Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eveli 86

Listopad 2015

Polecane posty

tez zagladam alr cisza :( krzywą juz robilam i wyszla idealnie. teraz tylko zostalo czekac bo na każdym usg od poczqtku Malutka Księżniczka lezy tak samo. jeśli sie leniuszek nie ruszy i dalej bedzie posladkowo padnie decyzja o CC. bardzo prawdopodobne bo leniwa jak tatus. jak nie zaczepisz to nawet nie kopnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamasynkaa
kochana jeszcze duzo czasu ma malutka na obrócenie się:) ma jeszcze mnóstwo miejsca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wiem. gim mowil jednak ze z wlasnego doswiadczenia wie ze takie leniuchy nie chca sie obrocic. zreszta nie wazne czy CC czy SN. aby szybko juz byla obok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny dawno mnie nie było :) jakoś tak nie miałam czasu , jesli chodzi o mojego Skarba to nie może usiedzieć na miejscu pływa sobie kopie wypycha sie :D:D Też tylko czekam kiedy będzie już przy nas :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BlondiiM
Hej dziewczyny. Jeden aniołek mnie opuścił w styczniu, teraz staram się już 3mies o kolejne maleństwo. Przyznaje trochę fuksuje i piszę do was szukając wsparcia i podpowiedzi. 2.08@,na 16-17.08-owu, 21-23.08 jakieś kłócie w jajniku i ból podbrzusza. Miałam nadzieję że się udało ale dziś rano test i nic :( dużo czytam i nie wiem czy nie za szybko testowałam. Pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie nakrecaj sie. mialam tak kilka lat temu. ciaza obumarla a potem tyle staran i nic. kiedy odpuscilam. poszlam do pracy zajelam sie soba.a teraz? bedzie maluch chociaż bralam tabletki anty. taka niespodzianka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olala27
witam :) już od dawna poczytuję ten wątek, ale jakoś nigdy nie miałam odwagi, żeby coś napisać ... my jesteśmy z połowy listopada, ale mam nadzieję, że w okolicach przełomu października/listopada będzie już po wszytskim ... bardzo męczy mnie ta ciąża :( medycznie wszystko jest ok, ale jakoś nie umiem się ogarnąć i samopoczucie też średnie ... jak pierwszą ciążę całą przepracowałam, to obecna zabrała mi wszystkie siły witalne ... myślę tylko o tym, żeby położyć się - to jest straszne! taka stagnacja ... jak tak czytam, to większość ma już wszystko albo prawie wszystko gotowe ... zazdroszczę, bo ja cały czas w rozsypce ... niby mam jakieś ciuszki, ale to wszystko w reklamówkach, niepoprane i niepoukładane ... rzeczy kosmetycznych i do szpitala nie mam żadnych :( czekam na lepszy czas ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kosmetycznych nie mam. ciuchow duzo bo moja mama oszalalą bo pierwszy raz bedzie babcią . pranie jeszcze czek. zdazymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olala27 ja mam termin na koniec listopada tez mam ubranka jeszcze po reklamówkach i nic konkretnego , mówie Ci wstań rano zjedz coś umaluj zrób fryzurę , odrazu się lepiej poczujesz i zacznij działać :))naprawdę to super sprawa szykowanie rzeczy dla maluszka ja jutro jad e na zakupy pozdrawiam i życzę pow=odzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a jak z waszą wagą i wagą maluszka? moja mala.wazy 1100, mi przybyło 7kg. czy malutka nie wqzy za mało jak na ten tc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
No a co lekarz powiedzial? Ze za malo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w którym tygodniu jesteś że to mała waga? Ja jestem w 27 a mój mały ma 980 i lekarz powiedział że w porządku a ja przytyłam też 7 kg od początku ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
