Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Mia14

Zapalenie błony śluzowej żołądka i refluks.

Polecane posty

Gość annagość
Mefju - może zdecydujesz się na kontakt z kliniką w Krakowie. Jest tam wyspecjalizowana kadra /tak piszą na stronie/ i między innymi robią USG gastrologiczne na wysokospecjalistycznym i niezwykle czułym sprzęcie,który to sprzęt pozwala na ostateczne postawienie diagnozy . Specjalistyczne badanie /informacja z ich strony/ gastrologiczne obejmuje - ocenę opróżniania pęcherzyka żółciowego po pokarmie z diagnostyką dyskinezy itd. Ocenę opróżniania żołądka po podaniu 500 ml płynnego pokarmu testowego oraz USG 3D jelit po ich wypełnieniu. Klinika Ultragen,Kraków. Myślę,że z twoimi dolegliwościami byłoby to dobre rozwiązanie, a właściwie ostateczne postawienie diagnozy, co ci dolega. Poczytaj sobie na temat ich działalności.Podobno gastrolog stawia b.trafne diagnozy. Niestety nie byłam ,nie korzystałam z ich pomocy,ale wertując różne strony internetowe w poszukiwaniu pomocy dla siebie natknęłam się na w/w klinikę. Ponieważ w okresie letnim mój żołądek jakby troszeczkę ''odpuszcza'' więc kwestię skorzystania z badań ,szczególnie, że są to badania nieinwazyjne odłożyłam na później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
http://terapiasokami.pl/detoks Stąd dostałam fajne diety na żołądek i jelito drazliwe, zawsze mi to dokuczało. W ogóle odkąd piję soki wyciskane to jest lepiej. a przede wszystkim jedzcie regularnie, to mi pomogło na samym początku a to co gastrolog mówił to sobie o kant d**y molżna potłuc, nic mi to nie dało. a, jeszcze warto się odkwasić, taką dietę tez od nich dostałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kacha35
hej,Ja też od listopada 2014 zmagam się z tym cholerstwem..cierpię na refluks zapalenie żołądka i przepuklinę przełyku.Z bólem zmagam się codziennie niestety prawie nic nie pomaga w zasadzie najlepiej to w ogóle przestać chyba jeść...To straszna choroba wykańcza psychicznie i fizycznie .Pozdrawiam wszystkich walczących

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mefju
Ktoś spytał o badania tak robiłem wszystkie możliwe badania krwi trzustka, wątroba idealne woreczek bez Złogów. Alergie brak. Tylko gastroskopia wykazuje refluks, żółć, zapalenie żołądka i opuchnięcie odźwiernika dwunastnica wzorowa. Jelitka zdrowe nerki tez. Pasożyty brak. Psychoterapia w trakcie. Już nie mam na co zwalać a leczenia okazują się nieskuteczne przez tą chorobę mam kryzys. Dzięki wam za szczere chęci pomocy ale chyba tylko wiarą w siebie i pozytywnym myśleniem da sie to wyleczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia14
Kacha35 czym masz spowodowane zapalenie żołądka ? Ja miałam helicobakter i nadmierny stres, kilka miesięcy temu włozenie czegokolwiek do ust sprawiało straszny ból, ale przeżyłam na czerstwych bułkach z masłem i wodzie. Obecnie mój żoładek wygląda lepiej, jest zarumieniony, a refluksu nie mam jak na razie, ale dni też różne bywają czasem lekkie zdenerwowanie i juz żołądek daje o sobie znać a wtedy można zapomnieć o zjedzeniu czegokolwiek poza własnie czerstwym pieczywem z masłem. Trzymasz ścisłą dietę ? Mefju ale co mówią lekarze, gdzie szukać czegokolwiek ? Anno, żyjesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annagość
Witaj Mia - żyję,żyję. Jest lato, to i pisac nie ma co. Żołądek wyciszony. Tabletek żadnych nie biorę, ale nie cieszę się zbyt,ponieważ w ub.roku też przez 8 m-cy nic nie brałam,a w styczniu się zaczęło. Na lekach byłam prawie 5 m-cy z małymi przerwami. Narazie to zbyt krótko, by popadac w euforię,ale i tak cieszę się,że wątroba trochę odpocznie. Przed chwilą zjadłam prawie kilogram czereśni i niestety czuję lekką zgagę, ale ogólnie ok.Oprócz zgagi żadnego bólu żołądka,czy jelit. Buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Anno :) ciesze się, że masz się dobrze, u mnie też akurat jest ok, a co najważniejsze bez Controlocu mogę jeść truskawki i ogórki gruntowe, problem mam tylko znów z hemoroidami, ale to czopki załatwią na jakiś czas ;) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia14
