Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość motylkowa123

mamusie pazdziernik 2015! :)

Polecane posty

Gość Doris LJ4
Ivee spokojnie,myślę że tylko teraz tak mówi z tym wstawaniem,jak mały się urodzi będzie wstawał. Też Cię podziwiam że potrafisz utrzymać w tajemnicy informację,ja nie potrafiłabym,co w myśli to na języku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaBasia
Hej kobietki :-) Tak patrzę na tą tabelkę i jakoś mi nie pasuje, że obok mojego nicku jest wpisana dziewczynka ;-) Niby 90% pewności to sporo, ale ja wciąż mam przeczucie, że to jednak chłopak. W poniedziałek mam kolejną wizytę, to może się wyjaśni całkiem ;-) Jak się już tak żalicie, to ja też się dołączę, bo ostatnio mnie trapi jedna rzecz... Piszecie o tym, że przykro wam, że mąż nie okazuje tyle zainteresowania ciążą ile byście chciały, mój stara się jak może, całuje brzuch, głaszcze, w ciągu dnia dzwoni i wypytuje, ale za to mam wrażenie, że nasze rodziny mają tą ciążę kompletnie gdzieś :-( Nawet moja mama zbytnio się nie przejmuje... My mieszkamy za granicą i nie mamy tu żadnych krewnych, ale kontaktujemy się z rodzicami przez Skype. Jak byłam w ciąży z córeczką, to co kilka dni ktoś dzwonił, pytali czy dobrze się czuję, jak sobie radzę i w ogóle bardzo się przejmowali wszyscy. A teraz mam wrażenie, że patrzą na to w ten sposób, że to już czwarte dziecko, więc żadna sensacja i nie ma co przeżywać. Jednak ja przeżywam i to dziecko jest dla mnie tak samo.wyjątkowe jak każde inne i jest mi przykro, że rodzina tak to traktuje. Wiadomo, że nie liczę na to, że będę nagle pępkiem świata, chodzi tylko o odrobinę zainteresowania :-( Musiałam to z siebie wyrzucić. Czy którąś z was też tak przeokropnie boli i piecze skóra w górnej części brzucha, pod biustem? Ja mam taki problem od miesiąca, tak samo było w poprzedniej ciąży i ponoć nie ma na to rady... To jest coś strasznego, ta skóra tak pali gdzieś tam w środku , jakby ją ktoś rozrywał i to cały czas w jednym miejscu, po prawej stronie. Najgorzej jest jak siedzę, a przechodzi trochę oczywiście jak leżę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick________Wiek__Dziecko__Termin porodu_____Płeć dziecka/Imię OnlyDreams__________26_____1_______28.09.2015_______Dziewczynka.....Laura aaaga32_____________32_____3_______01.10.2015________?? Sierotka ma Rysia_____31_____2_______02.10.2015_______Dziewczynka monika1331__________23_____1_______05.10.2015_________?? 2plus3_____________30_____3______05.10.2015_________Dziew czynka AsiaPil_____________29_____1________06.10.2015_______Dzie wczynka Agula0501___________29_____1________06.10.2015_______?? Paula1991___________24_____1________06.10.2015______Dziewczy nka listopadowa123______30_____1_______06.10.2015________Chłopi ec mamaBasia_______31_____4_______06.10.2015__________Dziewc zynka Koronka84__________30_____3_______07.10.2015__________? portolino____________31_____2________07.10.2015________?? paluszki___________35______1_______09.10.2015________Dzie wczynka LenArtowa________21______1_______10.10.2015_________Dziewczy nka Pulchniatkowa_______26_____1_______10.10.2015________?? PanizFrancji________30______1_____19.10.2015__________Chłop iec Ivee85___________30________1______21.10.2015_________Chł opiec DorisLJ4____________40_____5_______27.10.2015________Dzie wczynka dominika____________30_____1_______29.10.2015_______Chło piec Edyta ---------------------36-------3-------------10.10.2015------ -----------? Pauliska___________22_____1_________31.10.2015____płeć ?? Diabli nadali________26____1_________30.10.2015___płeć?? o o o Pozwolilam sobie na male zmiany ;) termin mam na 28 wrzesnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamabasia, u mnie tez zainteresowanie moja ciaza jest nikle, tzn moi rodzice coprawda