Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
ewelina_94

Mamy na Luty 2016

Polecane posty

Gość Kotulina
Ola, Domi mamy mniej więcej ten sam tydzień a u mnie zupełnie nic sie nie dzieje:) i dobrze bo maż 8.02. idzie do szpitala na tydzień i wyjdzie 15 wiec muszę wytrzymać do tego czasu:) dziś kurier przyjechał z wózeczkiem i na szczęście wszystko z nim ok:) Ewelinka mam nadzieje ze i do Ciebie jutro zawita. Ja tez cały piątek czekałam na kuriera i nie przyszedł. A u mnie dzidzia tez jakaś aktywniejsza sie zrobiła i rozciąga sie ile może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Ewelina to dobrze ze sprzedawca w razie czego bedzie reagowal ale pewnie jutro przyjdzie :) Aniu bo specjalnie pytalam ze pewnie jeszcze poczekam a moj lekarz ze to nigdy nie wiadomo i z o tej dziewczynie powiedzial Ola dobry pomysl chyba tez cos bede musiala podlozyc w razie czego Ja rzeczy mam przygotowane ale jeszcze nie spakowane czekam na koniec ostateczny koniec remontu bo na razie nie mam gdzie torby postawic Cos mi apetyt wrocil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Kotulina super z wozkiem Domi mi kiedys wlasnie magnez pomogl na skurcze lydek wiec oby i Ci pomogl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Kotulina ja mam niby ciążę obciążoną więc nie ma co porównywać bo u mnie wszystko jest możliwe w każdej chwili ( przez stres o te historie z cukrem, ciśnieniem i cholestazą już mi dojrzało łożysko w 36 tyg). Prawdopodobnie i tak będę mieć indukowany poród w 38 tygodniu więc koło 5 lutego, chyba że wcześniej coś się samo zacznie ( przy wysokich wynikach prób wątrobowych i tym łożysku to bardzo możliwe). Ale teraz to już wszystko jedno czy dwa tygodnie w tą czy w tamtą stronę, to dla dziecka nie ma znaczenia bo sobie poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Oj dziewczyny dobrze, że się wszystko jakoś powoli układa i mam nadzieję, że za te 2 - 3 tygodnie będziemy sobie mogły pogratulować naszych dzieciaczków :) x Ola dzięki za info o tym Lidlu, mam nadzieję, że te dzieciowe rzeczy będą w fajnej jakości :) Moja siostra kupiła swoim dzieciakom spodnie na sanki z Lidla i są ok, mają też tam kupione dresy do przedszkola i też ok więc może i ja coś fajnego kupię. Albo wyślę męża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Domi ja też brałam na to magnez ale u mnie się nie sprawdził. Ale to z tego względu, że te skurcze były od kręgosłupa a nie takie zwykłe więc dlatego. Potem dopiero neurolog mi powiedział a ja jadłam tego magnezu garściami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Aniu ja mam tej marki piżamę i jest z fajnej prawdziwej bawełny ale to chyba jakaś niemiecka marka ( albo dla Niemców) bo rozmiarówka jest trochę większą niż normalnie noszę ciuchy. Lepiej w domu zmierzyć sobie głębokość miseczki i pójść do sklepu z miarką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Ola ale w Lidlu można wymienić bo już kiedyś coś wymieniałam właśnie ze względu na zawyżone rozmiary :) Więc jakby było coś nie tak to można wymienić lub zwrócą kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina_94
Kotulinka cieszę się że wózeczek już dotarł i że wszystko z nim w porządku :-) Domi to Franuś już ładnie waży :-) Mój Filip dokładnie waży 3450g Też jestem ciekawa ile jeszcze masy nabierze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liczę że mi pomoże bo to jeden za drugim skurcz masakra;/ jutro może przyjdzie koszula do karmienia zamówiłam na allegro jakąś tanią na poród :) za 16 zł :) i odbieram na poczcie 2 biustonosze do karmienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
