Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćniejezdrowo

Nie każdego jednak stac na zdrowe odzywianie się

Polecane posty

Gość gość
Tez kiedyś miałam trudna sytuacje , rozumiem Cie ale ta maka naprawdę nie jest potrzebna ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak zagęszczasz pszenną mąką to zupa jest gęsta, ale po jej zjedzeniu chce się jeszcze coś zjeść bo, pszenica jest bezwartościową trucizną, która nie jest trawiona przez organizm i potrzeba energii żeby wyprodukować enzymy które ją strawią, dlatego wysyłany jest do mózgu informacja że, potrzeba składników odżywczych które ty i ci którzy tą zupę jedzą, odbierają jako łaknienie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A tam, co ma liczba dzieci do tego... Autorko, wierz mi, ze odkąd przeszłam na wege i zdrowe odżywianie, zupy bez mięsa to wydajemy duuuuzo mniej. Dodatkowo teraz jestem na bezglutenowej diecie i sobie robię oddzielne żarcie, a kasy nie idzie więcej. A nie myślałaś o pieczeniu własnego pieczywa zdrowego z nasionami? To nie jest tak czasochłonne i skomplikowane jak sie wydaje. A gwarantuje, ze rodzina bardziej sie nasyci Twoim chlebem niz tym sztucznym ze sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko o co nas atakujesz? Czego oczekujesz? Oczywiscie ze jedzenie jest drogieva juz tym bardziej lepsze produkty? Zaloz temat jak tanio przetrwac do wyplaty ale tam zdrowo nie bedzie. Madz racje zdrowevodzywianie nie jest tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bede broniła oleju, bo używam go tez zamiast masła na swoim chlebie, ale jak wolisz kupic chemicznego kurczaka z marketu niz roślinny olej na 2 miesiące to nie mam pytań i za trudne to dla mnie... Co do dojadania po mące zgadzam sie w 100%. Polecam doczytać o podstawowym działaniu mechanizmów trawiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćniejezdrowo
a ile ksoztuje takie pieczenie pieczywa i jak to sie robi? ja generalnie za długo też w kuchni nie stoję, bo pracuję ciężko i po 9h pracy jakoś nie mam ochoty na kuchenne eksperymenty. Robię co muszę jedynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chodzi o to zeby JEŚĆ MNIEJ ale zdrowiej, przeciętny Polak przekracza dziennie zapotrzebowanie o mięso o 500% :o :o :o np rano jesz chleb z wedliną, w pracy kanapki z wędliną na obiad schabowy i na wieczór np parówki to jest masakra - to mięso gnije tobie w jelitach!!! organizm nie jest w stanie tego przemielić tzn takiej ilości mięsa. dziennie powinnismy jesć ok 150g mięsa - jedna porcję i to chudego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naprawdę jesteście totalnie odrealnione. Tak, kupuję chleb razowy - 3 /3,5 zł za maleńki bochenek który tak naprawdę starcza na 1-2 dni dla dwóch osób. olej kokosowy - p****ało Was? Sama używam (raczej do kosmetyków), ale 35zł za litr to jest mega dużo w porównaniu do 6zł za jakiś rzepakowy czy słonecznikowy. Oliwa też tania nie jest i absolutnie mniej mi nei schodziło jej niż czegoś innego (chyba, że Ty po prostu sobie ograniczasz każdy olej, wtedy to i smaż na arganowym, też będzie tanie). I mogę tak wymieniać. Jedyne co to ziemniaki, marchew, i buraki w zimie są tanie. A, i cebula. x Dobre masło jest 1-2 zł droższe od taniego. Jogurt i inne mleczne rzeczy bez dosypywanego mleka w proszku i tysiąca innych rzeczy tez wcale nie jest tak prosto znaleźć. Brązowy ryż jest droższy od białego, makaron razowy kupowałam po 4-5zł za paczkę, podczas gdy najtańszy zwykły był za 2zł, a przeciętny za 3,5. No cholera, gdzie ta taniość? A kupuję z głową i nie rzucam się na każdy produkt bio i eko. Jajka lepsze też nie będą kosztować 0,5gr za sztukę tylko więcej itd. x O, miodu szukałam ostatnio bo za późno się zabrałam za zamawianie z pasieki. Wszystko z jakimiś chińskimi domieszkami - produkowany w pl oczywiście droższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze podaj nr konta pretensjonalna kobieto. Nie masz na jedzenie chcesz zdrowe jedzenie a od nas czego chcesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zupe lepiej jednak zagescic ziemniakami czy kasza, podobny koszt jak np kupulabys duzy worek od rolnika to sa grosze za kg, czesto sami rozwoza na jesien po miastach. Dla dzieci zdrowy deser to jabka zapiekane z kruszonka- kruszonka jak do drozdzowki plus platki owsiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
