Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WYBORY

Polecane posty

Gość gość
Ślepa kisza nie ma totipotencjalnych komórek i w nic się nie rozwija.xxI tu sie mylisz. KAżdy fragment ciała czy to ludzkiego czy zwierzęcego zawiera cały zespół genów, chromosomów itp i z każdego fragmentu można wychodowac każdą część ciała.Oczywiście jest to bardzo trudne ale początki już są zrobione.A teraz co do mojej wypowiedzi na temat owego zarodku i porównania go...To porównianie miało służyć zobrazowaniu faktu, że to tylko kawałek ciała jak każdy inny. Człowiekiem staje się wtedy kiedy może/ma szanse przeżyć poza organizmem nosiciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zarodek człowieka to jest zaczątek życia ludzkiego a ślepa kiszka takim zaczątkiem nie jest - zwykła logika bez wiedzy biologicznej wystarczy by nie pisać takich kuriozalnych porównań.xxAno właśnie jest. Innym ale też może być początkiem... W końcu klonowanie właśnie na tym polega...Teraz to prymitywna technika ale za jakiś czas będzie mozna każdemu wychodowac zdrową część ciała i wymienić ja z chorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gaz musztardowy dziś Póki co ja nie udaję eksperta od spraw informatyki czy ekonomii lapka.gif i staram się w takich tematach nie wypowiadać za szeroko by nie popełniać błędów typu ślepa kiszkaxxProblem w tym, że to nie jest błąd...Każda część ciała jest potencjalnym dawcą zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I na koniec powtórzę.Tak jak na całym cywilizowanym świecie, tak i ja uważam, ze zarodek czy coś tam innego staje sie człowiekiem wtedy kiedy może żyć samodzielnie. To staje się ok piątego miesiąca ciązy.Dlatego wszędzie, w każdym cywilizowanym kraju przyjęto bezpieczną granice trzeciego miesiąca.I chociażby nie wiem jak to się wykręcało i uzasadniało, tak pozostanie.Rozumiem, ze możesz uważać inaczej. Masz prawo i to twoja sprawa.Ale tego swojego "uważania" nie powinieneś narzucać innym czy na podstawie tegoż samego "uwazania" krytykowac inaczej myślących czy "uważających".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shatyn dziś >>> shatyn to o czym piszesz to kwestie naukowych manipulacji a ja piszę o sytuacji in situ a więc o naszym ciele. Ty piszesz o możliwych manipulacjach genetycznych a ja piszę tylko i wyłącznie o twoim porównaniu i ślepa kiszka nie jest zaczątkiem człowieka a zarodek jest. Ty porównywałeś zarodek do ślepej kiszki by zdewaluować jego wartość. Teraz sprytnie chcesz to ominąć. Twoje prawo >>> Shatyn dziś >>> ślepa kiszka nie może być zaczątkiem człowieka. Zaczątkiem cżłowieka może być DNA pobrane z tego fragmentu ciała a nie CAŁA ślepa kiszka. JA jestem precyzyjny tobie dzwoni w kościele , nie wiesz w którym ale starasz się wykazać. Owszem masz rację ale ja nie o tym pisałem. Ślepa kiszka nie da nowego człowieka i jej istnienie nie ma takiego celu, zarodek ma taki cel. A kwestie technologii , inzynierii genetycznej to inna rozmowa. Na gruncie biologii bez ingerencji człowieka ślepa kiszka to coś czego do zarodka porównywać się nie powinno tak jak ty to zrobiłeś sugerując że do 3 miesiąca to właściwie to samo. Ano nie to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poza tym jestem już na następnym topiku...Bo poprzednie blokuje mi... No własnie... Inaczej "uważający"...