cud że udało mi się ją urodzić siłami natury (4640) od 4,5 kg powinna być już cesarka. dziewczyna mam pytanie czy u was gdzie będziecie rodzić jest dostępne znieczulenie zewnątrzoponowe? Bo ja bym nawet gotowa była zapłacić ale ode mnie najbliżej jest 120 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pulchniatkowa a z krwi też robiłaś wyniki czy tylko usg ja mam na usg prenatalne we wtorek i to jest końcówka 13 tygodnia a krew do tych badań miałam pobraną tydzień temu. A jak jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Aga ja mam 24 prenatalne i tam zdecyduje co chce i tez zapytam genetyka co mi radzi. Co do porodu nawet nie chce myśleć że musiała bym rodzic w moim mieście. Mam zamiar również jechać na poród do Salve do Łodzi, a tam właściwie mam do wyboru do koloru opcje, tak postanowiłam ze raz na te 30 lat sobie pozwolę na te przyjemność, to ok 4 tys. Oczywiście moje plany, to moje plany, a życie życiem i nigdy nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Przepraszam prenatalne mam 25-tego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie te badanie prenatalne robi mój ginekolog mam nadzieje że to też dobrze wykaże jako jedyny w tym rejonie. A co do porodu strasznie się boje moja koleżanka rok temu właśnie rodziła w Szczecinie i miała tam bezpłatne znieczulenie. Ale ja sie trochę boje moje wcześniejsze porody trwały bardzo krótko bo po dwóch godzinach było po wszystkim, A jak nie zdążę dojechać. Po prostu mam tyle wątpliwości i wielkiego stracha chociaż to mój trzeci poród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaga32 - no chyba tylko szczegółowe usg będzie, bo żadnej krwi mi nie pobierano, zresztą badania chromosomowe miałam po terminacji w zeszłym roku i wad dziedzicznych nie mamy z mężem. Przy poprzedniej ciąży właśnie na tych prenatalnych z usg wyszło ze dzieciątko ma wadę letalną, przepuklinę mózgowa i nie było dla niego ratunku :( teraz się strasznie takich badań boję... ale na razie mój Niunio jest taki jaki powinien być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do porodu to chciałabym rodzić tam gdzie byłam właśnie na terminacji, tj. Warszawa ul. Czerniakowska, bardzo ludzcy lekarze i położne. Mnóstwo super specjalistów, moja gin od prenatalnych (de facto córka mojej gin prowadzącej) właśnie tam pracuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cieszę się bardzo Pulchniatkowa że z Twoim maleństwem jest ok i musisz wierzyć ze tak będzie do końca. Ja w poprzednich ciążach nie robiłam takich badań bo nie było wskazań i nikt mi nie mówił że powinnam robić ale teraz sama jakoś przystałam na propozycję lekarza :) wiesz mam już 31 lat i może coś się w moim organizmie zmieniło ,może będę spokojniejsza o swojego Kropka. Niby ze wszystkich dotychczasowych badań wskazuje wszystko na to że będzie ok. Ale 24.03 właśnie zobaczę to dokładniej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Pulchniatkowa a mam takie pytanie, jeśli nie chcesz nie odpowiadaj. W tej ciąży co straciłaś, wcześniej coś było nie tak ? tzn dziecko mniejsza, bądź coś niepokojącego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja nie straciłam żadnej ciąży. Ja byłam dwa razy w ciąży i mam dwie córeczki jedna ma 5 lat a druga 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki nie zauważyłam że to nie do mnie pytanie :) przeoczyłam sorki listopadowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Aga spoko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie robicie badania prenatalne ? Mi mowila gin ze mozna ale czy to konieczne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika__
dziewczyny ale to jest to dokładne USG, na którym w 13 tygodniu bada się m.in. przezierność karkową? Czy jakieś dodatkowe badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Portolino - my chyba wszystkie piszemy teraz o tych podstawowych badaniach, które lekarz standardowo wykonuje w okolicach 12 tygodnia. Przezierność karkowa i oglądanie wszystkich narządów po kolei. Żadnych dodatkowych badań nie planuję (i oby nie zaszła taka potrzeba...) Ja zresztą będę miała te badania bardzo późno, bo teraz w poniedziałek będę na wizycie w 12 tygodniu, a lekarz powiedział, że jeszcze poczeka z tym badaniem i zrobi na kolejnej wizycie. Trochę szkoda, ale może potem będzie wszystko widział lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha chyba ze tak :-) bo czytam o tych prenatalnych ale to mi nie trzeba jednak.przeziernosc to normalne badanie usg :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pulchniaczkowa
