Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość OlgierdaMama

Częstochowa : wymiana doświadczeń Mam przyszłych i obecnych

Polecane posty

Mialyscie kiedyś takimproblem z dziewczynkami? Majka od rana jak ją przewijam i wycieram chusteczka nawilzana pipsiaka to mi macha rękami i mówi nie, ma te okolice trochę napuchniete, teraz w aptece dostałam clotrimazolum i rumianek, jak nie przejdzie to chyba lekarz nas czeka, zapalenia pęcherza na pewno nie ma bo się zalatwia normalnie i nie piszczy, mialyscie podobnie? Tak myślę że to może przez pampersy ale na odpieluchowanie czekam aż cieplej się zrobi a chce ją nauczyć przed pojawieniem się drugiej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Clotrimazol oczywiscie, nie wiem czemy tą końcówkę wymyśliłam sorry;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gg1986
Husky moja jesli cos sie dzieje to tylko odparzenia albo na zeby ma odparzona siusie ale nie napuchnięta takze chyba nie pomoge w kazdym razie my do smarowania uzywamy w takim wypadku tylko i wylacznie tormentiolu bo u nas nic niedziałało.Mamusie juz od tygodnia boli mnie głowa nic nie pomaga czy któras z was tak miała w ciazy z córka tez bolała ale dzien dwa a teraz to ponad tydzien ledwo chodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gg1986-> pomógł bepanthen :) jak zawsze, ale dzięki. A na ból głowy apap probowalas? O innym leku w ciąży nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gg ja tak miałam jak bylam w ciazy z córką głową mnie bolała nawet 2tygodnie więcej mnie tak cmila albo przestawala na godzinę i ponownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajka tez tak mam i swira chce dostac czasami mam wrazenie ze mam obręcz na głowie i co troche sie zaciska.A mam jeszcze jedno pytanie czy wy tez tak szybko zescie tyły w ciąży bo u mnie juz 9 kilo na plusie a raptem 16 tydzien z córka tez przytyłam 25 kilo ale teraz to chyba samą siebie przejde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaRybkA
gg1986 - to szybko u Ciebie idzie, teoretycznie powinno się zwiększyć wagę o ok 20% swojej wagi wyjściowej, ja w jednej i drugiej przytyłam po ok 15 kg, ale to tak od 20 tygodnia zaczęłam przybierać bardziej. Lepiej zwróć na to uwagę, bo ja widzę po sobie że po drugiej ciężej zrzuca się brzuszek, no ale też i przy pierwszej córci trzymałam się dość ścisłej diety, a teraz siedzę i żrę wszystko w tym niestety i słodycze i za każdym cukierkiem czy czekoladką obiecuję sobie że to ostatni;-) Do tego ruchu mało i tez co dzień mam zamiar zacząć ćwiczyć;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przy Majce jadlam slodycze ale teraz to pozeram, całą wielka milke potrafie zjesc w dwa dni a co za tym idzie miesiąc temu na nogach pojawił się cellulit, teraz starram się ograniczać ale kiepsko mi to idzie, wlasnie luknelam do karty ciazy to w 25 tyg przytylam 5 kg z tym że najpierw troche zrzucilam na poczatku a jutro idę to się przekonam ile ważę ale teraz to na pewno duzo wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OFMama
Dziewczyny mam do sprzedania 3 opakowania Nan Pro 2 (2×400gram) po 30zł/szt. U nas stwierdzone alergia na mleko, więc od dzisiaj jedziemy na Nutramigenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajka030
Gg - mnie w obu ciazach waga bardzo szybko rosła do połowy ciazy . Średnio 1,5kg potem mało rosła ogólnie ok. 17 kg przytylam. Niczego sobie nie zalowalam. Po pierwszej fajnie wszystko się zrzucilo a nawet miałam -10kg od wyjściowej w drugiej niestety słabo waga spadła w tej chwili mam najgorszy wynik wagowy +2 jeszcze. OFMama ale mieliście badania robione czy to tak na "oko". A ja pozwolę sobie się pochwalić u nas 13 miesiecy minęło i słyszę już mama :). Cudownie jak nie musialam na to 2 lat czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OFMama
