Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość BULINKA 22

ODCZUCIA PO ODSTAWIENIU PIGULEK

Polecane posty

Z tego co wiem, to gospodarka hormonalna stabilizuje sie po 3 miesiącach od odstawienia tabletek 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antiope
Ciesze sie z wami dziewczyny :) ja tez juz po pierwszym - od odstawienia tabletek- krwawieniu, bylo koszmarnie ale przezylam;) Co do zabezpieczania sie to nie wyobrazam sobie gumek,(jestem uczulona na latex)choc wiem ze mozna zamówic w aptece dla "alrgików", to nie umie sie przekonac,narazie stosunek przerywany i wcale sie nie boje, moj chlopak nawet ostatnio stwierdzil ze chcialby zostac tatusiem wiec moze juz nie wróce do tabletek... Aha i powiedzial ze bez tabletek jestem kochansza podobno juz nie wlancza mi sie "agresor" a jak u was z samopoczuciem psychicznym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdezorientowana
ostatnio moj organizm jest kompletnie zdezorientowany! rzucilam palenie (4mies temu) i pigulki (3tyg temu) nie wiem jakie objawy zmian w moim organizmie mam przypisywac odrzuceniu papierosow a jakie odrzuceniu pigulek. ale zauwazylam na pewno jedno: ze mam cholernie tluste wlosy!!! troche przytylam i mam dziwne uczucie pelnego brzucha (przytylam tez) -jak zjem choc odrobinke to jestem taaaak najedzona jakbym zjadla konia z kopytami-nie wiem czemu pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BULINKA 22
Dawno mnie nie bylo ale zupelnie nie mam czasu! Zdezorientowana, jak ja obilam przerwy to mi tez strasznie przetluszczaly sie wlosy. teraz od kilku m-cy (gdy bola mnie lydki i cos jest nie tak) to tez mi sie szybko przetluszczaja:( ale odstawiam pigulki bo dluzej nie wyrobie...tylko nie wiem czy jeszcze m-c wytrzymam czy juz nie:( brzuch tez mi wysadzalo podczas tych przerw. powodzenia:) dostalam prace i troche boje sie odstawic, ze bede sie jakos zle czula i w pracy nie wyrobie:( ale trudno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12345
Ja tez mam uczucie peczniejacego brzucha!jest ogromny jak balon!ale to nie ciaza:-) no i mialam takie uplawy ze o JEZU!ciagnaca sie galareta!i normalnie az brzydko powiem zwisala mi miedzy nogami kiedy chcialam sie wysiusiac!poprostu cos obrzydliwego!no i troche czuje sie gorzej ale mam nadzieje ze to minie po pierwsze normalnej miesiaczce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BULINKA 22
Ja sie zdecydowalam ....... na 90%, ze przestaje juz brac pigulki. zostalo mi jeszcze 9 tabletek. denerwuje mnie juz ten bol lydek, zyly mi coraz badziej wystaja, pekaja naczynka, mam powiekszone wezly chlonne i guzka w piersi (te 2 ostatnie nie wiadomo czym sa spowodowane bo USG wyszlo dobre...) no i nie wspomne o celulicie ktory jest wszedzie!!!!!!!!!!! mam juz dosc. tylko jak ja sie bede kochac;((((( no i jak przezyje te bolesne miesiaczki:( ale musze przestac bo moj organizm zwariuje chyba:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12345
do Bulinki 22- nie przejmuj sie!ja odstawilam i myslalam ze lipa z sexem!ale sa globulki i gumki!a także spirale( do ktorych nie jestem pewna) lekarz mowil ze jest ok i zaklada sie nawet tym co nie rodzily.No ale sama nazwa SPIRALA mnie denerwuje i odstrasza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12345
