Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość BULINKA 22

ODCZUCIA PO ODSTAWIENIU PIGULEK

Polecane posty

To ja też coś napisze, a co! :) Wiec to jest mój 5 cykl bez pigułek i jest ssssssssuper :D Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja odstwaiłam piguły juz rok temu od tamtej poty mam regularne i bezbolesne miesiaczki jak nigdy przedtem, no może troche sa meczace bo trwaja 5 dni bezmała, ale jest znacznie lepiej jesli idzie o stan zdrowia:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bulinko, co proponujesz ZAMIAST pigułek? :))) Mam dopiero 20 lat i zajście w ciąże \"trochę bardzo\" skomplikowałoby mi życie. Mimo że kocham swojego chłopaka i chcę mięc z nim w przyszłości dużo dzieci :) Tak więc jedynym wyjściem jak na razie chyba są tabletki . Prezerwatywa mnie nie przekonuje bo mam nieregularne miesiączki i co miesięczne czekanie na każdą z nich to byłaby MĘKA :( Czasami mam wrażenie że ciąży boję się wręcz panicznie ;/ Mam zamiar w niedalekiej przyszłości wybrać sie do pana GINA ale zastanawiam się nad doborem tabletek. Sprawę komplikuje dodatkowo to że jestem w grupie ryzyka raka szyjki macicy, boję się bezpłodności , pajączków na nogach , i wszelkich innych UBOCZNYCH I NIE DO KOŃĆA ZNANYCH SKUTKÓW stosowania tabletek. Wiec jak na razie WSTRZĘMIĘŹLIWOŚĆ ..... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Tak tak! Wczoraj wzielam ostatnia przekleta tabletke! Boze, trzy dni temu... mialam takie dusznosci, uciski na serce, ze myslalam juz, ze zawał! Dusznosci, zimne stopki - złe krazenie... bole serca, wysypka na twarzy i pajaczki na nogach - to tylko kilka efektow \"ubocznych\" brania Mercilonu. Cholera - pierwszy miesiac - miodzio, tylko zmienna nastroje - wybuchy goraca. Teraz znowu pukanie serca i to wszystko - wczoraj dodatkowo taaka migrena, ze niczym jej nie zbiłam! Cholera jasna. Babka nie zrobila oczywiscie mi badań - a jak... nic a nic, a przeciwskazania sa piekne: oczywiscie migreny, nadcisnienie i inne - ktore posiadam :) Odstawiam tabletki. Choc musze przyznac, ze bol duzy - poniewaz - uregulowaly mi sie nstroje - dziwny ze mnie przypadek :P Musze - bedzie facet, to bede myslec i tyle :) Mam nadzieje, ze te objawy choroby zakrzepowej się nie nasilą ... buźka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wciaz mysle co na zmienne nastroje poradzic, mozę ktoraś z Was ma pomysl - poza tabletkami? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BULINKA 23
Jolene, ja narazie sie powstrzymuje od seksu. w sumie daje rade ale..... nie wyobrazam sobie bez pigulek:( jedyne wyjscie to chyba gumka z kremem (globulki) i ze stosunkiem przerywanym. ale boje sie jak cholera! nie wiem czy w ten sposob dam rade. MJ, ale mialas przeboje! wspolczuje. na twoje dolegliwosci moze pomocny bylby magnez z potasem. w ktoryms momencie brania pigulek zaczelam brac Aspargin i po jakichs 2 tygodniach poczulam sie lepiej:) nie bylam taka humorzasta i nerwowa, serdyszko nie kolatalo. sproboj:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ dziewczyny :) postanowilam tu wrocic bo zdarzylo mi sie cos okropnego. przypomne siebie- ostatnia pigulke wzielam pod koniec maja. dwa nastepne okresy byly bardzo regularne, co 32 dni. trzeci pojawil sie po 42 dniach - juz czulam sie jak przyszla mama :) dopiero teraz czuje ze organizm zalapal poprzedni tryb pracy. okres znowu jest obfity, bolesny i dlugi :( odzwyczailam sie juz od tego :( przy okazji mam pytanie:) czy ktoras z Was wie w jakiej cenie sa GLOBULKI i zna ich nazwy? dziekuje serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczątka! Bulinko - wiem wiem, straszne co przechodziłam! Wczoraj już nie wzielam tabletki, mialam koszmary - obudzilam się nerwowa i mam biegunki :P Chyba tabletki mi nasiliły zespol jelita drazliwego :( o rany... Najbardziej się obawiam, że moje nastroje będą tragicznę... ale pożyjemy... zobaczymy! anielskie ziele - nie mam pojęcia jakie mogą być ceny globulej, ale napewno nie są tanie... Wiem co przeżywasz z tymi okresami, ja po matce odziedziczyłam ten horror cały... też się obawiam miesiączki w tym mieiacu - w tamtym mialam taką depresję, że ho ho... i jeszcze dodatkowo mi wypada okres kiedy mamy swieto w moim wojewodztwie :( To był luksus z tymi tabletkami, mi się normalnie za nimi tęskni - choć brałam by uregulować moje hormonki, no i wytąpić torbiel... czysty luksus... ale skutki uboczn, chyba nie są tego luksusu warte ... pozdrawiam dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bulinko - caly czas biorę magnez z witaminą B6...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BULINKA 23
Nie wiem za ajkie grzechy musimy tak cierpiec! nie dosc ze przez kilka dni w miesiacu zdychamy z bolu to jeszcze jak pigulki nam pomoga to nagle okazuje sie ze pojawilo sie tyle skutkow ubocznych ze "lepsze" jest cierpienie podczas okresu... tez mi sie troche teskni za pigulkami bo przynajmniej wiedzialam na 100% kiedy dostane okres, a teraz... jak narazie I okres byl idealnie w terminie. niedlugo powinien byc drugi... dziwi mnei tylko to ze brzuch mi wogole nei pracuje. jak robilam przerwy to zawsze tak mi sie wszystko kotlowalo! MJ, moze jak minie troche czasu bez pigulek to moze mina Ci te humorki i doly:) trzymam kciuki:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane... ja tak własnie wczoraj myslalam nad tym wszystkim. Nie to, że mam ten zespol jelita draż., czyli ciagla dieta... i biegunki. To ejst do tego dochodza te migreny, ktore teraz mam... duzy brzuszek :( i aż się boję co dalej będzie - oczywiscie senność mnie naszła również... Nie wiem czemu właśnie MY. Czemu wiele kobiet nawet nie słyszało o tego typu problemach, a moja znajoma to się tylko śmieje, jak mowie co mi dzis jest, ale ja nie udaję - naprawde nie czuję się dobrze, choć unikam narzekania... Co do tych globulek, to tak mniejwiecej pewnie koło tego. Wiem, że te globulki mocno potrafią się pienić, ale to jest uzależnione od tego, czy mocno robisz \"się mokra\" :) pozdrawiam i noski do gory - damy jakoś radę - razem raźniej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane... ja tak własnie wczoraj myslalam nad tym wszystkim. Nie to, że mam ten zespol jelita draż., czyli ciagla dieta... i biegunki. To ejst do tego dochodza te migreny, ktore teraz mam... duzy brzuszek :( i aż się boję co dalej będzie - oczywiscie senność mnie naszła również... Nie wiem czemu właśnie MY. Czemu wiele kobiet nawet nie słyszało o tego typu problemach, a moja znajoma to się tylko śmieje, jak mowie co mi dzis jest, ale ja nie udaję - naprawde nie czuję się dobrze, choć unikam narzekania... Co do tych globulek, to tak mniejwiecej pewnie koło tego. Wiem, że te globulki mocno potrafią się pienić, ale to jest uzależnione od tego, czy mocno robisz \"się mokra\" :) pozdrawiam i noski do gory - damy jakoś radę - razem raźniej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak u Was z samopoczuciem i ogolnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BULINKA 23
