Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Uwolniony_wdzieczny

ODDECH SHREKA! KONTYNUACJA

Polecane posty

Gość Gosc

Mialas biale kulki w migdalkach, ze je wycielas? A problemow zoladkowych nie masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kielczanka 45

Miałam 3 zabiegi laserowe ale okazały się mało skuteczne na dłużej. Oddech Shreka powrócił ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Kielczanka 45: Bardzo mi przykro. Masz jakis pomysl czym to swinstwo zwalczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość everybody lies

hejo, oj nie było mnie tu parę lat 😛 Co do migdałów - jeśli macie te śmierdzace kulki, problemy z gardłem, anginy itp to usuwajcie je. Migdały mają pomagać, są pierwszą tarczą obronną, ale skoro nie spełniają swojej roli, a co gorsze, jeszcze przeszkadzają to je wywalajciem. Ja je usunąłem 10 lat temu i nie żaluję. Oddech poprawił się ze względu na brak śmierdzących kulek, ale nie wyleczyłem się w 100%. Kiedyś myślalem, że to wina żołądka, bo mam refluks, ale kiedyś wypróbowalem płynu ultra dex i...jeju 1 raz w życiu czułem się cudownie. Wstsję rano i czuję smak i zapach pasty do zębów po wieczornym myciu. Sen trwał parę dni i bańka pękła. Wtedy zrozumiałem, że problemem jest chyba flora bakteryjna w buzi, albo zatoki. Na zatoki przeszedłem leczenie antybiotykami, dwa na raz i długi okres czasu - zero poprawy. A na florę bakteryjną w buzi nie znalazłem wyjścia. Ratuję się myciem zębow, płynami, tabletkami odświeżającymi itp. Jest to problematyczne i uciążliwe, a najgorsze jest, że...siada głowa. Poczucie własnej wartości równe 0. Mam problemy w rozmowie z ludźmi, to taka blokada, brak pewności siebie. Ale walcze, już ponad 10 lat. Jestem jeszcze z czasów, jak smarowało się język metronidazolem 😂😂 człowoek próbował wszystkiego.

Możecie napisać coś o tej hiszpanskiej klinice? Kiedyś pamietam, że jeden czubek to bardzo promował, wtedy wydawało mi się to oszustwem i żerowaniem na zdesperowanych ludziach. Ktoś próbował ich usług?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Zaryzykowałem i nie polecam. 3tys wyrzucone. Jeśli ich protokół ci nie pomoże to skierują do psychologa podejrzewając problemy z głową... /

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Od siebie mogę jeszcze polecić ssanie oleju jeśli ktoś podejrzewa problem w jamie ustnej lub zatokach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość everybody lies

ssałem olej i to dosyć długo - efekt zerowy, ale były osoby, które odczuwały poprawę. 

a co do tej kliniki to tak myślałem, takie to leczenie na odległość i to za grubą kasę. Lepiej wydać te 3 tysiące tu na miejscu na różne badania, diety czy leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość everybody lies

a mógłbyś opisać dokładniej jak wyglądało ich leczenie? jak przebiegała cała procedura, jak Cie leczyli? Może to się przydać innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

U mnie tez refluks i ogolnie problemy zoladkowe. Ja nawet oddychajac nosem czuje, ze ten smrod wydobywa sie gdzies z glebi przewodu pokarmowego. I od 2 lat mam rowniez smierdzacy kwasowy zapach z nosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie pisze o osiągnięciach. Jest ciężko ale trochę jakby do przodu. 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hello. Takie moje spostrzeżenia z "pola walki". Chcę się nimi podzielić, bo niestety laryngolodzy często ten temat mają "w dupie"

1. Należy wyszukać przyczynę.

  - zatoki,

  - usta,

  - wątroba - koniecznie zróbcie badania bilirubiny, próby wątrobowe i koniecznie HCV (przeciwciała żółtaczki typu C)

1. Jeśli zatoki to trzeba leczyć farmakologicznie. Jak sprawdzić czy smród pochodzi z zatok? Proponuję prosty test (potrzeba pomoc drugiej osoby): kładziemy się z głową wysuniętą do dołu (zwis głowy). Drugs osoba wlewa do nosa po 2 krople Xylometazolinu (krople do nosa, mogą być inne). Następnie należy wypełnić obie dziurki nosa solą fizjologiczną. To ok. 3 minutach druga osoba pomaga nam się podnieść i wydmu...emy wszystko. Jeśli śmierdzi z zatok to dmuchając nosem smród się zmniejszy albo nawet zaniknie (bo ropa zostanie wypłukana)

2. Usta - pierwsza sprawa to sprawdzić uzębienie. Często śmierdzą resztki jedzenia pomiędzy zębami (nić dentystyczna powinna wejść do codziennego rytuału).

