Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość BULINKA 22

ODCZUCIA PO ODSTAWIENIU PIGULEK

Polecane posty

Gość BULINKA 22
Wiecie jak to jest?! ja tez biore pigulki. ale jak je odstawie i bedzie kiepsko to tez bede mowila: nie bierzecie nigdy tabletek itp. tak sie mowi po czasie. ale nikt nie jest w stanie przewidziec czy bedzie sie mialo jakies problemy po odstawieniu czy nie. Malwa, a jakie pigulki bralas??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak z ciekawości pytam. Skoro juz odstawiłyście tabletki to jakie metody teraz stosujecie? Ja zaczełam obawowo- termiczną+prezerwatywy. A Wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BULINKA 22
ja bym nie miala cierpliwosci do mierzenia sobie temp itp. tez sie juz zastanawialam co bedzie jak odstawie... chyba gumka + krem (pianka czy co tam istnieje;) ) + stosunek przerywany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BULINKA 22
Czy tak malo osob "rzucilo" pigulki???????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BULINKA 22
bardzo mnie to cieszy:) oby tak dalej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Netka25
Ja najchętniej nie wracałabym już do tabletek. Ostawiłam je - po 5 latach! - i poczułam że żyję!!!! Ostatnią tabletkę wzięłam pod koniec stycznia... Skutkow ubocznych odstawienia BRAK. No, może na początku miałam nieco problemów z cerą, ale teraz już się unormowało... ZA TO ILE PLUSÓW!! Czuje sie jakbym zrzuciła z siebie jakis potężny balast: przygnębienia,. rozdrażnienia, wahań nastrojów i zwyczajnego otępienia... Mam więcej energii w sobie i znów poczułam w sobie pociąg fizyczny ;) A bywało z tym już baaaardzo źle. w każdym razie mój mąż jesy zachwycony... A co do miesiączek. Są regularne i niebolesne, a musze przyznać, że problemy miesiączkowe to był powód sięgnięcia po pigułki 5 lat temu... Zabezpieczamy się prezerwatywą tylko, ale jakoś się nie stresuję bardzo, dzieciaczka i tak w najbliższym czasie planujemy. Mam 25,5 roku :-) Pozdrawiam wszystkie dziewczęta, ktore wahają się z podjęciem decyzji o odstawieniu hormonów. JEŻELI ODPOWIADA WAM TA METODA, POZOSTAŃCIE PRZY NIEJ. JEŚLI MACIE WĄTPLIWOŚCI, ODSTAWCIE PIGUŁY NA JAKIŚ CZAS I SAME SIE PRZEKONAJCIE... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sana
Już wcześniej pisałam, że zamierzam zrobić przerwę jeżeli mi ból łydek nie przejdzie, no i od zeszłego czwartku nie biorę już tabletek. Czuję różnicę - mam dobry humor, więcej energii, niemal namacalnie czuję, że odciążyłam swój organizm, do tego problem z łydkami minął już prawie całkowicie. Jest tylko jedno >>ale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sana
ooo miło, że mi dalszą część wypowiedzi ucięło:D no więc to ,,ale";) to chodzi o to,że boli mnie w dole brzucha, mam uczucie jakby wszystko tam chciało zacząć działać, ale nie mogło:-/ taki tępy ból... też tak miałyście?? tabletki brałam 2,5 roku, więc pewnie jajniki się przyzwyczaiły, że nie muszą nic robić;) ale tak na serio, to się martwię.... dlatego, jak któraś z was tak miała, to piszczie 🌻 i jeszcze 1 pytanie: ile czekałyście na 1szy okres po odstawieniu tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Netka25
Ja po odstawieniu piguł długo czekalam na okres... zapomnialam o tym wspomniec... spoznial mi sie ponad 2 tyg (troche sie postresowałam, nie powiem... ) i dopiero zastrzyk z prolaktyny - chyba :-) pobudzil moje rozleniwione jajniki do pracy. Ale teraz wszystko jest juz jak w zegarku. I - co podkreślam - bezboleśnie. Pozdrawiam! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BULINKA 22
Sana, jak ja mialam przerwy m-czne to tez brzuch mnie bolal i tak dziwnie bylo. to chyba jajniki pracowaly... a okres odstawalam regularnie (nawet jak zrobilam 2 m-czna przerwe to okresy byly regularne). ale to roznie bywa! ja po wakacjach chyba zrezygnuje z pigulek. jesli wytrzymam do tego czasu -->oby!!!! pozdrowionka:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabka
hej.odstawilam tabletki 3 miesiace temu.pierwszy okres misie spoznil 5 dni potem bylo normalnie a teraz czekam juz prawie 2 tyg i sie strasznie martwie.a jakos jesli chodzi o normalne objawy jakie mialam zawsze przed okresem to sie nie zapowiada na to ze bede go miec wkrotce.jak myslicie czy to normalne?poza tym czuje sie niezle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po 10 miesiacach brania cilestu odstawilam go i minelo 6 tygodni od ostatniej miesiaczki. mialam delikatne plamienia i brzuch mnie dziwnie klul. Pogorszyla mi sie tez cera Teraz sie to uspikolo ale okresu wciaz nie ma. Kiedy bralam tabletki mialam klopoty ze snem (czesto sie budzilam i rzadko cokolwiek mi sie snilo - moze to zabrzmi glupio ale nie pamietam zeby cokolwiek mi sie snilo przez te 10 miesiecy)- a teraz glosny budzik nie jest mnie w stanie dobudzic, na dodatek sny wrocily - nie ma dnia zeby cos mi sie nie przysnilo, z czego bardzo sie ciesze. Na poczatku przejmowalam sie tym opznieniem, ale negatywny wynik testu rozwial moj strach. Moj mezczyzna popiera moja decyzje o odstawieniu tabletek przynajmniej na chwile. Mam 20 lat. Plusy: - nie trzeba pamietac o tabletce - spokojny sen ... Minusy: - klopoty z cera - problem z ustaleniem daty miesiaczkowania ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już po

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghes
Jak to jest możliwe, że po tabletkach zaokrąglają się biodra?? Przeciez to może być tylko tłuszcz, bo okres dojrzewania i etap wzrostu muż przeszłyście. A piersi po odstawieniu tabletek i tak wrócą do poprzedniego rozmiaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BULINKA 22
Nuna, nie wydaje mi sie zeby klopoty ze snem byly spowodowane pigulkami. ja biore i mam sny:) czesto mam problemy z zasnieciem i budze sie przy kazdym szmerze, ale to wina stresu. Ghes, mi sie bioderka zaokraglily... co prawda schudlam troszeczke i moze po prostu tez talia sie poprawila:) albo po prostu "doroslam" jeszcze troche:) a to ze piersi wroca do poprzedniego rozmiaru to oczywiste. poza tym np. mi tak bardzo nie urosly. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Camilla
Po odstawieniu pigulek okres pojawil sie w 33 dniu cyklu, czyli nie az tak zle bo normalnie przy pigulkach mialam ok. 30 dniowe cykle. Problem natomiast pojawil sie z bolem. Stal sie on tak silny, mocny zadne niestety tabletki nie byly w stanie mi choc troszke pomoc. Zwijalam sie z bolu, niewiedzac juz co robic brrrrr. Do tego bol mam juz trzeci dzien, ale juz o wiele lagodniejszy i mam nadzieje, ze jutro juz bedzie o wiele, wiele lepiej. Do tego pieknie mnie wysypalo (tradzik) :(:(:( Podejrzewam, ze to przez odstawienie pigulek choc sama nie wiem. Przy braniu tabletek tez mnie obsypywalo, ale teraz po odstawieniu o wiele bardziej. Jak jedno sie skonczy, dwa inne problemy sie pojawiaja ehhhhh:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BULINKA 22
Mnie najbardziej przeraza fakt, ze mozna miec znowu nieregularnuy okres i bardzo bolesny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz nie biore 2 miesiące i okres zaczyna mi sie skracać- tak jak przed braniem tabletek 23-26 dni... Ale najlepsze jest to, ze teraz (bez tabletek) przestał mnie boleć brzuch podczas okresu :D. Na tabletkach zwijałam się przez 3 dni, a teraz NIC, zero bólu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz prawie pol miesiaca od kiedy odstawilam. czuje sie dobrze, troszke sie wyciszylam -nareszcie :D , poza tym poziom libido podskoczyl w stopniu bardzo bardzo bardzo znacznym. a poza tym mialam lekkie plamienie 10 tego dnia cyklu pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BULINKA 22