Kacha 35 wiem co to znaczy, poczatki mojej diety tez były dramatyczne, ale żołądka niestety nie oszukasz, musiałam zrezygnowac m.in. z warzyw straczkowych i ubolewam nad tym strasznie, do tego stopnia, że nawet małe podjadanie daje mi się nieźle we znaki. Teraz to tak naprawde jem tak żeby nie bolał zołądek i nie było dyskonfortu, po najniższej lini oporu. I daje się żyć jakoś. Ze stresem mi samej tez trudno było sobie poradzić, ale dałam się namówić mojej Gastro na wizytę w poradni leczenia stresu i powiem Ci, że żałowałam, że tak późno tam trafiłam, zalecono mi lek Sulpiryd. Gastroskopia ostatnio wyszła mi dużo lepiej niż styczniowa i refluksu jak na razie brak. Pozdrawiam Was Mia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość refluksik 33
witam ponownie po 3 misiecznej nieobecnosci...chcialam napisac co sie wydarzylo przez ten czas, no wiec..... ponad 3 msc temu zainteteresowalam sie kwasem solnym w moim zoladku( nawiazujac do zakwaszenia zoladka) i postanowilam zbadac jego poziom....okazalo sie iz nie posiadam go praktycznie wogole....zaczelam suplementacie kwasem solnym w kapsulkach i po 4 dniach przyjmowania stal sie cud-moje wszystkie dolegliwosci ustapily(mdlosci,wzdecia a przede wszystkim bole zoladka)okazalo sie ze wszystkie te leki ktore wczesniej bralam powodowaly neutralizowanie kwasu solnego w zoladku co tak na prawde jest zle gdyz tam musi byc kwasno a kwasno oznacza wysoki poziom hcl. meczylam sie z tym 3 lata i bujalam sie od gastrologa do gastrologa....dzis wiem ze zaden z tych lekarzy mi nie pomogl....wrecz zaszkodzil... acha pragne dodac iz jestem w 3 msc upragnionej ciazy kwas solny odstawilam gdy dowiedzialam sie o groszku w moim brzuchu a bylo to w 6 tc....czuje sie rewelacyjnie.....dziecko rozwija sie prawidlowo...takze polecam wyprobowanie tego zlotego srodka....serdecznie wszystkich pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Refluksik 33 jak badałaś kwas, przy gastroskopii pobierali czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość refluksik 33
badanie polega na wprowadzeniu sondy do zoladka,pozostaje ona tam przez24h i rejestruje wszystkie dane w tym poziom hcl....ja mieszkam w uk wiec takowe badanie bylo dostepne ale z tego co wiem w pl istnieje tylko pare osrodkow ktore przeprowadzaja to badanie.Koszt badania to ok 500zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość refluksik 33
aha zapomnialam dodac badanie nazywa sie ph metria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annagość
Betainę HCL z pepsyną /ważne/ można kupic w internecie. Apteki jej nie prowadzą. Wrzuc po prostu w google ''Betaina hcl z pepsyną'' i zobaczysz przynajmniej kilka firm, które proponują sprzedaż. Poczytaj najpierw różne fora. Znajdziesz tam opinie na temat betainy. Podobno tak samo działa ocet jabłkowy, jak zalecają znawcy tematu,najlepszy robiony samodzielnie, bo bez ulepszaczy, ale zrobienie takiego octu zajmie kilka m-cy, a ty chyba chcesz miec poprawę w codziennym funkcjonowaniu szybciej.Dobry ocet też w internecie.Zakonnicy robią naturalny. Ja próbowałam kuracji betainą firmy NOW. Niestety betaina nie jest dla mnie. Doradzam daleko posuniętą ostrożnośc w tej kwestii. Niektórzy piszą,że była to dla nich ostatnia deska ratunku, u mnie natomiast wywołała zaostrzenie objawów. Dokładnie przeczytaj dawkowanie i czestotliwośc zwiększania dawek. Może to będzie środek na twoje dolegliwości. Jak nie spróbujesz, to się nie przekonasz. Co to jest vinilinum. Poszukam w necie,ale może coś napiszesz. Powodzenia. Witaj Mia Ja ogórków wogóle nie dostrzegam na półkach sklepowych. Nie jadam ich od lat. U mnie w miarę spokój. Rozmawiałam z gastrologiem i można brac IPP na tzw.''żądanie'', czyli wtedy jak dolegliwości się nasilają. Jest to bardziej korzystne dla organizmu, bo wątroba nie jest stale obciążana lekami. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mefju
