Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 1naszcykl

Mamy na LIPIEC 2016

Polecane posty

Gość Anilorak123
Masakra godz 17 a termometr pokazuje 39° na dworze. Co do zgagi to ja od kilku dni mam bardzo mocna , nie mogę spać. O tym aby się położyć mogę pomarzyć . Śpię praktycznie na siedząco i wtedy jako tako mogę na chwilkę przysnac. Dziś w nocy miałam tak silna ze z miską siedziałam. Mi pomaga na chwilkę mleko , ale to tylko chwila ale zawsze coś. Niektórzy mówią że pomagają migdały na mnie akurat nie działają, ale zawsze można spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula1611
kurcze dziewczyny ja to mam bardzo małą torbę dla siebie i małego. a co wy zabieracie do szpitala że takie duże torby macie? ja też mam takie bardzo rzadkie upławy już od ponad miesiąca, ale są przezroczyste takie, czasami lekko żółte. i też jest ich sporo, że jak nie założę wkładki to zaraz wszystko mam mokre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anilorak123
Paula ja mam między innymi : dla mnie ręczniki, podkłady, szlafrok,piżamy, bielizna , wkładki laktacyjne, klapki, kosmetyki, a dla małej ,ubranka + ubr.na wyjście, paczkę pampersow 30szt , mokre chusteczki, rożek, pieluszki tetrowe. Nie wiem czy coś jeszcze bo nie chce mi się zagladac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
Mila badz dzielna ja w zasadzie tez jestem ze wszystkim sama i swietnie daje rade:)glowa do gory,ja dzis przez cale popoludnie na dworze masakra co za skwar...upatrzylam sobie juz torbe taka materialowa z raczka i na kolkach dosyc duza wiec napewno wszystko mi sie zmiesci i jutro ide ja kupic bo juz nie mialam jak zabrac oby nie wykupili:) Jamarianna wyszedl ci ten paciorkowiec?ja bede miala pobierane w poniedzialek,apropo wizyty to zadzwonila do mnie Pani z przychodni i powiedziala ze w poniedzialek pani doktor musi zostac dluzej w szpitalu i czy moge przyjsc albo na 20.20 albo na 21.00 oczywiscie odmowilam z racji tego ze jezdze z dziecmi i nie bede ich o tej godzinie ciagnac,wiec wcisnela mnie na 17.20 ale czuje ze i tak sobie tam posiedzimy w poniedzialek,na szczescie to juz ostatnia wizyta bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula1611
ja też mam ręczniki, szlafrok, dwie piżamy na zmianę, kosmetyki dla siebie ale mam takie malutkie opakowania żeby nie brać dużych, wkładki laktacyjne, dla małego to tylko ubranko na wyjście, pieluchę tetrową i flanelową. u nas wszystko w szpitalu dają, koszulę do porodu, ręczniki po porodzie, podkłady, majtki jednorazowe, dla dzieci to wszystko jest w pokoju, ubranka, pampersy, kosmetyki. u nas fajne jest to że ktoś może z tobą zostać bo jest dodatkowe łóżko z pościelą dla osoby towarzyszącej, bo pokoje są jednosobowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tak bylo ze byly sale jednoosobowe i ktos mogl zostac i wgl a teraz zamkneli ten oddzial i zostal w drugim szpitalu a tam sa sale takie male ze ledwo dwa lozka sie mieszcza doslownie i ja trafie na ta duchote tam bo przez najblizszy miesiac inaczej sie nie zapowiada .... Ale to troche boli bo siedze w domu robie wszystko zeby bylo dobrze gotuje to co lubi sprzatam piore dziecko mu nosze a ten nadumany przyjdzie z pracy i powie jeszcze ze go w******m a do kolezanki nie mam jakiej zadzwonic bo zauwazylam ze wszystkie maja dlugie jezory a na spacer mnie nie puszcza bo jak zostaje w domu z jego siostra co ma 15 lat to jego mama nas zamyka normalnie jak w wiezieniu juz dwa razy ja opieprzylismy ale nic nie dziala a teraz to wychodze do mamy jak moj jedzie do pracy bo jakbym zaczela rodzic to jestem w czarnej d***e bo jak bysmy zadzwonily po karetke to nie maja jak do mnie wejsc bo wszystko pozamykane i my jej tlumaczymy a ta i tak nas zamyka bo jakies rumuny chodza po wsi no matko boska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mila - mundurowy ? Ja do swojego zawsze mówię jak przychodzi zły i zaczyna skwierczeć na mnie-" i tak Cię kocham" Albo " Nie wiem o co Ci chodzi ale przytaknę" i kiwam głową, albo że "mam na Ciebie ochotę bo tak sexy wyglądasz kiedy się złościsz i robię śmieszną minę i mówię- weź mnie" Przeważnie działa :D Albo recytuję jakieś głupawe denne wierszyki typu " Nie denerwuj lwa bo lew.... " albo " a znasz bajkę o tymitu?" i go szczypę. w skrajnych przypadkach mówię: I co mam iść po piwo?