Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

saam

Filtrowanie Nowe Ponadczasowe

Polecane posty

cześć Wiola 🌻 Margaret to jedna z kandydatek. Trzeba by było posłuchać innych aby wyrobić sobie zdanie. Może będzie kiedyś na to czas. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Wam nowine :D ,Tesco prostuje rogaliki :D.Croissanty beda teraz proste ,ponoc klienci skarzyli sie ,ze maja trudnosci z rozsmarowaniem masla na nich :-).Prostowanie Croissantow przeczy wszelkiej logice bo slowo 'croissant 'znaczy polksiezyc :-) Ciekawe czy i u nas tez nastapi prostowanie rogalikow ,bo poki co dzieje sie tak na rynku brytyjskim :-) Rozumiem .ze ludzie majacy problem z rekoma moga miec problem ze smarowaniem rogalikow :-),ale wyobrazacie sobie proste rogaliki ?.To juz nie rogalik :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz rację Danusiu, to już nie będzie rogal. To będzie paluch. Widocznie prze teraz moda na paluszki. Ja podejrzewam że to zagrywka piekarzy wespół z handlowcami. Łatwiej przeforsować taką zmianę przerzucając jej zainicjowanie na klientów. Dlaczego tak myślę? Otóż zdecydowanie więcej w piecu podczas wypieku ułoży się paluchów niż rogali. Wewnętrz każdego rogala zostaje puste pole. Natomiast paluchy można prawie szczelnie ułożyć jeden obok drugiego. Jeżeli weźmiemy pod uwagę domowy piekarnik to nie ma to większego znaczenia. Natomiast przy wypieku na skalę przemysłową oszczędności w ciągu roku energii i czasu będą ogromne. To saamo dotyczy transportu, magazynowania i ekspozycji. Również więcej paluchów zmieści się do papierowej torby na pieczywo i klient zamiast jednego rogala wsadzi trzy paluchy. Sklep ma zysk ale klient również bo przecież łatwiej będzie mu się poskładać do torby na zakupy. Każdy chyba przyzna że łatwiej wsadzić coś prostego niż krzywego. Wygodniejsze smarowanie wydaje się więc nie mającą znaczenia drobnostką. l p.s. Jeszcze dodam że paluchy łatwiej konsumować. Gdy zaczynamy jeść rogala to jego drugi koniec wchodzi do ucha. Aczkolwiek wygląda to śmiesznie to higienicznie już raczej nie. Przecież nikt nie myje ucha przed jedzeniem. Z paluchem nie ma takiego problemu. Proste jest piękne i wygodne, prawda? l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saam ,i jak ,masz rogala czy palucha ? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saamowsadzający
wsadza palucha a wyciąga rogala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Witam wieczorowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety jestem posiadaczem palucha. Ale mam zamiar wprowadzić ćwiczenia które mam nadzieję zmienią ten stan. A to dlatego że podobno rogal jest w stanie dosięgnąć punktu G. Szukam tylko potwierdzenia tej teorii u posiadaczek tego słynnego aczkolwiek nie zawsze odkrytego i zdobytego szczytu od spraw szczytów. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak na serio to sprawdzałem czy można zrobić odstępy między wierszami. Można ale dopiero w edycji. A byłem do tej pory przekonany że kafe zawsze usuwa odstępy. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.fakt.pl/seks-i-emocje/co-mowi-penis-jakie-znaczenie-ma-ksztalt-penisa,artykuly,530837.html ..No i moze dobrze ,ze sie nie wkleilo :D ..Fachowcy podzielili 'ten'organ 'na trzon i glowice :-) Gruby trzon oznacza zdrowie fizyczne ale rowniez nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu .Jego posiadacz jest tez zazwyczaj niezbyt subtelny i lubi dominowac .Moze byc handlowcem ,mechanikiem albo gangsterem :D.Natomiast artystow ,intelektualistow i wegetarian mozna rozpoznac po cienkich trzonach :D.Do tego dochodzi jeszcze dlugosc .Dlugi trzon wskazuje na