Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zulka_

czytam bo lubię

Polecane posty

Zulko, naleweczka wiśniowa pewnie byłaby lepsza niż fervex...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór Najmłodsze dziecię wróciło do 3-miasta i w domu zrobił się spokój. Teraz tylko trzeba doprowadzić otoczenie do względnego porządku i złapać pion ;-) :-p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorix👄:-) Niech nie będzie ci smutno i dziwno. Jest demokracja i każdy może mówić co chce! Właściwie Daisy i Teekla powiedziały co ja chciałam też powiedzieć ale dodam tylko to, że już żyłam w kraju gdzie była jedynie słuszna władza, nie lubię jak mi ktoś coś narzuca a to co ja myślę i mówię to jest beee. A już łączenie polityki z kosciołem i wiarą jest dla mnie nie do przyjęcia! Ale nasza czytelnia jak mówisz to nie ring na boksowanie się. Dlatego też nie angażuję się w dysputy - czasem tylko coś tam wrzucę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie tez nie widac:O Moze to i lepiej:P Ale napisalam szczerze tak jak mysle. Nie wiem w jakim stopniu wybor ludzi to zaufanie dla parti czy raczej prostest przeciwko dotychczas rzadzacym? Niewazne. Teraz kiedy rzadza sami i nikt im nie przeszkadza dobrze by bylo zrobic cos dobrego i waznego. Na przyklad zreformowac sluzbe zdrowia. Nie bardzo w to wierze:O Za to na pewno bedzie wznowione sledztwo w wiadomej sprawie:O Sledztwo pewnie sie nie skonczy do konca kadencji. I tak lepiej. Bo jak wyjdzie na swiat jakas niewygodna prawda to co z zrobic z taka prawda? Sciagac szabelki ze scian i na Moskwe? No dobra! dosc polityki. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ot rozpolitykowalysmy sie. Ale od czasu do czasu trzeba. My w przeciwienstwie do naszych politykow wyrazamy swoje poglady z kultura i bez obrazy. A w ogole politycy to jedna wielka mafia. Obojetnie w jakim kraju. Przewaznie nie chodzi im o dobro ogolu. Moze na poczatku... Jak juz dorwa sie do koryta zajmuja sie tylko utrzymaniem prze tymze korytku. Ja cieszylam sie bardzo ze po dlugiej przerwie mam nareszcie polska telewizje. Wyleczylam sie szybko. Koszmar jak patrze na tych naszych politykow, redaktorow. Wypadaja gorzej jak srednia europejska. Zupelne przeciwienstwo do ludzi w naszym kraju. Madrych, przyjaznych po prostu normalnych.. No ale po co nam Europa? Teraz bedziemy sie pewnie przyjaznic z Gruzja:P Acha daleka droga nas jeszcze czeka. Dorix nie chce Ciebie straszyc ale pewnie nie przejdziesz na emeryture tak wczesnie jak sobie tego zyczysz. Ja zreszta tez nie:P Bo z pustego i Salomon... A w skarbczyku bedzie jeszcze bardziej pusto jak zbuduje sie pare nowych pomnikow..... Co do Kosciola. U nas panuje polsko-katolicki. Specjalna odmiana rzymsko-katolickiego. Z motywami ludowymi, patrotycznymi i czerwonymi flagami przy lada okazji. Naturalnie nie nalezy zapominac o wielkiej roli kosciola w czasie zaborow i wojny. W tych czasach kosciol byl ostoja polskosci. Ale nastaly inne czasy, a kosciol dalej nie chce wypuscic wladzy z lapek. Myle ze w Polsce jest stanowczo za duzo powolan i ksiezy. U nas ksiadz ma srednio do obskoczenia 2-3 parafie i raczej koncetruje sie na sprawach duchowych owieczek. A w Polsce domy parafialne to czesto wielkie bunkry. Zeby tak choc na okres przejsciowy udostepnic w nich mieszkanie mlodej wierzacej rodzinie z dziecmi ktora jest w potrzebie... bo stracili prace albo cos tam innego:OAch szkoda gadac. Mysle ze i to wkrotce sie zmieni. W Watykanie ostatnio wielkie trzesienie ziemi. Oczywiscie jeszcze nie za tej kadencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, ze już poszłyście lulać albo odpoczywać. Jutro mam dzień prasowania, muszę też już przełożyć drugą porcję zakiszonej kapusty :-D - znów wyszła mi przepyszna tzn. wszystkim smakuje :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I zgadzam się z tobą Bastylio co do roli koscioła w historii Polski. Teraz wolę sobie sama porozmawiać z Panem Bogiem bez świadków ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I np. przy moim parafialnym kościele jest miejsce gdzie kiedyś mieszkały siostry zakonne. Już od co najmniej 25 lat a może i więcej stoi puste. Dziwię się np. dlaczego parafia nie zaproponowała, zeby te pokoje zaproponować matkom z dziećmi, które uciekają przed męzem oprawcą, nie na stałe ale jako tzw pogotowie na czas znalezienia wyjścia z sytuacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Bastylio :-) Kiedyś zastanawiałam się czy myślisz już o adwentowych dekoracjach? Mi troszkę skrzydełka opadły, myślałam, że święta spędzę w nowym domu...przesunęłam na święta wielkanocne... Ale dzisiaj wymyśliliśmy z mężowskim, że może uda nam się zamieszkać w nowym domu 29 lutego ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