A ja jestem ciekawa na ile ta waga się potwierdzi? :) No i jak długaśne będą nasze dzieciaczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Domi a może dodatkowo nogi na ścianę dla odprężenia i jakiś masaż łydek??? Nawet jak na skurcze nie zadziała to przyjemnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mąż mi w nocy masował bo się z bólu zwijałam:) Dziewczyny w czym bd kłaść dziecko do spania tzn poduszka kołderka itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Domi ja mam ze 2 śpiworki, rożek, otulacz więc w tym. Kołderkę i poduszkę zostawiam na potem. I póki co pewnie będę spać z małym :) Ale to się okaże w praktyce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćIlona
GoscOla A jak oni sprawdzaja to lozysko? Przez usg? Bo w pierwszej ciazy zestarzalo sie u mnie przed czasem i bylo nie wydolne... Teraz strasznie sie martwie o to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Cześć Ilona, dawno Cię nie było:) x Domi ja takie rzeczy do łóżeczka to dopiero planuję na kolejną zimę :) Bo jak malutkie dziecko to ma spać na płasko, chyba że bardzo ulewa, refluks itp to wtedy poduszka klin, a ochraniacz to jak zacznie być bardziej *****iwy i będzie się obijał o szczebelki. Póki co łożeczko rozłożyłam tylko jako podstawka pod przewijak, a spać będzie w koszu bo mam taki wiklinowy przenośny na stelażu z drewna, albo z nami lub ze mną to już się zobaczy w praktyce jak będzie ze spaniem w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Ilona w opisie usg masz info na temat dojrzałości łożyska, sprawdź sobie na ostatnim badaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Hej :) Co do ciuchow z lidla kuzynka czasem kupuje dla swojego malego i jest z nich bardzo zadowolona .Noc ciezka dzis cos spac niemoge to na troche przysypiam i zaraz sie budze i krece :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Hej. Gość Ilona masz w opisie z USG stopień np GO, G I, G II lub G III . to jakaś skala grauma czy innego dziada ;) GIII to dojrzałe łożysko gotowe do porodu. Prawidłowo GIII powinno osiągnąć koło 36 tygodnia ( choć czasem piszą że dopiero 38 tydzień ) a około 2 tygodni przed porodem. Tzn że po tym czasie trzeba je kontrolować bo po tych 2 tygodniach już nie będzie tak dobrze funkcjonować bo zaczyna się zwapniać. Czasami jednak jest tak że panie rodzą z GII a czasami długi czas chodzą z GIII i nic się nie dzieje. Łożysko GIII jest wskazaniem tylko do częstszego KTG ( dlatego pod koniec ciąży robi się ktg co tydzień) i dodatkowego USG jeśli starzeje się za szybko. No i wiadomo jeśli się zestarzeje koło 37,38 tydzień to po 40 tygodniu jeśli nie dziecko nie chce wyjść- do indukcji porodu. Tak mi tłumaczyła położona. :) U mnie GIII ma w 36 tygodniu czyli albo urodzę wcześniej bo już jest gotowe na to albo trzeba będzie wywołać poród przed 40 tygodniem choć u mnie są jeszcze inne wskazania do indukcji porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
Ilona może się starzeć po prostu bez przyczyny więc nie mamy na to wpływu ( jedyne co można zrobić to nie stosować używek w ciąży). Ale ponoć są dziewczyny co mają bardzo szybko GIII koło 30 tygodnia i dają radę donosić do 38 tygodnia. Dlatego nie ma co się zastanawiać nad tym a czemu tak się ma a nie inaczej. Trzeba tylko pilnować ale jeśli lekarz ostatnio to zauważył i Ci powiedział to znaczy że Cię pilnuje a pewnie nawet sama nie wiesz a robi Ci częściej KTG i Dopplera. ;) Co do ciuszków w lidlu cena nie powala bo za tyle samo albo taniej kupiliśmy dziecku rzeczy ale fajnie że są w innych kolorach niż ostry różowy ;) No i Lidl ma zazwyczaj dobre gatunkowo rzeczy. Zazwyczaj bo jakieś spodnie livergy rozlazły mi się w 1 praniu ale tej samej marki bluzę mam już parę lat i okazało się że tanio kupiłam " oddychającą". Mam pytanie. Kiedy pierwszy raz można z dzieckiem gdzieś dalej pojechać tzn na całodniową wycieczkę? Bo widziałam zdjęcia 3 miesięcznych dzieci w górach ale to przesada... Z 3 miesięcznym to może pojedziemy do mojej Babci na cały dzień. Zastanawiam się czy takie 5 miesięczne można już zabrać np do uzdrowiska albo na spacer w Bieszczady( nie góry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Ola ja myślę, że jak