Listopadowa123 - ogólnie do 12 tygodnia wszystko było ok, rósł prawidlowilo , nie odbierał jakoś od normy, jednego dnia miałam baaaardzo silny ból brzucha, taki ze nie byłam w stanie się ruszyc, tego samego dnia byłam wieczorem na usg u mojej gin i wszystko było ok, żadnych krwawien, dziecku serce biło, ruszalo się. Za tydzień byłam na kolejnym usg tym prenatalnym i moje dziecko miało już ogromną przepukline :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pulchniaczkowa
2 plus 3 - masz rację ja mówię o tym standardowym badaniu między 11-14 tygodniem czyli bardziej szczegółowym usg, nie robiłam badań genetycznych tym razem, bo mam wyniki z poprzedniego razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Ja tez mowie o tych standardowych badaniach, tylko u mnie robi je genetyk, nie lekarz prowadzący, jeśli nic nie wyjdzie niepokojącego, to raczej więcej nie będę robiła, typu test z krwi. 2 plus 3 Ale dopilnuj by ci zrobili najpóźniej do 13tydz i 6 dzień, bo do tego dnia najpóźniej się wykonuje te badania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Witajcie dziewczyny. W środę miałam USG w 8 tc. i wszystko ok,serduszko ładnie bije a maluszek jeszcze tyci tyci. U mnie badanie USG między 11 a 14 tc wypadają 20,04. Mimo że mam wskazania na badania dodatkowe,darmowe myślę o teście PAPPA nie będę ich robić. Często wyniki są mylne(szczególnie jak mówią że jest coś źle),ja ze względu na wiek już jestem w grupie ryzyka,no i poronienie 2,5 roku temu. Zapewne musiałabym mieć jeszcze amniopunkcję . I niby co miałabym zrobić gdyby było coś nie tak. Terminacji bym się nie poddała. Co do porodu trzy przeżyłam to i czwarte jakoś pójdzie. Choć położną bardzo chętnie miałabym swoją. Córkę rodziłam ponad 7 lat temu i wspominam ten poród bardzo dobrze. Rodziłam na stojąco,dopiero do łożyska się położyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam cesarke bo corka byla polozona posladkowo i nie wyobrazam sobie zebym teraz miala rodzic naturalnie. Boje sie jak nie wiem. Mam nadzieje ze uda sie znow miec cc. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
listopadowa - raczej nie ma opcji, żeby mój ginekolog to przeoczył ;) . Wzywa mnie do siebie co 2-3 tygodnie. W poprzednich ciążach też robił mi późno, właśnie jakoś 13-14 tydzień, czyli w ostatnie dni, kiedy można. Ale mnie muuuuliiiii kiedy te mdłości się skończą? :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masakra, cisna mnie juz nawet moje najluzniejsze majtki! W dodatku dzisiaj troche przegielam z chodzeniem i jezdzeniem samochodem, ciagnie mnie brzuch i pokluwa. Wiec jutro pewnie caly dzien w lozku. Kurcze, Sierotka sie nie odzywa, mam nadzieje, ze wszystko w porzadku. Dobrej nocy Dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Mogę się do was dołączyć? Właśnie znalazłam Wasze forum i zaciekawiło mnie. Zaczęłam 11 tydzień i dzisiaj idę na drugą wizytę do gin. Termin z moich obliczeń to 15 październik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika__
Sierotka- odezwij się, co u Was? Karelinka, witamy- daj znać po wizycie u lekarza, co tam :) Mnie po raz pierwszy zaczęły wczoraj tak cisnąć dżinsy, że nie mogłam wytrzymać. Byłam w restauracji na obiedzie z przyjaciółką, najadłam się, siedziałam i musiałam odpiąć guzik, bo czułam, że wybuchnę. Dżinsy- bardzo niskie biodrówki, po prostu wbijały mi się w brzuch na siedząco :O A dopiero zaczynam 9 tydzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Ja tez już mam większy brzuszek, szczególnie wieczorem już widać takie zaokrąglenie, aczkolwiek ja się tak ubieram, że pod ciuchami tego nie widać, raczej jakieś rajty i sukienki, to pod sukienkami tak jakoś się zlewa jeszcze, ale wieczorem jak idę się już kąpać to widzę, że jest już brzusio. Dopiero chwaliłam się, że chora byłam może z 6 lat temu, a u mnie wszyscy w rodzinie chorzy i ja tez kataru dostałam i to dość mocnego :( pije syrop z cebuli i się teraz martwię czy to smarkanie tam mu nie zaszkodzi :( Sierotka my tu się denerwujemy co u ciebie, mam nadzieje, że ta cisza bo odpoczywasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×