Dobrze ze wszystko ok:) to plamienie to pewnie jakas owlacja byla:) bo wtedy chyba moze wystapic plamienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy mozliwe
ze po odstawieni wypadają wlosy? bo ja tak mam tylko niewiem czy to jest przyczyną, co mam zrobis:) pomocy:) pozatym czuje sie ok, tylko wrocily bolesne i dluzsze miesiączki:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BULINKA 22
Nie wiem czy to mozliwe zeby wypadaly wlosy ale po odstawieniu chyba wszystko jest mozliwe... moze to jest tak ze brakuje Tobie witamin. ja jak mialam przerwy to strasznie mi sie przetluszczaly wlosy. zreszta teraz jak biore tez mi sie wlosy strasznie przetluszczaja! nie wiem daczego:( biore witaminy od ok. 2 m-cy. ja jak zmienilam na Logest i zaczelam brac witaminy to przestaly mi tak mocno wypadac wlosy. wypadaja tez ale znacznie mniej:) Pozdrawiam mam nadzieje ze ktos inny moze bedzie wiedzial dlaczego tak sie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już nie biore 2 miesiace. I tak a propos włosów- nie wypadają mi włosy, wręcz przeciwnie- przy skórze na głowie mam pełno króciutkich włosów, taki jeżyk. Zawsze miałam gęste włosy i nawet nie zauważyłam, zeby podczas brania tabletek mi powypadały, ale chyba tak, skoro teraz mi odrastają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość south
po odstawieniu poczylam sie duzo duzo lepiej! zle na mnie dzialaly. fakt, ze pierwszy dzien okresu jest teraz dla mnie straszny, ale co tam. wszystko jest regularne i to sie liczy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość todea
tez odstawiam pigulki, co prawda nie bralam dlugo bo jestem na 4 listku, ale strasznie mi zaczely pekac naczynka, zyly na calym ciele zrobily sie okropnie widoczne, do tego fatalne samopoczucie, nastroj nie do zniesienia, gorsza cera i suchosc... tylko boje sie reakcji organimzu, ale moze nei bedzie tak zle w koncu krotko bralam a poza tym przeraza mnie koniecnosc polegania na prezerwatywie, ja sie panicznie boje ciazy :( a moze nie odtstawiac, tylko isc do lekarza zeby mi inne przypisal, moze nie bedzie tak zle jak z tymi ... poradzccie cos, czy przy takiej rekacji organizmu jest szansa ze jakies tabletki bede mogla dluzej stosowac, poza tym przeciez one zawsze jakis skutek w oragnizmie zostawiaja,ale z drugiej strony ten spokoj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANTIOPE__23
Czesc dziewczyny, ja nie biore juz a moze dopiero od 20 dni i nie czuje sie najlepiej, pojawily sie zawroty glowy,oslabienie,dusznosci oraz dziwne uczucie w brzuszku, choc to ostatnie to pewnie jajniki szaleja:)Teraz czekam tylko na miesiaczke ciekawe kiedy przybedzie??? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BULINKA 22
Ja tez mam problem z naczynkami:( przed stosowaniem pigulek mialam pajaczki na lydkach. ale jak zaczely mnie bolec lydki o dpigulek to zaczely bardziej pekac naczynka i zyly widac strasznie! jestem na 4 opakowaniu Logestu (wczesniej Cilest) i zylki sa jeszcze gorsze:( nogi dalej bola:( nie wiem co robic. po wakacjach (jesli dotrwam) odstawie pigulki bo ile mozna zmieniac! nie chce miec takich nog:( Todea i tak jak Ty panicznie boje sie ciazy. tzn. teraz jak stosuje pigulki to nie ale jak nie bede brala to nie wiem co bedzie:( Jak biore Logest to lepiej sie czuje niz przy Cilescie ale te naczynka... Antiope ja jak robilam np. m-czne przerwy to tez mi brzusio buzowal;) trzymajcie sie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość todea
Bulinka, ja sie zastanawiam czy nie pojsc do lekarza i nie zmienic na inne, ale w sumie nie wiem czy to co sda, czy nie lepiej dac sobie spokoj z tabletkami :( pozostana tylko prezerwatywy, nie wiem jak to bedzie ,a le mysle ze sproboje polaczenia z globulkami, choc podobno sa nieprzyjemne w uzyciu :( ale chyba lepiej siepostresowac niz narazac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×