Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja cz.2

Polecane posty

Gość ewap156
Ciekawi mnie o jakie przemyślenia chodzi naszemu gościowi udzielam się na forum bardzo mało i swoje przemyślenia zostawiam dla siebie a teraz napisałam ze się boje o moją Niunie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewap nie czytamy gościa tylko zgłaszamy. A możesz się jakoś dokładniej dowiedzieć czy miałaś ta ospe? Moja najlepsza przyjaciółka urodziła się jak jej mama miała ospe i nic jej nie było. A teraz znajoma rodziła z ospa pol roku temu, mała zdrowa tylko ma jakieś alergie pokarmowe ale to wcale nie musi być od ospy. Xoxo Nadzieja Ty jesteś na insulinie cały czas? Xoxo Darkness też mnie denerwowaly teksty ze za wcześnie kupuję. Na szczęście problemu już nie ma bo teraz to najwyższa pora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania estrofem wycisza jajniki. Przy ivf się go bierze od początku cyklu jeśli transfer ma być na cyklu bezowulacyjnym a nie naturalnym. Wówczas nie trzeba czekać na pęknięcie pęcherzyka bo go po prostu nie będzie. A co tam jakis nowy pomysł doktorka? Xoxo Alexvan jako że była to nowa stymulacja wzielabym jednego kropka. Zwłaszcza że są super jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewap156
To ja nie wiedziałam teraz już nie czytam tylko zgłaszam.Julia dziękuję Ci za pocieszenie mam nadzieje że tylko na strachu się skończy!!!!!Mogę się dowiedzieć czy chorowała przez oznaczenie przeciwciał ale na wynik czekamy 14dni w poniedziałek mam wizytę zobaczymy co zadecyduje mój ginekolog jak on mnie uspokoi to znaczy ze ok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nadzieja, Miśka - powiem Wam, że ja już mam mętlik w głowie.. Mój doktorek z kolei zabronił mi stosować tantum rosa, tylko w razie koniecznośc***imafucin, tak samo jak furaginum zabronił i kazał tylko brać żuravit.. Można dostać amoku co można a czego nie ;)... x Ania1602 - strasznie mi przykro :( ale czy to oznacza Aniu, że miałaś już przeprowadzaną taką stymulację jak do IVF, że wiadomo jest, że jajniki nie podejmują pracy? Popieram to co pisze Julka, estrofem wycisza jajniki... Mimo wszystko bardzo się cieszę, że działacie dalej.. x Małamii - wierzę, że czujesz się paskudnie :( ale tak się cieszę, że Ty i Ania macie plan na dalsze kroki działania, że nie macie pojęcia... Tak trzymajcie! Ja też czytałam, że AZ jest skuteczniejsze niż KD.. ale to wszystko zależy co bierze się pod uwagę. A sporo o tym czytałam, bo przy braku zapłodnienia ani jednej komórki brałam pod uwagę fakt, że moje komórki są do bani i już rozmyślałam o KD i AZ... Podziwiam mężczyzn, którzy decydują się na nasienie dawcy.. Dla mnie to ogromna dojrzałość.. My też poruszaliśmy pamiętam ten temat. To ja byłam bardziej zdecydowana na KD niż mój M. na ND. Podejrzewam też, że bardziej do niego przemawiało AZ niż ND, choć nigdy o tym nie powiedział, bo do samego końca nie dopuszczaliśmy myśli tak naprawdę mimo wszelkich przeciwności, że się nie uda.. I Wy też tak myślcie :) Trzymam kciuki... x Ananasowa - jak już teraz masz problem z zaparciami, odczuwasz może nie jakąś tragedię ale dyskomfort z tego powodu, to działaj jak najszybciej.. Musisz wypróbować co na Ciebie działa, bo środków naturalnych od groma.. Dużo wody, warzyw gotowanych i owoców (jabłka, kiwi, absolutnie nie banany), suszone śliwki, otręby, ciemne pieczywo, kasza, brązowy ryż, etc... i tak można by było wymieniać ;) metodą prób niestety.. W razie gdyby nie pomagało to można duphalac.. lub lactuloza. To są syropy, a jeszcze są czopki, które działają doraźnie, zwykle po 15 min od ich aplikacji ;) x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Julcia. Czuję się jakbym zmusiła mojego kochanego doktora, żeby jeszcze coś dla mnie wymyślił, ale nie wiem czy jeszcze wierzę w powodzenie tych pomysłów ;) Niemniej jednak cieszę się, że traktuje mnie poważnie i tak bardzo się stara. Tak mi się coś kojarzyło, że słyszałam kiedyś z ust mojego dr, że Estrofem jest też na wyciszenie jajników a prawie