Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

wasi rodzice za grosze wykupywali mieszkania mieli prace a teraz sie madruja

Polecane posty

Gość gość
Ależ Kolego ja mam ułożone życie. Mam mieszkanie fakt rodzice pomogli,ale im też rodzice pomogli i ja juz myślę o dzieciach, których jeszcze nie mam. Mam dobrą pracę co też zawdzięczam rodzicom bo bez ich pomocy nie miałabym możliwości się wykształcić. Ich też wykształcili i gonili do nauki dziadkowie. w latach 70 wszystkie ich dzieci miały maturę a mieli ich sześcioro. I to zaowocowało dobrą pracą itd. Później oni myśleli o swoich dzieciach. To wszystko mentalność, schemat styl życia wyniesiony z domu. Trzeba działać a nie tylko gadać i narzekać. Króla która dużo meczy mało mleka daje. Stare jak świat a jakie prawdziwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W PRLu funkcjonował tzw. chłoporobotnik, czyli rolnik, który pracował w zakładzie pracy. W rzeczywistości wyglądało to tak, że robił na roli i tego pilnował, a do zakładu pracy przyjeżdżał się wyspać. Taki zarobiony był... Znaczna część z tego zarobienia tak "upadła" na zdrowiu, że po min. 5 latach pracy w zakładzie państwowym poszła na rentę zdrowotną. Dziś maja na wsiach wybudowane kloce z pustaka i zamieszkują głównie sutereny, gdyż wyższe piętra kamienicy szkoda użytkować. Wszak tam meblościanki, wersalki, dywany - nakryte folia, żeby nie zniszczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kłamiecie dziady. Mój ojciec wykupił mieszkanie za grosze to było chyba w 89 roku. Matka nie pracowala mial 4 dzieci. Za komuny trzeba było być kompletnym debilem żeby być biednym , taka prawda. bo pewnie donosił do UB, a potem SB to go przesuneli w kolejce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj ojciec byl zwyklym fizolem wybudowal 300metrowy dom no pewnie jak kradł materiały budowlane z zakładu to i miał z czego budowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czemu każdy musi być biznesmenem? cwaniakiem? to na świecie nie ma już ludzi pracowitych, ale po prostu zbyt mało bystrych na godne życie w Polsce??:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uwolnić siłę napędową drzemiącą w młodych ludziach wtedy każdego będzie stać na własny dom z trzema samochodami bez żebrania o jałmużnę od państwa jakbyś miał w sobie siłę napędowa , jakąkolwiek to w kazdym systemie byś sie odnalazł. Jesteś nieudacznikiem, który nic nie umie, nic ci nie pomoże i nie będziesz miał domu i auta. taka prawda, talent do interesów sie ma albo nie, jakbys miał to ustrój by nie przeszkodził, nawet w czasie wojny ludzie robili biznesy x obecny system nie pozwala na kreatywność i przedsiębiorczość, podatki i biurokracja wraz z coraz wyższymi składkami ZUS skutecznie uniemożliwiają rozwój biznesu w Polsce. Każda powstająca na rynku firma momentalnie jest atakowana przez państwo bandyckimi restrykcjami i regulacjami. Obecny system zamiast zachęcać, odstrasza, dlatego ludzie wyjeżdżają z Polski. ZUS sam upadnie pod własnym ciężarem z powodów demograficznych, i bardzo dobrze. Każdy powinien pracować na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miejsca dla*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moi rodzice do konca mieszkali w mieszkaniu komunalnym. Dali to, co mogli dac, w moim i rodzenstwa przypadku wyksztalcenie, drogie ze względu na " pomoce naukowe".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
obecny system nie pozwala na kreatywność i przedsiębiorczość, za komuny nawet przy wysokich domiarach jacys prywaciarze byli, a wam tylko zawsze źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znam młodych co kupują duże mieszkania i jeżdzą wypasionymi samochodami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie był w SB bo nawet wywalili go z pracy jak do partii nie chciał przystąpić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kim są ich rodzice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W PRL również firmy państwowe budowały własne osiedla, wystarczyło zatrudnić się w którejś z nich aby szybko otrzymać mieszkanie za darmo. Przyciągali pracowników możliwością otrzymania od nich mieszkania. W III RP dziady dostali możliwość wykupywania ich za grosze, teraz wielce się mądrzą jacy to oni byli zaradni. Większość emerytów gdyby przyszło im zyć w III RP skończyła by pod mostem. Banda roszczeniowych nieudaczników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieli 90% bonifikaty na wykup mieszkania, łza jak psy żeby podtrzymywać wizerunek ciężko pracujących za komuny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikim, gdyż ci których znam założyli własną firme i stać ich na wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciesz sie z łaski komuny , jak starzy zdechną to dostaniesz po nich mieszkanie. I z tego ze masz gdzie mieszkać teraz bo przecież nie wynajmujesz ani nie masz swojego a spod mostu nie piszesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ustawa Wilczka - niedościgniony wzór sprzed 26 lat 26 lat temu Sejm IX kadencji wydał najlepszy akt prawny w historii