U mnie w 25 900 gr i mowil lekarz, ze sporo. Nie ma.co porownywac, kazde dziecko rosnie inaczej, no i kazde dziecko rodzi sie o innej wadze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olala27
witam :) 28 t idzie, przytyłam nie całe 10 kg, dziecko 1200 gr, (dane sprzed półtora tyg) , tak myślę, że jeszcze ok 5 kg przede mną :) w porównaniu z poprzednią ciążą +25 to naprawdę mogę być z siebie dumna :P teraz 1. nie mam za bardzo apetytu 2. bardzo uważam na to, co jem :) energii trochę przybyło :) ale jest mi już ciężko ... czasem nawet bardzo ... mierzi mnie już brzuch ... prognozy zapowiadają normalne temperatury :) lubię upały, ale nawet dla mnie to za długo ... miłej niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elipsa33
Cześć :) Mam dosć juz tych upałów :( zmęczona nimi jestem. Dziś byłam u lekarza, nie mam cukrzycy, tylko pielegniara powiedziala mi że normy sie zmieniły i przy starych mialabym cukrzyce, więc sama stwierdziłam że musze troche sie ograniczyć bo ostatnio słodycze jadłabym tonami ;) Moja mała waży ponad kilogram, a dzis 27 i 3dzien więc jest ok ;) Ostatnio byłam w h&m i kupilam body na 62, zastanawiam się ile mam kupić tych ciuszków, a na 56 to już sama nie wiem bo na około mi mówią żebym wcale nie kupowała bo dziewczyny nie używały albo góra tydz - 2 tyg, a jedna znajoma używała znów około 3 miesiące i sama nie wiem. Czekam bo siostra cos nakupiła i czekam az paczka dojdzie i wtedy zaczynam brac sie do roboty (zreszta na ten upał nie mam sily). A u Was jak tam wyprawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam ubranka 56 po synu ciotki ktory urodził sie 2 tyg temu wiec beda jak znalazł, sama kupuję już na 62 bo mały mój duży jest i pewnie duży się urodzi więc nie ma co inwestować za bardzo w rozmiar 56. Zalecają szpitale żeby mieć po 5-6 bodów z krótkim i długim rękawem, 3-5 śpiochów, 3-5 półśpiochów, z 5 kaftaników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak u Was z terminem porodu? bo u mnie z om 15.11 a z usg 29.10. bo dziecko duże jest .... czy to nie za duza rozbieżność? jak jest u Was z tymi terminami>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość d3m6n6l6gia
ja mam troche 56 ale niunia jakas malutka w porownaniu z Waszymi. pewnie po mnie :) wg OM termin na 10.11 z usg wyliczyl jeden lekarz na 08.11 drugi po tym jak zmienilam prowadzacego wyliczyl 30.10. w sumie zobaczy sie jak bedzie. ja tez mialam byc z 20.09 a wyskoczylam rodzicom 17.08 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olala27
witam :) czy ktoś pamięta, żeby we wrześniu był 34 st????!!!! pogoda wariuje :D jak mam termin na 17.11, z prenatalnych wyszło na 13.11. , a lekarz stwierdził, że w okolicach przełomu miesięcy może być już po wszytskim :) tak było z pierwszą ciążą :) (termin na 8.10, a 25.09 było po wszystkim) , więc nastawiam się na koniec października, no może na początek listopada :) 17 w ogóle nie biorę pod uwagę :P z dnia na dzień rośnie rówenież moja panika związana z porodem ... nie umiem tego opanować ! Mimo iż pierwszy poród nie był tragiczny, bo cała akcja zamknęła się w 5h ... Ponoć z drugim idzie szybciej (choć oczywiście nie jest to reguła!) , ale chyba szybciej nie da się urodzić .... tak się też zastanawiam na ubrankami ... ile z tego wykorzystam :-/ mam na myśli oczywiście te najmniejsze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Co do terminu z usg to w ogole na niego nie patrze, bo za kazdym razem jest inny. Dziecko rosnie w roznym tempie na kazdym etapie. W niedziele bylam w szpitalu. Mialam skonczone rowno 27 tygodni, a mala wielkosciowo na 31. Co do malych ciuszkow to ja kupilam sporo na 50-56, kombinezon tez mam na 50. Synek urodzil sie 57cm, a dlugo chodzil w tych najmniejszych ciuszkach. Bardzo duzo ulewal, czesto go przebieralam, wiec te ubranka naprawde sie przydaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Ola ja rodzilam 3 h i to licze od przyjazdu do szpitala. I tez sie zastanawiam czy da sie szybciej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my ogolne malo kupilismy bo kazdy prezentował. najwyzej mala bedzie sie przebierac co chwila :) a i wlasnie taki maluch ulewa wiec lepiej miec wiecej niz prac kilka razy dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