Dawno temu mój ojciec wyleczył sobie wrzody tym balsamem. On naprawdę działa i to rewolucyjnie jeśli chodzi o temat osłony i regeneracji najlepszy produkt na rynku i o ile nie masz marskości wątroby to środek jest całkowicie nietoksyczny i kompletnie bez skutków ubocznych. To ze nie jest do stosowania wewnętrznego jest kłamstwem i dezinformacją. Nawet w aptece bez recepty można za 30~ zł dostać 'Avilin GASTRO' na którym jest wyraźnie napisane o działaniu wewnętrznym. Spróbuj bo warto - jedna łyżka na noc 4h po ostatnim posiłku. //tak wracając do tego kwasu solnego myśle ze to byłby u mnie złoty srodek bo np pijąc wodę z Ogórków miedzy posiłkami mój żołądek działa lepiej. Szukałem go w całym mieście ale widzę ze w zielarskich wycofali a w aptece patrzą jak na idiotę. Zostaje internet ~ ale trochę boje sie o jakość produktu albo ze zostanę oszukany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość refluksik 33
ja zazywalam kwas solny firmy now betaine hcl 648mg with pepsin....tak jak pisalam wczesniej dla mnie okazal sie zbawienny. Zamowilam go przez internet ale w uk jest dostepny bez problemu. Ja od siebie polecam kupic produkt przez ebay-malo prawdopodobne by Cie ktos oszukal... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annagość
Mefju - dziękuję,spróbuję. Ja brałam taki ,jak pisze ''refluksik'' i dokładnie w takiej dawce. Też kupowałam przez internet. Nie pamiętam u kogo kupiłam,ale chyba było to allegro. Czasami zamawiam jakiś suplement na iherb, czy amazonie lub znajoma kupuje mi w UK i przysyła. Może masz jakiegoś znajomego np w Niemczech nie musi to byc koniecznie Anglia. Napisz o efektach kuracji betainą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia14
Anno, Mafju badaliście zakwaszenie żołądka czy ph ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mia - nie mogę odpowiadac.Ktoś zablokował moje ip. Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia14
Jak to ? Dlaczego ? Więc bedziesz pod gościem. Ja jestem po kolonoskopii już i dobrze wszystko tam jest, pobrała mi przy okazji też wycinki na hist-pat i kieruje na usunięcie guzków krwawniczych, bo mam z nimi przechlapane, non stop teraz dokuczają i krwawią. Czytałaś księżkę J. Zięby "ukryte terapie" ? Jak Ty się masz ? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przy jakichkolwiek schorzeniach tego typu należy skonsultować sie z lekarzem, aby mieć pewność, że nie rozwija się jakaś poważniejsza choroba. Można skorzystać np z porad doktora www.chirurgiakrakow.com.pl .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola 125
Moje kłopoty z żołądkiem pojawiły sie w ubiegłym roku. Gastroskopia wykazała zapalenie błony żluzowej .Po niwiwelkiej kuracji własciwie było wszystko okej.Miesiąc temu zaczęło się potwornym bólem żołądka.Gostoskopie mam niestety dopiero w listopadzie , biorę mezoprol , ktory nic nie pomaga. Boli mnie iżołądek i chyba cały przełyk.do tego dokucza odbijanie, stany podgorączkowe.Kurcze , boję sie ,żeby nie okazało się ,że to cos gorszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy nikt już tutaj nie zagląda. Mia?????????? Anna.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie cicho tu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Danutatt
A próbowałaś pić nutramil ? Z tego co kojarzę pomaga przy zapaleniach jelit , czy resekcji częściowej żołądka. Na ich stronie internetowej możesz przeczytać jakie ma witaminy minerały i mikroelementy. Jak dla mnie plus za wydajność i węglowodany. Mój pradziadek pijał po operacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia14