wszędzie piszą, że jak wyciszać jajniki, to tylko antkami. Dziękuję Julia :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O i Biedronka potwierdziła, dziękuję :* Biedronko miałam drugi cykl "zwykłej" stymulacji bez reakcji jajników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania stymulacja do IVF jest inna. Bierze się bardzo duże dawki. Nie wiem czy byłaś stymulowana kiedyś menopurem, ale w przypadku in vitro to może być nawet 225j przez 10 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania1602 bardzo mi przykro, ale na pewno znajdziesz razem z doktorem dobre rozwiązanie dla Was. xxx Ja dziś pierwszy dzień na tabletkach antykoncepcyjnych , wizytę mam w Gamecie 29 lutego . Lekarz na ostatniej wizycie mówił, że chce mnie zobaczyć między 10 a 16dc . Jeśli wiecie to proszę napiszcie mi czemu ma służyć ta wizyta , co on tam chce oglądać? A i mamy oddać podpisane papiery do INV. Strasznie się cieszę, że już zaczełam ten etap. xxx Dziewczyny mam do oddania opakowanie ( 120 tabletek, brakuje jednego listka ) suplementu diety dla mężczyzn FERTILMAN. Mój mąż ma dobre wyniki ale kupiliśmy to dla suplementacji i okazało się, że nie może tego przyjmować ( niedobrze mu ) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam , doliczyłam się brakuje dwóch listków, ale jest 90 tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ania1602 - no właśnie "zwykłej" stymulacji, czyli rozumiem że silniejszej niż do tradycyjnej IUI, ale nie tak silnej jak do IVF?.. Pamiętam jak lekarka dobierając stymulację pode mnie kierowała się nie tylko amh, reakcją jajników, która zawsze była, ale co mnie zaskoczyło wiekiem.. "co z tego, że ma pani dobre wyniki jak trzeba jajnikom z racji wieku dać niezłego kopa na początek" i przez 3-4 dni tak jak pisze Julia 225j potem zejście do 150j, a można przecież tak jak pisze Julia utrzymać dawkę 225j.. Z tym, że to już zależy chyba od ogólnego stanu zdrowia... Bo to byłby niezły kop. Dobrze, że kombinujecie. Trzeba wykorzystać wszystkie możliwości.. x Alexvandekol - kurczę.. Widzę, że i u Ciebie niezłe cuda się dzieją... Najważniejsze, że jest pozytywna wiadomość. Endo dobre mimo, że maleje i tego się trzymamy :) swoją drogą faktycznie miałaś dodatkowo specjalistyczne badania, to super.. Natomiast co do podania jednego, czy dwóch zarodków to nie powinnaś się nas Kochana radzić tylko przedyskutować temat z M. i lekarzem.. Ja zdecydowałabym się na opcję taką, która daje potencjalnie większą szansę na ciążę, a która to opcja.. Ciężko wyczuć skoro zarodki są bardzo dobrej jakości... Ciężki dylemat i nie zazdroszczę.. Kieruj się wewnętrznym głosem, a będzie dobrze :) Trzymam strasznie mocno kciuki! x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julia i Biedronka wiem, że jest inna stymulacja do in vitro. Mnopurem nie byłam. Ostatnio miałam Puregon + Luveris i Gonal + Luveris w dawkach 180 + 75.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ania - tak czy inaczej, trzymam mocno kciuki za każde kolejno podjęte kroki :* jestem pełna nadziei i naprawdę wierzę, że się uda :) Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka to daj mi trochę tej wiary i nadziei, bo moje znowu gdzieś uciekły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nela40 - ja niestety nie pomogę, mnie lekarz nie chciał oglądać podczas przyjmowania antków. A masz przed wizytą oznaczyć poziom estradiolu? Jeżeli nie, to może po prostu chce podglądnąć jak tam jajniki się zachowują, żeby zaobserwować jak działa mniej więcej Twój organizm. Zawsze lepiej mieć o jedną wizytę za dużo niż za mało.. Trzymam kciuki za Twoją stymulację :) Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julia mam insulinę na noc żeby zbić glikemię na czczo. W ciągu dnia nie mam problemów z utrzymaniem cukru w normach. Chociaż dziwna z tym wszystkim sprawa..bo z krwi łokciowej na czczo mam w normie (sprawdzam przy okazji morfologii) a z gleukometru z palca wyżej..ale juz nie wnikam. X Ewap może mama ma gdzies Twoja książeczkę zdrowia z dzieciństwa? Nie