laska od oleju ale ty ciezko mysklisz. Naprawde. Pisze baba ze jej nie stac by chleb o zlotowke kupowac drozszy a ty jej wyskakujesz z olejem za 36zl. Rusz troche ta glowa. Jak ona wylicza kazda zlotowke w stosunku do miesiaca to ma pewnie zaplanowana kwote na dzien. Mozesz to pojac? Czyli w dzien X wydaje 12zl wraz z kurczakiem a w dzien Y 8zl, bo wiecej nie ma. Tak to dziala, a ja o tym niestety wiem, bo przeszlam przez biede. Ty natomiast nie, ale modl sie by takie dni nie nadeszly gdzie bedziesz miala do wyboru albo pic ten swoj olej albo kupic najtanszy chleb by zabic uczucie glodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bezglutenowe żarcie jest drogie ! Miesięcznie wydaję 100/200zł na same pieczywo! Koszt jednego chleba o wadze tego normalnego pszennego ze sklepu to 24zł Jeden kosztuje 4zł i gramaturą odpowiada 1/6 bochenka. Makaron to koszt 8zł za 250gram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiscie ze nie kazdego stac na zdrowe jedzenie. Ameryke odkrylas haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
markety przyzwyczaiły nas do naychania się wypchanym nadmuchanym żarciem np chleb z głębokiego mrożenia tylko taki jest w marketach jest z mąki z chiń.... ścierwo którego bym nie ruszyła, tymbardziej dała dzieciom... ja kupuje chleb z lokalnej piekarni i jest aż 0,50 gr droższy od marketowego, a nie jest z głęb.mrożenia. I jem go 2 kromki i jestem pełna bo ma otręby zamiast 3-4 tego nadmuchanego z marketu po ktorym jestem za chwile głodna. Jedz mniej ale mądrzej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chleb na drożdżach robi sie błyskawicznie. Dziś moj bezglutenowy robiłam całe 10 min. z wyjęciem i schowaniem składników. Po prostu wrzucasz składniki, mieszasz, chwile to rośnie, do blachy i pieczesz ok. Godziny. Chleb na zakwasie potrzebuje wyrosnąć. Musiałabyś zrobic rano, przez dzien by rósł, a wieczorem pieczenie. Na zakwasie jest zdrowszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podaj przepis obu chlebów, prosze1!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O, od rolnika :D Kurwa, dobre jesteście. Ja mam dziczyznę od mysliwego - też se załatwcie a co, tak tanio jest. Mówię Wam :) Albo naprawdę jesteście odrealnione i NIE WIECIE ile wydajecie, albo wciskacie kity jak to po taniosze macie domowy twaróg (wiem ile z l mleka go wychodzi, niedużo) położony na tani chleb razowy posmarowany super wydanym olejem kokosowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ja muszę zrobić w końcu ten chleb Jak się w nim wyspecjalizuję to zaoszczędzę kilka stów na miesiąc bo już cała moja rodzina chce jeść lepiej. Córka przestała na alergie chorować odkąd pszenicy nie je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ciebie nie stac na zdrowe jedzenie czy to nasza wina???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też miałam ciężką sytuację :( autorko wszystko się ułoży ... Może popros aby ci podali dziewczyny przepisy na tanie obiady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O, i idiotki o glutenie pierdolą bo się nabrały. To dla chorych na celiakię jest! Poczytajcie sobie o badaniach z podwójnie ślepą próbą, ludzie WMAWIALI sobie jak to gluten źle na nich działa bo się na reklamy nabrali. Jedyną pozytywną rzeczą bylo to, ze zwracając uwagę na ten gluten pozbyli się sporo szajsowych rzeczy z pożywienia. x Wielce mi zdrowe odżywianie - łykanie co kolorowe gazetki napiszą :D x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety, musialabys wiecej gotowac zeby byli tanio i w miare zdrowo. Chleb na zakwasie- przepus na moje wypieki. Polecam od siebie pomysly na obiady: barszcz ukrainski z fasola, ziemniaki zapiekane z kapusta kiszona i jajkiem sadzonym, zupy krem np z dyni, soczewicy, grochu, risotto z warzywami. Ogranicz chleb i kiepska wedline, zamiast tego owsianka, kasze, domowe wypieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćniejezdrowo
