Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nicola987

Operacja tarczycy

Polecane posty

Gość Nicola987
Witam dawno mnie tu nie bylo..jak Smutna mamo po operacji? Wszystko w porządku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna mama 13
czesc dziewczyny,jestem juz po operacji ktorą miałam 11 dni temu dopiero dzisiaj wyszłam :-( miałam powikłania tzn tęzyczka.Jestem po dwoch atakach paraliżu gdzie miałam wykrzywioną twarz i ręce najbardziej,podawali mi czyste wapno w pompie bo strasznie mi spadał poziom wapna :-( w tej chwili gardło ok,blizna ok tylko zawroty głowy i kolotania serca mam okropne.Biore ethyroks 125 mg alfadiol,calperos,witaminę d,26 lipca mam się zgłosić do mojej endokrynolog z wynikami.Mam nadzieje ze najgorsze za mną. Powiedzcie czy bolą was stawy? mnie okropnie,ogólnie byłam wytrzymała na ból tylko przy paraliżu nie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej:( wspolczuje juz nie tego leżenia w szpitalu a komplikacji bo na pewno się balas. Ja nie mialam zadnych powiklan ale slyszalam o tezyczce ze bywa niebezpieczna.Mam nadzieje ze teraz będzie juz tylko lepiej:) mnie ogólnie bola stawy bo mam problem z kręgosłupem. Jak teraz poziom wapnia unormowal sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna mama 13
hej nikola,nie wiem bo bede robic wyniki dopiero przed wizytą u endokrynologa.Powiedz mi a co słyszałaś o tężyczce? tzn mam się dalej bać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna mama 13
Zapomniałam napisać że codziennie biore 3 razy dziennie wapno-calperos,witamine d i alfadiol na lepsze wchłanianie :-( to już do końca życia tak mi zostanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Iwa
Smutna mama,oj to przykre, że powikłania się przyplataly. Myślę że na razie masz taką dużą dawkę wapnia, żeby się wszystko unormowalo. Ja biorę po dwóch latach od operacji 1 raz dziennie calperos i alfadiol, no i euthyrox 150. A co do stawów to tez tak przez jakiś czas miałam. Ale to tylko przejściowe, bo po wycięciu tarczycy wpadasz w niedoczynność i musi wrócić do normy poziom hormonów. A to trwa kilka tygodni wiec cierpliwość kochana. Nicola pozdrawiam, mam nadzieję że u Ciebie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smutna mamo trudno mi cokolwiek powiedziec na temat tezyczki. Ja bardzo szybko miałam odstawiony calperos i alfadiol poniewaz wszystko bylo w normie. Moja Endokrynolog na wizycie po operacji powiedziałam żebym nie pila samego mleka przynajmniej przez 3 mies bo mimo tego ze wapń w normie mogłabym dostac ataku tezyczki ktora bywa niebezpieczna..ale nie dopytywalam bo pewnie taka informacja tylko by mnie zdenerwowała. Jak będziesz po kontrolnych badaniach to napisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milo Iwa ze pytasz u mnie ok:) troche boje sie usg które będę miala robione pierwsi raz po operacji w lipcu boje sie czy cos nie wyjdzie na prawym placie. A co u Ciebie? Jak samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Iwa
Nicola u mnie ok.Troche dokuczają upały, no i niestety ciągle ciągnie mnie do lodówki, konia z kopytami bym zjadła. Ale staram się z różnym skutkiem nad tym zapanować. Ja mam badania dopiero w październiku. Puchna mi nogi i włosy wypadają ale mam nadzieje, że to minie. Pozdrawiam Was Dziewczyny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bardzo nie lubię upalow..przy takiej pogodzie jestem zmęczona i nic mi się nie chce do wszystkiego musze sie bardzo mocno motywować. Ja mam tak różnie raz mam apetyt raz nie. Ostatnio miałam problem z pulsem i z miesiaczka której nie mam juz miesiąc do Endokrynologa. Miałam isc w maju ale szczerze ominelam ta wizyte. Zrobiłam badania nyly w normie wiec nie poszłam bo Pani tylko sprawdza wyniki i place 80zl w lipcu ide bo ma robic usg. Lekko sie tym denerwuje bo nie chciałabym przechodzić przez to samo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość smutna