No moj ulewal strasznie, ciuszki co chwile do zmiany, w nocy az chlustal, bylo podejrzenie reflksu, nawet posciel musialam zmieniac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny bardzo badzo długo mnie nie bylo, a raczej czytalam co piszecie ale jakos sama nie pisalam. U mnie troszq zmian, w pracy zaczeli kontrolowac net wiec nie mozna bylo was odwiedzac, po pracy nie korzystalam z kompa i tak czas uciekal. Obecnie jestem na zwolnieniu od konca lipca, mialam podejrzenie przedwczesnego porodu bo szyjka mi sie mocno skrócila i brzuch byl caly spiety itd. Od tamtego momentu jestem na luteinie, magnezie, nospie i relaksie w domu. Wiadomo jak to relaks w domu i tak zawsze jest cos do zrobienia, a u mnie w domu do tego walczymy z remontem kuchni. jeszcze musimy wyremontowac przynajmniej jeden pokoj by moc sie gdzies podziac z maluszkiem. Po badaniach, marudzeniu lekarza na polowkowym i zwiekszeniu ilosci wody która mam pic okazalo sie ze spodziewam sie dziewczynki, bedzie Natalka. brzuch mi wyskoczyl i jak na skonczony 28tydzien jestem na plus ok 7-8 kg ( ostatnio chyba za duzo slodkiego jem ;/) a mala ma ok kilograma wiec nie jest zle. co do przygotwan to mamy juz prawie cala wyprawke. ja skupilam sie na odkupowaniu rzeczy dobrej jakosci bo nie ma sensu wedlug mnie przeznaczac duzych kwot na wyprawke. łóżeczko mam z szuflada drewexu, wózek 3 w 1 prampola, przewijak, wanienke dostalam, ostatnio upolowalam karuzele fisher price rainforest . Ciuszczki czesciowo kupilam, czesciowo dostalam na sam poczatek wiec teraz to trzeba wszystko wyprac w proszku dla dzieci i bedzie gotowe. Dobrze udalo mi sie trafic bo zarówno do wozka jak i co łóżeczka dostalam posciel, ochraniacze, przescieradla, rozki wiec naprawde juz mi duzo nie trzeba. dzisiaj kupilam spiworek tak na wszelki wypadek bo sama nie wiem jak to bedzie ze spaniem. co do samopoczucia to wyniki mam dobre chociaz ostatnio coraz ciezej i sie oddycha, pewnie mala mnie uciska. pozdrawiam gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćd3m6n6l6gia
ja wanienke kupilam zw 5zl i pieluszkami tetrowymi hello kitty w gratisie :) wozek mam w sumie 4/5 w 1. wyniki powtarzalam dzis z rana bo trzyma sie mnie straszna anemia:( ale z tym walczylam juz kilka lat. zniknela i znow wracala. dziwny organizm mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka37
Hej. Ale mnie nie bylo dlugo. U nas zacząl sie 31 tyd. jeszcze dużo do dokupienia i poprasowania wszystkie ciuszki. Musze siè jakoś się zebrać w tym tygodniu bo jesteśmy po tygodniowym pobycie w szpitalu. Miałam skurcze a i szyjka lekko skrócona, mièkka i zewnetrznie rozwarta na 2 cm. Nakaz odpoczynku, zero dzwigania, jak najmniej chodzenia. Do tego luteina i magnez. Do tego Malutka pośladkowo ułożona- ja liczę że się jeszcze obroci ale lekarz sugeruje po usg że małe szanse. Zobaczymy oby posiedziała jak najdłużej bo tydzień temu ważyła tylko 1170 g.Lekarze stwierdzili że szyjka w takim stanie że pessar i szew już nic nie da. :-( Więc leże ile mogę ale ciężko gdy moj 3 latek wraca z przedszkola a mąż w pracy. Trzymajcie sie mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×