Wracajac do glubulek... to dlaczego akurat globulki? sa przeciez chyba tez kremy, przynajmniej kiedys chyba byly... jak tu znalezc jakis sposob, bo pigulek nie chcialabym wiecej brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiesz ze nie wiem czemu tak sie uparlam na globulki, nie mam po prostu doswiadczen z kremami. moge prosic o rady w tej kwestii? nazwy, ceny , doswiadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MJ dziekuje za odpowiedz, nie spostrzeglam jej na poczatku:) moje samopoczucie po 3ch miesiacach od odstawienia - super. nie ma dolkow, labilnosci emocjonalnej i tego typu zachowan. a poza tym - JESTEM ZAKOCHANA :D pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BULINKA 23
Wlasnie mam 2 okres po odstawieniu pigulek. przy pigulkach okres dostawalam we wtorki i teraz pierwszy okres tak dostalam no i teraz drugi tez. ciekawe jak bedzie z nastepnym. brzuch mnie troche boli ale nie jest zle. a przed pigulkami jak mialam okres to zwijalam sie z bolu i czulam sie strasznie! nie wspominajac o regularnosci. a poza tym to lydki juz mnie raczej nie bola. czasami tak troche pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwa111
Wiem,ze przy braniu tabletek jest wieksze ryzyko zachorowania na zakrzepice i moje pytanie dotyczy tego jak ja w miare szybko rozpopznac.Tzn. na ulotce sa podane objawy i wiem,ze one wszystkie nie musza wystapic,ale czy jak wystapi chociaz jeden z podanych objawow to juz trzeba isc do lekarza.moze to smiesne pytanie,ale ja po prostu nie wiem.Od kilku dni mam takie dziwne uczucie w nodze,nie wiem takie takjakby dretwienie,w prawdzie mnie nie boli,ale jestem jakos przewrazliwiona na punkcie tej choroby,bo sie ostatnio naczytalam jaka ona ciezka i mozna nawet umrzec.Chce podkreslic ze w mojej rodzinie jest przypadek zylakow.Bardzo prosze o powazne odpowiedzi. Czy Wy tez tak mialyscie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BULINKA 23
Iwa, nie znam sie na zakrzepicy. u mnie w rodzinie wystepuja zylaki. nawet moja mlodsza siostra juz ma wiecej widocznych zyl ode mnie! ja zawsze mialam jakies popekane naczynka ale przy pigulkach to sie nasililo, szczegolnie wtedy kiedy zaczely mnie bolec lydki. po prostu bolaly mnie, ciagle takie ciezkie, zmeczone i sztywne jakby. tego bolu nie da sie opisac bo jest zupelnie inny... moze ktos inny Ci pomoze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astarte
Hej Dziewczeta Wasze wypowiedzi troszkę podnoisły mnie na duchu Odtawiłam tabletki miesiąc temu-brałam 2 lata-oczywiście skutki uboczne tradycyjnie-tycie, obrzęki, deprecha, zanik libido, kłótliwość Po odstawieniu czułam sie super, schudłam ale w brzuchu-istne piekło i coągle pobolewa w dolnej części - już myślałam ze to bóg wie co!!!! O prztłuszczajacych sie włosach to już nie wspomnę no i okres spoźnia sie już tydzień. Napiszcie jesli Was tez bolą brzuchy-czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stefania2
Hej Dziewczyny!!! Tak czytam te wszystkie wypowiedzi i stwierdzam, ze jestem szczesciara. Tabletki biore od ok. 8 lat i libido wporzadku, samopoczucie ok, cycuszki pierwsza klasa na wage nie narzekam. I biore dalej bo lubie kochac sie w roznych miejscach i o roznej porze - pelen spontan. Zycze bezbolesnych miesiaczek i nieprzetluszczajacego sie lica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stefania2
Hej Dziewczyny!!! Tak czytam te wszystkie wypowiedzi i stwierdzam, ze jestem szczesciara. Tabletki biore od ok. 8 lat i libido wporzadku, samopoczucie ok, cycuszki pierwsza klasa na wage nie narzekam. I biore dalej bo lubie kochac sie w roznych miejscach i o roznej porze - pelen spontan. Zycze bezbolesnych miesiaczek i nieprzetluszczajacego sie lica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astarte
