Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

DRAKOŃSKA ale naskuteczniejsza dieta gacy. Reaktywacja

Polecane posty

Witajcie, ale się cieszę że znalazłyście nas, czekamy na resztę :) Ja jak już pisałam w poprzedniej naszej wielkiej bazie wiedzy, czuję się super (pomijam pewną sprawę, wiadomo o co chodzi). Jestem lżejsza, poza tym mam z 18kg mniej. O czym tu mówić, jak teraz już mam problem stojąc przed szafą, bo niektóre nawet bluzki wyglądają na mnie już fatalnie, nie we wszystkim luźnym wygląda się dobrze, ale chcę jeszcze poczekać przed kupnem nowych rzeczy, żeby nie zmieniać garderoby co 5min. Z kurtkami też mam problem, jesienno-wiosenny płaszczyk wygląda biednie, a był taki ładny ;) Szkoda, że poprzedniego forum nie ma, bo dużo fajnych rzeczy tam było, wracałam do postów carmen i innych, ale mam nadzieję, że tu też trafi jak najwięcej osób. pozdrawiam Was zimowo, ale optymistycznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yenni80, illusjon gratuluję Wam spadków (jak zwykle i zawsze) :) do 7 mam kawałek, ale u mnie himalajska już czeka na lepsze czasy ;) mój mąż postanowił spróbować zdrowszej soli. gosia na diecie to bardzo motywujące co piszesz. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Marta
Cześć wszystkim, znalazłam Was i ja ;) Widzę, że Pan konrad ma grupę hakerów, którzy usuwają niewygodne informacje. "Stare" formu było skarbnicą wiedzy. Złapało mnie choróbsko paskudne i już 3 dni wycięte z życia. Plus jest taki, że nie mogłam patrzeć na jedzenie. Dopiero dziś zaczyna powoli wracać apetyt. Waga mi spadła i mam w sumie 14,3kg ma minusie ;);) Mam też postanowienie, że ciągnę tę diętę do końca roku i kończę z tym, przechodząc na współpracę z dobrym dietetykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie... no taka jestem rozczarowana, ze nie ma tego forum, że historia. Dopiero zaczęłam was czytac i mi zlikwidowali. Wielu cennych rad nie przeczytałam... ech... proszę powiedzcie, czy warzywa nalezy jesc surowe, czy mozna ugotowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
można ugotowane, te warzywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LusiaAnusia
Ja już po dwóch posiłkach w tym tyg wróciłam do pracy i tak uregulowalam że 3 w pracy będę zjadala. Zanim dojadę do domu to nie dałabym rady 4 godzinnej przerwy i to przed 21.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli rozumiem, ze jak mam tydzień z karczkiem to mogę sobie ten karczek zagotowac w pomidorze? Z tego co się zdązyłam zorientowac nie smażymy juz na smalcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam... mam pytanko... jaki stosujemy olej? Tzn., czy oliwe z oliwek, czy jakiś zwykły. Proszę napiszcie, czy tym olejem potrawy tylko polewamy, czy normalnie w nim mozemy np warzywa smazyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochane powiedzcie, czy to mięso to warzymy na surowo, czy juz po przyrządzeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie Gaca bazuje na ldzkiej desperacji i nsiwnosci , ma troche wiedzy ale ameryki nie odkryl.To co on proponuje to poprostu cykliczna dieta ketogeniczna .Wystarczy o tym poczytac i samemu sobie dobrac posilki .Najlepsza droga prowadzaca do utraty wagi i zdrowia jest dieta lchf a jej restrykcyjny wariant dla desperatow to jest dieta ketogeniczna .Narazie nikt niczego madrzejszego nie odkryl poza dieta 5:2 .Nie dajcie sie wciagac do sekty. Polecam tez strone : diet doktor .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taci