elastyczna osobowosc ,jego posiadacz czesto bywa dusza towarzystwa .Krotkotrzonowcy z reguly nie potrafia sie dobrze bawic :D Jesli chodzi o glowice ,to jej rozmiar jest wskaznikiem namietnosci .Duza oznacza duza namietnosc ,a mala mala . Wsrod glowic wyrozniamy stozkowate ,szpiczaste i plaskie :-) Te pierwsze nic nie mowia o wlascicielu ,a sa najpowszechniejsze . Posiadacze szpiczastej sa z natury podstepni i klamliwi .Natomiast glowica plaska jest typem najrzadszym i wystepuje u zloczyncow lub geniuszy :-) Jeszcze kierunek zwisu 'organu 'mowi duzo o posiadaczu tego urzadzenia ,ale to juz pomine ,bo moglabym kogos wpedzic w kompleksy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość saamogrający
"Już prawie noc a w taką ciszę Jak wielki dzwon twe kroki słyszę I serce jak na alarm bije w takt u drzwi moich. I to jest to i po cóż słowa Niech przyjdzie noc bezksiężycowa, Bez woni bzu, lecz z tobą właśnie tu... o - o! " l Krzysztof Krawczyk - Jak minął dzień l https://youtu.be/aSHR6PtIIa0 l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość saamogrający
a teraz pora na Rihianne aby Celinki"Only girl"nie był osaamotniony l "Znajdź światło w pięknym morzu. Wybieram bycie szczęśliwą. Ty i ja, ty i ja jesteśmy jak diamenty na niebie. Jesteś spadającą gwiazdą, którą widzę, wizją szczęścia. Gdy mnie przytulasz, ożywam. Jesteśmy jak diamenty na niebie." l Rihanna - Diamonds l https://youtu.be/lWA2pjMjpBs l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość schowany
Adolf Dymsza & Eugeniusz Bodo - Ach śpij kochanie l https://youtu.be/EXy5KURe52c l dobrej nocy :) l kolorowych kołysankowych ... l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam pięknie w deszczową niedzielę. Jeszcze dwa dni temu było moc śniegu a teraz pada i pada. Tak mnie naszło z rana by przywitać Was kawusią i nastrojowym wierszem znalezionym w necie; W deszczową sukienkę przybrany poranek, deszczową melodię na liściach wygrywa, sen miałam w staccato deszczowym skąpany, drżą kwiaty w kropelkach przy wiatru porywach. Trzeba mokre słowa osuszyć uśmiechem, w deszczowych zasłonach ujrzeć małe piękno, posłuchaj, jak śpiewa w łzach splątane echo, w porannej wilgoci ogród życiem tętni. Aromatem kawy rozgrzej chłodne myśli, deszczowe pomroki otul skoczną nutką, w diamentowych kroplach świat zalśni srebrzyście, a deszczowy smutek odejdzie cichutko. http://azalia60.blog.onet.pl/wp-content/blogs.dir/454638/files/blog_pk_4727867_7215768_tr_523poranna_kawa.jpg I jeszcze rozgrzewająca herbatka ; http://dbam-o-siebie.pl/wp-content/uploads/2013/10/jak-przygotowac-herbate-rozgrzewajaca.jpg Dodam jeszcze piekielnie pikantną czekoladę na gorąco; https://www.zycie.pl/media/kitchen-images/114/kitchen_big_c4605b5615c5232ebceb6607d3688e6f.jpg U mnie nic nowego, goście przedłużyli sobie pobyt u nas, bo mieli zaklepane kwatery dopiero od dziś, więc pojechali jakąś godzinkę temu. Zaplanowali te dwa dni z nami pobyć, szkoda że nie napisali mi tego wcześniej:O No, ale jak wiecie z zaopatrzeniem to u mnie problemów nie ma :D wystarczy ruszyć zapasy i wszystko się znajdzie :D Ostatnio widzieliśmy się już dość dawno temu , więc było co opowiadać i zdjęć do oglądania też było sporo. Jednym słowem choć było trochę męcząco, to jednak przyjemnie. Jedyną niedogodnością było to, że musiałam oddać im swój pokój, bo nie chcieli skorzystać z sypialni młodych, więc nie korzystałam też z komputera, oj będzie się działo jak wejdę na pocztę :D Teraz karteczka z kalendarza; mamy dziś niedzielę 21 lutego. Imieniny obchodzą: Feliks, Lena, Robert Przysłowie: „Jeśli ci jeszcze nie dokuczył luty, to pal dobrze w kominie i miej kożuch