29 luty to wspaniala data! Domek bedzie dlugo, dlugo nowy:) Adwentowe dekoracje beda ograniczone do minimum. Nie chce mi sie wyciagac tych zakurzonych pudel ze strychu. Zreszta te dekoracje tez nie sa juz za piekne. Nowych kupowac tez nie bede bo checi i sil do dekoracji coraz mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...za to juz podjadam swiateczne slodycze ktore pojawily sie w sklepach ze dwa miesiace temu:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyczytalam w necie ze mozna blyskawicznie ukisic kapuste. Pokrojony i posolona kapuste nalezy zalac goraca woda z gotowanych ziemniakow. Po dwoch dniach kapustka jest juz ukiszona. Moze skusze sie i wyprobuje przepis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To też ciekawy pomysł, pewnie na taką mniejszą ilość do szybkiego zjedzenia. Jak wypróbujesz to zdaj relację :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KISZONA KAPUSTA Składniki: 1 główka kapusty białej (około 1 kg) 1 duża marchew 1 łyżka soli/ na kilogram poszatkowanej kapusty (bez jodu i bez antyzbrylaczy) 1 garść ziaren kminku 1 garść owoców żurawiny (mogą być mrożone) - ten składnik trzeba traktować jako dodatkowe uatrakcyjnienie smaku i wyglądu kapusty kiszonej. Wykonanie: Główkę kapusty białej i jedną dużą marchewkę drobno szatkujemy, mieszamy razem, solimy (1łyżka soli na 1 kg poszatkowanej kapusty), dodajemy ziarna kminku, wszystko dobrze mieszamy ze sobą, układamy w szklanych słoikach i mocno ubijamy ręką do wysokości 1-2 cm od krawędzi słoja. Tak przygotowaną kapustę zalewamy wodą (gorącą) spod gotowanych ziemniaków (musi być bardzo esencjonalna, czyli gotować ziemniaki w małej ilości wody). Przykrywamy talerzykiem lub wielokrotnie złożoną gazą. Po trzech dniach jest wspaniała i zdrowa kapusta kiszona. Kapusta nosi nazwę "Parzonka lwowska". Jest to prosty, niezawodny i szybki sposób na dobrą kapustę kiszoną. Uwagi: Bardzo ważne jest to, aby kapusta była bardzo drobno poszatkowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas bożonarodzeniowe ozdoby i słodycze wkroczyły do sklepów 2 listopada, stały sobie obok zniczy :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapiszę ten przepis! Jest ciekawy :-). Będę próbowała w przyszłości bo na razie mam zapas z ok 10 kg kapusty :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 kilo wystarczy na cala zime Betulko. Chyba ze podzielisz sie z dziecmi:) Ale przepis jest ciekawy i malo pracochlonny. A kapusta podobno pyszna:) http://forum.gazeta.pl/forum/w,77,18386082,18386082,Kapusta_kiszona_dla_emigrantow_w_3_dni.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że ziemniaki nie solimy do gotowania bo kapusta już jest solona...trzeba coś wymyślić co zrobić z ziemniakami gotowanymi, nie solonymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już trochę rozdałam a jeden słoik stoi dyżurny i wciąż sobie podjadamy z M, tak jak ty słodycze :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubańczycy po zwiedzaniu wrócili wczoraj do Hawany, 18 wylatują do Toronto. Tam mają 12 godz przerwy (może uda się zobaczyć Niagarę) - w czwartek mają być w W-wie i powrót do domu :-). Teraz walczą o odszkodowanie za zagubiony bagaż z AirCanada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ziemniaki do gotowania trzeba troche posolic. Czesc soli wchlona ziemniaki, czesc zostanie w wodzie. Dlatego w przepisie nie dajemy za duzo soli do kapusty. Plaska lyzka na kilogram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To bagaz sie zapodzial? Canadyjczycy zgubili:O Pewnie ktos zwedzil liczac na to ze w torbie sa cygara i rum:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, bagaz zaginal juz wczesniej? Czyli urlop przeszedl bez bagazu:O Mam nadzieje ze to byla torba z rzeczami syna? Chlopak zawsze lepiej poradzi sobie bez nadmiaru ubran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagaż zaginął gdzieś między Kanadą a Kubą...mojego Kuby (syna) się odnalazł po 3 dniach a kobiecy przepadł :-p. Jeszcze rumu i cygar nie było :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popycham - niestety kobieta została bez bagażu! Wyobrażasz sobie??? Bez majteczek, staniczków, nowych fatałaszków specjalnie kupionych? Nie mówiąc o innych babskich ingrediencjach. Nawet nie mam pojęcia czy na tej Kubie coś można kupić :-o - podobno dostaje się od linii lotniczych jakiś grosz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×