do Bulinki 22- nie przejmuj sie!ja odstawilam i myslalam ze lipa z sexem!ale sa globulki i gumki!a także spirale( do ktorych nie jestem pewna) lekarz mowil ze jest ok i zaklada sie nawet tym co nie rodzily.No ale sama nazwa SPIRALA mnie denerwuje i odstrasza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie po odstawieniu pugułek - PRYSZCZE, PRYSZCZE I JESZCZE RAZ PRYSZCZE :P :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez odstwilam tabletki. juz (a moze dopiero) poltora miesiaca nie biore. na poczatku tez mialam straszne pryszcze, ale to przeszlo. poza tym, to pierwsza miesiaczka byla okropna. ledwo co sie ruszalam i byla strasznie obfita. ale ja, prawde mowiac, chce je brac znowu. tylo musze zrobic badania, bo bolaly mnie lydki, ale juz przestaly, wiec dochodze do wniosku, ze ten bol byl spowodowany zmiana tabletek. Bulinka > hm... ja na Twoim miejscu nie zastanawialabym sie ani chwili dluzej, tylko odstawilabym tabletki. bol lydek to bardzo powazna sprawa! mozesz miec zakrzepowe zapalenie zyl, ktore dlugo i bolesnie sie leczy! a przyjmowanie tabletek sprzyja rozwojowi choroby... nie chce Cie straszyc, ale odstawienie juz (tzn. wyrzucenie tych 9 tabletek) byloby chyba rozsadnym posunieciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BULINKA 22
jeszcze tylko 2 tabletki i koniec. troche sie denerwuje! no ale pozyjemy zobaczymy:) miejmy nadzieje ze bedzie dobrze!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a boicie sie ze zajdziecie od
razu w ciaze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biorę tabletki dokładnie 15 miesęcy i chciałabym zrobić sobie dwumiesięczną przerwę (aby trochę odsapnąć od tabsów, no i nie ukrywam-moj facet wyjechał na okres wakacyjny). Mam pytanie w związku z tym: po jakim okresie zażywania tabletek powinno się zrobić przerwę i czy dwumiesięczna przerwa w ich zażywaniu ma jakikolwiek sens? Proszę dajcie znać, bo nie wiem co robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosieńka
a czy jesli pierwsza miesiaczke (nie krwawienie z odtsawienia0 po odtsawieniu tabletek dostalam dokladnie wtedy kiedy mialam dostac to znaczy ze przy nastepnej tez nie bedzie problemow?? bo slyszalam ze moze byc tak ze pomimo tego ze pierwsza jest w terminie to kolejne moga sie psozniac nawet 2 miesiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BULINKA 22
Jak odstawie to przez jakis czas (napewno) bedzie zero seksu! poza tym nie wiem czy zaufam gumce, kremom i stosunkowi przerywanemu... Anik25, ja juz sama nie wiem co z tymi przerwami. robilam je raz w roku na m-c. po 2,5 roku zrobilam na 2 m-ce i zaczal sie problem i dlatego teraz je dostawiam bo juz nie wyrobie! Zosienka, jak ja robilam przerwy to dostawalam okres raczej regularnie (z opoznieniem 2 dni). nie wiem co etraz bedzie jak przestane brac piguly na dluzej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BULINKA 22
Dzisiaj ostatnia pigulke wzielam! denerwuje sie. mam nadzieje ze wszystko bedzie ok i nie bede sie jakos zle czula i nozki zaczna lepiej wygladac! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bulinka wszystko bedzie w porządku. Nóżki przestana pewnie boleć :) Ja czuje sie świetnie od kiedy nie biore tabletek, humorek wrócił i w ogóle... miodzio :) No i wakacje już są! Żyć nie umierać :) Pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BULINKA 22
zdarzylo mi sie cos dziwnego... zawsze dostawalam okres na 3 dzien po odstawieniu pigulek (czyli poniedzialek ok. 18;00), a teraz dostalam dzisiaj rano!!!! czy cos jest nie tak czy tak moze sie zdarzyc... i nie sa to pierwsze 3 opakowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Bulinki 22
