Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Jagoda2601

OVARIN nowy lek brał ktoś??

Polecane posty

Gość gośćsylwiap80
Nie wiem czy powinnam tu pisać bo Ovarinu już nie biorę od 2 miesięcy przerzuciłam się na Inofem, skład podobny, trochę więcej mio- inozytolu niż w Ovarinie i pije tez zioła ojca Sroki do owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćsylwiap80
Nie wiem czy powinnam tu pisać bo Ovarinu już nie biorę od 2 miesięcy przerzuciłam się na Inofem, skład podobny, trochę więcej mio- inozytolu niż w Ovarinie i pije tez zioła ojca Sroki do owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOvarinka
No tak,wszedzie kasa....trzymam kciuki w takim razie I daj prosze znac jak beda wyniki.drugiego badania,bede bardzo wdzieczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia szcz
Dziewczyny kolejna @ właśnie dzisiaj. Powinna byc najwcześniej za 2 dni. Ostro jestem wkur.... Weekend juz cały do bani:/ i miesiąc :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siikorka
Mika ja sie tam nie znam. Pamietaj tylko ze lekarz mowil ze owulacja za wczesnie i za pozno nie jest dobra dla jakosci komorki jajowej. Moj lekarz odnosil sie caly czas do dlugosci moich cykli i mowil ze pozna owulacja moze powodowac ze komorki jajowe nie sa juz "tak dobre" jak te z cykli krotszych. Poza tym, sa sytuacje ze pecherzyk ktory peka uwalnia tylko plyn bez komorki jajowej bo tak tez sie zdarza. A co znaczy pozostalosci po owulacji? Bo ja na pytanie w 29dc czy owulacja byla uslyszalam ze o "tej porze" cyklu sie juz nie dowiem jedynie ciaza moze to potwierdzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny Pisalyscie na forum, że ktoś, kto ma 32 dniowy cykl powinien mieć owulacje plus minus w 18 dc. Ja przy takiej długości cyklu mam ją 22 dc (sprawdzałam testami owu). Martwię się trochę, czy to aby nie za późno.. Czy ostatnia faza nie jest czasem przez to zbyt krótka.. Podobno jeżeli jest za krótka to nie ma szans zajść w ciążę, a również się staramy.. Jeżeli któraś z Was może pomóc to bardzo proszę :) Ruda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćsylwiap80
Ovarinka, gdzieś czytałam ze problem z testosteronem może być związany z wysoką prolaktyną u facetów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siikorka
Ruda testami owu nie sprawdzasz czy mialas owulacje tylko czy jest wzrost lh. Ja mialam niejednokrotnie testy owu dodatnie (1 z 5) a owulacji nie bylo (potwierdzone badaniem usg). Najlepiej zbadac progesteron w ktoryms tam dniu drugiej polowy cyklu albo isc na monitoring.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Siikorka miałam monitoring, ale w 15 dc i pęcherzyk miał jakieś 16 mm. Lekarz powiedział, że pęknie za około 5 dni, ale właśnie w 21 i 22 dc odczuwalam jakby dolegliwości owulacjne, bolało mnie podbrzusze i jajniki. Ale fakt, powinnam pójść na monitoring więcej niż raz, wiedziałabym, co się dzieje.. A jeżeli faktycznie miałabym za krótka ostatnią fazę cyklu to w jaki sposób się to reguluje? Może któraś z Was wie? Jutro ma przyjść @. Ruda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siikorka
Dostaje sie progesteron-luteina lub duphaston sa najczesciej przepisywane i zazywasz zwykle od 16-25dc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOvarinka
gośćsylwiap80 dzieki za informacje,najgorsze jest to ze lekarz nie zlecil nawet badania poziomu testosteronu ,zwyczajnie przepisal,moze powinnismy to zbadac wczesniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siikorka
Ovarinko ale z tego co pisalas Twoj maz ma ilosc plemnikow ok tylko z *****iwoscia (?) byl problem. Tak sobie pomyslalam, robiliscie badanie na miejscu w jakims laboratorium i tam maz oddawal probke do badania czy probke nasienia transportowaliscie sami z domu do labu? Nie wiem jak to wyglada, wiem jednak ze niezwykle istotne jest aby pobrana probke nasienia zbadac jak najszybciej i nie pozniej niz po jakims tam czasie od pobrania bo plemniki traca swoje "wlasciwosci".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Siikorka bardzo dziękuję za Twoją odpowiedź, odnośnie tego, co pisała Ovarinka o badaniu nasienia to mi lekarz powiedział, że próbka musi być pobrana na miejscu i na pewno są wymogi odnośnie tego, ile dni np. Trzeba się powstrzymać od współżycia, żeby ją pobrać. Ruda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia szcz
Hej dziewczyny. Z tym badaniem nasienia to prawda, teraz robi sie na miejscu i od razu badaja w klinice. Wypisuje sie z forum na jakis czas, musze odpoczac. Załamała mnie ta @, nie mam juz siły. Trzymam za Was kciuki, pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monia szcz, zagladaj do nas.. I głowa do góry! Ja @ powinnam dostać dzisiaj. Jeszcze jej nie ma, ale przyjdzie, czuje to.. Robilam rano test i w miejscu testowym widać pod światło kreskę, ale biała, więc nic z tego. Też już mam trochę dość.. Mam nadzieję, że chociaż innym starajacym się udało w tym miesiącu:) Ruda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMika
Sikorka,na monitoringu lekarz pokazala mi cos w formie zmarszczonego balonika z ktorego wypuszczono powietrze i powiedziala ze to sa te pozostalosci ktore swiadcza o tym ze owulacja byla,fachowo to pewnie byl pekniety pecherzyk tylko dziwne ze nie zostal usuniety podczas @,ale nie analizuje dalej,zdaje sie na swoja lekarz. Jutro mam wizyte z monitoringiem,spr czy moj kasiazkowy cykl wyglada caly czas tak ladnie,a w pt zrobie prolaktyne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMika
Progesteron*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOvarinka
Hej dziewczyny:) sikoreczko maz na oddawal nasienie na miejscu w laboratorium. Tak jak mowisz pisalam o problemie z jakoscia a nie iloscia, myslisz ,ze gdyby bylo cos nie tak z testosteronem to bylo by malo plemnikow? Czy na jakosc tez ma on wplyw? Mam nadzieje,ze nie wezmiecie mnie za kosmitke,ze zadaje takie pytania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz z ciekawosci zajrzalam na strony z opisana nieplodnoscia meska i jest mnostwo artykułow nt.nasienia i jego jakosci. Poczytaj sobie. Nie ma sensu cytowac tutaj tekstow. Faceci jak i my maja lh, fsh, prolaktyne ktore w niewlasciwej ilosci i proporcji moga negatywnie wplywac na powstanie plemnikow, moga miec problemy z tarczyca czy innymi hormonami co tez odbija sie na nasieniu. Testosteron ma wplyw generalnie chyba na wszytsko jesli chodzi o powstawanie plemnikow ale glownie chyba jesli chodzi o ilosc,natomiast na jakosc plemników to maja rowniez wplyw dieta,stres, alkohol, papierosy, sport lub jego brak (u facetow ruch sport rowna sie wiecej testosteronu), przgerzewanie jader np.poprzez trzymanie na kolanach laptopa czy podgrzewane siedzenie w samochodzie,cieple kapiele zamiast prysznica i szereg innych. I zmiany w tym temacie plus wlasciwa dieta bogata w cynk,wita.E (i jakies tam inne zwiazki) daje widoczne efekty:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Siikorka- nie zdazylam sie podpisac;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiraBelkA29
moje drogie ja dopiero zaczynam swoją przygodę z ovarinem. też brałyście po 2 tabletki dziennie? jakieś wskazówki, na co zwrócić uwagę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siikorka
Witaj MiraBelka!zycze powodzenia w staraniach. Chyba nie ma specjalnie zadnych wskazowek dot.ovarinu i na co zwrocic uwage w czasie jwgo stosowania. Łykaj dwa razy dziennie i tyle. Ja bym nawet bardziej proponowala Ci lykac ovarin i na nic nie zwracac uwagi;-) nie myslec po co go lykasz tylko cieszyc się przejmnosciami i co najwazniejsze nie oczekiwac rezultatow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćPati
Cześć Kobietki mam pytanko jak bierzecie ten Ovarin to bierzecie dodatkowo kwas foliowy ?? bo zaczynam brac , a od bardzo długiego czasu biorę kwas i tak myśle nad tym ... czy odstawic czy brać , ale raczej nic sie nie stanie jak będe brać też kwas :) Czekam na odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMika
Hej Dziewczyny, miło ze dolaczylyscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMika
Eh widzę,ze niestety ale moje pisanie na marne bo mój post został mega skrócony. A wiec, jeszcze raz, ja ovarin stosowałam równe 6mscy i efektem były wyregulowane @,w ciąży nie jestem,ale ostatni cykl był książkowy,pęcherzyk i endometrium super,po upływie tyg.bylam na kolejnym monitoringu i świeże ciałko żółte:),mam stwierdzone pcos także taka informacja to miód na moje serce;) ovarin na pewno zrobił swoje:). Dziewczyny Wam życzę powodzenia i dzielcie się swoimi odczuciami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćPati
Witam Kobietki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMika
Dodatkowo wspomnę ze brałam rano ovarin i kwas foliowy,a wieczorem tylko ovarin-po jednej tabletce. Obecnie biorę tylko kwas foliowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
GoscPati, Przy ovarinie również trzeba brać kwas foliowy, ale mi zamiast takiego zwykłego kwasu foliowego lekarz zapisał pregne plus, bo ma jod dodatkowo. Ja zażywam to wszystko dopiero miesiąc, więc nie mogę się wypowiedzieć na temat efektów :) Ruda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież ovarin w 2 tabletkach ma dzienne zapotrzebowanie na kwas foliowy więc po co brać jeszcze sam kwas foliowy? Czy aby nie za dużo kwasu foliowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarz uważa, że trzeba, bo w ovarinie nie ma wystarczającej dawki kwasu foliowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×