PRL, a może i jeden z najlepszych w całej historii Polski. Ustawa z dnia 23 grudnia 1988 r. o działalności gospodarczej – zwana powszechnie ustawą Wilczka – zliberalizowała życie gospodarcze w bezprecedensowy sposób i pozwoliła wzbogacić się milionom Polaków. Ćwierć wieku temu między Bugiem a Odrą stacjonowały wojska Armii Czerwonej, krajem rządzili generałowie Jaruzelski i Kiszczak, a niewydolna gospodarka PRL chyliła się ku upadkowi. Jednocześnie w życie wchodziła jedna z najbardziej liberalnych ustaw gospodarczych na świecie, o której współcześni przedsiębiorcy mogą jedynie marzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i Kłamiecie dziady. Mój ojciec wykupił mieszkanie za grosze to było chyba w 89 roku. Matka nie pracowala mial 4 dzieci. Za komuny trzeba było być kompletnym debilem żeby być biednym , taka prawda. i i Właśnie, WYKUPIŁ a nie kupił Pewnie wykupił mieszkanie w którym mieszkał, jakieś lokatorskie albo zakładowe, tak, w tamtym okresie w ramach porządkowania gospodarki mieszkaniowej, można było wykupić, po cenach uprzywilejowanych , swoje mieszkanie na własność, tak aby z mieszkania niewłasnościowego uzyskać mieszkanie własnościowe, a własnościowe można sprzedawać i kupować. W ten sposób moja rodzinka wykupiła mieszkanie zakładowe w którym mieszkali przez 30 lat, rzeczywiście za cenę uprzywilejowaną, ale też mieszkanie było siermiężne i niezainwestowane. Następnie sprzedali to mieszkanie za cenę rynkową a nie za grosze. Tak to się kręciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam czekać do 70 roku na mieszkanie? Zartujecie sobie. Mam 40 lat a moi rodzice się nigdzie nie wybierają. Nie mam dzieci. Zniszczone, zmarnowane cale życie, studia w które musiałem zainwestować a potem praca za 2000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciesz sie z łaski komuny , jak starzy zdechną to dostaniesz po nich mieszkanie. I z tego ze masz gdzie mieszkać teraz bo przecież nie wynajmujesz ani nie masz swojego a spod mostu nie piszesz x Ja chce żyć w kraju w którym bez problemu kupie sobie własne mieszkanie z trzema samochodami, a ty mi stary dziadzie każesz czekać aż moi dziadkowie kopną w kalendarz. Wal się śmieciu na morde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam czekać do 70 roku na mieszkanie? x doradził ci stary roszczeniowy dziad jak na typowego nieudacznika z komuny przystało hehehehehehe.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dostane albo i nie dostane. Żeby człowiek cale życie tyral i nie mógł sobie nawet na kredyt pozwolic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co z ludzmi skromnymi, niezbyt wykształconymi, prostymi? Pracowitymi ale nie bystrzakami, im sie nie nalezy godne zycie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te mieszkania powinny być przypisane na trzy pokolenia. Prawda jest taka ze oni nie wykupili za gorsze i mogą je sprzedać za setki tysięcy a dzieci nie maja żadnych praw do tych mieszkan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co z ludzmi skromnymi, niezbyt wykształconymi, prostymi? Pracowitymi ale nie bystrzakami, im sie nie nalezy godne zycie?? nie, tacy zawsze musza robic na innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My im splacamy te mieszkania teraz i jeszcze emeryturki a oni się do niczego nie poczuwaja. Mogą sprzedać przej***c albo przepisać bezdomnym psom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież to jest PRL-bis tylko że państwo mieszkań nie buduje. Tak ustawili system, aby tyrać na państwo i dalej biedować. Przecież większość naszych zarobków kasuje państwo więc jak można odłożyć na swój kąt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chce żyć w kraju w którym bez problemu kupie sobie własne mieszkanie z trzema samochodami he he A jest taki kraj gdzie bez problemu można tak mieć? Bo problemem są pieniądze oczywiście. Chcesz mieć bez problemu? Czyli bez pieniędzy? To może zmień galaktykę, bo w tej rządzi pieniądz. Albo potrafisz zarobić pieniądze albo nie będziesz mieć tego co się kupuje za pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każdy emeryt ma mieszkanie warte co najmniej 200 tysięcy złoty. A młodzi na nich zasuwają płacąc im coraz wyższe składki do ZUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chce żyć w kraju w którym bez problemu kupie sobie własne mieszkanie z trzema samochodami he he A jest taki kraj gdzie bez problemu można tak mieć? Bo problemem są pieniądze oczywiście. Chcesz mieć bez problemu? Czyli bez pieniędzy? To może zmień galaktykę, bo w tej rządzi pieniądz. Albo potrafisz zarobić pieniądze albo nie będziesz mieć tego co się kupuje za pieniądze. x Kraj w którym płace niskie podatki, gdzie większość moich pieniędzy zostaje w mojej kieszeni. Odkładam na emeryture ile chce i kiedy chce i co ważne pracuje wyłącznie na siebie żeby za zarobione pieniądze kupić własny dom. Jałmużny od państwa nie potrzebuje, dam sobie doskonale radę tylko wymaga jednego, państwo nie może mi w tym przeszkadzaj jak dotychczas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×