Nie panikuj!dobrze ze dostalas okres!ja juz nie biore tabletek ale czuje ze tyje!jak Wy macie?tez tyjecie od odstawienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BULINKA 22
Ja narazie po prostu skonczylam moje ostatnie opakowanie, ale jak robilam m-czne przerwy to nie tylam, moze troszke mi sie brzuch "rozsadzal". ale ja nie tyje w ogole! kiedys przytylam ze 3 kg i widac bylo po mnie. ale stres chyba wplywa u mnie na to ze nie tyje... wiem ze dobrze ze dostalam okres ale troche pozniej niz zawsze...echhh pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sana
Dziewczyny, poradźcie mi coś Biorę Microgynon, miałam 2-mieseczną przerwę z powodu bólu łydek i widocznych żył, już o tym tu pisałam:) Od 2 dni znowu zaczęłam brać, a ten ból wrócił!!! jestem załamana:( Czy powinnam zmienić tabletki?? a jeśli uważacie, że powinnam, to na jakie? czy ten cały ból moze znaczyć, że w ogóle nie powinnam brać tabletek anty?? normalnie załamka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja 2 tygodnie temu wzięłam ostatnią pigułke. Facet wyjechał na pól roku (niestety) więc postanowiłam zrobić sobie przerwę. Dzisiaj czytam te wasze wypowiedzi i tak prawde mówiąc jestem przerażona . Ja na razie chyba żadnych skutków nie odczuwam , brzuch mam co prawda wydęty (facet mi marudzi , że powinnam go zgubić) , ale nie podejrzewałam , że to od tabletek. Ale to już było jak je brałam nawet mnie ten brzuch bolał często i zrobiłam sobie wszystkie badania , które nic nie wykazały. Zobaczę co będzie się teraz działo. Kurczę mam nadzieję, że nie bede miała takich strasznych dolegliwości jak niektóre z Was. Za jakies pól roku chciałabym wrócic do tabletek , bo gumki , globulki i stosunek przerywany u mnie nie wchodz w rachubę. Więc pole działania mam troche ograniczone. Brałam Harmonet , ale chciałam zmienić , bo nie miałam po nim wogóle ochoty na miłosne igraszki , ku wielkiemu niezadowoleniu mojego LOVE. Może ktoś poleciiłby mi coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirra
Właśnie podjęliśmy z moim Lubym decyzję o rzuceniu tabletek. Po prawie 5 latach brania zaczęły się skutki uboczne - zanik libido, stany depresjyne i apatia, dziwne otumamienie psychiczne. Mam jeszcze kilka tabletek i zamierzam odstawić je na jakiś czas (trzy lata nie miałam przerwy). Problem w tym, co zrobić by nie zaciążyć !!!! Dziewczyny - jak zabezpieczacie się przed ciążą po odstwieniu piguł ? Wiem, że przez 3 miesiące będę "płodna jak kotka w marcu", ale kiedy ureguluje mi się okres ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BULINKA 22
Gdybym brala nastepne opakowanie pigulek to zaczelabym po 8-dniowej przerwie w sobote. dzisiaj juz nie mam tak widocznych zyl:)wiem ze troche za szybko wysuwam takie wnioski ale mam obrzekniete nogi, czesciowo przez upal, a zyly nie wychodza:) ale nie wiem co to bedzie jezeli nie bede mogla brac pigulek z powodu bolu lydek... Sana, boje sie ze bede miala taka sytuacje jak Ty. kiedys tam sproboje znowu brac pigulki ale boje sie ze bol lydek wroci:( Tez jestem ciekawa jak zabezpieczacie sie (nie stosujac pigulek). ja jak robilam m-czne przerwy po prostu rezygnowalam z seksu, ale kilka m-cy..........nie wiem czy wytrzymam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BULINKA 22
