Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

saam

Filtrowanie Nowe Ponadczasowe

Polecane posty

dzień dobry ! :) l cześć Ferdzi 🌻 czasem tak bywa że pomimo tego iż zrobimy wszystko dobrze to post gdzieś przepadnie. Na kafeterii jest wiele zabezpieczeń przed spamem i wydaje mi się że przez to zdarza się że post jest przyjęty ale nie zostaje zapisany. l Dzisiaj jest Niedziela Trójcy Świętej. To jedno z najważniejszych dla kościóła katolickiego świąt. Poza tym w Polsce obchodzimy Dzień Praw Zwierząt, w Europie Dzień Walki z Otyłością a międzynarodowo Dzień Różnorodności Biologicznej. l Ładna pogoda się utrzymuje więc narodził się plan spaceru nad morzem. Ale domowych zajęć mnóstwo zaś energii pokłady niezbyt zasobne więc nie wiadomo jak będzie z realizacją. l udanego dnia wszystkim :) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Witam niedzielnie , chlodno i deszczowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Saam Hej Zuzanno Saam, no nie powiem żebym się dokładnie nie wkurzyła, bo napisałam duży post i zwyczajnie kliknęłam wyślij a to otwiera mi się to samo okienko tyle że czyste Jako że czas poświęcony na komputer mi minął, nie mogłam więc powtórzyć tego co napisałam. A może dobrze się stało że post się nie zapisał, bo było w nim kilka nieprzychylnych uwag :P Później miałam kilka małych przerw, ale o dziwo nie miałam internetu na kompie a z telefonu to jak pisałam wolę nie korzystać, dla mnie tam wszystko jest za małe:O Saam, ciekawa jestem bardzo czy żonkila doceniła Twoje starania ogródkowe, Twoje pieczołowite koszenie trawników, sadzenie kwiatów i drzewek. Mam nadzieję że tak i że nagroda za to była bardzo szczodra :P Mnie nie udało się zrealizować wszystkich planów na dzisiaj, ale soczki zrobiłam:D Trochę zostawiłam sobie świeżego na jutro do pracy, resztę pasteryzowałam. Nie ma tego jednak tak dużo jak planowałam, wyszło mi jedynie 4 litry w butelkach i jakieś 2 świeżego. Nie udało mi się nic upiec, ale może to i dobrze, trzeba powoli wyciągać zapasy z zamrażarki, przecież lada moment będą świeże owoce do mrożenia. Poza tym wyciągnęłam wreszcie komplet ogrodowy z piwnicy i przygotowałam do użytku, nareszcie czuję że jest wiosna :D Nie wiem czemu Zuzanna napisała że chłodno i deszczowo, u mnie pełnia lata, więc właściwie to nie wiem, czy wiosna czy lato :D Niestety muszę kończyć, synio mnie wzywa na skypa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Ferdzi - Ja tez tak pare razy mialam , ze napisalam dlugi post , nacisnelam i .... wszystko zniknelo. Bardzo to denerwujace. Ale tez pozwala przemyslec czy na pewno chce sie wysylac to co napisano. Wiec nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry 🖐️ E ,dziewczyny :-),ja tam pisze wszystko co mi na jezyk itd.:-).Po co sie krygowac ,jestem jaka jestem i nie mam zamiaru udawac ,ze jestem taka 'Ą i Ę ' :D Mam na dzis juz dosc ,jestem zmeczona i ide polozyc sie na boku :-) Nawiedzili nas goscie i dopiero wyszli ,hej :D.I jak by to bylo gdybym nie miala ciasta pod kloszem :-).Tak wlasciwie to mam jeszcze kawalek sernika od swiat w zamrazarce ,ale juz sie ciesze ,bo w tygodniu znow beda przejezdni goscie i wreszcie sie go pozbede i bedzie znow troche wolnego miejsca ,sa tez tam 3 muffinki i juz nie pamietam jakie :-) Cos mialam napisac i zapomnialam co ,SKS 😭 W piatek jedziemy do Gdanska ,ale bedzie pieczenia na wyjazd ,juz sie ciesze :D:D:D ,zartuje :-) Ten sasiad ,ktory pozyczyl lodowke na wesele jeszcze jej nie oddal ,a minely juz dwa tygodnie :-),ot ludzie ,moze jeszcze sie wesela :-) U mnie tez letnia pogoda ,bardzo cieplo nawet teraz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry przedwieczór :) l cześć Zuziu 🌻 l witaj Danusiu 🌻 l U mnie był bardzo ciepły dzień. Na plażę wyległo mnóstwo spragnionych opalenizny