Kajka - badania były zbędne - alergolog stwierdził, że wszystkie objawy są oczywiste. Odkad weszla butla do problemow ze snem doszly notoryczne infekcje, nieswiezy oddech i wysypka. Wczesniej problemy z brzuchem i ulewanie było. Lekarz stwierdził, że robienie badan nie ma sensu, bo i tak nie zawsze wszystko wyjdzie. Dieta eliminacyjna, Nutramigen i tak do 18 miesiąca. A potem zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OFMama objawy jakie piszesz poza infekcjami miałam u syna. Do tego jeszcze skóra popękane za uszami i alergologia niby nie bylam ale na innych konsultacjach właśnie słyszałam skaza z tym ze u nas wystarczyło mleko HA. I mówili że trzeba by badania porobić bo na oko to nie ma pewności. My wprowadziliśmy to H A żeby się "uodparnial" bo potem mógłby być problem. Gdyby się pogarszalo to wtedy wlsnie mieliśmy iść na Nutramigen. I tym sposobem po roku miał podawany zwykły nabiał ale nie ten dla dzieci . Najpierw łyżeczka i zwiekszalismy i teraz je wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OFMama
Nam pediatra też mówiła, że na pewno alergolog zrobi testy. Jednak jak go zobaczył to stwierdzil, że nie ma sensu. Tłumaczył dlaczego testy nie do konca są wiarygodne w przypadku maluchów , ale nie powtórzę, bo nie potrafię. Za 2 miesiące mamy się pokazać do kontroli. Ale to raczej formalność, bo stwierdził, że skoro sama wszystko gotuje, czytam składy i nie podaje kupnych kaszek, wedlin i innych rzeczy to powinien szybko wyjść na prostą. A czy potem uda się wprowadzić spokojnie nabiał to zobaczymy. Do 18 miesiąca mam dać Mu z tym spokój. Zobaczymy jak będzie z infekcjami - teraz zaflegmienie praktycznie minęło. Obyło się bez zmian zapalnych. Oby już był spokój. Po 2 dniach też wysypka zmalala , jest juz prawie niewidoczna. Czekam ma długi sen - jak na zbawienie... Bo sił i cierpliwości mam coraz mniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OFMama o wiarygodnosci testow co nieco wiem. Zdziwilo mnie tylko ze tak odrazu Nutramigen bo spotkałam się z przypadkami ze to nad wyrost stosowane. Najważniejsze że jest poprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość husky00
Mialyscie w ciąży w czasie choroby przepisana pyralgine taką niby do zastrzyków aale mam ją pić albo polopiryne max? Szczerze to mam już tak serdecznie dość że na ostry ból wzięłam wypilam tą do zastrzyków wczoraj się jeszcze wstrzymalam ale się wykończyć można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gg1986
Husky ja w srode byłam na wizycie i poskarżyłam sie lekarzowi na bole głowy które mam od dwoch tygodni bo juz nic nie działa lezenie okłady paracetamol idzie sie wykonczyc i on powiedział zeby pyralgine brac albo ketonal dał recepte i dzisiaj juz niewytrzymałam i pojechałam kupic ale jakos tez słabo sobie radzi z tym moim bolem a pytałam trzy razy wiec chyba mozna.Mamusie życze wam zdrowych spokojnych oraz rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość husky00
gg1986-> dziękuję. Ja slyszalam że ketonal z aptek wycofali bo szkodliwy jest i kilka osób w rrodzinie mówiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajka030
gg - ketonal w ciazy , z tego co się orientuje to jest zabroniony. Przy karmieniu piersią napewno trzeba odczekać minimum 24h wiem bo miałam podawany i przez to też skończyła się moją przygoda z kp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajka nie wiem czy jest zabroniony czy wycofany ale moj lekarz powiedział ze 50 moge brac kiedys mialam ketonal ale był inny a teraz mam takie kapsulki z ktorych mozna wysypac proszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OFMama