Też żałuję tamtego forum, ale wiele informacji mam skopiowane wiec podaje, co do oleju: I TYDZIEŃ (TŁUSZCZÓWKA) Karczek 75g, warzywa (do wyboru: pomidor, ogórek, brokuły, kalafior) 100g, łyzka oleju rzepakowego Karczek 75g, warzywa (do wyboru: pomidor, ogórek, brokuły, kalafior) 100g, łyżka oleju rzepakowego Karczek 75g, warzywa (do wyboru: pomidor, ogórek, brokuły, kalafior) 100g, łyżka oleju rzepakowego Karczek 75 g TŁUSZCZÓWKA 2 Jajecznica 2 jajka + 1 białko, na maśle 5g (masło mlekovita bez dodatków) pomidor średni łosoś pieczony 150g, warzywa 100g, łyzka oliwy z oliwek (oliwa do polania warzyw- nie do smażenia !!! ) łosoś pieczony 150 g, szpinak 100g, łyżka oliwy z oliwek półtłusty twaróg - 100g,jogurt naturalny 50g,szczypiorek do smaku TŁUSZCZÓWKA 3 jajecznica 1 jajko+ 1 bialko, na maśle 5 g (łyżeczka) warzywa (do wyboru: kalafior, brokuł, pomidor ogórek) 100g kotlety sojowe: firmy ORIKO soja 200g (moczymy, później gotujemy, miksujemy, lub rozdrabniamy) masło 2 łyżeczki 1 jajko smażymy i rozdzielamy na 3 posiłki. do tego 100 g warzyw standardowo do wyboru jak poprzednio porcja kotletów sojowych 100 g warzyw do wyboru porcja kotletów sojowych TŁUSZCZÓWKA 4 pieczona pierś z kurczaka 100g masło 5 g brokuły 100g pieczona pierś z kurczaka 100g masło 5 g brokuły 100g pieczona pierś z kurczaka 100g masło 5 g brokuły 100g pieczona pierś z kurczaka100g masło5g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taci
Czytam was cały czas więc tutaj też was znalazłam. Dieta idzie mi różnie, raz do tyłu potem zaraz z powrotem do przodu bo coś podjem. Nie mogę się zmobilizować. Jak będę mogła pomóc w sprawie rozpisek to pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taci wielkie dzięki za info o oleju... tak się zastanawiam, czy moge na nim smazyc, czy tylko nim polewac potrawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu jest najlepsza na swiecie dieta prowadzaca do utraty wagi , wsxystkie podstawy i zasady diety i to za darmo ! Bardzo dobra strona , jest tez podstawowa wersja po polsku . http://www.dietdoctor.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
... i jeszcze jedno... czy te kilka wersji tłuszczówki oznacza, że mozna sobie wybrac którąś z nich i np w pierwszym tygodniu byc na piersi i warzywach a nie na karkówce i pomidorach? Czy dobrze to rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taci
Na oleju się nie smaży tylko polewa po upieczeniu. Tak w jednym tygodniu może być jedna tłuszczówka a w następnym inna, ale jak mam rozpiski to zmienia się co dwa tygodnie. Ja robię różnie czasami dwa dni taka a następne inna. Też robiłam z wątróbką, ale to tak dla zdrowotności i do tego buraczki gotowane, ale to są moje zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieki za błyskawiczną odpowiedź... napisz proszę, czy zamiast karkówki moze byc np. szynka wieprzowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taci
Wiesz ja kupowałam i łopatkę, szynka jest chuda a chodzi o ten tłuszczyk, ale jak jesteś na gapę to już twoja sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taci... rozumiem, rozumiem... no tak masz racje. Naprawdę bardzo Ci dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Marta