Jeśli zęby ok - idziemy do migdałków. Najlepiej palcami wymacać migdałki i pouciskać. Jeśli wyskakują grudni lub śluz to powąchajmy - pewnie śmierdzą strasznie i problem mamy zdiagnozowany. Wiem że większosć ma odruch wymiotny. Ja mogę uciskać migdałki tylko wieczorem, rano bym zwymiotował. Trzeba poszukać własnej dobrej pory. Migdałki należy płukać roztworem rumianku i wcierać płyn lugola (wszystko do dostania w aptece). Czesto jednak to nie wystarcza. Ja mam podziurawione migdały i do płukania zacząłem używać irygatora do czyszczenia zębów (na najmniejszej mocy - zamiast wody używam roztworu azulanu i wciskam końcówkę we wszystkie pory w mogdałach). Polecam - rewelacja i w końcu wszystko jest ok. Mnie się udało, ale płukanie i czyszczenie powtarzam min. co 3 dni.

Powodzenia!

Co ważne - wymuście od laryngologa aby zrobił wymaz na gronkowca. Jeśli jest, trzeba dziada wybić antybiotykami i tyle.

Cytat

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli zatoki to regularne plukanie solą fizjologiczną. Płukanie ust wodą z łyżeczką wody utlenionionej. Ssanie oleju słonecznikowego. Unikanie nabiału. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze to znaleźć przyczynę. Krok po kroku eliminować możliwe przyczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zła flora jelitowa również może mieć  wplyw na zapach z ust i zapach ciala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedzenie, które nas uczula. Zasluzowuje organizm, a sluz jest pożywką dla bakterii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i stres. Ogromny wplyw. Jesli macie problemy warto porozmawiać z psychologiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Zaglada tu ktos czasem.? Czytalam stary wątek latami. Czasami wasze wpisy byly tak poruszające ze chcialo sie płakać gdy czytalam o waszej samotnosci. Ja tez z tym walcze od wielu wielu lat. 

Ja na szczescie mam meza, dzieci. Nigdy nie pozwolilam zeby to swinstwo zniszczylo moje zycie. Wy tez nie pozwolcie. 

Nadal szukam rozwiazania i wydaje mi sie ze jestem blisko a zrobilam juz naprawde duzo. 

Napisze o tym dokladniej

 Tymczasem nie bojcie sie zyc ,nie skazujcue sie na samotnosc ,walczcie bo normalny oddech naprawde jest mozliwy. Tylko nie liczcie na to ze rano wstaniemy umyjemy zeby jak normalni ludzie i juz. My musimy zrobic wiecej

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja. Mam nadzieje ze komuś pomogę. Napisalam wczesniej ze jestem blisko rozwiazania i ...tak znalazlam , zajęło mi to kilkanaście lat. laryngolodzy, gastrolodzy, dentysci często bardzo chcieli ale nie potrafili pomoc. 

Jaki mamy problem( w większości)? flora bakteryjna. To większość z nas wie, ale popełniamy przez lata błędy używając plynow dedykowanych halitozie badz innych antybakteryjnych i ten sposob niszczymy zle bakterie ktorych mamy za duzo i dobre ktorych mamy o wiele za mało

Leczenie polega na odbudowie flory bakteryjnej a to wcale nie jest proste i troche trwa.

wyrzucamy wszystkie specyfiki jakie mamy na halitoze i antybakteryjne i zaopatrujemy sie środkami z bateriami probiotycznymi występujacymi tylko w ustach- sa juz takie, nie chce pisac nazwy zeby nikt nie posądzal mnie o reklamę, ale ja mam z firmy Swanson, moga byc inne byle z  K12 to bardzo ważne

to tabletki na noc zeby bakterie mogly pracowac. Kolejna wazna rzecz plyn do plukania zawierający enzymy wspierające mikroflore nie chce tez reklamowac ja mam oral7 ale moze sa tez inne

Moja codzienna higiena wieczorem 

Nitka, jezyk -skrobaczka delikatnie- do mycia języka uzywam aloesu, myje zeby, plukanka wszystko trwa nie wiecej niz 5 min

 i tabletka  na noc przez 1-2 mce

Od kiedy stosuję ta terapię moj oddech jest normalny.

Duzo sie rozpisalam ale naprawde chce pomoc. 

Spróbuje tylko wyrzuccie wszystkie plyny i pasty na halitoze i antybakteryjne.