Temat chyba zaczyna umierac smiercia naturalna ale napisze cos od siebie poniewaz jestem juz prawie 2 tygodnie bez pigulek. Wlosy wypadaj mi strasznie, ale przyczyna moze byc to ze przestalam brac tabletki na wlosy i pofarbowalam je. Od 3 dni tam mi w brzuchu "sie rusza" ze czasami czuje sie jakbym miala dostac okres... lydki bola ale lekko i nie jest to juz takie uciazliwe:) jest mi czesto slabo i niedobrze ale to moze byc spowodowane praca w dusznym pomieszczeniu. i to chyba wszystko:) nic takiego strasznego sie nei dzieje, przynajmniej narazie..... zobaczymy kiedy okres przyjdzie. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 26-latka
Co organizm to inna historia! Czas na moją: - brałam Femoden przez 6 lat. Nie robiłam żadnych zamian na inne tabletki ani żadnych przerw. Mój pierwszy lekarz mówił, że przerwę powinno sie zrobić po 5 latach ("powinno, co nie znaczy że można ale nie trzeba"). Kolejny lekarz na moje pytanie czy po paru latach (a mijał ten 5 rok) powinnam zrobić przerwę odpowiedział: "Chce pani zajść w ciążę? Nie? No wiec!" Odstawiłam tabletki miesiąc temu, bo za parę m-cy wychodzę za mąż i wewnętrznie czuję że czas zostac mamą i wiadomo- chcę oczyścić i wyregulować swój organizm. Po tabletkach czułam się znakomicie ale pewne skutki uboczne są jak widzę (i czytam) nieuniknione: na pewno od tabletek było: spadek libido i cellulitis. Co do tycia - prawie każda z Was pisała, że przytyła, ja również (ok. 6 kg), jednak wydaje mi się, że to przybieranie na wadze jest bardziej spowodowane tym, że po prostu stajemy się pełnowymiarowymi kobietami(wiecie o co mi chodzi). Zaczynając branie tabletek zwykle jesteśmy na granicy bycia dorastającą pannicą a kobietą. Dopiero grubo po 20 nasz organizm stabilizuje się i czy z tabletkami czy bez mamy prawo utyć. Co do tej depresji o której pisałyście - faktycznie, coś w tym jest ale znowu nie wiem czy to wina tabletek. Przez parę ostatnich lat leczyłam się na nerwicę lękową. Jak na razie wzssystko jest OK, ale jak wspomniałam nie wiem, czy to zasługa mojej terapii czy odstawienia tabletek. Pierwszy okres po Femodemie spóźnił się 3 tygodnie, był skąpy ale nic szczególnie mnie nie bolało itd. - było jak zawsze. Stan skóry ciut się pogorszył no i fakt, szybko przetłuszczaja mi się włosy. Zobaczymy, jak to dalej ze mną będzie. Wiecie, tak sobie myślę, że przed rozpoczęciem łykania tabletek widziało się i słyszało sie o samych plusach (oprócz najważniejszego - czyli bezpiecznego sexu): regularne, nie tak obfite i bolesne okresy, zanik trądziku, wogóle - pewność, swoboda itd. Dopiero jak się je bierze, zaczynają wychodzić minusy. A organizmy niektórych dziewcząt/kobiet może wogóle nigdy nie bedzie tolerował tabletek anty. Także - nic na siłę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez rzucam za miesiac bo mam jeszce 1 opakowanie niestety :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siunka
ja przestalam brac od polowy maja, schudlam ponad 3 kg i swiat jest piekniejszy, mialam leki i totalnego beda, bralam prawie 3 lata i zmienialam bo ciagle bylo cos nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej!mam 32 dzien po odstawieniu tabletek.od polowy cyklu cholernie bola mnie piersi a sutki sa bardzo wrazliwe..czy to normalne,czy moze oznaczac to ciaze?zabezpieczalam sie prezerwatywa ale nie ufam tej formie antykoncepcji no i teraz troche sie boje!!.prosze napiszcie cos;)pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×