Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Polska Kraj nędzarzy i kłamsta

Polecane posty

Gość guma_85
Nie tylko źle jest z powodu niskich pensji, ale i złego zarządzania pieniędzmi obywateli.wydalismy miliony na niepotrzebne ekrany akustyczne w polu teraz jeszcze wydamy na ich rozbiórkę, te pieniądze mogły być wydane lpiej,a malo tego nikt za to nie poniesie odpowiedzialności,nie wspólne juz o systemie zdrowotnym. W niektórych miejscowościach do specjalisty terminy są juz do końca roku zarezerwowane,za zle gospodarowanie pieniędzmi podatników nie ma rzeczywistych konsekwencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co sadzice o protestach górniczych? Właśnie czytam ze Państwo zarabia na węglu miliardy. Czyli ze jest oplacalne wydobycie. Ktoś znowu chce sprzedać resztki polskiego majatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te k***y bez mrugniecia okiem sprzedadza wszystko !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka_Polka
Sadze ze każda grupa społeczna w tym zawodowa ma prawo walczyć o swoje, inna kwestia czy popieram postulaty,a z tym to różnie. Media przedstawiają nam ten protest w sposób jaki władza sobie tego życzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oni sprzedają wszystko od 25 lat ! a nie tylko teraz jak niektórzy zauwazyli chca kopalnie sprzedać Ile fabryk, koncernów zostało zlikwidowanych sprzedanych mafiom z zachodu a oni podali na upadłość albo zrobili zachodnią fabrykę z zarobkami na zachód a wyrobnicy polscy harują za tysiaka tzw MAŁY BANGLADESZ kasę za to biorą politycy a ze społeczeństwa uczynili sobie wierną hołotę która błaga o chleb i pada na kolana za jakąkolwiek obietnicę Trzeba im pokazać pięść i się postawić, tak jak to robią górnicy żeby Nas społeczeństwa zaczęli się bać bo jak nie będą sie te psy bać to będą robić co chcą i pchać sobie rulony banknotów do kieszeni bo w portfelach im się już nie mieści każda inicjatywa jest dobra , ogłaszajcie na fb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hołota to ci którzy pisza podobne lub takie same brednie jak ciocia Ala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sprzedano wszystko w ramach prywatyzacji i tym którzy lepiej zapłacili. to jest wolny rynek kapitalizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie czytam ze Państwo zarabia na węglu miliardy. Czyli ze jest oplacalne wydobycie. Ktoś znowu chce sprzedać resztki polskiego majatku s panstwo zarabia na podatkach od wegla ale SPRZEDANEGO. to wcale nie oznacza, że wydobycie jest opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakie brednie ? w Grecji jest kryzys bo najniższa krajowa wynosi 2200 zł i podnoszą na 2800 zł a u nas ludzie tyrają za 1200 zł i nie ma kryzysu ? dlaczego ? bo politycy wytresowali sobie takich głąbów jak ty, co sie będą cieszyć że mają gacie na tyłku i kartofle w garnku. bo wmówili wam że to jest super więc żeby być tzw "nowoczesnym" europejczykiem chcesz im przyznać rację bo myslisz że jak się sprzeciwisz tzn że jesteś niezaradny i biedak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nikt nie mówi że jest super. Polska dopiero się rozwija gospodarczo. super będzie kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fakt faktem ze związki zawodowe są nieudolne i za te ogromne pieniądze jakie zarabiają mogliby zrestrukturyzowac kopalnie. Ale problem leży w związkach zawodowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chcemy różnicowania społeczeństwa na multimilionerów i nędzarzy chcemy odebrać wysokie zarobki urzędnikom i politykom, uciąć ich machloje i nepotyzm, wstawiania swojej rodziny i znajomych na etaty w spółkach skarbu państwa Urzędnik dał zlecenie budowania ekranów akustycznych firmie dostał za to łapówkę od firmy , firma zbudowała nadmiar ekranów w miejscach w których nie powinno ich być ale dostali kasę za to z Unii Europejskiej za pośrednictwem Urzędu więc doszło im dochodu więcej niż miało być.Teraz rozbiórka i pewnie znowu przetarg na firmę która będzie to rozbierać , pewnie dadzą w łapę urzędnikom.Przepływ pieniędzy wygląda między nimi tak, żeby nie był do wykrycia, mają swoje sposoby od lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tu nigdy nie będzie super, bo na wysokich stanowiskach mamy samych dorobkowiczów ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy jest sens odbierać pensje politykom, będą kraść jeszcze bardziej. Chodzi o to ze kradną i nie przestaną, ze powinni się rozpocząć ze społeczeństwem z wszystkich wydatków. Kiedyś cos czytałem o pendolino, kosztował masę pieniędzy a jest najmniej wyposażony niż w Czechach np. Czyli część pieniędzy ktoś ukradl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie chcemy różnicowania społeczeństwa na multimilionerów i nędzarzy chcemy odebrać wysokie zarobki urzędnikom i politykom, uciąć ich machloje i nepotyzm, wstawiania swojej rodziny i znajomych na etaty w spółkach skarbu państwa s te socjalistyczne hasełka wsadz sobie komuchu wiesz gdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niech zarabiają nawet i po 40000 byleby wszystko było jasne i klarowne,przetargi nie sfałszowane, państwo nie okradane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pracowałam w spółce skarbu państwa, po wyborach zawsze wszyscy dyrektorzy, dobre stanowiska byli usuwani a partia wstawiała swoich.Piramida wygląda tak, że jak dana partia wygrywa wybory wstawia na najwyższe stanowiska swoich ludzi, dyrektor, kierownik, menadżer itd , Ci ludzie przychodzą przejmują obowiązki po wyrzuconych i dalej dokonują zmian w ludziach zarządzanych przez siebie.Dajmy na to dyrektor działu projektów zatrudnia swoją rodzinę w sekretariacie, siostrę żony z pensją 4500 zł bo ona ma kredyt na głowie więc jej pomaga, dalej : żona ma salon jubilerski i współpracuje z panem Tadziem który dostarcza jej kamienie więc zatrudni się córkę pana Tadzia na sekretarkę bo skończyła studia pedagogiczne i akurat dostanie stanowisko.Dzięki temu pan Tadzio opuści ceny kamieni w biznesie żony. I tak można dalej opowiadać przez 4 godziny. Ogólnie tak wygląda ustawianie urzędów i spółek państwowych po zmianie rządu.Jest całkowity przemiał. Twierdzisz że to jest ustrój demokratyczny , kapitalistyczny czy jaki ? gdzie ja ogłaszam hasła komunistyczne ? masz jakieś doświadczenie życiowe żeby się mądrzyć w tym temacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
akurat roznicowowanie na bogatych i biednych jest potrzebne .. wszyscy nie mogą być równi, bo wtedy prowadziloby to do zacofania, zamiast do postępu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Społeczeństwo obywatelskie powinno scalac klasy w dozeniu do wspólnych celów. Ale zroznicowanie zawsze będzie bo likwidowanie go to wprowadzanie komuny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy jestem dobrze rozumiana. chce żeby w Polsce każdy miał szansę , tak jak w Ameryce ! Jesli ktos jest zdolny i mądry niech dorabia sie dużych pieniędzy U nas w Polsce jest to NIEMOŻLIWE bo trzeba być w układzie skorumpowanym możesz nie wiem jaki być zdolny to pozostanie ci własna działalność i męczenie się z urzędasami albo zapisanie się do MLM i werbowanie ludzi do interesu . Czyli nie realizujesz swojego potencjału bo to jest w Polsce niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Rosji społeczeństwo jest bardzo zróżnicowane sa obrzydliwie bogaci i skrajnie biedni klasy średniej praktycznie nie ma i teraz mów ze takie zróżnicowanie prowadzi do postępu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja akurat zrealizowałam swój potencjał, dobrze mi się żyje. Wydaję miesięcznie niewiele, żyję na dobrej stopie ale na pewno nie na rozrzutnej. Większość kasy odkładam. Nie wiem, może miałam szczęście. A może po prostu taki mój charakter? Że boje sie biedy i zapieprzam po 14 godzin dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rozumiem i zgadzam się z Panią zupelnie. Tu się niczego nie da dorobic , jeśli się nie kradnie, nie robi przekrętów itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie można podsumowywać społeczności według siebie a bogactwo jest sprawą umowną, znam człowieka który jest bardzo zadowolony z życia i chwali sobie gospodarkę państwa i zarabia 1400 zł wg niego on wszystko ma i niczego mu nie brakuje, każdy ma swój świat. każdy coś ma, jeden dużo pracuje, inny ma spadek, trzeci ma 1400 i sie cieszy. Ogólnie mówimy o sytuacji społecznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś rozumiem i zgadzam się z Panią zupelnie. Tu się niczego nie da dorobic , jeśli się nie kradnie, nie robi przekrętów itp.. O nie nie. Z tym się nie zgodze. Nie należy wkładać wszystkich do jednego worka. Wprawdzie jest wielu złodziei ale również są ludzie, którzy dorobili sie majątku ciężką pracą. W tym ja oraz mąż. Może nie jest to duży majątek ale posiadamy pewne dobra. Bardzo dużo pracowaliśmy, odbyło się to kosztem wolnego czasu oraz rodziny. Za to na pewno nikt nie może nam zarzucić,że wspomogliśmy sie znajomościami. Wszystko to ciężka praca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jestem osoba której brakuje na życie. Teraz. Mam 30 lat i oddadjemy z mężem ciężkie pieniądze do państwowej kasy(podatki, ZUS)i wszystko byłoby ok. gdybym widziała ze ta kasa jest mądrze wydawana,nie spodziewam się praktycznie żadnej emerytury raczej tego,że jeśli jej dożyje bo z naszym systemem zdrowotnym to czarno to widzę,to do tego czasu ZUS po prostu splajtuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boisz się że nie będziesz mieć emerytury ? że ZUS splajtuje i pomimo że ciężko pracujesz na stare lata będzie kiepsko więc dlaczego nie walczymy o swój interes jak górnicy tylko godzimy się z tym ? Godzimy się z tym że politycy maja kase , będą mieć emerytury i lekarzy na telefon do swojej dyspozycji na starość. My tego nie będziemy mieć a przecież żyjemy w demokracji ! Czyli społeczeństwo rządzi a hodujecie sobie klasę królewską !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×