/masaż?/ co Ci dobrego zrobić do jedzenia - zrobię wszystko co chcesz :D A jak przypadek jest ciężki czytaj bunt jak u dwulatka - ( mąż reaguje - nie mów do mnie, nie dotykaj, nie oddychaj itp albo nie reaguje i dalej zrzędzi ewentualnie rzuca się po mieszkaniu i wyżywa na szafkach w kuchni to idę na spacer. Nauczyłam się wyczuwać jak ostra jest kłótnia i za ile mu przejdzie :D Najciekawszym z moich eksperymentów jest to że jak wiem że miał ciężki dzień albo długo w pracy albo zbywa mnie jak dzwonię itp to kupuję piwo i jego ulubione chipsy ew coś innego ulubionego niezdrowego- zawsze działa :D Zresztą on też daje radę z moimi humorkami. Czasem myślę że zabiłabym go gołymi rękoma jak się wścieknę ale taki smutny byłby ten świat gdyby jego nie było. Kto by mnie wkurzał :D No i nauczyłam się nie przejmować. Paula- zazdroscimy a przynajmniej ja ;) ja będę rodzić w matce polce w łodzi podobno tam są porody taśmowe hehe Ale ma III stopień referencyjności i przynajmniej nie będę się bała że gdyby coś to mnie zostawią a wywiozą gdzieś dziecko albo że będą nas mieli tak gdzieś że dojdzie do niedotlenienia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula1611
wiem jak jest w polskich szpitalach po pierwszym porodzie, ja będę rodzić w Trondheim, w Norwegii, i też się boję jak to będzie z dogadaniem się jak przyjdzie co do czego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamalgosi
Puffka masz super sposoby na rozładowanie atmosfery, muszę wziąć z Ciebie przykład. :) mila mnie to czyści już 2gi tydzień i jak na złość po tym po czym mam najniższe cukry czyli po truskawkach :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny urosły wam stopy w ciąży??? Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na mojego to nie dziala jak powiem cos o sexie to tak zrobi zeby tego uniknac lekarz w srode kazal nam wspolzyc i wgl a tu szlaban bo moj pan ma robaki w d***e ktore psuja mu humor ja tez na jego zlosci przytakuje zeby sie nie denerwowac choc nie wiem wgl o co jest na mnie zly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Asiu, urosły :) o cały rozmiar niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Hej Dziewczyny,dawno mnie nie bylo..mam ustalona cesarke na 6go i jednoosob.pokoj,mam nadzieje,ze dotrwam.Czuje sie ok, tylko najgorzej ze spaniem:-(,niewygodnie i ciagle wstaje siku.Paciorkowca nie mam uff.W poniedz.wizyta u ginka.A jak Wy czesto chodzicie teraz?kto ma cesarke?pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula1611
ja planuję rodzić naturalnie, na pewno chcę spróbować i będę robiła wszystko żeby się udało. nie wiem czemu jak mówiłam że chcę naturalnie rodzić to każdy pytał tylko dlaczego? przecież pierwszą miałaś cesarkę. A polski lekarz to patrzył na mnie jakbym z kosmosu wróciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak z innej beczki,ki ale jak odpalamic białe ubranka? Durna zem uprala białe ubranko na którym najbardziej zależy chłopakowi z pościelą i ręcznikiem i ten ręcznik mi je zafarbowal na jasną zieleń ;(( macie jakieś pomysły? Asia uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia ja piorąc ubranka małego zaopatrzyłam się w chusteczki wyłapujące kolor. Bałam się że te białe z róznymi wzorkami zafarbują, powiem szczerze chusteczki dały radę. Teraz