Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jjjjjakaaa

Wysokie emerytury w Polsce.

Polecane posty

Gość gość
33 lata pracy, wyksztalcenie wyzsze, praca 1,5 etatu, pierwsza emerytura 770 zl na rękę. To bylo 14 lat temu, emerytura z tzw. starego portfela- za Wałęsy. Po 10 latach wyrównano stary portfel, dołozono 30 zl. Ogólnie po 14 latach jest 1440 zł na rękę. Dobrze, ze jestem w miarę zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>To sa i tak duze pieniadze płacone z naszych podatkow na nich! Wi mie czego? Bo co? Se zapracowali a g... mnie to obchodzi. Nie chce na dziadow placic!!<<< Masz rację :D. Więc zamiast płacić za Twoje bezrobotne i ubezpieczenie państwo powinno ZWRÓCIĆ emerytom pieniądze, które mu wcześniej wpłacili. Ty śmieciu, nic nie wpłaciłeś, więc zdechniesz z głodu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila1979a
Sporo tu agresji, wiec moze dołożę swoje 3 grosze. Też jestem przeciwna finansowaiu emerytow z budżetu panstwa. Uwaazm ,ze skoro sobie zarobili to powinni miec, a nie ciągnąc od mlodych, zeby sowje rzekome krzywdy wynagordzic. Mlodzi nie są winni, ze przeputali majątek. Ustawowo powinni byc zobowizani do oddawania czesci emerytur dzieciom, bo to zp ieniedzy dzieci ida pieniadze na ich emeryturki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktor11111
Precz z finansowaniem starego smiecia!!! Oddajcie pieniądze mlodym!! Precz z ulgami dla emerytów!!! Z tania slużba zdrowia dla pasozytow emeryckich! Dziady do roboty Ruszyc dup y!!!!!!!!!!!!!!!! Wpisujecie sie i postulujcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic im nich nie odda, bo oni niczego nie wlozyli. Pasozytowali wtedy, jak i teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weraaaaiiii
Ja uciekłam do szarej strefy. Nie zgadzam sie na podwyzki i waloryzacje z mojej kasy na dewotki i dzaidow!! Od 5 lat nie dokaldam sie do nich..Sama dbam o przyszlosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak wygląda to dbanie samemu o swoją emeryturę? Pewnie przejadasz wszystko, a potem na stare lata opieka społeczna będzie cię musiała utrzymywać. Niestety większość nie jest świadoma tego. Wydaje im się, że świat do nich należy i zawsze kasa będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie mysle o starych latach, bo ich nie odzyje-obgryzą mnie emeryci... mysle o tym o teraz. A teraz nie podoba mi sie finansowanie tej grupy wiekowej. Paszoytow.........XXl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19:11 a jak dożyjesz to co? jak nie chcesz płacić ZUS to nie płać żyjemy w demokratycznych czasach ten kto nie chce płacić nie musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzi o to ,ze placicmy za duzo, bo starzy maja wygorowane emerytury, z powrotem tego nie odzyskamy, dlatego powinni obniżyc swiadczenia.. Dla mnie 1700 emerytury to kosmiczne pieniadze za nic, dlatego uwazam, że jest zle i niesprawiedliwiej,. by jedna gruypa utrzymywala druga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Emeryci swoje emerytury wypracowali, czyją winą jest to, że nie macie pracy, albo za najniższą krajową? Zresztą rodzice mają prawo pozwać dzieci o alimenty. Jak nie będą mieć emerytur to będziecie na nich płacić, a jeśli nie to zrobią odwróconą hipotekę, ale wtedy nie dostaniecie spadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Polsce długość życia jest najkrótsza w Europie średnio emeryt żyje na emeryturze 8 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z pensji emerytów odprowadzano podatki, które przekazywane były m.in. na ówczesnych emerytów. System należałoby zmienić ale tak by nikt nie był stratny. Pracuję od 15 mam 35 jeszcze lata pracy przede mną ale i wiele składek- dość wysokich odprowadziłam. I co w przyszłości mam nie dostać emerytury czy zadać zwrotu wpłaconych składek. Ludzie pomyślcie trochę, jak teraz jest źle to później