Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Go艣膰 Uwolniony_wdzieczny

ODDECH SHREKA! KONTYNUACJA

Polecane posty

Go艣膰 go艣膰 go艣膰

Niekoniecznie, bo wiele os贸b usun臋艂o migda艂ki a smr贸d pozosta艂. Usu艅 a zobaczysz.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Kat

Smrod nie zostanie jak smierdzi z migdalkow . Rozmawialam o tym z chirurgiem czy jest mozliwosc produkcji tego syfu bez migdalkow i on powiedzial ze usuwa migdalki kilka razy w roku聽z tego powodu i jakos nikt sie nie skarzyl

Ale sam fakt rozumiem co mowisz sa osoby ktore twierdza w internecie ktorym wyciecie nie pomoglo聽

Zreszta co ja mam do stracenia. Moge sie nastepne 20 lat nad soba uzalac i siedziec nad forum albo posluchac rady 3 ostatnich specjalistow (w tym 2 z Polski) ze mam zlogi pokarmowe i to one powoduja smak kupy. Po latach zastanawiania sie nad operacja postanowilam zaryzykowac, jestem na 99.9 % pewna ze pomoze . Podobno jakis mam tam gleboki krater w migdalku

Dam znac!聽聽Wiem ze w wieku 34 lat to nie bedzie latwa rekonwalescencja ale mam tego dosc i postanowilam wziac sprawy w swoje rece聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 gofor

Popieram w stu procentach dzialaj! Jakby nie brak kasy to juz by u mnie po zabiegu bylo... ale聽 przez聽fundusz to nie chciano mnie skierowac, a mecze sie jak ty z tym 20 lat.. trauma

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Kat

Ja tez zwlekalam tyle lat z powodu braku funduszy potem moj syn byl zbyt maly zebym mogla sobie pozwolic na 2 tyg rekonwalescencji tylko dlatego ze gnije mi cos w gardle.聽聽 Teraz jest dla mnie czas idealny na operacje. Nie ma dnia zeby z migdalow nie wydobywala sie (tylko po nacisnieciu)聽smierdzaca substancja (podobno mieszanina nablonkow, bakterii i pokarmu).聽

W sumie to sie nie moge doczekac i ulzylo mi ze w koncu zdecydowalam sie na operacje a nie byla to latwa decyzja ale teraz to sie juz nie moge doczekac .聽

Dam znac jak bedzie po 馃檪

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 gofor

Super ze bedziesz miec z glowy! Trzymam kciuki za powodzenie. Dasz jakies namiary? e-maila? Tez musze dzialac...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Gosc

Wycinaj bez wahania. Kolejny krok w przod. Mi nie pomoglo a nadzieja byla ogromna 馃槥

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Kielczanka 45

Oby wyci臋te migda艂y poprawi艂y ci oddech 馃き馃樂馃あ

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Go艣膰

Klieczanka jak twoja terapia i oddech?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Kielczanka 45

Przepisano mi Nystatyn臋 w zawiesinie聽do jamy ustnej 4 opakowania, 3 ju偶 zu偶y艂am. W po艂owie listopada um贸wi臋 kolejn膮 wizyt臋 i zobaczymy czy jest poprawa.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Kielczanka 45

Acha i聽nie wytrzyma艂am na wega艅skiej diecie bo ci膮gle biegunki mia艂am. Jem teraz normalnie ale zdrowo.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 JaTakNieChce

U mnie oddech lepszy - stosuj臋 to, o czym pisa艂em na poprzedniej stronie.

Aha i wczoraj sko艅czy艂 si臋 pierwszy p艂yn SmartMouth - stosowa艂em go troch臋 mniej ni偶 napisane na opakowaniu.

Tak wi臋c wystarczy艂 na nieca艂y miesi膮c - polecam.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Go艣膰

Robicie jakies badania? Chodzicie po lekarzach? Ja juz nie mam pomys艂u gdzie z tym i艣膰聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Jula

Wyci膮膰 ...one migdalki. Mi pomog艂o. I mam tylko wielka nadziej臋 偶e ten koszmar ju偶 nigdy nie wroci

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 JaTakNieChce

Kompletnie odstawi艂em te偶 kaw臋 - dzi臋ki temu聽te偶 jest duuuu偶o lepiej!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Kielczanka 45

Czy chodzimy na badania? Wszystkie potrzebne badania mia艂am robione w Krakowie, na grzyby i bakterie oraz badanie oddechu Oral Chroma. Prze艣wietlenie zatok mia艂am u siebie ale jeszcze z聽wynikami nie posz艂am do laryngologa. Innych dolegliwo艣ci, np. 偶o艂膮dkowych nie mam.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 EwelinaKrkkk