Stefania, a jakie piguły brałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 56latek
Jako dojrzaly mezczyzna gratuluje wszyskim kobietom, ktore odstawily chemie ....Nie trzeba byc filozofem, aby zrozumiec, ze taka ingerencja w naturalny cykl organizmu nie moze ujsc bezkarnie. Mam 3 dzieci. Syn 26....i jego madra panienka na pewno bierze Wyjatkowo jej nie lubie...co sie zadko zdarza bo naogol to...tesciowe graja taka role...ale ja znam zycie i takie panienki przeswietlam bez trudnosci) dwie corki 20 i 17 obiecaly, ze nie beda braly. Pokazywalem im wpisy z podobnych tematow. Coz strach przed zajsciem w ciaze zastapiono strachem przed komplikacjami zdrowotnymi. Jaki to interes/ Mysle, ze dokladne obserwowanie swego organizmu plus tradycyjne meyody to jedyne rozwiazanie. Poza tym okresy tzw. postu tylko zwiekszaja atrakcyjnosc milosci. Wszystkim Paniom z tego tematu zycze wspanialej milosci i takiegoz seksu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
56latku co rozumeisz pod haslem tradycyjne metody? chyab nie mowisz o kalendarzyku?? co do pobolewania brzucha to tak, i to dosc czesto ale teraz wszystko wrocilo do normy - 3-4 miesiace po odstawieniu. lekarz potwierdzil ze nic mi nie jest. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BULINKA 23
Astarte, mi tez sie dosc szybko przetluszczaja wlosy:( jest to bardzo meczace! jesli chodzi o brzuch to jest ok:) przed okresem bolal mnie z 4 dni i w pierwszy dzien okresu mocniej wiec wzielam od razu tabletke przeciwbolowa. ale potem bylo juz dobrze:) tylko ze okres mam bardzo skapy. ostatnio dosc czesto boli mnie glowa, ale to chyba wina pogody. a najlepsze jest to, ze kiedys jak zrobilam sobie m-czna przerwe i wlosy BARDZO mi sie przetluszcaly i powiedzialam o tym ginekolog, ona stwierdzila ze to na pewno nie przez odstawienie pigulek! tiaaaa! Irytuje mnie tylko to ze cucuszki sa juz widocznie mniejsze:( a byly takie fajne:) zazdroszcze Ci Stefanio. a robilas jakiekolwiek przerwy??? 56latek, mysl sobie co chcesz, masz prawo, ale z tego co tu napisales to nie chcialabym z Toba miec NIC wspolnego!!! w takim wieku a takie chamidlo! przeswietlaj sobie dalej panienki...... a corki to pewnie obiecaly bo im kazales obiecac... a za plecami tatusia pewnie robia co chca pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inesences
do ASTARTE>>>>>>>>>>>>> jakie pigułki brałas??? ja biore juz 2,5 roku,najpierw logest teraz diane i mam ZERO ochoty na sex. Poszlam do lekarza i powiedzialam mu o moim problemie, i wtedy polecil mi pigulke ,ktora jest na polsk8im rynku od czerwca tego roku- JEANINE ,niby po tym maja przejsc wszystkie skutki uboczne,a przede wszystkim libido ma skoczyc gwaltownie w góre.Zobaczymy,zaczynam brac za 10 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przestalam brac wlasnie harmonet-ale baralam go krotko od czerwca-nie bede brala teraz bo nie bede sie czesto kochala z moim Misiem wiec mam powrot do durexow.Ale nie biore juz 8 dzien i... temperament wraca:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BULINKA 23
Moj temperament przy Cilescie byl rozny. najczesciej bylo tak ze jezeli mogla sie totalnie wyluzowac (czyli wolna chata na kilka dni) to mialam ochote non stop!!!! A pozniej przy Logescie mialam ochote wyraznie wieksza przez caly czas:) teraz kiedy nie biore wydaje mi sie ze mam taka sama ochote na przy Cilescie.......tyle ze nie kocham sie bo sie boje:( a pozniej zobaczymy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×