ludzi. Ale w wodzie nikogo nie widziałem. Jedynie dzieciaki moczyly nogi. A za tydzień ma być upalnie, ponad trzydzieści stopni. l Ferdzi :) niby się podobało ale zachwytu nie wzbudziłem. Żonkili akurat to nie jest potrzebne do szczęścia. Poza tym jeżeli ktoś nie zajmuję się jakąś dziedziną to nie ma pojęcia ile pracy trzeba włożyć aby były widoczne zadowalające efekty. Zdecydowanie więcej bym zyskał polerując powierzchnie płaskie w mieszkaniu na których osadza się kurz. Ale to z kolei mnie zupełnie nie kręci. Tak więc podsumowując szału nie ma. Ale to zgodne z założeniami więc i nie ma zawodu. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór U mnie niedziela też była ładna i cieplutka.Od rana słoneczko fajnie grzało:-DTeż jestem troszkę padnięta,zabrałam dzisiaj gości na wycieczkę do Zamku Książ w Wałbrzychu,każdy zadowolony,czyli podobało się:-)Mówisz Daa,że znowu będziesz piekła na występy gościnne;-)wczoraj upiekłam biszkopta z mandarynkami,no i oczywiście babeczki kokosowe:-Da co.Ferdżi jak zwykle nawet w niedziele czasu nie marnuję.Soczki też mam zamiar latem przerabiać jak czas mi pozwoli,to w razie ''W''będę pytać Ferdżi o radę:-D Saam troszkę mi smutno się zrobiło,że mało zostałeś doceniony w sprawach ogródkowych:-(ale my doceniamy i na pewno wszystko ładnie wygląda;-)co nie kobietki?:-D Miłego wieczorku;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alez to przykre Saam .Widzisz ,gdybym to ja byla Twoja Zonkila ,to wychwalalabym Cie pod niebiosa .Tak duzo robisz dla domu ,pracujesz tez duzo zawodowo ,gotujesz ,pieczesz ,kurcze ,aniol nie chlop :D,a tu zadnej pochwaly ,e ,to sie nie godzi :( Wiolka ,jak widac gosciom jest dobrze u Ciebie ,rozpieszczasz ich :-) Uwazaj ,bo zostana na zawsze :D Juz raczej wiem co upieke na wyjazd ,choc znajac siebie moze jeszcze zmienie opcje kilka razy :-).Mam w zamysle upiec Powidlowca ,bardzo wdzieczne ciasto ,bo wszystkie produkty wklada sie do miski i miksuje i juz :-)i jest dlugo mieciutkie i dobre .Drugie ,to ciasto takie jak na muffinki ,tylko pieczone w foremce . ....Oczywiscie nie bylabym soba gdybym tez nie upiekla na wyjazd muffinek ,duuuuzo muffinek :D Dobrej nocy Mili 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calinessa1
Koniec niedzieli z fantastyczną pogodą....i nie tylko :) Dobrej nocy wszystkim;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje koleżankom za pochwaly 🌻 mam nadzieję że obiektywnie patrząc zasłużyłem na nie. l dobrej nocy wszystkim :) l kolorowych poweekendowych ... l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ferdżi
Witam wszystkich ponieedziałkowo. Jestem dziś w pracy, ale mam przymusowo zamknięte, więc próbuję coś skrobnąć. Wyjaśniam że te mojej wczoraj napisane i zagubione w sieci niepochlebne słowa nie dotyczyły nikogo z topiku,jedynie sprawy odnawiania znajomości:-D Mnie też przykro że Saam nie został należycie doceniony, a co za tym idzie, należycie wynagrodzony:-( Mam podobne zdanie jak Daa, taki facet w domu to skarb. Mogę jedynie pozazdrościć żonkili. Daa to widzę że będziesz w swoim żywiole :-Dtyle pieczenia przed Tobą. Ciekawe czy jeszcze czegos jeszcze innego nie wymyślisz. A tak na marginesie to mogłabyś wrzucić ten przepis na powidłowca. Wiolka, ale zrobiłaś frajdę gościom. Ciekawe jak długo będą jeszcze u Ciebie? Myślę że taka pomoc starszego pana przydałaby się na dłużej. Napisz, czy bratowa już wróciła. Calinessa,pewnie korzystalaś z pięknej pogody i znów wyskoczyłaś na wycieczkę do lasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie znowu będzie upał. Wczoraj trochę opaliłam buśke, sama nie wiem kiedy i bardzo tego nie lubię. Przerażają mnie te zapowiadane upały,chyba się tu uduszę przy zamkniętych drzwiach:-( Do kalendarza dziś nie zaglądnę, ale wierzę że ktoś to zrobi i powie