Nie miałam tezyczki ani wapna czy inny leków o których piszecie ale to z czasem jest do unormowanua. Koleżanka obok miała mówiła że straszny ból stawów i po 2 dniach ja wypuścili i w domu znowu atak ale znajoma pielęgniarka połączyła jej kroplowke. Mi moją dr rodzinna p rzepisala wapno w razie w calcium dobesilate hasło wydmy ponoć dobrze się wchłania. Ja mam kołatania serca ci strasznie puchne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dostalam po operacji wapn bralam 2 lub 3 raxy dziennie juz nie pamuetam. Wapn bralam 1-1.5mies.pozniej odstawilam u mnie wapno nie bylo wskazane z reszta mam kamienie na nerkach a wapn niestety osadza sie i powieksza je. Jakies 2 tyg temu mialam puls az 140 poszlam do lekarza rodzinnego dostalam odrazu tabletki. Nie wiadomo czy to bylo z przeziebienia czy od tarczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smutna mama13
Cześć dziewczyny niestety wykręcilo mi twarz i ręce znowu pomimo brania leków calperos 3 razy dziennie po 2 tabletki do nich alfadiol magnez b6 witamina D. To tomograf nie wykazał nic w głowie leżałam teraz dwa dni na nekrologi przez zawroty głowy i słabe nogi w najbliższym czasie rezonans kręgosłupa szyjnego czy przypadkiem nie uszkodzili mi jakiegoś kręgu czy nerwu i stąd paraliż.wyniki mam takie parathormon 40,tsh w normie wapno 2,35 norma do 2,55 magnez 1,6 fosfor w normie pozdrawiam.n ic nie schudlam i nic puki co nie przytylam biorę euthyrox 125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicola987
Bardzo możliwe ze to od kręgosłupa. Ja mam nie stabilny kręgosłup szyjny w 4 miejscach. Zanim to wykryli tez trafiłam do szpitala z mrowieniem twarzy rak uczuciem ciężkości w glowie i zawrotami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smutna mama13
Nikola a jak wykryli to jak cię leczyli jak farmakologicznie? Czy nastawiają czy może rehabilitacja? A przed operacją też tak miałas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość smutna
Hej ja w środę idę na kontrol trochę schudłam ale znowu nabierać biorę 125 euthyrox . Miałam tk kregoslipa bo tak mnie boli szok w sierpniu idę do neurologa. Mam Stany depresyjne i nienawidzę nawet dirbir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi zrobili przeswietlenie i tam juz bylo widac. Farmakologicznie to dostałam leki pozniej napisze nazwę jak jeszcze mam dostałam przeciwbólowe typowo na kręgosłup ale nie brałam poniewaz pidtazniaja żołądek bardziej niż inne przeciwbólowe mialam tez rehabilitacje. Ja miałam takie objawy ze robili tomograf Glowy bo myśleli ze cos jest a to wszystko od kręgosłupa. Tez mam czasami takie stany depresyje do tego rozregulowala mi sie miesiaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość smutna
U mnie też cuda się dzieją z miesiączka, prawie codziennie boli mnie glowa zobaczymy co powie neurolog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po wizycie napisz co powiedzial Neurolog. Ja wybieram sie w sierpniu do ginekologa moze zleci dodatkowe badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smutna mama13
O jej dziewczyny :-( a u mnie źle odebrałam wyniki histopatologiczne i rak brodawkowaty.10 sierpnia lece do Warszawy na próbę tezyczkowa i wizytę z panią dr Toruńska w wtorek rezonans magnetyczny kręgosłupa szyjnego zwiększona dawka euthyrox na 150 i za dwa tygodnie wizyta u endokrynologa-chirurga co dalej jestem załamana w dodatku źle się czuje :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Iwa
Smutna mama, nie denerwuj się, ja też miałam zdiagnozowanego raka brodawkowatego. Po usunięciu tarczycy przeszłam terapię jodem radioaktywnym.Ale z tego co wiem, nie wszyscy przechodzą taka terapię. To zależy od rodzaju tego raka. Jest on uleczalny więc glowa do góry. Ja tez mam zwiększona dawkę Euthyroxu gdyż przy raku brodawkowatym tsh musi być utrzymywane poniżej normy. Zapobiega to nawrotom choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smutna mama13
