Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zulka_

czytam bo lubię

Polecane posty

Teeklo oczywiście zjem i ciasteczko i obiadek Bastylki normalnie głodna jestem więc chyba się oddalę w kierunku kuchni. Buziaczki i udanego popołudnia👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też chętna na kawę i ciacho :D Daisy u mnie też po południu ochłodziło się, z 20 spadło na 10, ale i tak byłam na spacerku z gołymi nogami:P Teraz założyłam maseczkę odżywczą na stopy i siadłam:D Bastylka dzisiaj zrobiła świąteczny obiad, trochę skubnę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terixiu - :D zabrzmiało jak maseczka na twarz :D Wpinkalamy obiad, ciasteczka i siorbiemy kaweczke i słuchamy jak złuszczają sie naskórki Terix ❤️ miłego wieczoru 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki Ale gwarno w czytelni,fajnie,cieszę sie z tego. Pogoda jak pisze daisy była sliczna do południa a potem burze przechodziły nad moja wsia. Teraz przyjemny chłodek na dworze. Zastanawiam sie czy dzisiaj znosić pelargonie do domu,cos nadaja zimniej ,ale chyba od nastepnej nocy,teraz szkoda byłoby żeby przymroziło. Teklo widzę wziełas sie za małzyka od razu,mój jakos oprnie przyzwyczaja sie do nowej diety. taki cukier Teklo to jeszcze nie wyrok,ciekawe co pokaze krzywa cukrowa. Pytasz o mojego małzyka,w nastepnym tygodniu idzie do lekarza bo teraz no po prostu nie poszedł.Pokaze ten wynik,nieciekawy i musimy sie z tym zmierzyc.Jakos ostatnio nam sie nie wiedzie pod względem zdrowotnym ,ale jeszcze nie jest najgorzej,więc do przodu. Wczoraj ja byłam u neurologa i mam duzy problem stwierdziła,ze w tym miejscu co mam zmiany operacja jest bardzo ryzykowna, ale cos trzeba robić.Stwierdzenie pani doktor łatwiej zoperowac dyskopatie niz to. Na 12 czerwca jestem zapisana do neurochirurga w L (poleconego przez daisy i moich lekarzy) I pewnie zdam sie na niego.Na razie biore leki i zyje.Do sanatorium sie nie nadaje ,na zabiegi sie nie nadaje wg pani neurolog.Wiec robie nic. Nawet zakazała mi ćwiczeń do wyjasnienia przez neurochirurga. może takiej decyzji mogłam sie spodziewać.Ale juz nie marudze. Wiesz Dorix podoba mi się Czestochowa,,chyba co roku tam jeżdzimy,ale jest jedna kwestia,moze nie tyle gwar mi przeszkadza i ilość ludzi co przeszkadza mi moje zmęczenie,jak tam dojade to juz mi sie nic nie chce.Nie wiem ile od Ciebie jest km?Ja mam ponad chyba 280.Zawsze jezdzimy swoim samochodem,ale przyznaje jest to dla mnie bardzo męczące. Najlpeiej jechac do częstochowy juz to sprawdzilismy zraz po 15 sierpna,wtedy jest spokój bo pielgrzymki juz opuszczaja to miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orsejko wracaj do zdrowia szybko Daisy powoli z tymi robotami.Nam zostały juz tylko do posiania ogórki. Bastylko fajnie ,ze pieta sie goi.I co postanowiłas z dywanem ,oddałas czy zostaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teklo tak piszesz o koleżance,że nie wyobrazasz sobie bez niej... Mam tak samo ,jak przyjezdza do swoich rodziców moja kolezanka (mieszkała naprzeciw mnie),pisałam wam ze w lutym zmarł jej syn -21 lat.Byli juz 2 razy u rodziców ,a ja nie moge nawet patrzec jak wysiadaja tylko z córka a syna nie ma.Cięzko mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbliża się majówka. Zawsze spędzałam ją ze Szczęściem. A teraz jestem smutna, że się zbliża :O. Chyba mi się na starość poprzestawiało w głowie. Wybaczcie moje muchy w nosie, myślałam, ze z czasem będzie lepiej, ale nie jest :O. Dobranoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Nie wiem Plotko co zrobie. Lezy zrolowany w kacie a w pokoju echo.... Na porade malza nie mam co liczyc :O Wzrusza ramionami i denerwuje mnie tym strasznie. Sama nie wiem:O Mam jeszcze czas bo mozna wymienic do miesiaca. Plotko a dlaczego nie nadajesz sie do sanatorium? Przecie sanatorium jest dla chorych. Zdrowi nie potrzebuja. Nie martw sie na zapas wynikami Malzyka. Moze nie beda takie zle:O Cholesterol zbije szybko tabletkami. Cukier zmniejsz********* swiezym powietrzu. A teraz w ogrodku bedzie go mial pod dostatkiem. Do jadlospisu trzeba wprowadzic troszke wiecej warzyw. Latem tez nie bedzie to problem. Acha nie wiem czy wiecie. Dobrze jest zaczynac