Zasada mniejszego zła... widocznie lekarz uważa, że mniej szkodzi ketonal dziecku niż ból, który Cię męczy... Ja ketonal po cc brałam w szpitalu mimo, że kp. Ale bez niego by nie było ani karmienia ani niczego, więc bilans zysków i strat był oczywisty. Przy bólu głowy - to już same decydujecie czy ból jest tak silny,ze warto ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajka030
Dziewczyny gdyby któraś potrzebowała Windi to mogę oddać, zużyłam jeden a reszta mi leży niepotrzebna. U nas niestety okazało się że z małą jedziemy na operację, ja już się martwię i panikuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OFMama
Kajka - czyli jednak zabieg Was czeka? Inny lekarz też potwierdził? Gdzie będziecie wycinać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OFMama - jednak nie byłam u innego, mieliśmy kontrolę u tego samego ale tym razem rzeczowo wytłumaczył, całkiem inne podejście też miał niż za pierwszym razem. I jego argumenty mnie przekonały. Gdyby to był zabieg to może bym się mniej obawiała ale lekarz mówi że to operacja. wytłumaczył na czym to ma polegać. W Chorzowie. Ja się strasznie boję, a i jeszcze jestem rozdarta między dziećmi. Boję się jak malutka to zniesie a jeszcze rozłąka z synem bo pamiętam jaką traumę przeżył jak córkę rodziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaRybkA
Kajka030 - to nie ciekawie, trzymam kciuki żeby poszło szybko i bezproblemowo OFMama - i jak u Was, jest poprawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OFMama
Nieznaczna poprawa... dostał jeszcze Zyrtec na 3 tyg dodatkowo. Śpi ciut lepiej - zamiast 5 pobudek są 4. Zawsze coś...no i robi mega postęp. Czworakowal wcześniej, teraz zaiwania jak szalony, wstaje przy wszystkim co się da i chodzi przy meblach. Do tego mówi już : baba, dziadzia,mama i tata. Wszystko w ostatnie 2 tygodnie. Szaleństwo normalnie :) śmiejemy się, że za chwilę będzie więcej mówił od Olka ;) W dzień też już zaczął jeść lepiej i pić wodę, więc są i tu postępy. Kajka - już po operacji? Co u Was? Myszka - jak Michałek? Daje Ci się nareszcie wyspać? :) MalaRybka - jak Malutka? BTW razem z Gaja chodzimy z maluchami naszymi na zajęcia do szkoły muzycznej Yamaha - , czwartki na 10. Świetne zajęcia dla maluchów z opiekunem przy muzyce. Mają też popołudniu zajęcia jak ktoś rano nie może - polecam. Pierwsze zajęcia są bezpłatne - można zobaczyć jak się dziecko czuje w takiej formie zabawy z innymi. Może ktoś z Was dołączy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajka030
OFMama - dopiero na maja mamy termin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaRybkA
U nas ok, Malutka ładnie noce przesypia, rośnie jak na drożdżach, Zosia ciągle super siostra - całuje, przytula a jak Mała zapłacze to mi każe dać jej cyca;-) Fajny pomysł z tą szkołą, pomyślimy - chodzicie do tej grupy powyżej 18 mies? może przyszły weekend spotkamy się na spacerek, w sobotę 16-go na przykład?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OFMama
Ta grupa jest dla dzieci, które w momencie rozpoczęcia roku szkolnego, we wrześniu mają skończone 18miesiecy. My byliśmy probnie na niej,ale dzieci jednak sporo starsze i Olo źle się czuł. Więc chodzimy na grupę młodszą. Niby niemowlaki, ale wszystkie dzieci mniej więcej w wieku Olka, więc jest akurat. A spacerek chętnie, ale te 2 weekendy nas nie ma niestety. Później bardzo chętnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
OFmama a jaki to koszt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×