Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja cz.2

Polecane posty

Biedronka cykle mam regularne :) Myślę, że tu jednak chodzi o endo... Tylko myślałam, że to raczej w pierwszej fazie ma wpływ. Przypominam sobie, że w czerwcu go brałam po poronieniu. Wtedy chyba chodziło o wyciszenie jajników. Mam mieć biopsję aspiracyjną endometrium, może chodzi o przygotowanie śluzówki do biopsji... To sobie pogdybałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkness ja jestem w szoku. Tyle czasu czekalas na swój Cud, a teraz miałaś wątpliwości co do zwolnienia. Kochana to Twoja sprawa, ale masz krwiaka. Nie powinnaś nawet z domu wychodzić. W tak wczesnej ciąży to bardzo niebezpieczne. Ten krwiak może pociągnąć za sobą kropka. U mnie lekarze mówili ze jestem bardziej bezpieczna bo to już byl wtedy 13tc, a na początku to jest ogromne ryzyko. Ja się bałam do łazienki wstawać. Lekarze nie pozwalali mi nawet siedzieć. A położna jak zobaczyła mnie raz na holu to zapytała co ja tu robię. Szłam po widelec bo nie miałam kogo poprosić. Mowie Ci to dla Twojego dobra, bo może Polać podszedł do tego zbyt lekko. Dopóki za kilka dni nie okaże się czy krwiak rośnie czy nie, nie powinnaś w ogóle chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania1602 to widzę ze Cie doktorek nieźle szykuje :-) po co ta biopsja ? Ma to cos wspólnego z obumieraniem czy z czym ? Bo u Ciebie z zagnieżdżeniem nie ma problemu tak jak i u mnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja no właśnie chodzi o zagnieżdżenie. Wydaje mi się, że nie tędy droga, ale nie chcę się sprzeciwiać dr. Nie chcę, żeby mi później powiedział jak się nie uda, że mogliśmy zrobić, bo może by pomogła. Dr bardzo chce mi pomóc (nie tylko medycznie), próbuje na wszelkie sposoby i za to jestem mu bardzo wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ania1602 - a to Ci zagwozdka z tym estrofemem... może masz go brać po to żeby tak ogólnie uregulować cały cykl, bo estradiol nie tylko wpływa na endometrium.. Powodzenia! Trzymam kciuki! x Merenka - 40 tc.. O rety rozwiązanie na dniach :D Kochana oby było szybkie i szczęśliwe.. Kciuki zaciskam już od dziś... x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania1602 dobrze ze jest taki empatyczny i kombinuje jak może. W sumie to najpierw musi się zagnieździć przeciez :-) trzeba od czegos zacząć:-) co tam nowego jeszcze wymyślił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja ostatnim "nowym wymysłem" jest właśnie biopsja i Estrofem w drugiej fazie cyklu. Wcześniej były Ovitrelle i Oesclim w drugiej fazie cyklu, Glucophage, Jodit, Inozytol, DHEA (one towarzyszą mi nadal), ale to już wiecie... Badaliśmy też nasienie na bakterie tlenowe i beztlenowe, o tym badaniu wcześniej nigdzie nie słyszałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewap156
Jakoś nie mogę się z wami rozstać zakodowalam sobie że mam nie wprowadzać złej atmosfery no jestem panikara i już .Ale tak do gościa cieszę się z każdego dnia ciąży i gdyby tak nie było to bym się nie starała 8 lat ale każdy dzień to strach oby do przodu i żeby było dobrze i najwspanialsza chwilą dla mnie będzie moment jak malutka będzie że mną i będzie wszystko ok .I to że pisze co mnie boli czy kluje to nie dlatego że nie mogę znieść tego bólu tylko że się boje czy ten ból nie robi nic złego dla mojej niuni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ania1602 - najważniejsze ze dr ma pomysł na Ciebie, ale jak masz jakiekolwiek wątpliwości co do jego działania to go pytaj o to... Estradiol wpływa też na pracę jajników i jajowodow, jeżeli chodzi o jajniki to też raczej pierwsza faza cyklu.. No nic musisz mu zaufać.. Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewa ja cię rozumiem,ale zdecydowanie bardziej wole cię w tym ostatnim wydaniu :-) kciuki i powodzenia będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania 1602 ja tez nie słyszałam o tym badaniu ..jest już wynik ? Ewa pisz o czym chcesz i ile chcesz. Jak się komuś nie podoba ze narzekasz bo się boisz i szukasz wsparcia to niech tego nie czyta. Wiesz ile razy mnie gość tu oczerniał i nawet próbował ubliżać.. Jestem ponad to :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia2010, Ananasowa - :) o Julia83 - przy poprzednim usg dr Radwan nic nie powiedział o żadnym krwiaku (a podejrzewam, że widział i może dlatego wspomniał o plamieniu i że różnie może jeszcze być) ... teraz dr Połać też nie nazwał tego krwiakiem (może nie chciał wzbudzać we mnie strachu???) tylko pokazał lekko zmienioną kolorystycznie plamę i powiedział, że zebrało się nieco krwi i to musi się jakoś "ewakuować" lub się wchłonie ... I najważniejsze, nie mówił nic o bezwzględnym leżeniu, tylko zabronił seksu, ćwiczeń, pływania i szybkiego chodzenia. Ale już ok ... przestańcie mnie opierniczać :P ... zrozumiałam i zostaję na zwolnieniu :) o Nadzieja78 - tak zwyczajnie się nie da ... przecież w pozycji leżącej nic się zrobić nie da :P A co do reakcji ... to generalnie stwierdził jakiś czas temu, że już mu się grać nie chce, więc dzisiaj było trochę śmiechu :) ale ogólnie się ucieszył :) Niespodzianka się udała, chociaż nie przebiła tej którą on nas poczęstował ... Moja bratowa jest w ciąży :D ... z tego co mówiła wynika, że moja ciąża jest starsza o tydzień :D ... 2016 ... będzie się działo :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkness grzeczna dziewczynka :) No to fakt, ja nic nie robię :) bo w pozycji leżącej się nie da :P Mój M chyba dopiero zobaczył ile ja codziennie robiłam, bo myślał do tej pory ze nic :) Teraz gotuje, sprząta, pierze i jest mega zmęczony. Ale to dla niego szkoła hehe. A Ty mowilas o swojej ciąży? To ten brat który kazał Ci na zwolnienie iść? :) Nadzieja jak u Ciebie? Kinia wpisalam Cię w kalendarz i czekam z Tobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
* ewap156 dobrze, że jesteś. Pisz co uważasz, kto chce niech czyta, a komu się nie podoba to nie musi. * Biedronka ufam mu, bo widzę jak się stara mi pomóc, dlatego nie zapytałam. Co każe brać, to biorę. Nie mam wątpliwości. Wiem, że jego działania są słuszne. Ostatnio za dużo wolnego i tak mnie naszło na rozmyślania. * Nadzieja wynik ok. Żadnych bakterii nie wyhodowano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Noworocznie :) niech ten rok 2016 bedzie dla każdej z nas piękny i pozytywnie zaskakujący! Merenka no to doczekalysmy stycznia i teraz twoja kolej :) kiedy idziesz na wizyte? Na ostatniej mowil ci dr czy organizm sie szykuje? Ja bylam 30.01. (nie pamietam czy pisalam) mowil ze szyjka sie przygotowuje. Troche sie skrocila. Cisnienie mam dobre. Nastepna wizyta 8.01. My jesteśmy w 37 tyg. Nie moge uwierzyć w to ze lada chwila moze się zacząć poród. A mina mi troche zrzedla bo moja kumpela polozna od 1 stycznia nie pracuje w szpitalu w którym mam rodzic.....:( z nia bym sie czula na 100 % bezpiecznie....spotykam sie z nia w srode...niby ma jak zaczne rodzic wybrac doa mnie na zmianie najlepsza położna....no ale to obca osoba... Echh chyba jakoś dam rade....oby wszystko skonczylo sie dobrze! Ania trzymam kciuki za dobre przygotowanie! Ecersea jak tam karmienie lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julia u mnie dobrze :-) czekam na czwartek na usg. Jestesmy juz w 30(kiedy to minęło) tygodniu a ostatnie usg bylo to połówkowe w 22 tyg i potem to drugie w prawie 24tc. Trochę ciężej mi się oddycha bo brzuszek rośnie:-) no i jak pochodze więcej niż godzinę to musze poleżeć bo twardnieje, napina i pobolewa. Właśnie leze od godziny i czekam na sen aż wróci. Obudziło mnie zdrętwienie twarzy lewej strony włącznie z uchem i prawej dłoni;-) Część ubranek mam juz poprane i poprasowane, a torby do szpitala w połowie skompletowane ;-) w tym tyg zamierzam troche dokupić póki sie jeszcze za bardzo nie męczę. Wolę być przygotowana wcześniej niż później prowadzić z mężem przez Tel.rozmowy typu : gdzie są majtki czy koszule w domu.. :-D tym bardziej ze nadal nie wiem gdzie będę rodzić czy w swoim mieście czy 100 km dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewap156
