Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość BULINKA 22

ODCZUCIA PO ODSTAWIENIU PIGULEK

Polecane posty

Gość BULINKA 22

Jesli mozecie to napiszcie mi jak sie czulyscie kiedy odstawilyscie pigulki. ja sie wlasnie nad tym powaznie zastanawiam ale boje sie ze wroca nieregularne miesiaczki, bolesne przede wszystkim. tylko ze z drugiej strony mam juz dosc pigulek! POMOZCIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też już nie biorę, okres mam regularnie tylko dlugi 7 dni i bolesny tak jak przed tabletkami, ale za to wrócila mi ochota na sex, i mam mniejszy apetyt, ogólnie jestem zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie takiego temaciuku szukalam:) zamierzam odstawic tabletki, biore ostatni listek. czuje po prostu, ze moj organizm mowi juz \"NIE\". sytuacja wyglada podobnie jak u TakiejJednej- mam OKROPNY nastroj, totalna ambiwalencje emocjonalna i ogromne napady agresji. mam jedno pytanie, no moze dwa :P 1/czy to prawda, ze po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych spada waga? 2/a jesli tak to o ile Wam kolezanki spadla? bede wdzieczna za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BULINKA 22
Kochane Kobietki, dziekuje za wasze opinie:) mam nadzieje ze temat sie rozwinie bo jestem ciekawa opini. Biore pigulki ponad 2,5 roku. wlasnie koncze 2 opakowanie Logestu (zmienilam z Cilestu). zaczynam czuc sie lepiej. tylko ze my z chlopakiem prawie sie nie kochamy... nie mamy kiedy:( wiec po co sie truc skoro sex uprawiamy srednio raz na 3 tyg., miesiac. poza tym chyba mam juz dosc tych hormonow. ale czuje sie tak jakbym je brala od zawsze. nie pamietam juz co to bol podczas okresu:)) jak mialam przerwe 2 m-czna to ciagle pobolewal mnie brzuch, wlosy sie przetluszczaly strasznie! boje sie! Femina, ja tez tak mysle zeby odstawic ale nie mowie ze juz na zawsze... moze na rok. nie wiem... chcialabym jednak wakacje jeszcze "spedzic z pigulkami". bede mogla wszystko sobie zaplanowac i nie meczyc sie (byc moze). Jesli chodzi o tycie to nie tyje. raczej troszeczke chudne. jak mialam przerwe to raczej bardziej chcialo mi sie jesc:) Anielskie Ziele, jest chyba taka tendencja, ze jesli dziewczyna przytyla w czasie brania pigulek (z ich powodu) to po odstawieniu wraca do swojej poprzedniej wagi... Czekam na nastepne komentarze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TakaJedna
Hej dziewczyny!! Zaczęłam brac pigułki w wieku 18 lat - ważyłam wtedy 52 kg i miałam raczej chłopięcą figurkę: wszystko wąskie i takie raczej mało kobiece. W ciągu roku moje kształty zmieniły się nie do poznania: mam duże wcięcie w talii, biust mi skoczył z A do C, w bioderkach doszło centymetrów. Mam teraz 24 lata, ważę 56 kilo i mam kobiece kształty, Nie jestem gruba ani nic takiego, ale nie jestem też taka, jak w wieku 18 lat. Podejrzewam, że takie zmiany zaszłyby nawet, gdybym nie brała pigułek, ale myślę że one je przyspieszyły. Teraz zaś, gdy już odstawiłam pigułki, nie przytyłam. Ale jest to spowodowane głównie jadnym: nie mam napadów depresji, więc nie jem "na pocieszenie". Zaczęłam po prostu bardziej świadomie jeść. I czuję się świetnie, atrakcyjnie, chce mi się żyć i kochać :) Polecam Wam tylko jedo: bierzcie Folik przez 2 miesiące po odstawieniu pigułek. Uzupełnicie w ten sposób niedobory kwasu foliowego, który jest potzrebny w razie zajścia w ciążę oraz po prostu poprawiają samopoczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A oto Kolezanki moja historia: W wieku lat 18- Femoden- zero skutkow ubocznych- super 52kg 165cm Lat 20 - chcialm \"lepiej\", troszke mi sie przetluszczaly wlosy i sprobowalam Diane Lat 21 --- 58kg, piekna cera, zero ochoty na seks, zwiazek w kryzysie ___i tu przestaje brac tabletki................ Koszmar!!!!!!!!!!! Bylo to kilka miesiecy temu a ja do tej pory walcze z l o j o t o k i e m i to strasznym, mam tragiczne wlosy i skore na ktora nigdy wczesniej nie narzekalam (!!!!!!!!!!!!) 😭 Zdecydowalam sie na ostatnia deske ratunku by uregulowac hormony, czekam teraz na okres i zaczynam od nowa Femoden bo juz nie mam sily...... I tak to bylo....ale kazdy ma inaczej ....hmmm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yamato