jak piore różne kolory wrzucam chusteczkę i się nie martwię. Pozdrawiam, anka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Gościu321, hej :) Ja też czekam na CC, w czwartek mam się zgłosić do szpitala już na monitorowanie Młodego i w ciagu 2-3 dni nas potną :) Nie mogę się doczekać! Zaraz jadę do mojego lekarza na ktg i krótka wizytę, nastepna we wtorek pewnie. Upach taki, że jajko zneść można... Od razu na twardo ;) Miłego weekendu mimo wszystko Dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Anka dzięki jak nie wyjdzie nic z domowego sposobu na wybielenie soda to spróbuję chusteczkę jeszcze spralam pokrowiec na materac jestem wsciekla Bo wysuszylam w pralce i się skorczyl. Aaia uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula1611
Asia chyba tylko wybielacz albo vanich, a potem wyprać w proszku dla dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Paula spróbuję i chusteczek i wybielacza. Narazie sodę próbuje . Muszę nowy kupić pokrowiec na materac bo ten się skurczyl w suszarce masakra jakąś. Czy wam się też obniżył brzuch i macie uczucie że zaraz wam on odpadnie tak ciężko na dole? Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula1611
Asia mi się brzuch obniżył jak tylko mały się przekręcił. lepiej się oddycha ale za to boli na dole. jego główka jest zaraz nad spojeniem łonowym że spokojnie można ją wyczuć ręką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Paula mi się dopiero obniżył w sensie że zauważyłam wczoraj ale mały jest już główka w dół od 4tyg . Odepralo się gotowałam w wodzie z soda i cytryną i są bialutkie uff. Dzisiaj ubiore łóżeczko już tylko muszę kupić ten pokrowiec na materac który się skurczyl ;( będę wiedziała już na przyszłość aby nie suszyć go w suszarce . Ogarnęła mnie jakaś faza na sprzątanie mieszkania i szykowanie rzeczy małego mogłabym je składać normalnie sto razy dziennie . Ale wiem że muszę się oszczędzać więc zrobiłam lekkie rzeczy a chłopaka zaginie po pracy do mycia okien podłóg i odkurzania i przestawiania mebli bo coś mi nie pasują ostatnie zmiany. Ah te euro kibicujecie naszym? Ją dzisiaj z synkiem obejrzeć mecz b o chłopak zły dal się wkręcić i poszedł do pracy i nie zdazy a zauważyłam że mój mały lubi mecze i muzykę bo jak to leci w TV to już zauważam ruchy jego . A i jeszcze jedno pytanie kupujecie zabawki dla dziecka? Ją mam karuzele grająca do łóżeczka i misia takiego ci z tyłka sznurek się wyjmuje i gra i wielkiego miska który czeka na niego w łóżeczku myślę że wystarcza mi na pierwsze miesiące ta karuzela i jeden mis grający który będę mogła rzucić do wózka lub w samochodzie zeby słuchał . Do tego nagrałam kołysanki które słuchał i chyba je lubi b o się przy nich ruszał a podróż że szpitala . Asia uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia - wybielacz powinien dać radę :) Ja tak kiedyś zniszczyłam wszystkie białe koszulki męża ale był zły :D a zafarbowała moja nowo kupiona bielizna :D była czerwona więc koszulki miał różowe. Wściekał się strasznie bo to jego ukochane koszulki z nike były :D ale dałam radę z wybielaczem i wanishem. Tylko zostawiłam w wybielaczu na 2 dni:) Mi też urosły stopy nie wiem czy nawet nie o więcej niż rozmiar. Podobno to od zmiany wagi i opuchnięcia. I po ciąży jak się schudnie( już nie mogę się doczekać) to ponoć zmiejszą się do normalnego rozm. Dziewczyny mówią że jak schudły więcej niż przed ciążą to miały nawet mniejsze stopy więc chyba generalnie nie ma się czym przejmować:) Paula muszę też kupić te chusteczki słyszałam o nich ale nie wiedziałam że dają radę :) Ale mnie ostatnio wkurzyła moja ciotka masakra pytała się ile przytyłam ja mówię że 14 kg - uuu to bardzo dużo my tyłyśmy tylko 10 kg a może nawet mniej... a potem po ciąży to byłyśmy piękne i chudziutkie ja to nawet byłam za chuda i patrzyła na mnie z politowaniem a na koniec dodała "no coż" i wymownie zamilkła- na imprezie rodzinnej tak przy wszystkich. Wszyscy się na mnie patrzyli ze strachem w oczach. Ale olałam sytuacje. Dziwi mnie w ogóle po co takie głupie docinki. Też macie takie sytuacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mojej siostrze się nie zmniejszyła stopa po ciąży i tego się obawiam bo tyle pięknych szpilek na mnie czeka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula1611