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Każda część ciała jest potencjalnym dawcą zycia." >>> Zupełnie inny był kontekst naszej rozmowy i nie było mowy o tym co podałeś jako przykłady. Najpierw starałeś się uznać że zarodek do 3 miesiąca to takie w sumie "nic" i porównałeś do ślepej kiszki - kontekst był taki że można takie byle co usunąć. Teraz nagle dajesz ślepej kiszce taką rangę :classic_cool: że niedługo uznasz iż z niej może powstać nowe życie. Ano nie może. Co innego natura co innego inzynieria genetyczna i wyjęcie DNA z tego fragmentu ciała. Sama ślepa kiszka w człowieka się nie przemieni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaczątkiem cżłowieka może być DNA pobrane z tego fragmentu ciała a nie CAŁA ślepa kiszka.xxTo DNA jest właśnie częścią tej ślepej kiszki...Ale sorry.. Uważam, że ta dyskusja nie am większego sensu.Dla mnie to jest to samo co ślepa kiszka, dla ciebie nie.Dla całego cywilizowanego świata to jest to samo co ślepa kiszka dla ciebie i wielu innych, nie.I niech sobie tak zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama ślepa kiszka w człowieka się nie przemieni .xxI sam zarodek też nie.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma sprawy. Pisz gdzie chcesz jednak to że podałeś argumenty dotyczące zupełnie innego tematu " manipulacje genetyczne" nie zmieni faktu że w sytuacji "natywnej" a więc bez ingerencji człowieka nie można porównywać zarodka do ślepej kiszki co wykazałem w postach na poprzedniej stronie. Albo "pływamy" tak jak ty to robisz bo zauważyłeś że walnąłeś głoopotę i wplotłeś nowe wątki albo rozmawiamy o tym co napisałeś. W kontekście tego co wcześniej napisałes, tematy manipulacji genetycznych i klonowania nie mają powodu by je teraz tu poruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla całego cywilizowanego świata to jest to samo co ślepa kiszka dla ciebie i wielu innych, nie. I niech sobie tak zostanie. >>> Dla każdego biologa ślepa kiszka i zarodek to nie to samo. :-) W zasadzie to już brak słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I sam zarodek też nie. >>> Zarodek zrobi to dzięki temu że jest w środowisku matki. Ślepa kiszka wsadzona do macicy nie zamieni się w człowieka. Widzisz różnicę ? :D a jak nie widzisz to rzeczywiście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Albo "pływamy" tak jak ty to robisz bo zauważyłeś że walnąłeś głoopotę i wplotłeś nowe wątki albo rozmawiamy o tym co napisałeś. xxProblem w tym, że nie walnąłem żadnej głupoty bo jak napisałem powyżej a sam możesz sprawdzić w ten sposób podchodza ludzie, lekarze, kobiety itp do zarodka do trzeciego miesiąca.Mogłem to zobrazowac i porównać do palca czy paznokcia. Na to samo wychodzi.Bo to część ciała kobiety, który nie jest człowiekiem a więc jak ślepą kiszkę może kobieta go usunąć i na to jej pozwala prawo. Oczywiście nie w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zarodek zrobi to dzięki temu że jest w środowisku matki. Ślepa kiszka wsadzona do macicy nie zamieni się w człowieka. Widzisz różnicę ? xxZarodek wsadzony do macicy też nie ma szans. Zeby coś z tego było potrzeba ogromnej ilości chemicznej i biologicznej aktywności organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"To DNA jest właśnie częścią tej ślepej kiszki..." >>> Gubisz się w pojęciach bo nie znasz się na tej dziedzinie. Uzywasz skrótów myślowych, masz takie prawo, ale jak ci ktoś grzecznie tłumaczy różnicę to nie brnij w dalej w głupotę czym zyskasz szacunek a nie powszechny śmiech na forum :classic_cool: DNA nie równa się całemu "narządowi" , tu nie ma równości. Pobierasz DNA i z niego klonujesz a ślepa kiszka tak jak była ślepą, tak nadal nią pozostanie i żaden shatyn z niej nie wyrośnie :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gaz musztardowy dziś "To DNA jest właśnie