Kielczanka45: Nie masz dolegliwosci zoladkowych i nie robilas gastroskopii?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Kielczanka45

Gasrtoskopii nigdy nie mia艂am bo nie ma potrzeby

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 EwelinaKrkk

Kielczanka45: Pytam dlatego, bo ja rowniez cierpie na smrod z ust i rowniez nie mialam i w dalszym ciagu nie mam zadnych problemow zoladkowych, a mimo to w pierwszej kolejnosci lekarz wyslal mnie na gastroskopie. I to bylo to! Badanie wykazalo duzo zapalenie, refluks i inne rzeczy. Jestem w trakcie kuracji i na razie troche lepiej, ale dalej czuje ten zapach.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Go艣膰

Hej a co to za kuracja?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Kielczanka45

Badanie Oral chroma wykluczy艂o problemy z 偶o艂膮dkiem , nie mam tego zwi膮zku smrodliwego, kt贸ry wydziela si臋 wtedy. A sam膮 gastroskopi臋 mog艂abym sobie zrobi膰 ale boj臋 si臋.聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Kielczanka45

Fiona co u ciebie s艂ycha膰, by艂a艣 w Krakowie?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Kielczanka45

Mo偶e rzeczywi艣cie gastroskopi臋 trzeba jeszcze zrobi膰 偶eby wykluczy膰 lub potwierdzi膰 偶o艂膮dek jako 藕r贸d艂o zapachu ... hmm. Napisz czy to bolesne i jak wytrzyma膰 odruch wymiotny.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 EwelinaKrkk

Biore antybiotyki聽Metronidazol, Amoksycylina i Zirid. Gastroskopia nie jest bolesna. Lekarz popsikal mi gardlo jakims srodkiem znieczulajacym i nie czulam zadnego bolu. Lekki dyskomfort i odruch wymiotny przez kilka sekund. Gleboko oddychalam i myslalam o czyms innym i szybko przelecialo. Badanie trwalo jakies 10-15 minut.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Go艣膰

EwelinaKrk czujesz jak膮艣 popraw臋? Trzymasz diet臋?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Fiona

Kielczanka, tak, by艂am we wrze艣niu w Krakowie i mia艂am badanie Oral Chroma. U mnie nie potwierdzi艂y klasycznej halitozy:聽

- Siarkowod贸r - wynik 78 - do programu leczenia halitozy kwalifikuj膮 si臋 pacjenci u kt贸rych ten wynik jest powy偶ej 125.聽

- merkaptan metylowy - 231 - 聽ten jest bardzo podwy偶szony i wg doktor wskazuje na potencjalny problem z zapaleniem zatok (nie mam zatkanego nosa ale czasami faktycznie mam wydzielin臋 w gardle).聽

- siarczek dimetylu - troszk臋 podwy偶szony ale w normie聽

聽Mia艂am robion膮 tomografi臋 zatok (ju偶 po badaniu w Krakowie) a wcze艣niej gastroskopi臋, obydwa badania nic nie wykaza艂y.聽

Ca艂y czas pij臋 czystek (2x dziennie, s艂abo parzon膮), uzywam pasty polecanej przez doktor z Krakowa Lacalut Flora na halitoz臋, czyszcze j臋zyk 2x dziennie t膮 specjaln膮 szczoteczk膮 i u偶ywam p艂ynu do p艂ukania Meridol 艢wie偶y聽Oddech i musze Wam powiedziec, 偶e jest wspaniale, nawet rano mam 艣wie偶y oddech! Po umyciu z臋b贸w mam spok贸j przez jakies 3 godziny, potem posmak kupy troch臋 wraca ale to ju偶 jest nic w por贸wnaniu z tym co by艂o.聽

Jestem bardzo ciekawa czy kto艣 by艂by ch臋tny spr贸bowa膰 moich sposob贸w i da zna膰 czy jest poprawa.聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 EwelinaKrkk

U mnie na razie duzo lepiej, ale wydaje mi sie, ze po odstawieniu antybiotykow聽smrod powroci.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Kat

Dzis rano mialam wyciete migdalki i z cala odpowiedzialnoscia聽stwierdzam ze problem rozwiazany. Chirurg聽powiedzial ze byly cale w bliznach stad te problemy . Dodam ze ja migdalkow w ciemno nie wycinelam, mialam bialo-mleczna smierdzaca substancje, grudki itd. Tyle lat zeszlo mi szukanie odpowiedzi, od ok 5 lat bylam pewna ze to migdalki, po prostu czulam ten niesmak w gardle

