Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

szlachetna paczka 2015

Polecane posty

Gość gość
No ale sluchajcie,jak juz maja 5 dzieci w tym male to matka nie da rady pracowac,bo co zrobi z dziećmi? A propos prezentow to nie ma sie co dziwic ze ludzie chcieliby perfumy( wybieraja te duzo tansze marki jak zauwazyliscie,a nie za 200 zl i wiecej) W koncu to święta i czy wy chcielibyscie dostac na gwiazdkę mydło w kostce czy coś w tym stylu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Poznaniu jest pracy od groma tylko trzeba spiac tyłek i poszukać, nikt pod nos nie podetknie. No ale jak się komus nie chce ruszyć to jojczy, ze nie ma. Ja, szukając pracy po maciezynskim ( likwidacja stanowiska) mogłam przebierać w ofertach. Na 20 wysłanych cv w ciągu jednego dnia dostalam odpowiedz i zaproszenie na rozmowę od 16 zakładów pracy. I nie krecilam nosem, ze tu zle, a tam niedobrze, bo po prostu chce pracować, a nie siedzieć i narzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poznań jest miastem o najniższym bezrobociu w calym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czasem nie wystarczy wysłać cv na maila czy pocztą. Lepiej jest iść tam bezpośrednio i zapytać o to ogłoszenie. Jakie warunki, jakie wymagania, godziny pracy itp. U mnie w pracy było ogłoszenie i przyszło mailem około 70 cv, nawet kierowniczce nie chciało się tego czytać. Wolała przejrzeć sobie te, które ludzie zostawiali bezpośrednio u nas. Pracę dostała dziewczyna, która na wstępie chciała rozmawiać z kierowniczką o tej pracy i właśnie ją wypytała o wszystko. Wierzcie mi, że tacy ludzie zawsze są na lepszej pozycji niż jakiś plik w komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"a jestem z Poznania, szukam rpacy do dłuzszego czasu, neidawno byłam w sprawie opiekunki do dziecka, za 6 zl na godzine, 8 godzin dziecnnie, maasa chetncyh, oczywiscie nei zakwalifikowałam sie" Co ty gadasz? Poznań ma najniższa stope bezrobocia (chyba 3%) i pracy jest tam fulll. Ja jestem z Leszna wiele moich znajomych dojeżdża do Poznania . Jestem w stanie zrozumieć , ze gdzieś tam na wioskach ludzie nie radza sobie , nie maja pracy i często sa zacofani aleee jak ktos mieszka w mieście to zawsze moze isc do marketu np na wykładanie towaru .Tylko trzeba chciec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na wioskach to ludzie sto razy lepiej sobie radza niz w tych miastach tylko zczasem sie nie wyrabiaja i na jego brak nazekaja ja sama jestem w takiej sytuacji i pisalam tu wczoraj ze moze ktos ma za duzo czasu i w ramach szlachetnej paczki by sie podzielil dobra koncze bo mi sie zmywara wylaczyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dużo jest oszustów trzeba uważać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poznań ma najniższa stope bezrobocia (chyba 3%) i pracy jest tam fulll. Ja jestem z Leszna wiele moich znajomych dojeżdża do Poznania . Jestem w stanie zrozumieć , ze gdzieś tam na wioskach ludzie nie radza sobie , nie maja pracy i często sa zacofani aleee jak ktos mieszka w mieście to zawsze moze isc do marketu np na wykładanie towaru .Tylko trzeba chciecx x x Składałam juz tez do maasy marketów, fakt, ze mam wyzsze wykształcenie, czesto moze z tego powodu nie chca, niemniej w ogłoszeniach prawie zawsze pisza, ze chca osoby ze statusem studenta. Jak bylam jeszcze na studiach, to tez bez problemu zalapałam taka prace. Piszesz, ze masa ludzi dojezdza, no własnie, dokładnie, wiec przy samym szukaniu pracy raczej nei ma znaczenia, gdzie sie mieszka, bo co z tego ze w moim miescie formalne bezrobocie wynosi 3 %, jak przeciez na dane stanowisko pracy kiedy pojawia sie ogłoszenie, zjezdzaja sie ludzi z całej wielkopolski, jak nie z Polski. I formalne bezrobocie w Polsce