Jestem i mam się dość dobrze :) Co U Ciebie Anno, jak się masz ? Sporo czasu minęło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj Mia. U mnie też można powiedzieć ''dość dobrze''. Pierwszy raz od kilku lat / z pięciu robionych/ gastroskopia nie wykazała stanu zapalnego żołądka. Mimo samych pozytywów w opisie gastro, tak do końca nie jest bez dolegliwości. Czasami wieczorem muszę wziąć 1/2 Rennie, bo niestety nadkwasota wprawdzie niewielka, ale się odzywa. Staram się , by flora jelitowa była w miarę prawidłowa, dlatego zajadam ogórki kiszone /własne/ i inne warzywa też kiszone, czasami kapustę kiszoną, ale mało, ponieważ żołądek na to warzywo reaguje ''alergicznie''. Od jakiegoś czasu piję wywar z siemienia. Dobrze działa też na włosy. Oby na tych specyfikach + różnego rodzaju herbaty udało się przetrwać do wiosny, byłby to objaw prawdziwego wychodzenia z choroby. Kolonoskopia też ok. Teoretycznie powinno być dobrze, ale jest, tak jak napisałaś ''dość dobrze''. Jakie zmiany u Ciebie? Pozdrawiam. Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćamorek
witam, męczę się z zapaleniem żołądka od maja, kiedy to po zażyciu antybiotyku wywołał zapalenie, wcześniej nie miałam żadnego problemu z żołądek, ból był straszny,w dodatku antybiotyk wymiótł całą florę bakteryjną w jelitach, w gastroskopii wyszło zapalanie żołądka śluzówka przekrwiona i obrzęknięta reszta ok, gastr dał helides i dietę, niestety wtedy miałam też bardzo dużó stresów i do diety się nie zawsze stosowałam, teraz już się stosuję ale nadal czuję lekkie pieczenie, gniecenie gastro każe trzymać dietę a ja mam dość, w dodatku jestem w ciąży i nie mogę nic brać, już nie mam pomysłu jak się z tego wyleczyć..nie mam helicobacter . jak długo zajęło wam leczenie żołądka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aniu, masz problem z refluksem od kilku lat, czy po tak długim czasie łykania np.Controlocu nie masz problemu z florą bakteryjną w jelitach?Ja niestety zaniedbałam tą sprawę i od roku walczę z przerostem flory bakteryjnej w jelitach ,poprawa niewielka ,sama nie wiem co jeszcze można zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie łykam Controlacu. Na początku leczenia prawie cały rok stosowałam Emanerę /inne inhibitory na mnie nie działały/. W tej chwili nie biorę nic /na szczęście/. Flora jelitowa niestety w nie najlepszym stanie, dlatego bardzo wspomagam jelita naturalnymi środkami, bo już dość mam chemii. Na dzień dzisiejszy jest w miarę dobrze. Ja też nie wiem, czy postępuję prawidłowo stosując np. wodę z ogórków i same ogórki też, wprawdzie to są tylko dobre bakterie, ale na początku stosowania miałam wzdęcia. Teraz jest lepiej. Uparłam się, że będę to pić i piję. Muszę odbudować florę. Niezależnie od tego , czy bierzemy Controloc, Emanerę, czy jeszcze inny inhibitor one wszystkie niszczą nam florę jelitową i przyśpieszają zrzeszotnienie kości. Więc tak długo, jak to będzie możliwe, będę unikać Emanery i będę stosować różne naturalne specyfiki celem utrzymania prawidłowej flory. Gościuamorku - leczenie - mnie zajęło długi, bo kilkuletni okres czasu. A dzisiaj też nie powiem , że jestem wyleczona, bo dolegliwości się pojawiają, tylko umiemy już sobie z nimi radzić i nie są tak intensywne, jak na początku drogi. U ciebie problem żołądkowy może mieć związek z ciążą. W tym okresie kobiety miewają zgagi. Ty masz do tego jeszcze stan zapalny śluzówki żołądka. Spróbuj pić len, ale nie ten mielony, tylko kup całe ziarna. Zalej rano zimną wodą. Wieczorem zagotuj max. 1-2 min. przecedź i pij powoli letni płyn. Po urodzeniu dziecka zgaga powinna minąć. Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×