Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

mamy, jakie jest Wasze ulubione danie obiadowe?

Polecane posty

Gość gość
Dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dopisuję do listy zbożowy makaron z czerwonym pesto, dziś jadłam na obiad, pycha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uwielbiam żurek z białą kiełbaską i jajkiem , pierogi ze szpinakiem i fetą, ruskie i z mięsem, lubie żeberka duszone na patelni i ziemniaczki z piekarnika, zapiekanki z kurczakiem, no i nikt chyba wczesniej nie napisał gołąbki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oooo, gołąbki, ale takie pieczone w piekarniku, jak dawno nie jadlam, trzeba zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny czyli i tak wyszło, że mielone nawet jeśli sporo osób lubi to tylko dlatego, że od dzieciństwa zna ich smak. Co za durne myślenie. Ja smak pierogów tez znam z dzieciństwa i mimo że sporo dań z innych kuchni świata nie jest mi obce to i tak najbardziej lubię pierogi. Tak, pierogi. Danie dla biedoty którym karmili mnie w dzieciństwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2015.05.21 Spróbowałam naprawdę wiele dań z wielu kuchni świata i wiele z nich bardzo mi smakuje, jednak młode ziemniaki z koperkiem, jajkiem sadzonym i mizerią to moje ulubione, ukochane danie, do którego mam ogromny sentyment, ponieważ przyrządzała je moja ukochana babcia, kiedy spędzałam u niej wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uwielbiam dobrze zjeść i mam wiele ulubionych dań: Pulpeciki w sosie pomidorowym z ziemniaczkami, naleśniki z serem i smietanką, wątróbka po cygańsku, leczo, i wszelkie zupy oprócz krupniku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wątróbka cygańska? Czyli jaka, kradziona? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pizza, pizza, pizza! Z najukochańszej, najlepszej pizzeri w Krakowie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i już się zaczyna deebilny spam... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rosół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaka pizza, co za pizza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rolady slaskie, buraczki i ziemniaki mniamm!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może nie jadłam dziesiątek dan z kuchni tajskiej, ale nie ograniczam się wyłącznie do 5 potraw kuchni polskiej, a mielone lubię. Dlaczego lubienie kaczki po syczuańsku to objaw obycia , a lubienie mielonego to objaw nieznajomości innych dań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo zazwyczaj własnie z tego wynika miłośc do mielonego, czyli z braku znajomości innych potraw,aczkolwiek są wyjątki jak zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak jak myslalam, tantedne, tluste i tuczace polskie jedzenie, zeberka, kapucha, schabowy, flaki, kaszana i rzecz jasna rosol z oczkami.do tego packa z ziemniakow okraszona slonina.jesli jakas surowka to plywajaca w oleju lub smietanie.dwa dania do tego cieply przeslodzony kompot.a potem sie dziwicie ze dupa rosnie a za granica same szczuple.nie umiecie kobity isc z postepem tylko stoicie caly wolny czas przy garach?jakos obcokrajowcom taka sredniowieczna kuchnia przez gardlo nie przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od czasu do czasu na obiad pizza Caldo. Niebo w gebie! A na co dzien to tak typowo, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś bo wiesz, Polacy to się wstydzą swojej polskości, polskich dań, tradycji etc. Trendy jest jeść np. gnochci za miast napisać - po polsku kopytka :D przecież to takie niemodne :P Ja też wiele potraw "zza Buga" i "zagrabanicznych" jadłam, a mielone lubię, baaa schaboszczaka też lubię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak się zywiłam tym polskim jedzeniem to chuda byłam, utuczyłam się na zagranicznym własnie, poza tym to naturalne, że najprostsze i to na czym wyroślismy raczej będzie najlepsze:) a obcokrajowcy jedza też i nie narzekają:) zamiast krytykowac wymieńs woje ulubione dania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś buhahaha zwłaszcza Niemki i Brytyjki szczuplutkie z talią osy i wklęsłymi policzkami :D weź się nie ośmieszaj :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś laska zaraz nam napisze, że jej ulubione danie to kurczak po tajsku- ale z Vifona :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jadem kipiąca
Pomidorowa z ryżem, schabowe z kury, młode ziemniaki z koperkiem i fasola szparagowa z bułką tartą i choćby mi poszło w dupę i tak to zjem:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cudze chwalicie swego nie znacie :P Jadla dania z 4 stron swiata i z 4 kontynentow, wiele z nich mi smakowalo (i trafily do mojego stalego menu) jak i wiele nie polubilam wogole ... ale moimi ukochanymi daniami pozostaly danie typowo polskie : placki ziemniaczane, nalesniki, kluski na parze, pierogi, golabki, krokiety... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ja, ta co krytykuje.jest cala masa swietnych polskich dan, ale jakos te paskudne nazywane sa polskimi.kolezanka chciala za granica zalozyc polska restauracje i sie wkurzyle ze maja wysokie podniebienia i nie chca naszych wspanialych flakow,sloniny, zalatujacego kura rosolu, pasztetowej czy kaszanki.a jakby tak zaserwowala pierogi czy swietne polskie ciasta, ale nie, musi byc tradycyjnie rodem ze sredniowiecza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bardzo lubię zrobić lasagne z bardzo dobrym mięsem wołowym od http://cezan-ubojnia.pl/. Wszyscy w domu je po prostu uwielbiają <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie generalizuj kobieto od tego OBYCIA z hameryki! Ja jadłam wiele dań-począwszy od chińskich sajgonek itp skończywszy na kalmarach. Nie zamykam sie w kuchni ca całe dnie i nie gotuje wiecznie pierogów, pyzow z miesem i gołąbków ale Lubie! Tu było pytanie o ULUBIONE DANIE a nie o cis co czesto jadamy. Próbujc wieku kuchni swiata nie zmieni mi to mojej faworytki o ktorej juz tu ktos wspomniał...młode ziemniaki z masłem i koperkiem, jajo sadzone z płynnym żółtkiem i mizeria bądź zsiadłe mleko!!! Nie jest to jednoznaczne z tym ze jedynie to jadamy bądź ze gotuje tylko polskie Dania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Coś co jeszcze mi się nigdy nie przejadło- zapiekanka ziemniaczana z żółtym serem, w dwóch wersjach. Moja- z kukurydzą, pomidorami i salami, mojej mamy- z kiełbasą, szynką/boczkiem i pieczarkami. Puszczają mi przy niej hamulce :) Zresztą, lubię ziemniaki w prawie każdej formie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale tak najnajnaj? u mnie dobra pizza. to jest top wszechczasów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam 'zagranico' od maleńkości, dziś już z zagramanicznym mężem i zagramanicznym dzieckiem, jada się u nas przeróżne potrawy (nigdy nie nauczyłam się gotować polskich dań) ... a i tak najbardziej lubię pierogi. :P Tajskich/chińskich/japońskich dań nienawidzę. Fuj, okropieństwo. Za to indyjskie curry i portugalskie vindaloo wcinam aż miło. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hahahha Jadem kipiąca- Twoje schabowe z kury biją na łeb wszystkie inne dania!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×