nie ma nic wspólnego z realnym, sama bedac bezrobotna wiele lat, byłam w UP zarejestrowana moze klka miesiecy. Mozna sobie samemu obliczyc to realne bezrobocie w Polsce, na ok. 30 %- pracuje niewiele ponad 16 mln ludzi, są strony z danymi na ten temat, czyli jedynie 58 % w wieku produkcyjnym pracuje. Jakby praca była, to by miliony ludzi nie wyjechało za granice w jej poszukiwaniu. A jak nie wierzycie, to dajcie ogloszenie, ze szukacie pracownika, to przejdzycie na oczy moze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To temat o szlachetnej paczce nie o stopie bezrobocia w Poznaniu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
heh jak dobrze że ja z mężem mam pracę 5 dzieci :-p i jesteśmy super szczęśliwi :-D i w sumie powiem wam ,że czytam to pierwszy raz :-o w moim mieście i nie wierzę po prostu nie wierzę w te historie no bez przesady jeden pokój z rodzicami i mają 4 dzieci nosz :-o nie uwierzę że można się kochać śpiąc w jednym pokoju już ciul ,że z dziećmi ,ale z TEŚCIAMI niedobrze mi :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z dziećmi w pokoju też nie rozumiem :-o kiedy jakaś prywata intymność :-o jak można kochać się przy dziecku czy dzieciach :-o bleee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyskakuje błąd strony :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miało być *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Orientujecie się może czy w paczce muszą znaleźć się wszystkie rzeczy, o które prosi dana rodzina? Głównie chodzi mi o te sprzęty AGD typu lodówka czy meble.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Według mnie to ta akcja to jedna wielka pomyłka. Najwięcej dobra przynosi ona tym co pomagają, bo się sami doartościowują. Podarowanie komuś perfum czy ciucha, nie jest zadna pomocą dla tych ludzi. Niektórym potrzebna jest pomoc na co dzień, ale nie ryba a wędka. Trzeba tym ludziom pewne rzeczy pokazać, wspomóc radą, nauczyć jak maja sobie radzić. W dzisiejszych czasach na olx można dostać mnóstwo rzeczy za darmo, tylko trzeba umieć szukać. Jak słyszę, że dzieci dostały po łóżku bo do tej pory spała w 5 jednym łózku, to jestem zdania, że trzeba zabrać te dzieci z domu i nauczyć żyć. To nie bieda, to kompletna bezradność i patologia. Nie pomogam okazjonalnie, pomagam cały cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te rzeczy wszystkie mają być nowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W zeszym roku robilam paczke dla samotnej, bardzo chorej 40latki. Zyla zupelnie sama, odcieta przez chorobe od calego wiata. Miala jakis zasilek z mops, ale po oplatach i lekach zostawalo jej 300 zl miesiecznie na zycie. W domu , napisac, ze zkromnie, to jakby nie napisac nic.... kupilam wszytsko czego oczekiwalata kobieta. I do dzis mam wyrzuty sumienia, ze pomoglam jednorazowo , ze to za malo.... nigdy wiecej nie wezwe udzialu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak słyszę, że dzieci dostały po łóżku bo do tej pory spała w 5 jednym łózku, x to jest akurat swięta prawda, to samo zawsze myslalam. ale jest moze jedno wytłumaczenie, ze pewnie te rodziny nigdy nie miały dostepu do netu, i nie maja nawet pojecia o olx czy allegro ja kasa tez nie sram, mam mieszkanie pod wynajem, i jak czesto cos zniszczyli, to musiałam kupowac, i ile rzeczy mozna dostac prawie za darmo, czy 20 zl tapczan, prawie nowa kuchenka za 100 zł na allegro, bojler jak sie zapsuł to stwierdziłam ze naprawa nieopłacalna, kupiłam 4 miesieczny za 100 zł i jeszcze gosc mi go przywiózł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ej wy Poznaniacy. Jak mieli byście biedę to jeździli byście do pracy do Gądek na strefe ekonomiczną. Tam pracy jest w bród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zazdrośnicy są ludzie że chcą pomagać nie żyją tylko dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