będzie jeszcze gorzej. Zarobicie lepiej ale za wszystko płacić będziecie, zdechniecie na własne życzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Weźcie też pod uwagę, że osoby po 80 często dostają dodatki za prace przymusowe w Niemczech czy dodatki kombatanckie. Zasłużyli na to co dostają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widać po powyższych wpisach, że dzisiejsze młode pokolenie to w większości idioci i niedorozwinięci durnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Emeryt, jeśli jest zdrowy może całkiem nieźle żyć za ten 1800 zł, zwłaszcza że ma już uregulowaną sytuację mieszkaniową i nie ma dzieci ani starych rodziców którym musi finansowo pomagać. Gorzej, jeśli jest np. chory lub mieszkania własnego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Emeryci to pasozyci i nie chce ich utrzymywać. Nie podoba mi sie, ze biorą 1500 zl za nic i maja to waloryzowana kilkakrotnie. Jestem przeciwny by obrastali w dostatek, bo kiedys cos tam placili... Nie chce na nich łożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Osoby po 80tce to najgorsze s****wa-stare i smierdzace. Gorsze niz pedaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie powtarzaj glupot 21.06. Emerytury są rewaloryzowane raz do roku. A emeryci w czasie pracy zawodowej mieli odtrącane z pensji skladki na emeryturę. Mają prawo do swoich emerytur, bo je wypracowali. A teraz, starsi ludzie mogą odpocząć, malo lat juz przed nimi. Masz pretensje? Miej pretensje do rządu PO! A nie do innych obywateli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak wielkiego spędu d.ebili i nieudaczników jeszcze nie spotkałem. I wy zarabiacie 1200 zł? Kto wam daje jakiekolwiek pieniądze, przecież wy nie macie mózgów, wstydu również nie macie. Mam nadzieję, że pracodawcy poznają się na was i wszystkich wyleją na zbity pysk, a Londyn czy inna Irlandia umieści was tam, gdzie wasze miejsce - przy zmywakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej wszyscy się skłóćcie o rzeczy na które nie macie wpływu.Przed chwilą sprawdziłam:średnia emerytura rolnicza to 845,29 zł/brutto/.Niedawno tutaj było głośno o rolnikach złodziejach emerytur itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Temat prowadzą osobnicy bez mózgu, ambicji i honoru, więc nie ma z kim dyskutować i nie ma też o czym, bo emerytom ich uposażenie należy się jak psu miska i każdy średnio inteligentny człowiek to rozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Najlepiej wszyscy się skłóćcie o rzeczy na które nie macie wpływu.Przed chwilą sprawdziłam:średnia emerytura rolnicza to 845,29 zł/brutto/.Niedawno tutaj było głośno o rolnikach złodziejach emerytur itd.<<< A czy Ty wiesz: za co rolnik dostaje emeryturę :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się z gościem 21:34 ktoś trzeźwo myślący

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
misio, zajmij się lepiej swoim pe.nisem, bo tylko na nim się znasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
emeryci dostają emerytury za składki ktore wpłacali jak pracowali. nikt na nich nie płaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
misio1, przepraszam, pomyliłem cię z bezmózgowcem psioczącym na emerytów, że przeputali majątek państwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>misio1, przepraszam, pomyliłem cię z bezmózgowcem psioczącym na emerytów, że przeputali majątek państwa<<< Ok :). x Wiesz: o co chodzi mi z tymi rolniczymi emeryturami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem, proszę o wyjaśnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnicy nie płacą praktycznie składek emerytalnych. x Z tego, co orientuję się, to emerytura jest im przyznawana przez państwo, za PRZEPISANIE GOSPODARSTWA np. na syna. Pewnie dlatego tak na te emerytury najeżdżają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×