płacz i nie nakręcaj się na zapas bo nie daj boże sprowokujesz tym skurcze..odetchnij proszę głęboko i powiedz sobie ze nie będzie żadnej ospy. Bo nie będzie. X Alexvan no widzisz idziesz jak burza. Ja chciałam dwa zarodki ale embriolog powiedzial zdecydowane Nie - i dobrze zrobił :-) X Malami :-) X Jesli chodzi o wyprawkę to powiem Wam ze najlepiej ogarnąć wszystko za wczasu, kiedy brzuszek jeszcze nie ciąży a kręgosłup daje pochodzić i porobić..tak do 34 tygodnia poprać i poprasować ciuszki. Spakować na spokojnie torby do szpitala niech stoją i czekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nela mi się wydaje że dr chce sprawdzic czy odpowiednio się wyciszasz i pewnie będzie chciał oznaczyć poziom estradiolu. Im niższy tym lepiej przy wyciszaniu. Potem estradiol rośnie jak się stymulujesz bo na każdą dojrzałą komórkę przypada jakaś tam jego wartość ( coś około 250-300 dokładnie nie pamiętam), zatem podczas stymulacji ważne jest aby byl w miarę wysoki ale znowu nie zbyt wysoki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewap156
Nadzieja ja też sobie cały czas mowie ze żadnej ospy nie będzie ale wiesz jak zobaczyłam przerażenie wczoraj mojej siostry no to sama się nakręcił .A z książeczka to u nas kiepsko bo wiesz my lekarza widziałysny z moja siostra jak byłyśmy małe to chyba przy porodzie moja mama jest mgr.farm i my z tych dzieci leczonych w domu przy dostępie do leków tak to jest w takich rodzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewap156
Ale trochę się już wyciszylam zobaczymy co powie na to mój ginekolog w poniedziałek ja nie mogę zrobić już nic a moje nerwy tez nie pomagają .Ale tak się cieszyłam ze juz końcówka i odliczałam tygodnie tak spokojnie a teraz znowu mam o czym myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość penelopka28
Ja brałam estrofem na przyrost endometrium chyba 4 dni przed IUI i rzeczywiście na to pomógł, ale i tak nie zaszłam w ciążę wtedy Hydroksyzynę biorę na noc ale wczoraj ok 22 miałam strasznie wysoki puls plus lęki. Dostałam propranolol 2 razy po 10 mg i od razu usnęłam. Docelowo nie chcę brać hydro bo ona mnie otępia. A lekarz nawet zaproponował mi relanium zamiast hydro, że dobre, ale czytałam w necie, że jest ryzyko wystąpienia wad wrodzonych przy braniu w 1 trymestrze. I komu tu wierzyć. Bardzo bym chciała wyjść do domu, ale nadal mam plamienia. Ciekawa jestem kiedy powinnam usłyszeć serduszko dziecka, bo wynik z usg pokazał, że ciąża jest starsza o 3 dni niż to wynika z OM czyli teraz 6 tyg +5 dni. Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Nel40- ja tez musialam jechac na wizyte w trakcie antkow i na pierwszej dr powiedzial, ze musi sprawdzic czy nie ma torbieli. Po czym... pojechalismy, podpisalismy papiery, dostalam recepte na gonapeptyl i do domu... Zadnego badania nie bylo. Nie wiem czy akurat sie zapomnial, czy tez jest to regula :) Trzymam kciuki!! X Ania1602- uwazam, ze masz swietnego dr i na pewno zrobi wszystko co w jego mocy, zeby osiagnac sukces! Tez musisz w to wierzyc :) X Biedrona- ja tamtum rosa nie uzywalam, a co do furaginum to slyszalam tak co Ty, ze w ciazy nie mozna. Ostatecznie uznalam, ze dr chyba wie co robi, w internecie nic nie szukalam, przyjmowalam dawke 3x2. Wytlumaczylam to sobie tak, ze na pewno bezpieczniejsze dla babelka beda tabletki niz wysoki poziom leukocytow :) Jednak sama z siebie nie bralabym furaginum- tylko i wylacznie na zlecenie dr. Wydaje sie, ze jedna tabletka zuravitu w ciazy jest bezpieczna (biore je od poczatku ciazy, rowniez na polecenie dr), dlatego nspisalam darkness, ze jesli boli to ja chyba moze bezpiecznie wziac :) X A ja wczoraj mialam tel z gamety... ze zapraszaja na druga procedure i czy chce skorzystac z programu... Dziwnie bylo odmowic ;) ale serducho mocniej zabilo :) z radosci oczywiscie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Nadzieja- dziwna sprawa z tymi Twoimi pomiarami poziomu cukru... Ale juz sie z tym spotkalam. Zona mojego szefa walczyla z cukrzyca ciazowa. Brala insuline, a