suty” Przysłowie, kiedyś na czasie, dziś pachnie już trochę anachronizmem:D Przecież wiosna idzie, więc o zimie mowy raczej nie będzie:D Dodatkowe święta to; Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego Dzień Walki z Reżimem Kolonialnym I jeszcze ciekawy cytat, trochę adekwatny do poruszanych tu ostatnio tematów; „Miłość to ref­ren ko­biece­go życia.” - Józef Bułatowicz Myślę, że trafnie ujęte:D Kobieta zawsze powinna być zakochana i kochająca, bo miłość daje jej życiu sens, tak jak piosence refren :D Pozdrawiam całą załogę i życzę pięknego dnia🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:) i....wolny:classic_cool: o Ciągle padaaaa....no, nie, przepraszam chwilami przestaje ale silny wiatr wciąż przygania ciężkie od deszczu chmury. Ale za to gdy już nastaną pogodne dni to przyroda napewno odwdzięczy się za tę życiodajną wilgoć :) o Jola :) pobiłaś wczoraj a raczej dzisiaj rekord ze swoją późną "dobranocką" ;)a myślałam, że jestem ostatnia... Ja już po śniadaniu, znowu mix sałat bo trzeba dojeść opakowanie. To nie tak Saam, że ja tylko sałatke i wode na śniadanie:D po prostu wczoraj miałam zamiast jajka brzuszki łososia. Mam też kozi twarożek do kanapek ale żeby nie czuć aromatu "kozy" którego nie lubię smaruję na wierzch takiej kanapki dżemik śliwkowy lub winogronowy(swojej roboty oczywiście). o Dzisiaj mamy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego Dzień Walki z Reżimem Kolonialnym. Więc nie wiem, może będziemy cytować wzniosłe dzieła polskich pisarzy i poetów....np. Mikołaja Reja ...A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają. o Trzeba umilić sobie jakoś ten deszczowy dzień i może wyskoczyć do groty solnej?;) o miłej niedzieli wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry! :) l cześć Ferdzi 🌻 l hej Celinko 🌻 l Pomimo tego że czasem zazdrościmy innym znajomości języków obcych, że chętnie korzystamy z chwytliwych angielskich słówek, że często słuchamy obcych piosenek oraz pomimo tego że wydaje nam się że swiat byłby zdecydowanie prostszy gdyby wszyscy ludzie mówili jednym językiem to należy podkreślić że nie ma to jak język ojczysty. Czujemy się z nim najlepiej , potrafimy się dogadać z innymi i mamy poczucie odrębności narodowej. Ferdzi już nam przedstawiła poezję w języku ojczystym. Ja proponuję aby dzisiaj na topiku grać polskie piosenki. l U mnie pogoda się pogorszyła. Najbardziej dokucza wiatr ale deszcz też czasem siąpi. Moi goście zjawią się dopiero dzisiaj na obiad. I raczej długo nie pobedą bo mają napięte plany. l udanej niedzieli wszystkim życzę :) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Witam niedzielnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość saamogrający
"Nauczyłaś mnie chyba już, wszystkich najlepszych rzeczy Postarałaś się abym mógł, w każde słowo uwierzyć Spakowałem więc pełen wór, wszystkie te tajemnice których nigdy nie miałem dość, których nigdy nie zliczę" l Lady Pank - Mój świat bez Ciebie l https://youtu.be/U5LLkehUa-c l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ferdzi🌼 Calinessa🌼 Daa🌼 Dawna🌼 chociaz Ty dzisiaj w pracy jestes. Wiola🌼 Zuzia🌼 Saam🖐️ Zjadlem sniadanko przy pieknym sloneczku ktore swieci od rana, ja nie uzywam masla ani margaryny do smarowania pieczywa:), najczesciej to serki w tym takze kozie ale nie przeszkadza mi ten specyficzny smak koziego sera:D, takze do kawy dolewam kozie mleko albo smietane kokosowa:D. Bedac w PL nie znalazlem smietany kokosowej tylko mleko, a to ciekawe:D...czyzbysmy byli lekko do przodu:P, moze Cal sie wypowie na ten temat jako specjalistka od produktow spozywczych:classic_cool:... i nie tylko:D. Saam, mysle ze nie potrzebujesz