80% chętnych do wzięcia szlachetnej paczki to leserzy i kombinatorzy, przecież szlachta nie pracuje. prawdziwie potrzebujących jest garstka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredny małpiszon
p********e sie biedaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość000100001
Witam,i ja się wypowiem. Właśnie wczoraj wchodziłam na stronę SZP i również się zawiodłam. Myślałam ,że znajdę tam naprawdę historie ludzi których los doświadczył,naprawdę potrzebujących i ze z chęcią pomogę.A tu proszę : prawie same młode dziewczyny samotnie wychowujące 3 dzieci ,które tak były zdesperowane wczesnym macierzyństwem ,że z tego smutku zaszły kolejny raz w ciąże.No i na dodatek nagle partner okazał się tym niewłaściwym.Szkoda tylko tych dzieciaczków. Albo inny przykład : niepracujące małżeństwa z 3 dzieci w drodze kolejne i żadne z rodziców nie pracuje.No kurcze.....To nie tak miało działać chyba????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie ich nie stac na antykonepcje, uwazam, ze w polsce powinna byc darmowa, podobnie jak jest w wielu krajach zachodniej Europy, ale u nas jest za silne loby koscioła, i teraz przy nizu demograficznym beda sie starali rozmnazac baby na siłe chocby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyna wyżej pisała: wszak szlachta nie pracuje! Uwierzcie, że prawdziwie potrzebujących jest garstka. Wczoraj w tv pokazywali taką rodzinkę ze szlachetnej paczki. Tatuś z mamusia żyją w jednym pokoju, kątem u rodziców, ciasno, źle, o jak źle, ale 3 dzieci sobie z tej rozpaczy machnęli. A co się będą?! Jak się bawić to się bawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18:50 Paczka prezerwatyw to koszt 3-5zł, tyle co średnio 1- 2 chleby. Straszny wydatek, zważywszy, że jak urodzi z kolejnej wpadki koszty związane z dzieckiem wzrosną 100 krotnie i nagle będzie mieć na wychowanie?! Dzięki Pisowni będzie i szlachetnej paczce, krew mnie zalewa ze takie ciemięgi się mnożą i potem pomóżcie! :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćhahaha
"Teresa perfumy, Mariusz maszynka do golenia, Damian dezodorant Adidas, Magdalena etui wsuwane na telefon(smartfon)" Na smartfona było stać, a na etui nie:( Jak mi przykro :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chciałam zmobilizować znajomych, zrobić zrzutkę i pomóc komuś w potrzebie. Ale nie wiem ilu znajomych musiałaby na to zaangażować żeby pomóc choćby najmniej wymagającej rodzinie. Niektórzy jako potrzeby podawali OKNA, WYPOSAŻENIE CAŁEJ ŁAZIENKI, MEBLE KUCHENNE, PRALKI. Pomijając już obuwie i odzież dla 5 dzieci + żywność, środki chemiczne i "dodatkowe życzenia" w postaci lakieru hybrydowego dla mamy :\ Może jej jeszcze lampę UV dokupić? Nie wiem kogo stać na zrobienie takiej paczki. Tym bardziej że wszystko ma być nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćhahaha
"Pani Aneta ( 35 l. ) samotnie wychowuje siedmioro dzieci Katarzynę ( 17 l. ), Magdalenę ( 16 l. ), Natalię ( 13 l. ), Piotra ( 10 l. ), Różę ( 8 l. ), Oliwię ( 5 l. ) oraz Karola ( 4 l. ). Pani Aneta po 17- latach trwania małżeństwa postanowiła rozwieść się z mężem, który nie wykazywał zainteresowania swoją rodziną. Na zaspokojenie podstawowych potrzeb swoich dziec***ani Aneta pracowała sama. Równocześnie samotnie sprawując nad nimi opiekę i organizując im czas wolny. W chwili obecnej Pani Aneta jest w zaawansowanej ciąży, dlatego tymczasowo musiała zrezygnować z pracy. Rodzina mieszka w bardzo skromnym, dwupokojowym mieszkaniu z aneksem kuchennym. Dochód na jednego członka rodziny wynosi 233zł." Gdzie jest sprawca brzucha Pani Anety? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×