Zostaje dzis na noc w szpitalu prywatnym, obudzilam sie po operacji po ok godzinie, z lekkim bolem gardla. Dostalam morfine i koktajl roznych srodkow przeciwbolowych. Jem normalnie, co 4 godziny srodki przeciwbolowe w tym kodeina . Normalnie rozmawiam, boli mnie聽 lekko tylko przy przelykaniu. Na obiad jadlam risotto , sorbet, zupe, potem mleczny napoj, sok jablkowy i zyje. Nie wiem skad te dramatyczne historie w internecie.

Poki co jestem nafaszerowana srodkami przeciwbolowymi, wiem聽za kilka dni w domu bedzie bolec bardziej jak sie zcaznie goic , ale jak przez to przejde to w koncu moge zapomniec o tym koszmarze i z wysoko podniesiona glowa wracam do pracy bez tego smrodu聽

Mialam wycinane metoda klasyczna z聽 drobnka kauteryzacja聽聽na聽zahamowanie krwawienia. Ogladam w lustrze gardlo i wygladaja rany calkiem przyzwoicie聽

Wypilam sobie mleczny napoj i nawet po nim nie mam niesmaku. Mam normalny neutralny oddech !!

Obecnie siedze sobie na laptopie, czuje sie swietnie i zaluje ze tyle lat sie balam podejsc do operacji.聽

Nie mowie ze kazdy ma tasmowo usuwac migdalki jak ma smrod z buzi ale jak macie grudki, wydzieline, od lat niesmak w gardle i specjalista mowi ze sa w zrostach, z bliznami, jest duze prawdopodobienstwo ze to migdalki moga byc przyczyna

Zycze powodzenia 馃檪

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Kocham 偶ycie

Hej KAT, m贸j problem jest chyba identyczny, trwa od podstaw贸wki ..i te偶 od kilku lat zdaj臋 sobie spraw臋, 偶e to na bank migda艂ki - szczeg贸lnie jeden jest bardzo podziurawiony i cuchnie nawet gdy nie wylatuj膮 z niego te 艣wi艅stwa (ale na og贸艂 wylatuj膮). Wiem, co to znaczy czu膰 ten smr贸d za ka偶dym razem gdy prze艂ykasz jedzenie..Je艣li chodzi o oddech to raz jest to wyczuwalne, raz nie- sama ju偶 na og贸艂 wiem kiedy, ale i tak 偶yj臋 w stresie jak mam z kim艣 rozmawia膰, to ca艂kiem podkopa艂o moj膮 pewno艣膰 siebie i zrujnowa艂o 偶ycie towarzyskie. Czasem s艂ysz臋 od w艂asnego dziecka "mamo, nie m贸w ju偶 bo 艣mierdzi". Raz syn wypali艂 co艣 takiego w kolejce po艣rodku sklepu. My艣la艂am 偶e si臋 zapadn臋 pod ziemi臋... Bardzo chcia艂abym usun膮膰 te migda艂y, tym bardziej 偶e co chwila mam przez nie infekcje gard艂a.. Ale przyznam , 偶e strach jest potworny.. Nigdy nie mia艂am narkozy i panicznie si臋 jej boj臋 z uwagi na pewne problemy z sercem 馃槥 Mia艂am co prawda r贸偶ne drobne zabiegi chirurgiczne ale zawsze domagalam si臋 znieczulenia miejscowego. Czy migda艂y mo偶na wyci膮膰 r贸wnie偶 w znieczuleniu miejscowym? B贸lu si臋 nie obawiam, co najwy偶ej krwawie艅 po wyci臋ciu, ale s膮 teraz r贸偶ne metody minimalizuj膮ce ryzyko krwotoku. Mam 35 lat, wi臋c zdaj臋 sobie spraw臋 , 偶e to nie b臋dzie bu艂ka z mas艂em, ale s膮dz膮c po tym co napisa艂a艣 Kat, to mo偶e by膰 szansa na zupe艂nie now膮 jako艣膰 偶ycia....