kto dziś imieninuje i jakiego świętego dziś mamy. Na razie kończę, życzę wszystkim miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry,kocham Cię,już posmarowałem Tobą chleb hehe:-D:-D:-DBije mi dzisiaj od rana na dekielek:-Pchyba z nadmiaru słońca:-D Cześć wszystkim Ferdżi masz nam zapodać i pokazać Twoją piękną czekoladową twarzyczkę;-)Goście Ferdżi jadą w piątek,masz rację też sobie pomyślałam,że taka pomoc byłaby na miejscu:-)tylko to jest żywioł,nie usiedzi w miejscu.Jak nie ma zajęcia,to wskakuje na rower i objeżdża pobliskie wioski:-D:-D:-D Bratowa szybko odzyskała równowagę psychiczną,bo już we środę przyjechała,mało tego przyjechała łaskawie do mnie do domu i chciała wziąć do siebie gości.No ale Oni się wypięli,powiedzieli,że zostają u mnie.Relację zaraz miałam zdaną przez telefon.Nie zły numer,co nie?Ech długo by mówić Daaduś ja to nie wierzę,że na tych planach ciastowych to się skończy:-Ddo piątku to z pięć ciast wymyślisz,no bo muffinki,to na bank muszą być;-)jak się dzisiaj czujesz,pospałaś w nocy sobie? http://www.obrazki.org/upload/ob_0_85066100_1310111159.JPEG Ja mam dzisiaj totalnego lenia,nic mi się nie chcę:-(chyba się wyłożę na leżaku i tyle:-D:-D:-D Miłego poniedziałku:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie 🖐️ He,a jak mnie wali na dekiel :-)i to wcale nie jest smieszne :D Musze lyknac 'niebieska 'bo bez niej nie rusze z miejsca .Tak mam zawsze z rana . Co do moich planow ,to juz wiem aby nie traktowac ich powaznie ,bo faktycznie potrafie w ostatniej chwili wszystko pozmieniac ,czesto nie z mojej winy ,a z winy mojej 'psyche':-o No i wlasnie ,teraz pomyslalam ,ze na czwartek (swieto)musze upiec kilka muffinow (tych duzych )do domu :-),a do Gdanska pojedziemy w piatek ,ale frajda :D Ferdzi ,nie jestem specjalistka od wypiekow ,lubie piec ciasta łatwe ,przy ktorych nie ma wiele roboty .Kiedys ,dawno temu ,to chcialo mi sie piec bardziej pracochlonne wypieki ,a teraz na starosc ide na łatwizne :-) Zapodam przepis na Powidlowca ,ale w nastepnym poscie ,bo boje sie ,ze tyle pisania moze poleciec w przestworza :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powidlowiec ; 2 szklanki maki 150g cukru 3 lyzki oleju 2 lyzeczki sody 350g powidel sliwkowych albo ulubionych (u mnie dzem z owocow lesnych) ok.150ml mleka lub maslanki 1 jajco :-) Wszystkie skladniki miksujemy i pieczemy .Ja dekoruje stopiona czekolada .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troche pokrecilam sie po mieszkaniu ,ale musialam jeszcze klapnac ,bo nie 'doszlam '.kreci mi sie we łbie ,wiec napisze co moze upieke zamiast muffinek na czwartek :-),juz zmieniam plany :D A wiec moze bedzie to ciasto jogurtowo-kokosowe z truskawkai (lub z innymi owocami )banalnie proste:-); 300g maki 50g wiorkow kokosowych 2 jaja 300g jogurtu (moze byc smakowy) 0,5 szkl oleju 100g cukru 2 lyzeczki proszku do piecz. cukier waniliowy (ja nie daje gdy dodaje jogurt smakowy ) truskawki lub inne owoce wszystkie skladniki wymieszac lyzka ,nie wyrabiac (tak jak przy ciescie muffinkowym).Przelozyc do keksowki wylozonej papierem do pieczenia .W ciasto powciskac (bez przesady :-))owoce i posypac obficie wiorkami kokosowymi .180st ok.50 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem że długo trzeba było czekać na moje przybycie ale jakoś trzeba było uczcić Międzynarodowy Dzień Żółwia I dzień dobry! :) I cześć Ferdzi 🌻 I hej Wiolka 🌻 I witaj Danusiu 🌻 I Ciasto z powidłami lepiej zostawić na zimowe dni. Teraz są juz świeże owoce więc ciasto z nimi będzie atrwkcyjniejsze. Z drugiej strony truskawki jeszcze są drogie by je wyrzucać do ciasta. Lepiej od razu do brzuszna. Ja planowałem zrobić jeszcze raz ciasto z rabarbarem ale zabrakło czasu. I udanego poniedziałku wszystkim :) I I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj rewelacyjnie działa mi internet w nowym. Ja nic nie zmieniłem,jest ta sama karta. Może jakoś się wreszcie dogadali za moimi plecami. Oby tak zostało to będę juz pisał z huaweia I I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viollkka