obiad od salatki, a nie jesc ja do drugiego dania Albo od zupy warzywnej. Wtedy organizm inaczej przyswaja cukry. A jesli przyjdzie ochota na ciastko czy lody to najlepiej zjesc je bezposrednio po obiedzie, a nie na podwieczorek. Ciasta w diecie cukrowej to niestety problematyczna sprawa. Jesli juz to nie za slodki sernik, najlepiej bez ciasta. Albo cienki biszkopt z galaretka i owocami. Generalnie nie za duzo ciasta. Czyli zadne babki, najlepsze ciastka niestety odpadaja:O Jak juz musi byc dobrze jest zastapic czesc maki np. mielonymi orzechami czy migdalami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorix przytulam mocno❤️ A moze tym razem spedz majowke z chlopakami. Pojedz gdzies razem z dziecmi na wycieczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcialam napisac ze "r***** a swiezym powietrzu ! zmniejsza cukier:P Nie wiem co w tym jest zdroznego ze kafe wykropkowala:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co to jest ta krzywa cukrowa? U nas jest wykonuje sie tylko proste badanie. Srednia poziomu cukru z ostatnich miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bastylko tak mysle o tym Twoim dywanie i tez nie wiem co masz zrobić/Mój malżyk zawsze doradzi a ja ostatnio jak nie wiem co zrobic to mówie zeby decydował on. Bastylko ponoc stwierdzenie pani neurolog zeby jechac do sanatorium trzeba sie podleczyc( a ja sie leczę i konca nie widać)Nie chodzi tu zeby dawała mi skierowania na zabiegi czy do sanatorium ( z tym nie mam problemu wcale),ale tak mysle moze ma i racje ,wiekszośc zabiegów konczyło sie u mnie zastrzykami. Teraz spokojnie poczekam do czerwca,jeszcze w czwartek ide do lekarza co robił mi blokady z wynikiem co on mi podpowie. Oj tam co bedzie to będzie. Dorix ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj zakończyłam "misję wojskową". Jutro zakończenie miesiąca, takie księgowo - biurowe. Spokojnej nocy życzę❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ kochane wybieram się dzisiaj do lekarza nadal kaszel mam:O niech coś da iinego nie będe testować antybioli .. kawunie podaje (_)(_)(_)(_(_)(_) Teklo... nigdzie nie wybywamy M musi pracować ..a ja muszę się doleczyć :).. Dziewczyny u mie za oknem słonko jest :D i niebo czyściuchne :) posyłam i wam takiego sloneczka . Bastylko.. dywan ładny ja mam całkiem białe i wcale nie narzekam i za nić bym na ciemniejszy nie zamieniła jest świetny ..no ale to jak pisałam musi się tobie podobac jęsli masz wątpliwości to wymień na taki byś ty oko cieszyła :) Dorix.. na szczęscie majowa krotka .. ..i bardzo proszę ocza w inną stonę zwrocić i już nie plakusiać bo szkoda czasu 👄 kuknę potem 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O! jest kawusia! :D dziękuje Orsejko! ❤️👄 Dobrze, że idziesz do lekarza. U mnie słońca mało ale za to przyjemny rześki chłodzik. Ja też lubie białe (jasne) dywany. Rozłóż jeszcze raz Bastylko i pożyj z nim ze dwa dni - jak Cię będzie irytował to oddaj. Tak myśle Dziewczynki czy my nie jesteśmy troche odpowiedzialne za rozterki Dorix - pchałyśmy Ją w ramiona Szczęścia przecież.....:O Kto mógł pomysleć że On tak ma? i że będzie sie swoich racji trzymał ślepo i egoistycznie? Na co dzień Dorix mocno zapracowana ale przy wolnej chwili wspomnienia i myśli same sie natrętnie pchają. Bastylko - krzywa cukrowa to dwa badania krwi. Jedno rano na czczo, potem podaje sie preparat glukozowy, pacjent czeka 2 godziny odpoczywając. Po 2 godzinach pobiera się krew ponownie. Jak sobie radzi organizm z glukozą przez te dwie godziny - jest wskazaniem czy ma cukrzyce czy nie. Wynik mojej małżowiny był niewiele przekroczony. Czyli coś przeszkadza wchłanianiu glukozy - to coś to np nadwaga. No i bez leków, ale z dietą wylądowaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam środowo 👄. Wpadłam wypić kawunię z Orsejką 👄. Póki co nie jestem gotowa patrzeć w jakąkolwiek stronę, musi być tak jak jest. Potrzeba mi czasu ;) U mnie dziś chłodniej, czekam na poprawę pogody ;) Tulam wszystkie 👄.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teeeeklo kochana! 