Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość OlgierdaMama

Częstochowa : wymiana doświadczeń Mam przyszłych i obecnych

Polecane posty

Gość OFMama
Gość - nie pomogę za bardzo, bo manne gotuje na tzw oko :) do butelki daje ok 100ml dość gęstej kaszki, uzupelniam woda do 210ml i daje mm. Oczywiście manna gotowana na wodzie albo czasami na mleku roślinnym jak mi zostaje i trzeba zużyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajka030-> a mozesz mi podeslac kilka linków materacy do lozeczka dla niemowlaka, termin mam za niecaly miesiąc i w koncu na coś musze się zdecydować a dziś w końcu może się zbiore i spakuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Husky dziękuje za info ale ja troszkę za daleko do Częstochowy bo 40 km także odpada.OFmama pamiętasz może ile płaciłaś za to echo w Katowicach ja dostałam jakiś telefon ale nie mam nawet kiedy go sprawdzić a moja dzisiaj zasneła w samochodzie i teraz sobie spi w domku także korzystam i leżakuje na kanapie bo taka okazja trafia się raz w miesiącu najwyżej tatuś będzie miał problem wieczorem.Husky wybrałaś już imie dla córy bo u nas czarna dziura żadnego pomysłu ja myślałam o Alicji ale męzowi ze się podoba bo rzekomo starodawne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mąż chce Mia ale ja nie chce, zgadzamy się oboje na Lene ale jeszcze na 100% pewna nie jestem, myslalam też o Julii. Ciężko jest bo o chlopaku myslalam i tak mialo byc po 1 prenatalnych a teraz w kropce jestem.. zaczekam do porodu i może mi się samo nasunie w razie jakby co to niby do pol roku mozna zmienic ale wtedy pewnie motania dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OFMama
Gg - nie placilam, bo miałam to w ramach prywatnego ubezpieczenia. Ale kosztuje to 300zł bo takie info jest nawet na stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gg1986
To tak jak u nas liczyliśmy na syna tylko ze u nas już na pierwszym prenatalnym dr.sugerowala corke i tak zostało ja siostry nie miałam to chociaż corka będzie miała.Unas lipa z mlekiem robiłam testy na alergie i nie ma na mleko nauczyla się do nutramigenu i innego nie chce ruszyc bo niedobre próbowałam mieszac takie i takie nic nie przejdzie ; serki jogurty zje a mleka nie ruszy zostało mi tylko na rano także jutro ciezki dzień będzie ale była wygoda jak butle dostała na sniadanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaRybkA
gg1986, hysky00 - Alicja, Julia - bardzo ładne normalne imiona, które dobrze pasują i małej dziewczynce i dojrzałej kobiecie. Myślę że ważne żeby to brać pod uwagę. Husky jak chcesz Mężowi tą "Mia" wybić z głowy (jak dla mnie ładne imię ale dla np. amerykanki) to mu powiedz żeby sobie przez przypadki odmienił ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość husky00
Kajka-> a możesz mi napisać też ile by wynosił ten de lux po zniżce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajka030
Husky 60*120?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, oczywiscie jeśliby byla mozliwosc tej znizki uzyskania;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OFMama
Kajka - wspominałaś, że będziesz sprzedawać materac. Jaki masz wymiar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Husky napisz do mnie na maila kajka030@gmail.com to podam Ci cenę nie chce tak publicznie. OFMama mam 60*120.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka1125
U nas zmiana materaca nic nie dała... Młody dalej nie śpi w nocy i spaceruje od łóżka do łóżka :( następna nadzieja jest wyprowadzka z pokoju, ale to jeszcze trochę zanim remont zrobimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny na początku maja zabraliśmy sie za odpieluchowanie Synka. W marcu skończył dwa lata. Robienie siku załapał w dwa dni ale kupa to jakaś masakra. Jest krzyk i wstrzymywanie ile się da:( za nic nie chce dać się posadzić. Jak wasze doświadczenia w tym temacie? asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gg1986
Gosc u nas zabrałam sie za odpieluchowanie jak mała skonczyła 2 lata z kupą był problem moze z miesiac póżniej wołała ale z sikaniem to całe trzy miesiace popuszczała albo sikała w gacie az zaczeła wołac albo szłą sama na nocnik nerwów straciłam co niemiara ale pieluchy nie zakładałam chodziła w ubraniu jak zsikała to zmieniałam a teraz tez czasami zdarzy jej sie zapomnieć na dworze i sie zsika.Jaka u was pogoda bo u nas jakas masakra zimno a na dodatek co chwile pada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka moja też wedrowniczka. Od miesiaca tak przychodzi do nas a właściwe do mnie bo przytulać się chce, na drzemkę potrafi wejść mi na kolana przytuli się i śpi przylepa Wielka się zrobiła. Gość syna odpieluchowalam jak mial skończone 2lata nauczył się w 3 dni. Teraz próbujemy już nocne ale narazie zero efektów. Cora ma rok i 3miesiace i za nic nie chce sikac na nocnik potrafi godzinę siedzieć i nic a wstanie i orrazu. Z nią ciężej to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gg1986 a jaki problem z ta kupką mieliście? U nas jak tylko czuje że mu się chce, przebiera nogami, piszczy i wstrzymuje :( za nic nie chce dać sie posadzić, w efekcie ostatecznie kupa ląduje w majtkach. kajka030 to fajnie że tak bezproblemowo z Synkiem, dla Córy może za wcześnie. a uczyłaś Synka na nocniku czy od razu na ubikacji? I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gg1986
Moja to stanela i robiła w majtki i jak mowilam ze na nocnik to nie potem musiałam ja kompac bo wszystko umazane ale dość szybko z ta kupa poszło sama załapała ze jej nieprzyjemnie siki jej nie przeszkadzały.Mam znajoma której corka w lipcu konczy 3 lata i tez kupa tylko w majtki bo jak nie to wogole się nie załatwi sama nie wiemcodoradzic może sam do tego dojdzie gdzie ma robic zanocne odpieluchowywanie to nawet teraz się nie biore będę wstawac do małego to za ta panne tez się wezme czasami nawet znocy ma sucha ale nie zawsze.Nasza tez do nas przychodzi w nocy nie zawsze ale coraz częściej smieje się żeby tatuś już się oglądał za większym łóżkiem bo w czworke się nie zmieścimy.Ja po wizycie wszystko ok oprócz tego ze znowu mam jechać na clexanie na zylaki bo całe od nowa wychodzą a odnośnie echa serca to on nic nie widzi żeby było cos nie tak i żeby się wstrzymać do ostatniego prenatalnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gg1986-> czyli faktycznie przez chorobę to było :) nie ma co na zapas się martwić A u mnie niby termin na 7,8 czerwca a od tygodnia jest mi strasznie gorąco a od wczoraj mam biegunke choć nic nie mieszam i uważam wiec możliwe że porod wcześniej nastapi.. chce choć do sb wytrzymać bo mama ma imieniny a do poludnia festyn na Orkana i już koleżance mowilam że przyjdziemy bo zapraszala;) poza tym chciałam bez Majki trochę odpocząć bo po imieninach mama ją miała wziąć ale jak na razie sądzę że nie będzie mi to dane:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka1125
U nas to wygląda tak, że młody przychodzi do nas, a po godzinie się wierci i che by go do łóżeczka zanieść, mija godzina i znowu pełznie... Myślałam, że może mu nie wygodnie na jego materacu i u nas tez twardy, to pełza, ale teraz ma latex miękki i dalej pełza... a sił braknie, jak nie pozwolę na nasze łóżko wejść to siedzi u siebie i płacze, aż pozwolę :( Co do nocnika, to u nas jest tak, że jak się przypomni to pójdzie, ale jak się nie powie "idź siku" to leje w majteczki, co do kupy, nadal biegnie po pieluchę żeby mu założyć, jak próbuje na nocnik posadzić to się drze że nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OFMama
Gg- echo serca najlepiej robić między 20-24tyg. ciąży z tego co mi się kojarzy. Wtedy najlepiej widać wszystko, czy jakoś tak. Podpytaj w Angeliusie jak chcesz mieć pewność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Husky podobno drugie szybciej także się już spakuj gdzie rodzisz?Pani na prenatalnym mowila ze to na pewno się wchłonie i ze jeśli chcemy to echo się robi w 26 tygodniu ale mój lekarz wczoraj sprawdzal i mowi ze już nic nie ma także chyba miała racje i ze on by nie robil echa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co bralyscie do szpitala do pepka? Bo ja wczesniej octenisept i zaluje bo strasznie dlugo to schlo i potem polozna w domu powiedziala zeby przejsc na spirytus, teraz chce spirytusem ale boje sie że na poczatku to moze boleć ją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Husky u mnie na Mickiewicza wolali spirytus i zpepkiem problemu nie było szybko się zaszuszyl i odpad.Znajoma rodzila na parkitce i tam wolali octanisept