Oto moja historia: brałam Logest rok... spadek libido, nerowa byłam jak cholera, ciagle płakałam- ogolnie dół... Przestałam brać (ale dopiero 18 dni nie biore, podobno po 3 mies. gospodarka hormonalna wraca do normy) ale juz są efekty :D Schudłam troszke- 4 kg, no a humor- rewelacja! No i własnie czuje, ze mam znowu owulacje, hehe. Boli- to fakt, ale jak pomysle, ze miałabym łyknąć choc jedną pigułke wiecej to chyba bym zeszła z tego świata. Dalej czuje do nich wstręt, mój chłopak też ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku, dziewczyny, dziękuję wam. Biore piguły od ..... kurna 9 lat z przerwą na dziecko, walczę teraz z totalnym spadkiem libido i chyba dzięki wam dojrzałam do decyzji że rzucam to świństwo! Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poweim Wam szczerze dziewczny, ze ja sie juz nei moge doczekac odstawienia tabletek, najchetneij to bym to zrobila juz teraz. jedyne czego sie boje to to, ze nie bede wiedziala kiedy i po ilu dnaich dostane okres i ze znowu okropnie bedzie bolal mnie brzuszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BULINKA 22
Ja zaczelam brac w wieku 20 lat i tez od tego czasu bioderka mi sie zaokraglily, cycuszki powiekszyly:D nie przytylam ale schudlam od tego czasu 3kg:( Anielskie ziele, ja te boje sie tego kiedy bede miala okres i pewnie bedzie bolalo. a przed rozpoczeciem brania pigulek to mialam nawet jakies drgawki, cala sie pocilam itp. straszne! ale w sumie czulam sie "wolna". nie musialam o niczym pamietac codziennie itp. nie wiem co bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BULINKA 22
Ja narazie nie odstawie pigulek, chyba...tylko ze mam jakies zgrubienie na piersi i ide do lekarza w nastepnym tygodniu:( boje sie ale jestem dobrej mysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bulinka nie martw sie zawczasu mi zostalo jeszcze 7 tabletek. po krotkim czasie od odstawienia napisze jak sie czuje i czy zauwazylam jakies zmiany. kurcze tez przeszlabym sie tez do lekarza, ale ja musze isc prywatnie :( innego wyboru reforma zdrowia mi nie dala, psia krew ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TakaJedna
Dziewczyny, powiem Wam tylko jedno: jest jakiś taki dziwny psychologiczny mechanizm, który powoduje, że jak się bierze pigułki, to odstawienie ich wydaje się czymś abstrakcyjnym. Trzeba to przełamać , bo jeśli się tylko pomyślało o tym, że ma sie dość hormonów, to znaczy że organizm daje znak. A co do bolesnych miesiączek...jest tyle sposobów, żeby ten ból złagodzic, że naprawdę nie ma się co bać. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BULINKA 22
Taka Jedna, jakie sposoby??? ja zawsze mialam z bolem problemy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TakaJedna
Bulinko: Po pierwsze NOSPA. Działa rozkurczowo i naprawdę jest świetna. Na ból głowy Pyralgina. Picie dużej ilości gorącej zielonej herbaty. Jeśli masz czas - leżenie na łóżku pod kocykiem i czytanie książek. Jęzli nie masz czasu: szybki gorący prysznic. Na mnie bardzo skutecznie działały okłady z czegoś w podobie termoforu. Może inne dziewczyny podpowiedzą Ci coś więcej. Pozdrawiam serdecznie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BULINKA 22
Nospa to beznadzieja! bralam ja przez jakis czas ale myslalam ze wykituje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sana
hej Dziewczyny:) Ten temat normalnie z nieba mi spadł! Błagam piszcie jeszcze!!:) Biorę Microgynon od 2,5 roku, jeszcze nie robiłam przerwy. Planowałam ją zrobić jakoś w sierpniu, żeby jeszcze w wakacje mieć ten komfort, że wiem kiedy dostanę okres, no ale niestety, chyba będę zmuszona zrobić tą przerwę już teraz... Od 2 tygodni mam bóle łydek, kłucie itp., moja ginekolog dała mi na to jakieś tabletki i powiedziała, że jak nie przejdzie ból, to mam robić przerwę już teraz, bo organizm musi odpocząć od hormonów. Nowe opakowanie powinnam zacząć w czwartek, ból mi trochę przeszedł, cały czas mam nadzieję, że może całkiem minie i zrobię tą przerwę tak jak planowałam - w sierpniu, ale jak nadal będzie mnie boleć, to nie mam zamiaru przeginać, robię przerwę i koniec. Co najdziwniejsze, też mam tak jak niektóre z Was, że mi myśl, żeby na razie przestać brać jakoś tak po głowie dłuższy czas już chodzi. Może faktycznie organizm daje znać, że pora zrobić przerwę. A swoja drogą, to ten ból łydek też mnie trochę wystraszył, kto czytał ulotkę anty, to wie jakie są skutki uboczne związane z łydkami... Któraś z Was miała też tak z łydkami? Piszcie, buziaki:) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny!:-) Pytacie jak to jest po odstawieniu tabletek. Ostawiłam tabletki rok temu i jeśli mam być szczera to pierwsze miesiące były mało przyjemne. Powróciły bóle brzucha ale na szczęście nie tak silne jak kiedyś. I niestety miesiączki też miałam nieregularne co 33 lub nawet 36 dni. Natomaist teraz są jak w zegarku, co 28 dni. Pytałyście też o wagę czy spada. Mogę powiedzieć na swoim przykładzie że niestety nie. Ale to może być wynik tego że jestem strasznym łakomczuchem :-) Każdy organizm reaguje jednak inaczej.Pozdrowionka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też rzucam tabletki, no przynajmniej na jakiś czas :) Przy tabletkach ogólnie źle się czuje :spadek libido max., wzrost wagi ciała, zmienne nastroje, doły :( Biore tabletki dopiero od 7 miesiecy i mam dosyc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odstawilam tabletki 3 miesiace temu i tym razem obeszlo sie bez takich horrorow jak poprzednio tzn nie mdlalam i nie bylo mi ciagle slabo i niedobrze ale niestety wrocily nieregularne i bolesne cykle i cera mi sie pogorszyla no i niestety przytylam mimo ze jem tak samo i duzo wiecej sie ruszam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam pytanie troszkę innego rodzaju : Ile czsu musi upłynąc od odstawienia tabletek aby móc wykonać badania (krwi - próba wątrobowa) i aby były one jak najbardziej nie zmienione faktem przyjmowania hormonów ? Może któraś orientuje się ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antenka
JA odstawiłam dopiero w tym miesiącu. Skończył mi sie okres, ale pojawiły się plamienia. Czy to normalne po odstawieniu pigułek?? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ortiga
też już miałam dosyć - te wspomniane przez Was myśli, że już dosyć. A ponadto u mnie pierwszym objawem przesycenia jest zapominanie o braniu. I odstawiłam. Pierwszy miesiąc spoko - normalny cykl, z bólem jajników w okolicach środku cyklu - jajeczkowanie, normalny okres, jak przed braniem pixów, może troszkę dłuższy i bardziej bolesny. Ale w następnym cyklu w okolicach jajeczkowania pojawiły się plamienia. Poszłam na wszelki wypadek do lekarza, ale to normalne. Po prostu organizm musi się doregulować i "doczyścić". Co do wagi - trzymam na takim samym poziomie. Szkoda mi jedynie biustu, który przy pigułkach był ciut większy i pełniejszy. ;)) Ogólnie jednak nie narzekam. Chyba potrzebowałam już tej przerwy, bo czuję się dobrze :)) Pozdrowionka dla wszystkich bywalczyń "Kafeterii"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BULINKA 22
Jak robilam m-czne przerwy to nic sie nie dzialo:) nie bylo zle. ale jak zrobilam ta 2 m-czna to juz bylo inaczej, bo zaczely mnie lydki bolec:( bola do tej pory, co prawda mniej. poza tym biore magnez i moze on troche pomaga... nie wiem... Elly, ja mialam badania na watrobe robione podczas przyjmowania pigulek. Teraz jak biore Logest to wydaje mi sie ze moje libido nie jest na najlepszym poziomie! ale nie wiem czy to przez Logest czy przez mojego chlopaka... bo nasz zwiazek stoi pod znakiem zapytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwa
ja nie biore tabletek już przeszło 2 lata mam regularne miesiączki ale zaczęło się coś gorszego mam problemy z depresją mam nawroty odkąd zaczęłam brać tabletki gdzieśpo pół roku złapała mnie pierwsza deprecha potem doszły bóle głowy i zmęczenie, nie biore już długo ale lecze depresje i problemy z poceniem bardzo silne , do tego mam stany lękowe...nie polecam nikomu tabletek, ja żałuje ż eje brałam bo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×