Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pozytonkaa

Mamy na Październik 2016

Polecane posty

Gość ania0527
K25i nie przejmuj sie gadaniem naprawde. Wiem ze latwo sie mowi ale postaraj sie. Poranione sutki zdarza sie nie powiem bo sama mialam ale da sie przezyc. Ja mialam problem tzn wstydzilam sie karmic przy kims ale po dniu spedzonym w domu mi przeszlo bo jak ci dziecko wyje to sie nie zastanawiasz nad tym aby szukac cichego i spokojnego miejsca tylko wywalasz cyca i dajesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny..ale duzo naskrobalyscie...pozniej przeczytam co napisalyscie..teraz tylko chcialam sie przywitac i zyczycwam milego dnia... Ja wlasnie wcinam sniadanie..i za pol godziny ide na basen.. (kurde... jedna kurtka zrobila sie opieta...a brzuszka nadal brak... :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k25- ja temu facetowi siostry bym spytala, jakci nastepnym razem znow cos "podpowie" z ironia w glosie.... ile razy byl juz w ciazy i ile dzieci urodzil, skoro jest taki wszystkowiedzacy. Powiedz mu dobitnie, ze bardzo mu dziekujesz za rady, ale one ci sa niepotrzebne, bo ty dobrze wiesz co masz robic a czego masz nie robic. Z takimi ludzmi trzeba ostro. Nie lubie takich osob. Moja mama i tesciowa tez n apoczatku probowaly "doradzac". Ale im wytlumaczylam (pare razy, jak krowie na granicy :P ) ze w dobie internetow i ksiazek... sama sobie wybiore dobre metody :P Nie przejmuj sie ta gadanina..wpusc jednym uchem, wypusc drugim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Chiciaz tu jakies wsparcie niby wpuszczam i wypuszczam ale tak mi sie to skumulowalo ze myslalm ze juz wybuchne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hela_ela
Poniedziałkowe dzień dobry :) K25i moja mama też pracuje w Niemczech , w Berlinie i nigdy nie wspominała o takich metodach , a też się obraca pomiędzy młodymi mamami. Ale to może dlatego ze sama miała nas trójkę i wie swoje. Poproś tu musisz nabrać pewności siebie nie tylko jako mama ale jako kobieta , wszytko będzie dobrze tylko musisz uwierzyć w siebie i w to że będziesz dobra mama , tak jak dziewczyny piszą dzisiaj mamy o tyle łatwiej ze mamy różne fora dla mam , kobiet w ciąży , fora z poradami lekarskim , książki , internet ( choć ten ostatni najłatwiej przeraza czasami rozbieznymi informacjami ) no i masz nas tutaj ;) nie bój nic ;) dzisiaj tylko mi się chce spać , w nocy sie nie wysypisk za bardzo bo mam zwariowane sny , takie naprawdę szalone ze rano czuje się zmęczona bardziej niż kiedy się kładłam wieczorem... MI lego poniedziałku dziewczyny !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hela_ela
Sorki za literówki ale pisze z telefonu i slownik mi tu miesza wrrrr mam nadzieje ze coś z tego co pisze rozumiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8912
K25i ja tez mam wloski i te dluzsze wyrywam i juz. Jesli chcesz karmic to przede wszystkim musisz sie psychicznie do tego nastawiać. Niektórym kobietom mleko pojawia się juz w ciazy. Mi się pojawiło chwilę po porodzie. Na poczatku mialam problem z przystawieniem malej ja nie umiałam ona nie umiała ale nue zgadzalam sie na dokarmianie w szpitalu i po 4 dniach zaskoczyło. Wiadomo miałam takie dni ze jadła godzinę a za 15 min chciala znowu. Ale jakos sie zawzielam i karmilam. Nawet nie mialam mleka w domu w razie w. Karmilam nawet jak musialam przestrzegac restrykcyjnej diety. Przestałam karmic jak zaszłam w druga ciążę. Nie wiem jakie masz relacje z teściowa ale moze trochę przerzuc na meza zeby jej zwrocil uwage.ja zazwyczaj mowie ze jeszcze o tym nie myślałam, musze porozmawiać z mezem itd. Powiedz jej ze chcesz miec przyjemność z zakupów dla dziecka itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8912
A opiniami nt lekarza się nie przejmuj . najważniejsze żebyś my ufala i byla zadowolona. Ja tez sie nasluchalam o mojej ze młoda że przesadza ale miałam taką opieke ze jak urodzilam i skonczyly sie regularne wizyty to tęsknilam za tym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgosc ANECZKA
Hej dziewczyny... Właśnie wrocilam od lekarza i niestety mam za wysokie ciśnienie. Dostałam tabletki na z bicie ciśnienia. I teraz się martwię. Lekarz powiedział ze to i dla mnie i dla dziecka nie bezpieczne żeby było wysokie ciśnienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Abeczka a to cisnienie to tylko i gina mierzysz czy w domku tez mierzysz? Ja mialam dwa razy za wysokie to juz mierze codziennie bo sie boje. Bardzo zle sie czulam przy tym wysokim. A lekarz pytal czy mi brzuch twardnial i bolal przy tym cisnieniu bo tak nie moze byc bo to noebezpieczne. Moja sis miala wysokie w ciazy to wiem ze tez jakies leki brala. A zona brata ciotecznego byla w szpitalu z tego powodu bo ją pokierowala jej doktorka a inni lekarze na wizytach mowili ze nie powinna lerzec w szpitalu bo jest ok. Ale ta od brata ciotecznego to straszna panikara i ciagle chcialabyc w szpitala bo nawet tak mowila ze ma nadzieje ze ją polozy i kilka razy byla. Miala tez cukrzyce ciazową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgosc ANECZKA