👄👄👄. Za moje rozterki odpowiedzialny jest Szczęście!!! To on zaczął lekceważyć moje potrzeby i pragnienia aż musiałam powiedzieć:WYBIERAJ! Wybrał samotność i to jego strata :(:(:( Mi po prostu tęskno za nim i za naszymi wędrówkami. W żadnym wypadku WY nie miałyście z nami nic wspólnego ;) Ot, tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam🖐️ Orsejka dzięki za kawę👄 Tekla za śniadanie👄 trudno zdecydować się co wybrać:D U mnie bardzo ochłodziło się, rano były tylko 4 stopnie:( na dzisiejszą noc zapowiadają przymrozki do -2. Dorix ja bardzo cieszyłam się że poznałaś kogoś i teraz jest mi bardzo smutno:( Miłego dnia wszystkim🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plotka mnie zostały jeszcze ogórki i fasolka do posiania, no ale z tym trzeba poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam U mnie dzisiaj zrobiło się hi,hi zimno.Wczoraj normalnie tropikalne lato dzisiaj może i lato ale syberyjskie:p.Przed południem lało teraz na szczęście wyszło słoneczko i temperatura z 4 stopni skoczyła do 11.Wczoraj miałam 26😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny podpowiedzcie mi jak się załatwia sanatorium?. Wprawdzie nie wiem czy mi przysługuje ale jak mam się dowiedzieć hi,hi jak nawet nie wiem jak się do tego zabrać?! U mnie jeszcze na posadzenie czekają jak u Terix fasolka i ogórasy,no i cukinia:).Boję się że mi sarny jak w minionym roku zeżrą młodą kapustę a selery i pory powyrywają.Pewnie te mniej smaczne ale spróbować trzeba,wyrwać i wypluć. No i tak się toczy mój czas. Mam jakąś huśtawkę nastrojów.Gdyby nie fakt że mam menopauzę już 100 lat,pomyślałabym że to niechybnie jej wina ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bastylko Dywanik śliczny tylko że nie do mojego domku.Bardzo szybko by u mnie nabrał szarości,he,he ciemnej.Buffy lubi się miziać na dywanikach,najchętniej zaraz po spacerku.Jak łapki wilgotne i w piasku. Ja także jestem hi,hi brudaskiem nie mogę całej winy zrzucać na moje zwierzaki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Trawke skosilam. Orsejowo pierwszy raz kosilam:P) Ty pewnie juz ze 3 razy:P I jestem mega umeczona. Mam coraz mniej sil:( Chyba robie sie starsza:( Tekla dzieki za wyjasnienie. U mnie czegos takiego nie robia. Jak jest podejrzenie dostajesz aparacik i sam sobie czowieku mierz, zapisuj wyniki a potem z zapiskami do dochtora :( Aparacik za darmo, ale pozniej trzeba kupowac do tego testy ktore sa raczej drogie. A tak na marginesie musze i ja sobie pomierzyc cukier bo czesto czuje sie zmeczona. Nie wiem czy zyciem czy choroba jakas mnie meczy:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Czytelniczki Wchodze na momencik. U mnie dzisiaj pogoda okropna,do popołudnia ciągły zimny deszcz,nawet od rana pali sie w piecu.Takze jak zimno zapraszam do mnie. A tak to dzisiaj rano fryzjer,zakupy,teraz przeszłam z odkurzaczem i szmata przez cały dom,poprzesadzałam kwiaty domowe.Teraz odpoczynek. Drukuje jakies przepisy na obiady bo urwał mi sie juz film ,co mam gotować.A wraca towarzystwo więc kuchnia musi być łacznie z lodówka pełna. Kupiłam kapuste na gołabki ,ale gdzies ta kapusta okropnie droga teraz.Wiadomo wiosna. I naprawde nie wiem co bede gotowała na te dni. Za to z jedzeniem nie wybrzydza moja grzecznota,normalnie siedzi cały czas w miskach,saszetka,chrupki i czeka na surowe miesko.Chyba znowu dzieci powiedza co z niej zrobilismy? Daisy sanatorium łatwo sie załatwia,idziesz do lekarza rodzinnego,musisz miec aktuyalne badania morfologii OB ,moczu ,robia ci ekg i wnisek skłądasz w funduszu lub w Krusie (ale chyba nie jestes tam ubezpieczona) Z krusu sanatorium mozna powiedziec jest bardzo szybko. Z funduszu tak jak widzisz terix czeka długo. Bastylko u nas zawsze jak jest cukier przekroczony lekarz daje skierowanie własnie na te krzywą,wiem ze cukrzycy maja znizki na glukometry u nas.Chyba to nie kosztuje duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bastylko u mnie małzyk kosił trawe w sobote a dizsiaj nadaje sie do koszenia znowu.Deszcz,ciepło teraz a trawa to lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaraz musze obejrzec regionalna pogode czy nie bedzie przymrozku,szkoda było mi zeby moje pelargonie zmarzły.U Teriz ma byc przymrozek,u mnie w TV przed połiudniem nadawali 2 stopnie,troche moze byc zdradliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×