pytaja i widac, ze sie ciesza, ale to jednak nie to samo ( rozmawiam z nimi przez skypa raz w tygodniu ) Z tesciowa roznie bywa, znajomi? no zapytaja o to czy o tamto. Zreszta, dobrze jest jak jest :) bo ja tez w zasadzie nie lubie zbytniego zainteresowania ;) Moj M stara sie jak moze, wiec jemu nie moge niczego zarzucic :) szkoda mi go troche, bo jak mnie mala kopie i M przyklada reke do brzucha to mloda przestaje sie ruszac :P biedny chyba tylko raz poczul kopniaka a tak to wielka cisza ;) Dziwne to, bo jak ja przykladam reke, to mloda kopie ze hoho, a jak on to przestaje sie ruszac. Tez tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaBasia
Onlydreams my tak mieliśmy w każdej ciąży z tymi ******* :-) Ale to tylko na początku, później jak dziecko będzie wypychać części ciała przez brzuch to nie będzie się przed nikim krępować ;-) A jeśli chodzi o to zainteresowanie, to ja też nie lubię go w nadmiarze, chodzi mi o to, że nie ma go wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiec nie wiem co ci poradzic.. wazne, ze Twoje dzieci sie ciesza z kolejnej siostrzyczki :) no i ze maz sie cieszy ;) Reszta sie nie przejmuj, my rowniez jestesmy tutaj od pocieszania i zrozumienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaBasia, mnie może nie piecze skóra pod biustem, ale za to bardzo mnie boli pod żebrem pod prawą piersią i mam wrażenie, że ten ból promieniuje na wylot pod łopatkę. A co najlepsze zaczyna się w ok. godz. 17 ;) gin dziwił się, dlaczego akurat o tej godzinie. Myślałam, że to kręgosłup, ale już wiem, że to po prostu synek w ten sposób o sobie przypomina :) najgorzej boli też kiedy siedzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Ja akurat takiego bólu skóry nie miewam, choć tyle :) Jeśli chodzi o dotykanie dłonią brzucha to chodzi o to ( wyczytałam w książce) że dziecko pod wpływem głaskania, dotykania uspokaja się, i pewnie dlatego tak już nie kopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PanizFrancji
hej dziewczyny, az ciezko uwierzyc ze prawie same dziewczynki w tabelce, tym bardziej ze w przeciagu roku u 8 par znajomych wsyscy mieli chlopcow! no i my tez sie nie wylamalismy ;) Co do meza, to moj jest bardzo zaangazowany, moi rodzice tez sie baaaardzo interesuja, tesciowie tez, ale znajomi czy dalsza rodzina przy okazji zapytaja, ale nikt specjalnie nie dzwoni regularnie zeby sie dowiedziec jak ja sie czuje-osoboscie uwazam to za normalne... sama tez jakos nie przezywalam ciaz od innych... wiadomo ze dla nas przyszlych matek to jest najwiekszy cud swiata ale dla innych to po prostu kolejna ciaza... co do sprzatania, to moj maz tez sam z siebie sie nigfy nie wezmie do roboty, ale jak nie marudze tylko normalnie go poprosze to zawsze zrobi co mu kaze :) mam nadzieje, ze ten watek przetrwa po porodach i bedziemy mogly sie powspierac nawzajem i pomarudzic jakie to jestesmy niewyspane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PanizFrancji
zapomnialam wam powiedziec, ze jak slysze bratowa, ktora mi ciagle powtarza ze mamy nie glaskac brzucha bo wywolamy wczesniejszy porod to chyba wole zeby rodzina sie tak bardzo nie interesowala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani z Francji haha :D no tego jeszcze nie slyszalam ;) a juz wiele, naprawde wiele przesadow mi mowiono np : obrywa mi sie za noszenie paska do spodni ( mam takie rozmiar wieksze i no musze miec pasek, bo jak nie mam to mi spadaja ) bo dziecko urodzi sie z blizna od takiego paska, obrywa mi sie za noszenie kotow, za to, ze pies ma glowe na moim brzuchu, za to ze mialam na rece nowonarodzone baranki itp - taa, bo dziecko urodzi sie z wlosami - cos ala wilkolak :D juz nie raz powadzilam sie z tesciowa o te jej przesady, ona w to wierzy jak w Boga - doslownie. AAaaa i jeszcze bylo, ze