Do mnie nadciąga burza,znowu mokro w gaciach:-(muszę się śpiąc i być twarda bo będą się ze mnie śmiać:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do informacji o dniu dodam jeszcze szeroką listę solenizantów. Może wśród znajomych odnajdziecie kogoś o takim imieniu. Tak wiec imieniny obchodzą : Bolelut, Budziwoj, Dezyderia, Dezyderiusz , Dezydery, Emilia , Eufrozyna, Eutychiusz, Gwibert, Iwona , Jan , Julian, Lucjusz, Łucjusz, Michał , Symeon i Wibert l Dzisiaj w kalendarzu oprócz Dnia Żółwia również jest Dzień Wymiaru Sprawiedliwości i Międzynarodowy Dzień Końca Przetoki Położniczej. l Przyslowie na dzisiaj, bardzo trafne. "Gdy w maju żołądź dobrze okwita, dobry rok zawita." l I jeszcze złota myśl "życie to taki dziwny prezent. Na początku się je przecenia: sądzi się, że dostało się życie wieczne. Potem się go nie docenia, uważa się, że jest do chrzanu, za krótkie, chciałoby się niemal je odrzucić. W końcu kojarzy się, że to nie był prezent, ale jedynie pożyczka. I próbuje się na nie zasłużyć." l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola :) podobno w czasie burzy najbezpieczniej jest stanąć pomiędzy dwoma wysokimi drzewami. Niestety nie wiem jaka powinna dzielić je odległość. Ale wiem że parasolka (szczególnie zakończona metalowym szpikulcem) jest niewskazana przy każdej odległości. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe Saam:-)w życiu,ani mi się śni.Nie stanie między,to tak jak bym założyła beret z anteną:-Poby grad nie padał,bo mi ładnie ogórki zeszły już trzeci listek mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Witam popoludniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Saam ,chcesz przedwczesnie unicestwic nasza Wiolke :-)dajac takie nonsensowne rady :-).Wiem ,wiem ,ze zartujesz :-) Co sie tyczy Powidlowca to nie jest powiedziane ,ze to jest ciasto zimowe :-).Owszem ,ciasta z owocami sa super ,ale trzeba je szybko zjadac ,poniewaz moga zaplesniec .Mozna je czesciowo zamrozic ,ale po pierwsze gdzie :-),a po drugie nie moglabym piec :-).Wiem ,ze lubisz sobie dogadzac ,a moi panowie to jedza tak normalnie ,a ciasto jedza pasjami . Jesli chodzi o truskawki ,to musze powiedziec ,ze za nimi nie przepadam ,szczegolnie za tymi kupnymi ,boje sie ich :-)Gdy jestem u rodziny ,to co innego ,bo wiem ,ze sa czyste ,bez posypki :-) ...Wiolka ,akurat mowia o burzach dzis w nocy i jutro w Twoich rejonach ,tak mysle ,ze Twoich ,bo na Dzikim Zachodzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem teraz na ogrodzie Daa i widzę ciemnice,ale chyba mnie minie.No jak w nocy będzie to mam porobione.Szkoda Daaduś,że daleko mieszkasz,maliny chyba ładnie się wysypią,było by na babeczki;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He ,wiedzialam kiedy podejsc i ciepnac w klawisz :-) Wiolka ,a ile tak w zaokragleniu bedzie kilometrow od Ciebie do mnie ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech! to ja w jeszcze bardziej żółwim tempie się przywitam z wszystkimi :D o Dzień dobry:) http://o1.fbl.pl/w640/fbl-2007/200702/2506157/zolwik-xd.jpg o Ferdzi:) masz racje, w wolną niedzielę podróżowałam krajoznawczo tyle, że nie do lasu ale na przeciwne krańce mojego City. Cel był bo przy okazji odwiedziłam teścia. Albo może odwrotnie: odwiedziliśmy teścia ucząc się i poznając różnorodny szlak komunikacyjny jakim są ulice w wielkim mieście :) U mnie upał ale w domu jeszcze utrzymuje się przyjemny chłodek. Trzeba brać się za podlewanie. o Miłej reszty dnia Wam życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×