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam 2x octanisept i synowi po tygodniu odpadł a cora 2-3tygodnie miała. To zależy od grubości jak szybko odpada. drugie wcale niekoniecznie szybciej bo ja i syna i Core po terminie urodziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaRybkA
husky00- miałam i to i to, ale na Parkitce spirytus radzili, chyba tylko jedna mówiła że octanisept. Dziewczyny miałam pisać jak to u nas z odpieluchowaniem, po pierwsze - dać dziecku czas , nic na siłę. U nas owszem siadła na nocnik - w pełnym ubraniu, ubrania i pieluchy nie było możliwości, histeria. Podobnie z ubikacją - deska potrójna już od dawna, ale nie dała się posadzić- też histeria. Jak chodziła bez pieluchy to potrafiła wstrzymywać się a jak tylko założyłam to od razu musiałam zmieniać na suchą bo na maxa zasikała. Teściowa naciskała żeby sadzać bo już dwa latka skończone i już czas, my wychodzimy z założenia - nic na siłę. Aż przyszedł odpowiedni dzień i odpowiednia motywacja - otóż jakkolwiek to zabrzmi - moje dziecko zaczęło siadać i sikać na kibelek za pieniądze;-)))) Otóż ma metalową skarbonkę do której lubi wrzucać drobniaki (żeby brzęczało, jak Brat chciał być dobry dał papierek - nie chciała;-)) i pewnego dnia jak jej się akurat skarbonka rzuciła w oczy i powiedziała "Mamusia powrzucamy pieniążki" to powiedziałam, że tak jak usiądziemy na kibelku. Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu chętnie na to poszła, raz, drugi i jej się spodobało. Po kilku dniach już zaczęła mówić że chce siku i sporadycznie popuści w majtki. Gorzej z kupą, bo mówi że chce jak ją zdąży zrobić, a to mało przyjemne ale trzeba przeczekać (za to co oszczędzę na pampersach kupię sobie coś ładnego w nagrodę za czyszczenie majtek z kupy;-). Po nocy też praktycznie pielucha sucha, rano zaraz woła siku, ale jeszcze trochę tą pieluchę będziemy zakładać;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×