nie moge miec rak na brzuchu bo gniote dziecko :D hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sie rozpisalyscie, kazdej z nas cos na watrobie zalega ;-) Nim zapomne to napisze o tym masowaniu brzucha, to przesadu nie slyszalam ale lekarz mowil zebym nie glaskala bo pobudzam macice do skurczania sie niepotrzebnie i lepiej tego nie robic, zwlaszcza ze mi brzuch twardnieje czesto. Kupilam dzisiaj kilka ciuszkow w lumpku, z 10 szt za cale 25 zl ;-) i wozek tez kupilam, calkiem nieplanowane ale kolezanka sie pozbywala to zesmy nabyli. Dzisiaj bylam u innego lekarza zeby sprawdzic te moje bole lonowe i klucia w pochwie, mezowi nic nie powiedzialam bo On ciagle twierdzi ze jestem przewrazliwiona ale wole pojsc 10 razy sprawdzic niz raz za malo. Wszystko jest ok, taki moj urok, ze luzuje mi sie spojenie i boli, szyjka dluga i zamknieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaa i obkupilam sie w staniki o wiekszym rozmiarze pod biustem z bon prixa, w koncu nie bedzie mnie nic pilo pod biustem, rosne i rosne :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja będę miała prawdopodobnie dziewczynkę :D Faktycznie ich dużo. Podoba mi się imię Nina, teściowa oczywiście stwierdziła, że to ruskie imię ale mam to gdzieś, bo mężowi się tez podoba :) Wyszła mi lekka niedoczynność tarczycy w 21 tyg :( bardzo mnie to zmartwiło, pani dr kazała mi brać witaminy z jodem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ja powiedziałam, że podoba mi się Dawid, to usłyszałam: żydowskie imię ;) zawsze każdy musi wtrącić swoje 5 groszy, nie ma co się tym przejmować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia ale zaszałalas w tym lumpku :) naprawdę niewiele zapłaciłas za tyle rzeczy. Ja ostatnio kupiłam dwie pary śpiochów i kaftanik za 13 zł i chyba nawet nie były używane :) rozglądam się za paczkami na olx -można naprawdę tanio kupić ładne ciuszki. W sobotę mam się spotkać z jedną dziewczyna żeby kupić taką mega pakę ale jednak chcę sama zobaczyć jak te rzeczy wyglądają żeby nie wydać kasy na marne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula, akurat sie trafilo, fakt ze bluzeczka i sukieneczka beda na razie dla siostrzenicy mojego meza ale reszta mojej Dzidzi. Tez na olx umowilam sie juz z dwiema dziewczynami na mega paczki, z jedna bylam umowiona na pon i czekalam na kontakt gdzie sie spotkamy ale sie nie odezwala. Pokazywalam wlasnie ubranka mojej siostrze ale pokazuje i jakos mnie tknelo i mowie- gorzej jak sie okaze ze to chlopiec to bedzie nosil sukieneczki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PanizFrancji
ja dla tego jak juz konkretnie ustalimy jedno imie to nie powiem nikomu do narodzin bo ludzie nie maja za grosz taktu, jak sie komus nie podoba to trudno, przeciez ma sie podobac nam... z ciuszkami dziewczyny rozejrzyjcie sie na angielskim ebayu (czasami robia wysylki do Polski), ostatnio z glupa zaczelam licytowac i kupilam zestaw 13 body, 5 swetrow, 6 par spodni, 2 czapeczki, 7 pajacykow i 4 komplety za 2,6 funta!!!!Dobra zaplacilam za przesylke 6 funtow ale moim zdaniem i tak sie oplaca. Tym bardziej ze rzeczy samych dobrych firm (tylko 4 body z primarka) a 2 komplety z disneya jeszcze z metkami! Dla noworodka planuje kupic same nowe body, ale juz pajacyki mi nie przeszkadzaja uzywane (moze dlatego ze ubierane juz nie na gole cialko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Ja mam opory przed używanymi ciuszkami dla małego, ale moja mama też coś tam kupiła w lumpku, właśnie Disnaya ( choć cześć jeszcze z metkami), jakieś pewnie użyje no ale zobaczymy, wyjdzie w praniu. I tak myślałam o tym głaskaniu brzucha, faktycznie nawet na porodówce by wywołać skurcze myziają brzuch, bądź brodawki, ale myślę, że może to wywołać jakieś takie reakcje już na końcu, a