częścią tej ślepej kiszki...">>>Gubisz się w pojęciach bo nie znasz się na tej dziedzinie.xxxNo to konkretnie.Na czym polega moja nieznajomość tej dziedziny. Ale bez opowiadań, podaj konkrety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Zarodek wsadzony do macicy też nie ma szans. Zeby coś z tego było potrzeba ogromnej ilości chemicznej i biologicznej aktywności organizmu." >>> Zarodek to twór żywy mający cel rozwoju w człowieka. Ślepa kiszka takiego celu nie ma. Twoje porównanie mające na celu obniżenie wartości zarodka do 3 miesiąca jest głupie co udowodniłem na poprzedniej stronie podając fakty biologiczne. >>> "Mogłem to zobrazowac i porównać do palca czy paznokcia." >>> Wyjaśniłem ci jak to wygląda od strony biologii , [podałem konkretne przykłady różnic. a ty najpierw wskazujesz ze taki zarodek jest nic nie wart tyle co ślepa kiszka by potem pisać że ślepa kiszka jest tak wiele warta bo z niej człowiek może powstać :D ano nie może. Co najwyżej z DNA a nie z samego narządu. Dyscyplina w obszarze pisania o takich sprawach mi przychodzi łatwo, ty wolisz się spierać dalej bo przyzwyczaiłeś się że nigdy nie przyznajesz się do błędu chociaż ten jest ewidentny. Tym bardziej że wykazałeś niekonsekwencje i zupełnie niepotrzebnie dodałeś motywy manipulacji genetycznych na których byś też poległ gdyby mi się chciało temat rozwinąć 🖐️ bez ad vocem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisałeś:"Sama ślepa kiszka w człowieka się nie przemieni ."xAle teraz piszesz:"DNA nie równa się całemu "narządowi"xxCzy ja gdzieś napisałem, ze się równa?Nie. To tylko twoja interpretacja.Ja napisałem, ze DNA, chromosomy, geny itp są częścia ślepej kiszki.Postępujesz jak wielu tutakJa coś pisze, ty to interpretujesz i na podstawie własnej interpretacji a nie moich słów usiłujesz... Powiedzieć, ze się nie znam.A ja napisałem na początku prosto.Zarodek do tzreciego miesiąca jest tak samo traktowany jak ślepa kiszka. O czywiście uczyniłem to w skrócie myślowym bo zakłądam że rozmawiam z kimś inteligentnym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na czym polega moja nieznajomość tej dziedziny. Ale bez opowiadań, podaj konkrety. >> We wszystkich moich wypowiedziach powyżej są te konkrety w konfrontacji z twoimi wypowiedziami. Każdy inteligentny to widzi. A ja nie mam czasu na gadanie z ignorantem :classic_cool: i siedzenie tu kilka godzin. Tym bardziej że rozmawiam z kimś kto w tym temacie nie ma zielonego pojęcia ale za wszelką cenę chce wykazać że ma racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twoje porównanie mające na celu obniżenie wartości zarodka do 3 miesiąca jest głupie co udowodniłem na poprzedniej stronie podając fakty biologiczne. xxOK. Jest głupie.Tyle że tak samo traktują tą sprawę miliony ludzi na zachodzie. Tak samo jak ja.Moze to i jest głupie ale stosowane powszechnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
We wszystkich moich wypowiedziach powyżej są te konkrety w konfrontacji z twoimi wypowiedziami. Każdy inteligentny to widzi.A ja nie mam czasu na gadanie z ignorantem cool.gifi siedzenie tu kilka godzin. Tym bardziej że rozmawiam z kimś kto w tym temacie nie ma zielonego pojęcia ale za wszelką cenę chce wykazać że ma racjexxJAk widze z powodu braku argumentów przechodzisz do... Sam wiesz...:DMoje wypowiedzi są poparte faktami dziejacymi sie codziennie w bardzo wielu cywilizowanych krajach.Przytaczałem ten argument wiele razy ale ty go omijasz. NAwet wiem dlaczego... Bo nie pasuje do tego co piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