Pozdrawiam i  zycze slodkich pocalunkow w końcu!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usteczka dzięki za info, spróbuję Twojej terapii. Napisz czy od razu zauważyłaś poprawę czy po jakimś czasie. Jak długo już to stosujesz? Czy robiłaś badania na mikrobiom jelit? Też sporo czasu poświęciłem żeby się wyleczyć, stos przeczytanych książek i artykułów medycznych, lekarzy u których byłem różnych specjalizacji już nawet nie liczę. Od pewnego czasu stosuję probiotyki , ale narazie bez efektów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja. Mam nadzieje ze komuś pomogę. Napisalam wczesniej ze jestem blisko rozwiazania i ...tak znalazlam , zajęło mi to kilkanaście lat. laryngolodzy, gastrolodzy, dentysci często bardzo chcieli ale nie potrafili pomoc. 

Jaki mamy problem( w większości)? flora bakteryjna. To większość z nas wie, ale popełniamy przez lata błędy używając plynow dedykowanych halitozie badz innych antybakteryjnych i ten sposob niszczymy zle bakterie ktorych mamy za duzo i dobre ktorych mamy o wiele za mało

Leczenie polega na odbudowie flory bakteryjnej a to wcale nie jest proste i troche trwa.

wyrzucamy wszystkie specyfiki jakie mamy na halitoze i antybakteryjne i zaopatrujemy sie środkami z bateriami probiotycznymi występujacymi tylko w ustach- sa juz takie, nie chce pisac nazwy zeby nikt nie posądzal mnie o reklamę, ale ja mam z firmy Swanson, moga byc inne byle z  K12 to bardzo ważne

to tabletki na noc zeby bakterie mogly pracowac. Kolejna wazna rzecz plyn do plukania zawierający enzymy wspierające mikroflore nie chce tez reklamowac ja mam oral7 ale moze sa tez inne

Moja codzienna higiena wieczorem 

Nitka, jezyk -skrobaczka delikatnie- do mycia języka uzywam aloesu, myje zeby, plukanka wszystko trwa nie wiecej niz 5 min

 i tabletka  na noc przez 1-2 mce

Od kiedy stosuję ta terapię moj oddech jest normalny.

Duzo sie rozpisalam ale naprawde chce pomoc. 

Spróbuje tylko wyrzuccie wszystkie plyny i pasty na halitoze i antybakteryjne.

Pozdrawiam i  zycze slodkich pocalunkow w końcu!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprawa byla szybko. Ale jak tylko zaniedbam rezim higieniczny to jest gorzej

Wyprobuj ten oral7 najlepszy plyn ze wszystkich jakie mialam, moze stosujesz zle probiotyki - sprawdz inne

Jak u ciebie z jezykiem ?i podstawowe pytanie masz migdalki?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dajcie se spokój z zatokami czy florami i gronkowcami. Jak jedzie Wam z japy to na 98% macie refluks. Jak macie nadwagę lub otyłość to jest to więcej niż pewne. Trzeba schudnać żeby refluks znikł a objawowo można zażywać leki na refluks i zobaczycie że nawet po kilku dniach wygląd języka Wam się poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do Usteczka: migdałki wyciąłem 2 lata temu, nic to nie zmieniło. Język jest w miarę ok, jak nie jem nabiału, mąki pszennej, jak zjem jakiegoś pieroga, białe pieczywo to mam biały nalot. Probiotyki stosuję dojelitowe na poprawę flory bakteryjnej w jelitach. Tych z k12 na florę j.ustnej jeszcze nie próbowałem. Dzisiaj idę do apteki, obczaiłem że jest jakiś polski produkt z bakteriami Streptococcus K12 w tabletkach do ssania.

do Waleryjana: Skąd wiesz że to napewno refluks? Robiłeś badania w tym kierunku? Byłem u 4 gastrologów, miałem gastroskopię 2 razy, oprócz tego sondę 24h i nie stwierdzono u mnie refluksu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jestem nowa. Przeczytałam całe forum, historie Was wszystkich. 

Chciałam zapytać czy ktoś się wyleczył, znalazł problem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Usteczka 

Czy te probiotyki swanson mogą być do ssania? Te masz na myśli? Bo tylko takie w internecie znalazłam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie juz ich chyba nie ma, Najlepsze sa Entitis plus spray do nosa uzupelniajacy flore rinogermina. Napisz czy tobie pomoglo

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Usteczka 

Nie wiem już co mam kupować, do jakich lekarzy chodzić, laryngolog - wszystko ok, stomatolog - wszystko ok, gastroskopia - helicobacter, ale już wyleczony antybiotykami, a problem pozostał nadal. 

Myślałam jeszcze żeby iść do periodontologa.

A Ty stosujesz teraz jakieś tabletki, spraye, lekarstwa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Entitis , rinogermina , przez 3 mies

 Mozna jeszcze chlorofil tez dziala 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×