Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Justa255

Sierpniowe mamy 2016

Polecane posty

Gość Radosna33
Agnieszka moze to juz jakas zapowiedz porodu? Na kiedy masz termin? Nie mialam nigdy boli z krzyza ale bole podbrzusza tak wlasnie do porodu. Jedyne co to zobaczy czy reguralne. Te porodowe mozna z sekundnikiem odmierzac. Dlugosc skurczu i czas co jaki wystepuje. Moniczka tak z hippa te seria fajna nie ma za duzo chemii kupuje ja dla syna choc juz duzy. Jeszcze seria babydream ta rossmanowska tez ma mniej szkodliwych dodatkow. A rossmanowskie chusteczki te rozowe lubie, do dzis zawsze mam w domu. Czasem trzeba cos wytrzec, nawet nimi sprzatam :) Mnie jeszcze paru rzeczy brakuje. Torbe planuje pakowac w przyszlym tygodniu. W tym pranie, prasowanie, ostatnie zakupy. RZSowa ja do szpitala mam taka zwykla torbe co maz na silownie sobie bral. Trzymam ja w domu i czesto uzywana wiec nie ma zadnych zapachow. Ale i tak upiore ja przed spakowaniem sie do niej. Myslalam tez na zakupem tyh woreczkow strunowych zeby w nich popakowac rzeczy do torby to moze mniej sie zakurza. Muusia no ja sie zdziwilam w tym szpitalu co teraz bede rodzic ze jest papier i reczniki papierowe. Wyjatek bo w poprzednim nie bylo. Pamietajcie tez o kubku i sztuccach. Ja jeszcze bawelniana sciereczke do naczyn biore. Nakladki na sedes sa w superpharm jakby ktoras szukala - ja sobie kupilam bo to roznie bywa z ta czystoscia w szpitalu. Pakujecie sie z dzieckiem w jedna torbe? Czy bierzecie dwie mniejsze? Jedna dla siebie druga dla dziecka? No i czego ile dla dziecka bierzecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość outa
Hej mamuśki cisnienie takie te umieram, mam 90/50. Ledwo żyję i jeszcze głowa mnie boli 3 dzień. Wczoraj mało się wyspałam ale dziś bite 8h i nadal mnie ćmi. Jak torba ma taki zapach to na dwor z nia a rzeczy w 1 miejsce. w sumie torby nie mam spakowanej ale mam wszystko poukladane mysle ze spakowalabym sie w 10 min, dla dzicka nie biore nic poza pampersami bepathenem i husteczkami-mam penatena. Okna mama mi wczoraj 3 machnela tylko ze ja mam ich 17... Samo odkurzanie to wyzwanie ;) Wypralam z fotelika obicie, zostało mi umycie wanienki i takie pierdółki. Jak u wass z brzuchem bo ja sie w nocy nie umiem obrócić.. nie wiem ale tak w ostatnim tygodniu zaczął mi strasznie przeszkadzać.. Jestem drobna a maly podobno 3kg moze dlatego, w poprzedniej ciąży syn mial 2760. A tu jeszcze 2,5 tyg.. Miałam u gina ten wymaz wynik za tydzien. W sumie muszę jeszcze tylko odbębnić wizytę u anestezjologa i mogę iść rodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość outa
Ja wezmę bodziaki, bluzeczki spioszki po 2-3 szt, maz dowiezie jakby co. Jak będzie wszystko dobrze to mam 4 wyjść ze szpitala. Z rzeczy do szpitala raczej nie planuje nic brac , chyba wszystko mają. I tak mi 2 dni nic nie dadzą jeść :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radosna33
Outa a ubranka jakie i rozki, pieluszki itp bierzesz? Ja spie na tej poduszcze dla ciezarnych, bez niej to bylby dramat. Najlepsza rzecz na ciaze a potem do karmienia super. Jak sie uloze na jednym boku to tak spie do rana. Najgorzej to mam z zakladaniem sandalkow jak paski mam zapinac. No i malowanie paznokci u stop tez ciezko. Przypomnialas mi, ze wanienka dla dzidziusia dalej u znajomych zalega i fotelik tez...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