wprowadzac cwiczen:D, bo wystarczy jak kobieta zmieni pozycje zeby dotrzec do wszystkich zakamarkow:D..."paluchem":classic_cool: Wiola, ja tylko przedstawilem prawde:D...naga prawde:P, ale jak sie nie podzielic z Wami moimi spostrzerzeniami:). Z Margaret to jest taka historia, ze to wlasnie szwedzi ja lansuja a do tej piosenki na Eurowizje pomagal jej nie kto inny jak Arash:D, ktorego jak sadze znacie, bo jego piosenki lecialy w PL, ale przypomne bardziej znana:D https://www.youtube.com/watch?v=LfdAX8n6UbA Jak wiecie Eurowizja odbywa sie u nas:D, wiec juz wiecie jak to idzie;), ale nie uprzedzajmy faktow, za jakis miesiac a na pewno dwa wszystko sie rozjasni:D X Tyle slonca w calym miescie-Anna Jantar https://www.youtube.com/watch?v=qeZvqvB9YBM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Calinessa czy wczoraj autkiem jeździłaś już sama ? masz blisko grotę solną ? Raz byłam, chciałam się nachapać, głęboko oddychałam, trochę też zmarzłam, dorobiłam się zapalenie płuc i miesiąc leżałam w łóżku😭 To był mój pierwszy i ostatni raz, choć od razu wykupiłam karnet, ale bałam się tam wejść ponownie:O Hej Saam wiesz, goście fajnie że wpadną, szczególnie tacy których nie widziało się dawno, albo szczególnie mili sercu, jednak na dłuższą metę, trochę jednak męczą. Pewnie dlatego że trochę odzwyczailiśmy się od ciągłego towarzystwa...dzieci przecież już dawno wyfrunęły z gniazda.... Piszesz że nawet muzyka w języku polskim ? Mówisz i masz. https://www.youtube.com/watch?v=SLXYb7iEyUc Kiedy usłyszałam ją pierwszy raz, myślałam że to Edzia, później podejrzewałam że Paula, bo też ma podobny głos do Edzi, a tu się okazało że to Kasia Popowska. A tu jeszcze Paula; https://www.youtube.com/watch?v=zn1VNG3Rl-A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Klawy też do smarowania używam często serka, ale koziego nie jadłam. Po mleku kokosowym mam sensacje żołądkowe, za to olej kokosowy jest do przyjęcia. Na razie muszę odskoczyć, trzeba ogarnąć chatę po gościach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Klawy:) nie wyłamuj się bo dzisiaj śpiewamy po ojczystemu:D więc chociaż tłumaczenie po naszemu wklejaj:D śmietanki kokosowej też nie widziałam, nawet pierwsze o d Ciebie o niej słyszę a mleczka jakoś nie używam. Chyba, że tego prosto z kokosa i prosto do buzi:D. Ale to raz na ruski rok:D a co do smarowania pieczywa to intuicja mi mówi kiedy mam smarować i czym;) ale najczęściej unikam. o Ferdzi:) to pewnie jakiś zbieg okoliczności, że akurat zachorzałaś po grocie :( może za mocno chciałaś sie,,nachapać,,:D.Ja normalnie tam oddycham, leżę na leżaczku i nawet fajna sennośc mnie tam bierze. Sprzyja temu półmrok, cicha muzyczka relaksacyjna i szemranie solnego strumyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdzi, a co Ty robisz z mlekiem kokosowym ze masz takie "fajerwerki"? My zastepujemy smietana kokosowa wszedzie tam gdzie sie uzywa zwyklej smietany lub mleka:), sosy, zupy i inne potrawy. Z kolei olej kokosowy to na porzadku dziennym zamiast smalcu i nalesniki sa smaczniejsze:D...tak sie wydaje X Teraz widze wpis Cal:), wlasnie Ferdzi, jak to zachorowalas na pluca w grocie?, Moze to jakas oszukancza grota solna, ja tez bywalem, zawsze temperatura jest ok 17-18° i mozna kocykiem sie przykryc:D, no chyba ze poszlas tam nago:P i zmarzlas X Cal tu jest smietana kokosowa:D, ale to chyba rarytas:P https://img.e-piotripawel.pl/photos/240x240/h23/5901752703445.jpg X A u nas jest taka http://www.alpro.com/upload/products/Alpro+Cuisine+Coconut+Cream+250ml+S_N_FIN_DK_Alpro+Cuisine+Coconut+Cream+250ml+S_N_FIN_DK2_316x618.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×