Można zarówno szynkę jak i łopatkę - pytałam o to kiedyś konsultatnta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mozna kazde mieso : Zasada jest taka im chudsze mieso czy ryba to wiecej masla dodajemy , tak masla na gorace miesko , pychotka ale to nie durny Gaca tylko LCHF czyli malo weglowodanow duzo tluszczu - tu jest cala tajemnica ale wy sie wolicie sluchac waszego guru .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja w swojej kuracji odchudzającej zastosowałam figurena slim który świetnie zahamował mój apetyt i przyśpieszył spalanie tkanki tłuszczowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem, że nie możemy uzywac soli... ale np. czosnek? Czy mozna? W ogóle jak to jest z przyprawami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tluszczowka to nic innego jak dieta ketogeniczna ! I nie trzeba sie wcale meczyc ze smalcem czy olejem bo to nie one dziaöaja tu cuda .Mozna jesc smscznego mielonego bez bulki w srodku i panierki a na wierzch po usmazeniu rozpuscic sobie 20-30g maselka czosnkowego wlasnej roboty .Mozna jesc kurczaka z tym maslem .Najlepsze efekty ponoc daje 6-12 jajek dziennie zjadanych z lyzka masls ms kazde zkedzone jajko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sól zabroniona, ale wszelkich innych przypraw jak najbardziej możesz używać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skopiowałam sobie
Co do zasady dieta p. Gacy (tygodnie tłuszczowe) to dieta ketogeniczna . W ketozę organizm wchodzi jeśli zwiększymy ilość tłuszczu w diecie przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów do max. 0,3-0,5 g na każdy gram spożywanego białka . Dlatego w pierwszym tygodniu diety Gacy je się ok. 50g białka i 25g węglowodanów . W następnych cyklach tłuszczowych przyjmuje się dodatkowo 22g białka z MEAL DRINKA . Po tygodniu tłuszczowym jest tydzień białkowo-węglowodanowy po to , aby odbudować zapasy glikogenu w mięśniach (łatwiej nam się wtedy ćwiczy) i podnieść metabolizm organizmu pod warunkiem , że jednocześnie dotleniamy organizm poprzez ćwiczenia. W nadmiarze tlenu tłuszcz szybciej się utlenia czyli spala . Jeśli ćwiczenia będą systematyczne przez wiele tygodni i miesięcy zmieni się także budowa naszych komórek , w których będzie znaczniej więcej "pieców spalających" . Po tygodniu węglowodanowym znowu wprowadzamy organizm w głód węglowodanowy (deficyt glikogenowy) na diecie tłuszczowej aby organizm zaczął z impetem spalać tłuszcz . I tak na przemian . Soli nie używa się aby uwolnić komórkę tłuszczową z wody i odsłonić kropelki tłuszczu do szybszego spalania. Z kolei pije się dużo wody po to aby rozpuszczony tłuszcz i uwolnione toksyny z tkanki tłuszczowej nie zatruły nas wtórnie i aby nerki się nie "zamuliły". W tygodniach węglowodanowych organizm znowu poprzez większą ilość węglowodanów wiąże zapasy wody w ciele i dlatego może wydawać się , że wolniej chudniemy , na szczęście ponieważ w każdym tygodniu jest to dieta mimo wszystko niskokaloryczna dlatego chudniemy STALE. Taki rodzaj diety naprzemiennej stosują kulturyści aby odłtuścić tkankę podskórną i uwydatnić mięśnie . Jest to dieta , która działa poprzez swój biochemizm , na pewno nie jest to dieta zbilansowana . Dlatego niedobór witamin i minerałów NALEŻY uzupełniać suplementami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość Marta ja też rozważam taką ewentualność. Póki co daje sobie czas jeszcze. Wiem, że już padła odpowiedź, że nie smażymy, polewamy gotowe potrawy, ale trzeba pamiętać, że oleje są w diecie bardzo ważne. O właściwościach można poczytać na necie, chciałam tylko podkreślić, że nie można pomijać tego składnika, niejedzenie w ogóle tłuszczu może prowadzić do zastoju żółci, itp... Tak więc oleje są zdrowe w wersji do polania : ) Mięso ważymy przed obróbką. pozdrawiam i szykuję się na nową rozpiskę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14.09 Bardzo dobry wpis , jeden z najmadrzejszych jaki czytalam na forum diety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taci
Dobrze jest tak co raz przypomnieć te informacje, bo to jest potrzebne do dalszego działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×