dziecko zdrowe i mama z tatą dają radę to i 3 miesięczne można zabrać :) My planujemy urlop w górach w wakacje, a w maju roztocze :) x Mi się nawet dobrze spało chociaż komputer zamknęłam dopiero przed północą :( x Dzisiaj przynoszę piłkę. Czytałam wczoraj, że bujając się na takiej piłce można też szybko usypiać maleństwo a ja przy okazji też skorzystam na kręgosłup :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania ponoć jak sie dziecko w ciąży nauczy tego skakania na piłce to go to potem będzie bardzo uspokajać bo dzieci rozróżniają ten ruch od innych z czasów ciąży, Domi współczuje skurczów okropny ból:/ mnie znów cala noc drętwiały nogi nawet na lewym boku. Dziewczyny a gdzie Wy chodzicie na ktg? u swojego gina czy w szpitalu? bo mój lekarz tego nie robi i nawet nie wspomina o tym. Mozna sie gdzieś umówić na ktg? a co do staników w lidlu to zorientujcie sie czy bieliznę tez można zwracać i wymieniać bo często nie można pomimo ze nie używane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina_94
Hej dziewczyny. Co do wycieczek to my zabraliśmy córke w góry jak miała 4msc oczywiscie spacer po Krupówkach a nie zadne wspinaczki :-) Ja najadłam się dzisiaj w nocy takiego strachu że masakra. Ból kości łonowej nie dawał mi spać a w dodatku dostałam skurczy. Naszczeście to tylko fałszywy alarm ale pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy to brak wózka :-) Ja już mam dojrzałe łożysko a na ktg mam się zgłosić w następną środę żeby gin miała zapis przed CC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćIlona
A no teraz od 1 maja byc ubranka, stanik do karmienia i plyny bobini w lidlu :D pojde kupic stanik :D Ja na ktg bylam w szpitalu :D Dzieki za te info o lozysku, zaraz sprawdze usg :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotulinka mi gin kazała przyjechać do szpitala w którym pracuje i isc na IP i tam powiedzieć że ona zleca KTG. Domi ja używałam płaskiej poduszeczki i kołderki w dzień a w nocu córka spała w rożku. Ochroniacz na szczebelki caly czas był zalożony. Teraz też tak bede robiła. Nie chce uczyć syna spania z nami bo córke już ciężko było oduczyć. Gdy kładłam ją do łóżeczka to oczy miała jak 5 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćania
Jak mi się dłuży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a te staniki to obwody zaczynają sie od 80 niestety dla mnie to za dużo:/ ale wczoraj kupiłam stanik do karmienia póki co jeden a jak po porodzie sie dowiem jaki ostateczny rozmiar to kupie więcej:) szczerze mówiąc żaden nie był odpowiedni, ale wybrałam najmniejsze "zło" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 85
Olu tez ciekawie poczytalam z tym lozyskiem Ja dopiero teraz nam 3 stopien dwa tyg temu mialam jeszcze 2 Dzis sprawdzalam zapis bo moj mi tylko mowi ze wody i lozysko prawidlowe :) Na ktg kazal mi jechac tylko wtedy jesli nie bede czuc dluzszy czas ruchow a akurat go by nie bylo by mogl to sam sprawdzic Ola co do wyjazdu to mysle ze tak jak mowia dziewczyny jesli mala bedzie zdrowa i w bedziecie miec sile to takie spokojniejsze wycieczki mozna w miare szybo robic Ewelina dobrze ze w nocy to falszywy alarm byl Niech Ci ten wozek przywioza bo biedna widze denerwujesz sie hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Ola86
U mnie w przychodni na KTG można się wybrać kiedy się chce :) Zawsze za darmo jest. Można też pogadać z położną. U starego ginekologa też można było przyjść na KTG kiedy się chciało. U mnie znowu jest problem że te staniczki mogą być za małe. :( Z dzieckiem na wiosnę chciałabym się wybrać do Babci, mieszka w uzdrowisku. Tylko trzeba będzie się logistycznie przygotować. Jak mówicie, że 5 miesięcy to ok to pewnie pojedziemy sobie nad Solinę bo to wakacje w końcu i ciepło będzie. Oby tylko dziecko nie chorowało :) Na Roztoczu i w Bieszczadach trzeba tylko uważać na żmije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×