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Kocham 偶ycie

Kat, jeszcze zapytam, gdzie wykonywa艂a艣 zabieg i ile kosztowa艂?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Kat

Czesc Kocham Zycie. Nie ma sie czego bac!! 馃檪

聽Jestem tego dobrym przykladem, mam 34 lata i sama ten problem tez mialam od podstawowki. I zadne cuda, lugole, Glimbaxy, szczepionki doustne, Bioparoxy nie pomoogly. Lekarz wysylal mnie do stomatologa, dawano mi omeprazol na nadkwasote choc jej nigdy nie mialam. Bylam u kilku laryngologow az w koncu z 5 lat temu zorientowalam sie ze mam te grudki w migdalkach . Nie bylo tego latwo zdiagnozowac bo mam male migdaki i tylko po聽nacisnieciu wydobywala sie ta substancja. Tu kilka chirurgow w Anglii potwierdzilo ze jak nie mam problemow stomatoloigicznych i zoladkowych, to gdy mam ta wydzieline w migdalkach one sa glownym podejrzanym tego smrodu

Operacje mialam wczoraj w Endynburgu prywatnie, koszt troche ponizej 拢3000. Mam ubepieczenie prywatne聽przez pracodawce ktore pokrylo wiekszoc kosztow zabiegu na szczescie.

Ale bylam przygotowana na oplacenie kosztow zabiegu z wlasnej kieszeni bo mialam tego dosc po tym jak chirurg mi powiedzial ze jedyne wyjscie albo z tym zyc, albo wyciac doszlam do wniosku ze raz sie zyje i czas z tym smrodem skonczyc

Dla mnie to tez byla pierwsza narkoza. Naczytalam sie jak glupek jakis historii krwawych, jak to bedzie ciezko.. Obudzilam聽sie po 60 minutach jak po drzemce z bolem gardla, dano mi morfine i przeniesiono do pokoju. Po聽godzinie woda a pitem juz normalne jedzenie. Jem normalnie, dzis na sniadanie wlasnie zjadlam lososia wedzonego, tosta i jajecznice. Co 4 godziny mam mocne tabletki przeciwbolowe, boli tylko po przelykaniu. Wychodze do domu za 3 godziny (maz mnie odbierze bo na razie o prowadzeniu auta nie ma mowy dopki jest sie na tych mocnych tabletkach聽. Tutaj sie nie lituja, trzeba jesc w miare mozliwosci normalnie . Wypilam tez wczoraj 4 litry woda i w nocy tez caly czas poje zeby to gardlo / wloknik bylo nawilzone. Jedynei co boli mocno to nie moge ruszac jezykiem z bardzo ale mowie normalnie. Najlepiej nie czytac tych drastycznych聽historii w internecie, ja jestem bardzo mocno zaskoczona. Szczesliwa!

Dodam ze mialam wycianane metoda klasyczna (skalpel) i krwawienie tamowane diatermia. Nie mam goraczki, nic mi nie spuchlo a tyle sie naczytalam drastycznych informacji na forach聽

Umylam zeby rano, mam oddech dalej neutralny

Chirurg jak sie obudzilam przyszedl mi powiedziec ze moje migdalki byly cale w zrostach, zbliznowaciele, jednym slowem do niczego. (Uslyszalam to tez w Polsce 15 lat temu od laryngologa, ale nikt mi ich nie chcial wtedy wyciac). Obawiam sie ze takei problemy z migdalkami jak nieswiezy oddech to raczej publiczna sluzba sie nie zjamuje, trzeba uderzac prywatnie, nie zaleznie czy w UK czy w Polsce. Polski laryngol聽rok temu tez mnie namawial na wyciecie ,聽聽mowil ze jak znalazlam chetnego chirura do wyciecia to mam聽isc bo sa gorsze operacje

''Kocham zycie'' tym bardziej ze masz problemy z gardlem... Nie czytaj w internecie hipochondrycznych historii, jakis dietach cudach przeciz halitozie , tabletkach na to i na tamto. Ja tez przez tyle lat sie ludzilam . Jak masz takie problemy z migdalkami to dzialaj. Zycze powodzenia .

Nawet o tym nie mysl zeby usuwac miejscowo. To jest zbyt drastyczne. W Anglii sie miejscowo nie usuwa, w Polsce kiedys tak ale tez sie od tego odchodzi. Wspolczesna anestazjoloigia jest bardzo nowoczesna i bezpieczna. Anestazjolog to najwazniejsza osoba na sali聽Tez sie naczytalam ze moge sie nie obudzic, to i tamto. Atmosfera byla super, zartowalam sobie na sali operacyjnej do ostataniej chwili, zakladaja ci maskei i po 3 sekundach odjezdzasz. Jestem bardzo zadowolona

Pzdr 馃檪

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋

×