Iwa dzięki :-( a powiedz mi proszę bo na wyniku pisze że rak brodawkowaty klasyczny i zaznaczona 1 moja endokrynolog-chirurg twierdzi że nie nie będzie potrzebny jod bo został wykryty we wczesnym stadium i nie ma angioinwazji czyli naciekow i brak przerzutów wiem i pisze że tarczyca została usunięta z marginesem mam się martwić? A to teraz mi odpowiedziałas iwa z kad ta dawka zwiększona euthyroxu :-)czy w takim wypadku wznowa może się pojawić? Bo z tego wszystkiego byłam tak załamana że nie pamiętam co kto do mnie mówił cały dzień płakałam.w dodatku męczą mnie zaparcia okropne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Iwa
Smutna mama, no to masz dużo szczęścia, skoro to typowy rak brodawkowaty i to we wczesnym stadium, to unikniesz jodu. Wznowy raczej się nie zdarzają jeśli zostanie wcześnie wykryty i podjęte zostanie leczenie. A w Twoim przypadku tak się stało. Usunięto Ci tarczyce z marginesem, aby nie było wznowy. Pozostaniesz pod opieką poradni endokrynologicznej, kontrole co kilka miesięcy, badania usg, tsh i markery nowotworowe. I życie toczy się dalej, ja już nie myślę o tym, że miałam raka -mój był brodawkowaty o utkaniu pecherzykowatym i dlatego miałam jod. Nie denerwuj się, miałaś dużo szczęścia w tej całej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smutna mamo bardzo mi przykro ze wlasnie taka postawili diagnozę:( ja jestem slaba psychicznie nesli chodzi o choroby i pewnie ciężko bym to znosila ale tak jak pisze Iwa Glowa do gory ten rak jest wykeczalny i to opinia nie jednej osoby ktora mówi ze ten rak dobrze sie leczy:) a to wiadomo ogromny plus..:) na pewno pozbędziesz sie tego dziadostwa trzymam kciuki za Ciebie byś cale to leczenie zniosla dobrze bez stesu a przynajmniej zeby ten stres zwalczyć do minimum to bardzo pomaga w leczeniu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość smutna
Smutna mamo nie wiem co powiedzieć nie bede pisać ze będzie ok bo każda z nas inaczej na talię śliwa reaguje po prostu trzymam kciuki aby wszystko już się skończyło i żebyś już była po wszystkim. U mnie za mało wapnia i mam antenie problemy z miesiączka i hotmonami zaraz tam jak chłop i do tego łupież pstry się przyplatal i depresja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w końcu dostałam miesiączkę i jest normalna a nie plamienie jak ostatnio. Problem z lupiezem tez niestety mam jest widoczny poniewaz mam ciemne włosy. Przez tarczyce różne dziwne rzeczy sie dzieja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smutna mama13
Cześć dziewczyny, miesiączkę dostałam tydzień wcześniej.W środę poleciałam do Warszawy i jestem po wizycie z dr Toruńska.Nie zrobiła mi emg bo bała się że stracę przytomność,natomiast potwierdziła tezyczke w 100% badając mnie.Czekam do czwartku bo będę robić parathormon i wtedy będzie wiadomo jaka to tężyczka jawna czy utajoną będę dalej pod opieką toruńskiej.w tej chwili zmieniła mi leki i mam dokładnie napisane co i w jakich godzinach przedwczoraj trochę mnie wykręcilo ale szybko zareagowała i zwiększyła wapno po 20 min puścili.martwie się bo ponoć z jawnej się nie wyleczy a utajoną zależy. Co u was? Macie problemy z mg,ca bądź potasem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z tym nie mam żadnych problemów caly czas kontroluje wapń ale jest w normie. Tezyczka jest groźna? Jak sie ogólnie czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smutna mama13
Nikola,nie wiem co jest grane :-( zalecenia mam takie o 8 rano 10 kropel vigantol,magnez 2 tabl i miligamma 1 tabl,potem o 10 calperos 2 tabl,o 14 calperos 2 tabletki,o 18 calperos 2 tabl.o 20 biorę 2 tabletki magnezu i kaldynum(potas) i miligamma 1 tabl.r ano po magnezie zaczęło mnie mówić twarz i nos i wzięłam szybko wapno 3 naraz i puścilo :-( co jest grane? Za dużo wapna przecież nie mogę brać bo grozi kamica nerkowa :-( w czwartek będę wiedzieć jaki jest parathormon i umowie się na wizytę online z Toruńska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×