torbe najlepiej wyprac przed spakowaniem, przynajmniej ja tak zrobilam. Radosna ja się spakowalam w dwie torby, w jedna bym się nie zmiescila przez pampersy czy podklady, to jednak spore rzeczy.Dla malego wzielam prawie wszystkiego po 3 sztuki, body na dlugi, na krotki, 3 pajace. W razie czego maz doniesie w trakcie pobytu w szpitalu. Do tego 3-4 pieluszki tetrowe albo inne no i rozek. Nic super cieplego nie biore, w sensie koca ani jakiegos grubego pajaca. Jak będziemy wychodzic ze szpitala w zimny dzien to maz wezmie ze soba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Outa to tu w jakimś zamku mieszkam ze tyle okien masz? Moi rodzice mieszkają w typowej "kostce" i łącznie z piwnica i poddaszem mają 15 okien. Nie zazdroszczę mycia tylu okien choć lubię to robić. Ja pakuje sie w dwie torby. Muszę pamiętać właśnie o sztućcach i kubku. U mnie z samopoczuciem raczej ok. Nawet noga juz tak nie dokucza. Moglabym chodzić na dłuższe spacery czy zakupy ale wtedy juz kondycja pada i brzuch boli na dole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
biorę 3 razy dziennie magnez spasmoline a i tak mnie skurcze lydek biorą. już tak od 3 dni edytkasynek1808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pyta ja takie ciśnienie jak ty mam przez całą ciążę, tylko że organizm zdążył się już do niego przyzwyczaić i jedyną dolegliwościa jakie niesie tak niskie ciśnienie to jest senność edytkasynek1808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość outa
Edyta moje standardowe to jest 90/60 w ciąży.. Dziś troche lepiej jak wczoraj ale ogólnie kiepsko z samopoczuciem. Muszę jednak jakoś fukcjonować, mam dziecko co prawda chodzi do przedszkola ale trzeba je zawiezc odebrac zrobić obiad posprzatac itd.. Zamek nieee heh.. no tyle wychodzi jak policzę wszystkie okna, mam trochę pomogła, mąż umyje ja może też jak będzie lepiej. Dla dziecka wezme tez po 3 szt prócz rożka, kupilam takie otulaki bambusowe - fajne są. To je wezmę, znając życie w szpitalu gorąc oby tylko nie było ponad 30C. My i tam mamy szczęście.. że nie jest jak rok temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
do sierpnia jeszcze troche wiec upaly jeszcze moga byc no ale trzymajmy kciuki oby nie bo jak będzie ponad 30 stopni to katastrofa, nie chce myslec ile jest wtedy na porodowce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Dziewczyny u mnie jutro wizyta i nie wiem jak u was ale w karcie ciąży mam ostatnie miejsce na ta właśnie wizytę. A co potem? Poród!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Odebrałam właśnie wyniki wymazu. Wy tez juz macie . Bo nie wiem jak je zinterpretować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
ja tez mam jutro wizyte :) nie moge sie doczekc bo chce wiedziec czy maly sie obrocil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Agnieszka
Skurcze mam nieregularne za to dziś już dosyć bolesne. Ból podbrzusza trochę zmalał, za to w szyjce kłuje mnie niemiłosiernie, jak by mi tam szpilek nawsadzali. Kość ogonowa i pachwiny też bolą dziś dość mocno. Termin mam na 10.08 więc niby jeszcze prawie miesiąc. Jutro ma położna środowiskowa przyjechać. Biustonosze do karmienia kupiłam te najzwyklejsze bo nigdzie nie mogłam dostać usztywnianych z rozpięciem z przodu, ekspedientki patrzyły na mnie jak na kosmitkę jak pytałam o taki z miseczką E. I pomyśleć że przed pierwszą ciążą nosiłam miseczkę A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Agnieszka a jak te skurcze wygladaja?bo ja dalej nie wiem czy ja to dobrze rozpoznaje…czy w trakcie skurczu masz te wypychanie dziecka? bo dla mnie oba te uczucia sa do siebie bardzo podobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Aga chyba juz jesteś blisko spotkania z bobasem. Z drugiej strony jeszcze miesiąc. Zobaczysz co jutro powie polozna. Ja jestem załamana. Mam tego paciorkowca w pochwie!!!!!! W pupie czysto a wyżej jest. I od razu w tym wyniku jest wypisane na jakie antybiotyki w moim przypadku reaguje ta bakteria a na jakie nie. To dobrze bo z tego co czytałam na necie to 4 godziny przed odejściem wód powinno sie podać antybiotyk matce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