ja mam już ponad 15 i się nie przejmuję tym, tylko niektóre tyją bardzo mało. Dla mojego męża jestem i tak sexy, więc trzeba olewać to co inni mówią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Puffka 14 kg co to było a to już końcówka mojego chłopaka siostra za pierwszym razem przytyła 22kg za drugim 20. Jak ja byłam w Polsce od 20 do 22tc to każdy sie mnie pytał czy zartow z ciążą nie robię bo nie mam brzucha a to poprostu uwarunkowane genetycznie może być moją mamą moja ciocia że strony taty dużo nie utyly a powiem jeszcze jedno od 7 miesiąca przytylam z 6kg do 14 tak jak mam teraz waga się nie rusza . Każdy mi mówi że mam nogi chude tylko tyłek się powiększyły cycki i brzuch . Chłopak i bracia się. Mnie śmieją tylko że gruba jestem ale wiem że to tylko o tak o nie mająnic złego w tym. Ale jak byłam w pl na urlopie to każdy mi mówił ze glodze dziecko że za mało przytylam itp też mnie to denerwowało strasznie zwłaszcza że do 16tc miałam mega wymioty i wyladowalamm w szpitalu i wtedy też każdy na mnie narzekał bo jak można się odwodnic i nie dać rady pić i jeść wielcy specjaliści . Więc daj się spokój 14kg to nie dużo zaraz po porodzie będziesz taką jak bylas bo dzidzia waży łożysko wody krew itp. A jeszcze jak będziesz karmiła piersią to możesz nawet być i chudsza . Ja nie mogę karmić piersią więc trochę sie obawiam siebie ale myślę że uda mi się szybko to zrzucić co nabralam wiem że nie jest tego dużo odejmując właśnie wagi te co będzie ważyło dziecko i inne rzeczy . Asia uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula1611
nie wiem dziewczyny jak wy wytrzymujecie te upały w Polsce, ja mam teraz może 22 w słońcu i jest mi gorąco. tylko jestem przyzwyczajona że mam cały czas zimno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Haha to co by powiedziała ciocia na moje 20kg ;) najlepiej olewać takie komentarze... Ja mam skierowanie na 20.07 do szpitala, cc 21.07. Cc mam bo nie zgadzam się na poród naturalny - pierwsza ciąża skończyła się cc. Lekarz bez dyskusji dal skierowanie jak mu powiedziałam, ze nie chce rodzic Sn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi lekarz powiedział że minimum należy przytyć 14 kg książkowo, wiec nie masz sie czym przejmować też tyle przytyłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mageliza1987
Puffka mi ostatnio żółty ręcznik pofarbował wszystko, w tym nową koszulkę męża i skarpetki, moją koszulkę plus staniki dwa. :-) Odkupiłam mu hihi i wyniosłam na ogródek wszystkie kolorowe ręczniki a kupiłam 10 białych :-) Co do odcinek - moja siostra ma nadwagę. Waży 95 kg. Na początku ciąży bardzo szybko tyłam, bo normalnie miałam fazę na colę plus fast food ( coś czego nie mogłam jeść przed ciążą ze względu na dietę) i tyłam raz, dwa :-) Docinała mi że do porodu to pójdę z wagą 110 :-) i cieszyła się jak zaokrąglałam się bo Nie była już sama. W sumie to okropny leń - zrobiła sobie liposukcje brzucha bo samej ciężko schudnąć a diety ani ruchu nie trzymała i wygląda tak samo - 10 tys poszło... !!! Mówiła np moja gruba siostra, co tam grubasie? Ile do przodu? :-) głupią minę robi jak teraz nie tyj****a! Nawet schudłam i w 9 miesiącu waże zdecydowanie mniej niż ona :-) Ale kocham ją nad życie, czy by miała 120 kg czy 60 kg :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×