Dzięki dziewczyny za miłe słowa!! ¡!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julia83 - dokładnie ten sam (brata mam 1) ... wie o mojej ciąży, to on był motorem abym podeszła do IVF rządowego (kiedy mu powiedziałam o takiej możliwości, to nie odpuszczał i tak długo truł, że nie miałam wyjścia i ruszyliśmy z M... do kwalifikacji). o Dzisiaj obudziłam się o 3:25 i później nie mogłam długo zasnąć. A jak później rano wstałam, to z bólem głowy. Ale trochę chałki, gorące mleko z miodem i już ok. Jak pomyślę, że mam leżeć cały dzień to już mnie skręca :( Miłego dnia dziewczyny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Darkness to brat zrobil prawdziwa niespodzianke :) dobrze kojarze, ze juz jedno malenstwo w domku ma? Co do rad dziewczyn odnosnie lezenia to ja od dr dostalam dokladnie takie same zalecenie... Na tak wczesnym etapie ciazy krwiaki sa bardzo niebezpieczne. Dr powiedzial, ze teraz najwazniejsze jest to, zeby sie nie zwiekszal, a jedyne co mozemy zrobic w tej sytuacji to lezec, bo innej metody nie ma. Samo lezenie tez niekoniecznie moze pomoc, ale na pewno zwiekszy szanse. Dlatego ciesze sie, ze zwolnienie wykorzystasz :) Mi tez bylo z tym ciezko, bo to byly ostatnie dni do wydania projektu. Ale sa rzeczy wazne i wazniejsze i leze grzecznie calymi dniami :) X Ewap- ciesze sie, ze sie odezwalas :) tak jak Nadzieja radzila- napisz czasami tez o tych dobrych stronach ciazy, ktore na pewno Cie ciesza :) X Milej niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Ania1602- trzymam mocno kciuki za Coebie!! Moja kuzynka szukala dr i polecilam jej Twojego. Jest zachwycona jego podejsciem i zaangazowaniem, mimo ze uslyszeli przykra diagnoze, ze zostaje im tylko ivf. Ale juz teraz dr planuje dla nich cala procedure i na pewno nie podchodzi standardowo tak jak to robia np w gameta rzgow. Indywidualne podejscie do przypadku wg mnie jest juz polowa sukcesu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Część dziewczynki w Nowym Roku!!! Mam pytanie dziś po raz pierwszy robiłam zastrzyk z gonapeptylu w brzuch i bardzo bolał. Zastrzyk był prosto z lodówki. czy Was też bolały te zastrzyki czy coś zrobiłam źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Effica mnie na początku też bolał...teraz wyciągam na chwilę przed podaniem zastrzyk z lodówki aby nie był tak przeraźliwie zimny....a w miejsce na brzuchu przykładam kostkę lodu (tak mi poradziła Iza) i rzeczywiście mnie mniej boli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już dzisiaj mam 4 ds :) gonopeptyl dalej biorę rano a menopur+gonal wieczorem.... we wtorek mam podgląd...więc się okaże co tam hoduję...narazie nic nie czuję... xxx Anansowa jutro Twoja wizyta:) ciekawe kiedy będziesz miała crio:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DoReMiDo - rany kiedy to przeleciało ... Kochana szykuj się powoli na to najważniejsze wydarzenie w Twoim życiu i niech wszystko przebiega bez żadnych komplikacji :) o MiśkaD - dokładnie ... moja bratanica ma rok i 4 miesiące. Ale to się ułożyło :) ... żeby tylko wszystko było ok. o Słońce za oknem napawa optymizmem, przed chwilą skończylismy kolejny raz oglądać film "John Wick", teraz M... gra na gitarze ... cudna niedziela :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Dziewczyny, ja tak na chwilkę - jestem w szpitalu. Co prawda jeszcze na przedporodowej, skurcze co 5-6 min, ale rozwarcie niewielkie. Przyjechałam głównie przez krwawienie, bo nad ranem dosłownie "dostałam okres". Lekarka mówi, że to przez rozwieranie szyjki i że wszystko ok. Ale coś się zdecydowanie zaczęło... Trzymajcie za nas kciuki :****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merenka - trzymaj się Kochana ... dasz radę :D ... dobrego, bezbolesnego i szybkiego porodu :) Daj znać jak już będzie po wszystkim i dojdziesz do siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Marenka trzymaj się. Piksi, DoReMiDo i Ja jesteśmy następne w kolejce. Ja mam co jakiś czas skurcze i wczoraj nie mogłam chodzić tak mnie pachwiny bolały. Darkness i dziewczyny z krwiakami wiem jak ciężko leżeć, też miałam z tym problem, potem wydawało się, że wszystko ok, poszłam na długi spacer i na drugi dzień miałam krwotok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×