o kurcze RZSowa wspolczuje no ale dobrze ze test zrobilas, bo chyba wspominalas ze w pierwszej ciazy nie mialas. lekarze beda wiedziec co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muusia
Rzosowa nie martw sie tym paciorkowcem! A ty czasem nie bedziesz mia cc? Ja wynik odbieram w pn ale wymaz tylko z pochwy mialam. Monika a w czasie tego niby skurczu widzisz jakby ci sie brzuch "zwezal" Bo u mnie tak sie dzieje i to nie da sie pomylic z wypycha iem dziecka. Pi prostu brzuch sie zwyczajnie skurcza jakbys go tak chciala rekoma scisnac zwezic. Nie wiem jak inaczej ci to wytlumaczyc Ja te skurcze na raczie mam bezbolesne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Muusia planuje naturalnie rodzić. Ale chyba przez tego paciorkowca zdecyduje sie na matkę polkę. Maja tam przecież bardzo dobrze zaopatrzoną neonatologię a w medeorze wcale jej nie ma. A jak coś by się działo z maleństwem to od razu ma pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dokladnie! Moze lekarz sam cie tam skieruje. Koleżanka mojej siostry stracila dziecko w 37 tc. Nie czuła ruchów. Pojechala do szpitala i okazalo sie ze dziecko Ne zyje. Musiała rodzic martwego noworodka:'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radosna33
Agnieszka moze to skurcze przepowiadajace? Widac, ze twoj organizm sie przygotowuje na porod. Muusia to jakas swieza sprawa z ta kolezanka? Znaja przyczyne? Nawet nie chce mylec o takich rzeczach :( Dlatego wolalbym urodzic wczesniej, wiedziec, ze dzidzius ok. Ja wynik mam z posiewu za 2 tyg. W pierwszej ciazy jeszcze przed porodem bralam antybiotyk 3 dniowy. Teraz lekarz mowil, ze podaja juz w szpitalu, ale nie wiem czy przed czy po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie masz czym się martwić posiew z pochwy i o***tu robi się po to aby w szpitalu wiedzieli że mają podać antybiotyk. edytkasynek1808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
antybiotyk podają w trakcie porodu edytkasynek1808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hejka Jestem po wizycie, mała ma już 3340 dużo przybrała od ostatniego ważenia. Trochę zdziwiła mnie lekarka kazała mi masować piersi zwłaszcza brodawki żeby przyspieszyć poród. Ale dlaczego? Termin mam na 2 sierpnia. Może temu że powiedziała że dziecko ma idealną wagę żeby urodzić. Czyli jak będzie większe to cc? Nie wiem co myśleć. W ogóle mam dziwne nastawienie nie chce mi się z nikim rozmawiać taka zmęczona jestem nic tylko bym spala Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym sobie darowała mycie okien. Niech zrobią to inni. Albo zrobiłabym to po porodzie. Chociaż nie ukrywam że czeka mnie układanie w szafkach, małe przemeblowanie ;-) Ale teraz już dziecku nie zaszkodze. Lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lili no moze twoja ma podobne podejscie do mojego lekarza. Piersi niech ci mąż masuje:D A to który juz tydzień masz? Nie wiem czy mój mąż umyl by okna ladnie. Moze wynająć panią do sprzątania? Ale ja teraz mam dużo energii szczegolnie z rana wiec mam w koncu ten syndrom wcia gniazda:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×