wyniki nadal byly wysokie. Dwa razy byla w szpitalu, zeby unormowac wyniki. W szpitalu wynikj byly znacznie lepsze. Za drugim razem kazali jej mezowi przywiezc glukometr, z ktorego korzysta na codzien. Co sie okazalo? Glukometr dawal falszywe wyniki! Na szczescie wszystko dobrze sie skonczylo, mimo wysokich dawek insuliny, ktore w tym przypadku mogly wyrzadzic wiecej krzywdy niz pozytku... Jak bedziesz miala okazje pozyczyc od kogos glukometr to jednego ranka zmierz sobie dwoma dla porownania wyniku :) Chyba, ze to normalne, ze z palca jest wynik wyzszy niz z krwi lokciowej? Nie jestem w tym tak zorientowana, napisalam tylko o przypadku z ktorym sie spotkalam kilka miesiecy temu, bo tak jakos mi sie skojarzylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Nela, wydaje mi się, ze skoro teraz jesteś N antykoncepcji i masz się pojawić w połowie jej brania, to może się myślę, alw u mnie tak bylo, ze wtwsy wlaczyl mi gonapwptyl, który przyjmowała raZem antkami.miał N celu wyciaEnie, a od nowego cyklu od 2dc doszła właściwą stymulacja. A lekarz wspominał, ze to będzie długo protokół? Która to gameta? *Malamii,myślę podobnie, jak dZiewczyny, ze wyklaruje się nowy sposób i plan. Jest jeszcze wiele opcji, choć nie sa one łatwe. Potrzeba czasu N oswojenie się z nimi :* kibicuje mocno!! *Ewa, nie czytaj wszystkiego, co napisane w Internecie, bo jeszcze bardziej sie nakrecasz, a to Wam nie służy. Miśka ma racje, ze spokój jest ważniejszy, ja też ni nie ruszam niektorych tematów, bo denerwowanie się na pewno nikomu nie pomoże. *Ania, estrofem przygotowuje organizm do np crio N bezowulacyjnym cyklu, czyli moim zdaniem działa wycoszajaco na jajniki, bo nie trzeba czekać na pęknięcie pecherzyka, bo on po proaru nie rosnie. Coesze sie, ze lekarz M N Ciebie plan ;) *Alex, cudaku jeden. :) naprawdę ejwstes zjawiakowym przypadkiem! Dobrze, ze zrobiono Ci to badanie, bo to wiele wnosi w kontekście wariujacego Endo. Co do zarodków.. to Twój decyzja, ale ja wzielabym po jednym... Masz dwie piękne blastki, więc i dwie szansę, a pojedyncza ciąża jest "latwiejsza" niż bliźniacze. Już się cieszę N Twój transfer!!! *golf, jaki numer!!! Mam nadZieję, ze to już koniec rewelacji!!!'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka, dziekueje Ci za wszelkie rady w sprawie zaparc. Problem chyba nawiekszy jest w tym, ze jestem na diecie bezglutenowej, no i caly czas leżę. Nie wiedziałam o tych bananach! Odstawiam! Dzieki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penellopka, zaufaj lekarzom. Samo to, ze trafiłaś do szpitala jeszcze przed serdusxkiem świadczy o tym, ze naprawdę im zależy na Twojej zdrowej ciąży. Często w takich przypadkach odsylaja do domu - sama to przeszłam z pierwszą ciążą. Ja teraz jestem na relanium, nie czytam, ufam lekarzowi i dzięki temu serduszko bije, ja mam się dobrze, a moja Mecica nie wariuje skurczami. Zaufaj!! I przestań czytać te Internetu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Ananasowa i Biedrona- od kolezanki dietetyk dowiedzialam sie, ze na zaparcia najczesciej skuteczne sa suszond sliwki (oczywiscie i tak nie u wszystkich)... Ale ale!! Trzeba je odpowiednio przygotowac, a nie prosto z paczki :D tzn na noc zalac 3 sliwki wrzatkiem. Zjesc rano. Podobno pomaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może śliwki dla dzieci,Gerbera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miśka - ja o tym wiedziałam tylko nie dam rady tego wypić ;) Na zaparcia też rano na czczo może być szklanka ale wody przegotowanej z cytryną lub właśnie ze śliwkami z tymże po nocy stania.. jak kto da radę ;) do tego lekarz dał mi miksturę: łyżka wody, łyżka dobrej oliwy i łyżka soku z aloesu ;) można ten sok kupić w aptece.. Wierzę dziewczyny, że Wam pomoże, bo na mnie nic nie działa.. :( x Ania1602 - wystarczy, że jest ktoś kto za Ciebie myśli pozytywnie :) x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lub syrop na zaparcia,ale robiony w aptece na receptę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×