nie na naszym etapie, bo jak mam niby balsamować ten brzuch, bezdotykowo? No trochę to dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co do nowych ciuszków to ostatnio słyszałam w jakimś programie ze dopiero po pięciu praniach rzeczy dopiero nadają się do użytku bo średnio właśnie wtedy wyplukują się z nich te wszystkie farby itd. Listopadowa ile bierzesz tabletek magnezu dziennie? Ja brałam magnezin comfort ale wczoraj jak kupowałam kolejne opakowanie w aptece dowiedziałam się ze lepszy jest magnez z Wit b6 bo tylko wtedy się wchłania no i w końcu kupiłam magne b6 ale farmaceuta doradzil max 3 tabletki a mój gin zalecił 4 tylko że nie powiedział jaki powinnam brać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
No to tak, najlepiej wchłania się cytrynian magnezu (trochę o tym poczytałam) z witaminą b6, ja znalazłam takie właśnie w składzie z cytrynianem magnezu, Magnefar B6, tam dzienna dawka to właśnie 4 tabletki dziennie, i ja tyle biorę, każda tabletka ma 60mg magnezu, kosztują stosunkowo tanio coś ok 7 zł zapłaciłam, choć to 60 tabletek , a przyjmuje się 4 dziennie :) Chyba właśnie najistotniejsze to to, by był to właśnie ten cytrynian magnezu w składzie i z witaminą b6. Mi zdecydowanie pomógł, wczoraj też ani jednego skurczu już nie miałam, ale dopiero po 4 dniach zaczął działać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja leżę w szpitalu...dostałam tak silnych boli żeber które zaczęły schodzić aż do brzucha a przy tym nie mogłam aż złapać oddechu i dostałam zimnych potów ze wezwałam pogotowie. Brzuch zrobił się twardy jak kamień. Teraz dostałam magnez w kroplowce i leżę na pewno do jutra a co dalej to zobaczymy. Najważniejsze że szyjka się nie skraca i ze tętno maluszka w porządku. Trzymajcie kciuki żeby wszystko dobrze się skończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula, trzymam kciuki, na pewno wszytko bedzie dobrze!!! Troche Cie namagnezuja, odpoczniesz i minie. Ja pojezdzilam dzisiaj samochodem, pochodzilam i w prawym boku mnie boki, pokluwa ale dzidzia sie rusza jak szalona. Wczoraj ulozenie miala poprzeczne i czuje to teraz bo w dwoch miejscach obrywam, po bokach ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
A mnie dzis bolesnie zakluwa w okolicach dolnej macicy tuz nad łonem...tez sie troche boje bo od rana zle sie czulam glowa zmeczenie sennosc i bol zoladka hmm;-( wybralam sie do sklepu zrobilam 10 krokow i ten bol w dole macicy..Dzidzia i wczoraj j dzisiaj dosc czesto puka.. Pogoda moze ma swoj wplyw i cisnienie. Paula zdrowka zycze abys szybko wrocila do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Paula dobrze zrobiłaś z tym pogotowiem, odpoczywaj sobie tam, oby jak najszybciej wszystko wróciło do normy :) Chyba dziś coś zły dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam usg i moja córcia ma już 700-800 gram. Szyjka długa a brzuch juz miękki. Magnez w kroplowce dalej leci ale już spokój mnie ogarnął . Najważniejsze że z małą wszystko dobrze i jestem dobrej myśli że wszystko dalej będzie ok. Jak wrócę do domu to będę jak królowa i będę cały czas leżeć i pachnieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Paula cieszę się że wszystko dobrze. Dużo zdrówka dla Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za wsparcie. Dziś jeszcze zostaję w szpitalu bo w nocy znowu czułam że brzusio twardnial. Ogólnie na oddziale patologii ciąży (nie wiem kto wymyślił tą nazwę) leży więcej kobiet z tą dolegliwością,inne mają bakterie w moczu i tez muszą leżeć. Chciałam Wam powiedzieć że jak komuś zdarza się twardnienie brzucha to nie wolno go dotykać bo to pobudza macicę do skurczy. Bardzo tu przed tym przestrzegają,szkoda że nie wiedziałam o tym szybciej ale nikt o tym nie mówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×