We wszystkich moich wypowiedziach powyżej są te konkrety w konfrontacji z twoimi wypowiedziami. Każdy inteligentny to widzi.xxOK. Popatrzmy na te konkrety... Po moim tekście:"To DNA jest właśnie częścią tej ślepej kiszki..."ty odpowidziałeś:"Gubisz się w pojęciach bo nie znasz się na tej dziedzinie."xI tak włąśnie wyglądają twoje konkrety. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shatyn w taką zabawę nie wejdę. Udowadnianie co napisałeś co nie. Każdy widzi co napisałeś i co ja napisałem i co porównywałeś do czego. A wić ostatni raz: xxx Czy ja gdzieś napisałem, ze się równa? Nie. To tylko twoja interpretacja. Ja napisałem, ze DNA, chromosomy, geny itp są częścia ślepej kiszki. Postępujesz jak wielu tutak Ja coś pisze, ty to interpretujesz i na podstawie własnej interpretacji a nie moich słów usiłujesz... Powiedzieć, ze się nie znam. A ja napisałem na początku prosto. Zarodek do tzreciego miesiąca jest tak samo traktowany jak ślepa kiszka. O czywiście uczyniłem to w skrócie myślowym bo zakłądam że rozmawiam z kimś inteligentnym... xxx Napisałeś tak : "Do trzeciego miesiąca a nawet dłużej to jest takie same życie jak ślepej kiszki..." a nie: "Zarodek do tzreciego miesiąca jest tak samo traktowany jak ślepa kiszka." Gdybyś napisał tak jak za drugim razem byłoby inaczej. Ale ja jako biolog mam prawo w sposób ŚCISŁY traktować to co napisałeś a w twojej głowie nie siedzę. To raz. Mieszanie do tego inteligencji nie jest sympatyczne bo to ty jesteś tu grafomanem bioloogicznym a nie ja. Ja jak każdy biolog sprostowałem to co napisałeś . A początkowo było to zrównanie. xxx "Czy ja gdzieś napisałem, ze się równa?" xxx Tak. "To DNA jest właśnie częścią tej ślepej kiszki... Ale sorry.. Uważam, że ta dyskusja nie am większego sensu. Dla mnie to jest to samo co ślepa kiszka, dla ciebie nie." xxx Tak więc sorry...ale nie ze mną te numery i próba wciągnięcia mnie w zmanipulowany przekaz. Ja miałem pełne prawo jako biolog zaprotestować na to co napisałeś. A skróty myślowe to wybacz ... niczego nie usprawiedliwiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podsumowując...NApisałem:"Do trzeciego miesiąca a nawet dłużej to jest takie same życie jak ślepej kiszki...Dlatego uważam, że tak jak w normalnych krajach tak i w Polsce do trzeciego miesiąca aborcja powinna być legalna."xxI mozesz sprawdzić fakty ale tak taki zarodek do tzreciego miesiąca jest traktowany w krajach, gdzie aborcja jest dozwolona.I o to mi chodziło a nie o biologiczną część wiedzy na temat budowy ślepej kiszki i zarodka.To ty poruszyłeś w ten sposób sprawę uciekając od oczywistości która istnieje w krajach cywilizowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I shatyn nie porównuj mnie do innych bo ja póki co nie traktuje ciebie tak jak inni .... i staram się być powściągliwy w ocenach , tekst o inteligencji pokazuje że lubisz kopać poniżej pasa, bądź fair i doceń to chyba że już ci tak forum na głowę dało że za chwile będziesz walczył z całą Polską o tą ślepą kiszkę :D w zasadzie dziękuje za powód do uśmiechu , poprawiłeś mi humor i już na prawdę kończe 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu jest to co napisałem:"Do trzeciego miesiąca a nawet dłużej to jest takie same życie jak ślepej kiszki...Dlatego uważam, że tak jak w normalnych krajach tak i w Polsce do trzeciego miesiąca aborcja powinna być legalna."xOdnośnik do innych krajów jest oczywisty.JAk już zaznaczyłem myślałem, ze rozmawiam z kim, kto skróty myślowe rozumie a nie wykorzystuje je do własnych interpretacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×