i ja tez poproszę przepis na ten tańszy chleb, z chęcią upiekę jeśli to nie jest zbyt kosztowne. Mam zawsze roplanowane obiady, więc póki co radzę sobie. Rady bym mniej jadła, a zdrowiej są głupie, bo ja akurat jem najmniej z rodziny, ale nie jemy nie wiadomo ile. Nie zrezygnuje jednak z jedzenia przez dwa dni by jakiś olej kupować za 35zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To wytłumaczcie mi jak może byc gotowanie zupy na oleju k. droższe od gotowania na mięsie? I to najgorszego sortu. Ten olej starcza na dluuuugo. I nie czuć, ze tej zupie czegoś brakuje. I nie jestem jakaś bogaczka, po prostu sie zdrowo odżywiamy. Nie uważam, ze dużo wydajemy. Na pewno mniej niz "tradycyjna" rodzina, która kupuje mięsa, wędliny, tony słodyczy, jogurcików czy coli. Obserwuje co ludzie maja w koszykach. Czesto najgorszy sort powyższych produktów, gdzie ja mam zdrowe kasze i wydam mniej kasy, a bardziej sie najemy i zdrowiej. To naprawdę kwestia nawyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:49 Nie pleć głupot! Nie o gluten chodzi a o pszenicę! Dowiedz się jaką trucizną jest dzisiejsza pszenica! Dawniej to było podstawowe ziarno a dziś to zmodyfikowana trutka na ludzi! Od niej ludzie masowo chorują na celiakię, ale nie tylko! Ona odpowiada za wszystkie choroby. Poczytaj sobie o genezie pszenicy może coś zrozumiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Także autorko sama widzisz, jakie z nich wielce zdrowo odżywiające się damy. x Oczywiście, że b. czesto lepsze produkty są trochę droższe. Jednak zawsze warto poszukać. Jasne, nie znajdziesz wszystkiego, ale zawsze te parę produktów możesz mieć (całkiem dobry jogurt naturalny 400g kosztuje 1,8zl). Np. karob (mączka chleba świętojańskiego) jest tak naprawdę tańszy niż porządne kakao. A też jest b. dobra i nawet może być zdrowszy. Warto owoce/warzywa sezonowe kupować w okresach gdy jest tanio i np. mrozić, robić weki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nasza wina ze cie nie stac? Jestes pretensjonalna. Zaloz temat prosze o tanie przepisy na zdrowa zywnosc albo idz do mops a nie do nas masz pretensje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezglutenowa
litości.... jedzenie bezglutenowe jest drogie jak ktoś woli iść na łatwiznę. Piekę dla siebie bezglutenowy gryczany chleb max 3 razy w miesiącu. Koszt składników bochenek o wadze ok 1 kg to niecałe 4 zł... Starcza mi na bardzo długo (jest sycący) i nie szpikuję się chemią. A co do makaronu - robię sama gryczany/kukurydziany a mniej wprawionym polecam biedronkę - ma w stałej ofercie makarony bezglutenowe po 3zł z groszem. Jak się chce to można...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od pszenicy masowo chorują na celiakię? Genialne. Serio, nie pisz do mnie więcej bo i mi się to zacznie udzielać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupujac duze ilosci oszczedza sie, tylko potrzebna jest kasa zeby zrobic zapasy. Co masz do kupowania ziemniakow od rolnika? Przez lata tak rodzice kupowali (Gdansk) od tej samej osoby. W sklepie tez masz od rolnika plus cena posrednikow i robi sie dwa razy drozej. Co do miesa to moja kuzynka przy okazji odwiedzin u tesciow kupuje mieso w rzezni na wsi i mrozi bo taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×