Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Justa255

Sierpniowe mamy 2016

Polecane posty

Gość RZSowa
Muusia po prostu nie możemy sie doczekać tego spotkania z maluszkami stąd te sny. Ja tez już miałam kilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja we śnie rodziłam juz parę razy. Juz zmęczona jestem tymi snami Mam pytanie do dziewczyn co rodziły. Jak wygląda czop śluzowy ? Wczoraj odszedł mi taki podobny do budyniu tylko miał barwę mętną, było tego ze dwie łyżki stołowe. Czy to mogło być to? Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czop to taka galareta jak kurze białko tylko gęsta moze byc wielkości orzecha i moze byc podbite krwią nie jest takie płynne jak śluz nawet gesty trochę jak lekko roztopiony żelek harribo Sory za porównanie :) Czy któraś z was ma moze pokrzywke ciążową ? M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki M za odpowiedz. W takim razie odszedł mi już wczoraj. Czyli jestem teraz jak tykająca bomba ciekawe kiedy ,, wybuchne" Co do pokrzywki to ja nie mam. Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Lili jak to wczoraj? to ja w jakiejs nieswiadomosci zyłam bo mi sie wydawalo ze jak wylatuje czop, odchodza od razu wody i zaczyna się akcja. A to tak nie jest? moze byc tak ze czop w ogole nie wyplynie? u mnie sobota zaczela się leniwie, maz jak zwykle w pracy, ja przy kawie nie mogę się zmobilizowac zeby zebrac pranie i posprzątac w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Lili ktory to u Ciebie tydzien? 38 się zaczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny co tam u was słychać edytkasynek1808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monia wczoraj byłam siku wieczorem i tak poczułam ze coś ,, tam" mam mokro i ten czop był na papieże toaletowym. Dziś jeszcze trochę mi ,,wyszło" Ja mam teraz 37 tydzień. Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
to jeszcze tydzien i mozesz rodzic kochana masz juz wszystko? z tego co pamietam to Ty juz od dawna przygotowana jestes :) u mnie 36 tydzien i nawet torba nie spakowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To znalazłam w internecie o czopie. Mało wyjaśnia tyle że zaczęłam intensywnie ,,tykać" ;-) Odejście czopu śluzowego - możesz zaobserwować u siebie wzmożone upławy. Gdy szyjka uzyska gotowość do otwarcia podczas porodu, czop śluzowy zostanie wydalony. Może to nastąpić w różnych momentach (na kilka godzin przed rozpoczętym porodem, na kilka dni, a nawet na tydzień lub dwa.Zdarza się, że odpada równocześnie z odejściem wód płodowych). Jeśli wydzielina jest różowa lub ma pasemka krwi, oznacza to że poród odbędzie się najprawdopodobniej w ciągu doby. Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam Monia prawie wszystko brakuje nam rożka ale go dziś zamówię. Spakowana jestem gdyż 10 czerwca opadł mi brzuszek i wtedy dotarło do mnie ze juz nie dużo czasu zostało. Trochę mam stresa Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monia czop musi wyjść gdyż on zatyka wejście do macicy żeby żadne drobnoustroje dziecku nie zaszkodziły. Może być tak że go nie zauważysz bo będzie wychodzić po trochu. Ja tez tak myślałam że zaraz będzie akcja porodowa ale minęła noc i nic, więc ja to jeszcze mogę pochodzić ;-) Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Lili no to nie masz się czym martwic. a kiedy zaczynasz 38 tydzien? dobrze byloby dotrwac mi sie tez wydaje ze mi opadl brzuch, lezy juz na nogach, zgaga jest lzesza, no ale nie jestem pewna bo mi sie srednio od miesiaca wydaje ze opadl :) moze przez to ze cala ciaze nisko nosilam brzuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Lili a kiedy masz wizyte u lekarza?to wtedy sprawdzi czy jeszcze tam wszystko zamkniete czy juz nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość outa
Ojej Lili to powodzenia!!! Ja dziś zaczęłam 37t. Mam już ciuszki gotowe i kosmetyki. Szafka wypucowana i zapelniona. Torby wyprane musze tylko wrzucić co tam trzeba na wszelki. Kołyska gotowa. Narobiłam się ale jestem szczęśliwa. Mały tak się wypycha ze mam często dość. . Mimo że często czuje go na pęcherzu albo przy szyjce nie mam uczucia ze to już. Brzuch mam wysoko i boli mnie pod cyckami skóra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
