Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 1naszcykl

Mamy na LIPIEC 2016

Polecane posty

gosc 321 kochana dziekujemy za zyczenia no teraz duzo spraw przedswiatecznych i mało czasu na pisanie równiez ci zycze Wesołych SWIAT I Szczesliwego Nowego ROKU JAK TAM sie czujesz napisz jak ciaza ja jestem 15 tydzien jutro wizyta mam zapalenie pecherza i mam nadzieje ze jutro z dzidzia bedzie wszytsko ok bo w sobote jade do polski 1600 km wiec musze byc w dobrej formie pewnie nie bede miała jak sie odzywac wiec do nowego roku kochana zdrowia zycze pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na fb nic sie nie dzieje, juz tu wiecej :) Aczkolwiek ostatnio wszyscy malo piszą nawet tutaj :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lotka86
Hej dziewczyny. Ja dzisiaj tez bylam na wizycie. Z dzidzia wszystko ok. Dopytywalam sie o prenatalne i pani doktor opowiedziala mi o tej diagnostyce i zastanawiam sie na tym badaniem. U nas kosztuje ok 400 zl i najlepiej zebym zrobila je w styczniu. Sama nie wiem. Co sądzicie o tych badaniach i ile wy płacicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Lotka86, nie wiem, które badanie masz na myśli, czy test PAPPA z USG? Jeśli tak, to bardzo polecam. Trochę kosztuje (600zl u mnie, idę na pobranie krwi 22 grudnia a usg mam 29), ale daje ogromny spokój, że dziecko jest zdrowe, a to bezcenne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksandraaa 26
Ja mam badania prenatalne 22 grudnia na NFZ :) obecnie jestem w 12t 5d. U mnie mdłości teraz występują bardzo rzadko z czego bardzo się cieszę bo wcześniej męczyły od rana do wieczora :) za to piersi bolą niemiłosiernie.....:( szczególnie w nocy jak się przekręcam. Pomału zaczynam się przyzwyczajać do snu na lewym boku ale ciężko jest wytrzymać w takiej pozycji cały czas... a co do bliskości z mężem to też wogóle nie mam ochoty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny :) Noo moj wizyta juz jutro i juz sie stresuje .. Ale dopiero o 17:45 dam znać po :) Co do badań prenatalnych ja umówilam sie do Katowic do dr Włoch ponoc b. Dobra specjalistka , u niej koszt 250 zł ale w innej placówce 350 ale za badanie krwi dodatkowo 100 zł. Ja mam termin 18 stycznia , uważam ze warto takie badanie zrobic niekiedy można zaradzić jeśli nie daj Boże było by cos nie tak. Ale trzeba byc dobrej mysli !;)mnie dzis troche boleśnie zakuło pod brzuchem mam nadzieje ze to nie po igraszkach z mężem:P lekarz mówił ze moge współżyć , póki co nie ma przeciwwskazań. Pozdrawiam was dziewczyny :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gagni
Hej dziewczyny, ja tez dziś po badaniu. Wszystko ok dzidziuś ma nowa galerie fotek:) jesli któraś jest z Warszawy to moge polecić rewelacyjnego lekarza. Prenatalne w styczniu, podobno warto i na NFZ tez mozna, a spokoj bedzie. Airina u Ciebie jutro mogą byc ciekawe wieści, daj znac koniecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czegos nie rozumiem, prenatalne to zwykle badanie usg miedzy 11 a 14 tygodniem i jest z tego co wiem wymagane w ciazy wiec tu nie ma co polecac bo kazda z nas je przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiscie, jest wymagane, ale wiadomo nie zawsze jazda robi bo rożnie z terminami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Wanilia86, usg w 11-14 tyg to sandard, ale dla pewności, że dziecko jest zdrowe można dodatkow zrobić badane krwi specjalne, test PAPPA, poczytaj o tym w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo proszę przyszłe mamy o wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej stanu wiedzy kobiet w ciąży na temat żywności funkcjonalnej :) poniższa ankieta ma formę testu :) dzięki czemu będziecie Panie mogły sprawdzić co wiedzie na temat tej nowej żywności jak również dowiedzieć się czegoś nowego w tym temacie Zapraszam i dziękuję za każdą udzieloną odpowiedź :) link: http://www.survio.com/survey/d/A8P9P2V9I2U9T6K7K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadaniem badań prenatalnych jest wykrycie chorób wrodzonych i genetycznych takich jak zespół Downa, wady cewy nerwowej, nieprawidłowości chromosomów. Nie jest to refundowane , tylko dla kobiet po 35 roku życia oraz jeśli lekarz prowadzący stwierdzi jakieś nieprawidłowości MOZE wypisać skierowanie ale tylko jeśli widzi wskazanie ze jest cos nie tak. Zazwyczaj jednak trzeba je zrobic na własny koszt , koszt od 250/350 zł. Nie każda kobieta sie na nie decyduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Hej Dziewczyny,Lotka86 ja mam prenatarne u mojej prywatnej ginekolog,ale nie pytalam ile one kosztuja,zapytam dzien przed ale mysle ,ze 500zl wystarczy.Mam te badania 28grudnia.Airina 3mam kciuki,pozdrawiam.Milego Dnia Dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamalgosi
wczoraj byłam u giną i widziałam malucha :) jaki *****iwy :))) ma już 43mm i wygląda jak mały kompletny człowiek :) ja usg prenatalne mam osobno poza wizytą, bo moja gin to nie wykonuje. jest dłuższe, bardziej dokładne i mierzy więcej parametrów niż te co mam co wizytę. U mnie lekarka co miesiąc sprawdza serduszko, tętno itp. już się nie mogę doczekać 21go. za każdym razem jak widzę malucha to dla mnie szok, bo pomimo tego, że brzuch rośnie to ja nadal nie czuję, że jestem w ciąży. Trochę to dla mnie kosmos :) z niecierpliwością czekam też na pierwsze ruchu, mam nadzieję, że za miesiąc się doczekam :))) pozdrowienia dla wszystkich i trzymam kciuki za wszystkie wizyty i gin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamamalgosi- dobrze to ujęłaś " kosmos " ale piękny kosmos :) Gość 321- dziekuje :* a Ty decydujesz sie tez na test z krwi PAPP-P ?? Mi pani w recepcji powiedziała ze moge zrobic go dopiero po konsultacji usg i wywiadzie z panią dr ( ale tego samego dnia ) moze dopiero wtedy gdyby nie daj Boże usg pokazało cos niepokojącego. Dopytam dzis mojego lekarza jak to wyglada. Tam u tej dr Włoch samo usg prenatalne 250 zł a test z krwi 200 zł. Chciałabym juz miec 12 tydzien ze sobą i moze troche. Mniej stresu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Badanie jest faktycznie drogie, ale spokój po nim jest chyba bezcenny :) lekarze nie zawsze polecają test PAPPA, ale daje on razem z USG genetycznym prawie stuprocentową pewność, że dziecka nie dotknął np zespól downa lub edwardsa itp. Ja pominmo usg co dwa tygodnie zapisałam się dodatkowo na to genetyczne i test PAPPA. Wolę dmuchać na zimne... Najbliższe zwykłe kntrolne usg mam w poniedziałek 21, to bedzie 10 tyg. 6 dni. Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, że z moją fasolka wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiec kobietki jestem po wizycie , rozwija sie we mnie jedno dzieciątko jednak :) jedno ale póki co zdrowe :) ma juz prawie 2 cm , serduszko pięknie bije widziałam dzis główkę i związki kończyn :) wyniki wszystkie bardzo dobre, następna wizyta dopiero 14 stycznia :* uff i po stresie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Airina, gratulacje :) kawał człowieka w Tobie rośnie :) moje małe 10 dni temu też miało 2 cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ja bylam dzis u lekarki. 11 tydzien i 5 dni z moich wyliczen a z usg 12 tydzien,ale 2 dniowe roznice mogą byc :) wszystko na szczescie jest dobrze,serduszko ladnie bije. Ma juz cale 6 cm :) widzialam juz paluszki :) nstepna wizyta 5 stycznia a wczesniej badania prenatalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jamarianna- dziekuje :) Gość - super , tez gratuluje :) 6 cm no to ładnie rośnie , to są miłe wizyty oby tak do końca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Popala z Was którąś papierosy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Absolutnie nie! Jak mozna truć dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCamelia81
Czesc dziewczyny tp 11 lipiec dzis 10tc i 1d mam straszny stres moje objawy zupelnie zanikaja piersi sa nadal duze ale przestaly bolec wymiotow nie mialam a nudnosci tez ustaly boje sie a nastepne usg dopiero 29 grudzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny pomocy tp 11 lipiec dzis 10tc i 1d nie wiem co sie dzieje zanikaja objawy bol piersi i nudnosci nie wymiotowalam nastepna wizyta 29 grudnia mieszkam za granica i nie mam mozliwosci isc szybcie ostatnie usg 7 grudzien wszystko ok malenstwo 21 mm i serducho bilo jak dzwon to moja pierwsza ciaza dlugo na nia czekalam tak strasznie sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale czego Ty sie boisz? Ja tez jestem w 10 tyg. druga ciaza i tez wlasnie z poczatku mialam duze mdlosci, a teraz znikaja i sie z tego ciesze. W pierwszej ciazy tez nie rzygalam non stop i raz czulam sie zupelnie dobrze, a raz tragicznie. Jakbys miala cale 9 miesiecy 24h/dobe sie zle czuc, to bys nie dala rady zyc ;) To juz drugi miesiac, jakbys poronila, wlasnie bys czula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak nie mam zadnych krwawien czasami zaboli brzuch i plecy nic procz tego martwia mnie te piersi na poczatku bolalay teraz nic sa tylko sa ciezkie czy ja mam tylko takie obawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Hej Dziewczyny,Airina gratuluje:-)! A to te prenatarne sa rozne??tzn.nie wiem jaki to ten test z krwi Papp-p,ale zaraz zobacze na necie.Mnie poki co moja gin.powiedziala,ze nastepna wizyta u niej to prenatarne i tyle..Pozdrawiam,milego popoludnia:-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej ja narazie z prenatalnych robie usg. Test Pappa robi sie jak usg wyjdzie zle.. u mnie koszt 150zl. We wtorek o 15mam usg. To trzeba zrobic miedzy 12a 14tyg najpozniej..u mnie bedzie 12 tydz i 4dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×