outa to dobrze ze sie wypycha, jakby byl malo *****iwy to byś się martwila mi się cos dzisiaj slabo robi co chwile :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie czasami ten czop potrafi odejść dwa tyg przed porodem. Tez mam sporo ostatnio wydzieliny ale nie wiem czy to to. Bo w pierwszej c to chyba jak skurcze mi sie zaczely to czop juz byk krwią podbarwiny A wody to dopiero chlusly jak mialam juz 7 cm tozwarcia i polozna mnie badala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Outa to duże twoje dziecko tak jak mój ze i na pęcherz ciśnie i pod cyckami czuc:D. Ja teraz jak m wróci to torbe spakuje. W koncu ubranka wyprasuję. Uszykuje dokumenty. Moze jeszcze zalicze usg 4d. Wszystko akurat zsazy mi dojść. Nie mogę się pn doczekać. Wizytę bede miała dopiero o 17 no ale miewalam pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Agnieszka
Lili to w takim razie ten czop i u mnie już odszedł. Parę dni temu na wkładce rano miałam takiego "glutka" i to całkiem sporego. Coś właśnie takiego jak trochę rozpuszczony żelek,bez krwi. Ale jakoś nie pomyślałam że to czop, W pierwszej ciąży odszedł przy porodzie już. Wróciły mdłości, straciłam apetyt. Trochę się boję że przypuszczenie ginki się sprawdzi i urodzę przed terminem. Byłam dziś na usg syncio jest bardzo malutki. Waży 1700 g. Każdy dzień w brzuszku jest dla niego bardzo cenny przez to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wizytę miałam w czwartek następna za tydzień, nic nie wskazywało że to już. Dziś zaczęłam 38 tydzień. Tez mi robi się słabo dodatkowo jestem cały czas zmęczona Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie ten glutek był dość duży stąd moje przypuszczenia że to to Nasza mała miała 2 tygodnie temu 2700 wiec jest już dość duża, ma mi ją ważyć w ten czwartek. Agnieszka a ty który tydzień Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten czop to raczej wiecej jak żelek ale moze stopniowo odchodź. Ja bym chciała urodzić na poczatku sierpnia. W pn zacznę dopiero 36t albo juz:D Mialam poczytać gazetę ale chyba się zdzemnevrazem z małym. Potem moze upiekę ciasto czekoladowe z wisniami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
dziewczyny piszecie ze czop w pierwszej ciazy pojawil sie przy porodzie, czyli rozumiem ze czop i skurcze sa oznaka ze to juz, tak? sam czop nie? zastanawiam sie czy ja bede wiedziala kiedy to sie juz zacznie i kiedy jechac do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Agnieszka w ktorym jestes tygodniu ze dzidzius taki malutki? trzymam kciuki zeby przybieral na wadze teraz jak najwiecej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika sam czop twz jest juz jakas oznaka ale jeszcze nie pora na szpital. Do szpitala jedz jak skurcze będą juz regularne no co 5 minut. Jak będą co 10 to w domu wez cieply prysznic ku kapiel i czekaj. Bo czasami potrafią odeslac a po co? Lepiej jak to juz bedzie bardziej rozwinieta akcja! Chyba ze oddejda ci wody to wtedy jedz ale bez paniki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musia bardzo dobrze piszesz! Tak też mam zamiar zrobić poczekać na skurcze co 5 minut A wydaje mi się ze tego nie jesteśmy w stanie przeoczyć ;-) Ja zrobiłam tort śmietankowo- porzeczkoporzeczkowy dodatkowo posypalam go duża ilością jagód teraz czekam żeby się ,,przegryzjl" ;-) Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćedyta
Hej czytam wasz post od niedawna termin mam na 22.08. Jeśli chodzi o czop śluzowy to przy pierwszej ciąży mi wypadł w 37 to w piątek w poniedziałek pojechałam do gina na kontrolę dostałam skierowanie do szpitala. Tam badanie obserwacja mały wyciek wód plodowych. I We wtorek na wywołanie mały urodził się po 9 godz 3160 i 53 cm. 9 pkt abgard. Więc jak wypada czop niema na co czekać. Lekarze się boją a jaką kolwiek infekcję dla maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
dziewczyny biustonosze do karmienia macie takie ktore sa dobre teraz czy kupilyscie rozmiar wieksze?musze zamowic i zastanawiam się na ile piersi się zwieksza jak zacznie się laktacja brac wiekszy czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×