Mierze tez w domu. Dziś miałam 150/85..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
U no to faktycznie musisz uwazac na siebie. W necie pisze zeby soli unikac a ja praktycznie nic nie sole, malo kiedy. Mierz i wszystko bedzie dobrze Aneczka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Napisze teraz chyba cos przydatnego: pytalam dentyski o paste Ajona - apteczna pasta cena okolo 13zl, neutralny smak kiedys na problemy z dziąslami juz ją uzywalam. Dentystka powiedziala ze to normalne ze dziąsla w ciaży puchną i krwiawią a po porodzie wszystko wróci do normy. Powiedziała ze mozna stosowac tą Ajone ale ona jest mocna np jak ktoś ma dodatkowo kamień na zębach a jak nie to wystarczy pasta Meridol, lub Ajona z Meridolem na zmiane. Mnie kiedys tą Ajone pani w aptece poleciła jak mi bardzo krwawily dziąsla. Mala pasta ale tez pisze zeby malą ilosc jej nakladac na szczoteczke wiec do elektrycznej byla w sam raz. I tez ona ponoc sie nadaje jak ktos ma problemy z nieswiezym oddechem. A ja mam straszny niesmak od tej krwi bo splywa mi bez powodu. Dzis mam takie napuchniete az biale te zgrubienia i boli mnie to:( Z colgate jest super cienka szczoteczka do zębów czatno rózowa z czarnymi wloskami, bardzo delikatna, tez ją pare razy mialam ale kiedys jak kupilam to przy pierwszym myciu wypadaly z niej wloski. I juz nie kupilam. Elektryczna dobra bo tak nie dotyka dziąsel tylko delikatnie podjezdzam do góry zęba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Nie ma się co przejmować tymi wloskami. Mi też kilka wyrasta co jakiś czas. Usuwam je peseta:) a jeśli chodzi o karmienie piersią to mam również obawy. Wiem, ze to naturalne itd ale jakoś nie czuje teraz silnego parcia na karmienie piersia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Sepik wiesz co jest najgorsze ze informacje o tym by karmic są wszedzie a zeby nie karmic to nigdzie nie ma wskazówek. Mamy a do kiedy sie karmi dziecko w nocy tak często? Bo juz mysle ze ten czas póki sie karmi tez nocą to bym moze karmila piersią zeby nie wstawac w nocy i nie musiec szykowac butelek itd:( sama nie wiem, podoba mi sie karmienie piersią ale sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Jeszcze mi cos dolega, jak zjem to ciagle robi mi sie takie cos jakby mi sie mialo odbic a nie chce mi sie i tak mi cięzko jest jakby bękniecie w polowie drogi i wraca:( co to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewna3096
Witajcie mamuśki. Dni nam lecą i tak się zastanawiam jak z waszymi dolegliwościami ciążowymi. Mnie dalej męczą okropne mdłości. Dziś na dodatek 37 temperatura i cholernie boli mnie gardło aż ledwo przełykam. Aha i jeszcze jakby tego było mało to boli mnie głowa. Normalnie łapie doła. Wszystko mnie denerwuje. Muszę się pilnować żeby po dzieciach nie krzyczeć. Pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Ewna3096 mi jutro zaczyna się 16 tydzień. Tez nie mogę powiedzieć, że jest idealnie, ale tak jak w 7 czy 8 tygodniu tez juz nie jest na szczęście:) jednak odczuwam pewien dyskomfort nadal. Małe mdlosci, czasami sennosc i tez odbija mi się jakby nie moglo. A co do łapania dolow to myślę, że większość z nas ma huśtawki nastrojów:) nic nie pozostaje jak czekać na lepszy dzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania0527
Z dolegliwosci ciazowych to od samego poczatku do teraz mam mega zmeczenie. Naprawde czuje sie caly czas jak po calonocnej imprezie. Ja karmilam piersia w dzien do 8 miesiaca bo jak mala poczula ze zupka sie lepiej najje to odstawila a pote.jeszcze miesiac tylko w nocy ale tez sama z dnia na dziensie odstawiala. Dobrze ze mialam mm w domu bo tak to by chyba cala noc przeplakala. Teraz ma 14 miesiecy i w nocy jeszcze raz sie budzi na butle. Powiem wam ze ja karmienie piersia traktowalam jako cos normalnego przed porodem nawet nie myslalam o mm. Znowu moja znajoma caly czas twierdzila ze ona sie brzydzi karmic i bedzie karmila tylko dlatego zeto zdrowe dladziecka ale bedzoe ja to brzydzilo i tam negatywnie myslala ze karmila 2 tygodnie przyszedl kryzys i odstawila mala. Ja bardzo lubilam karmic piersia to byl taki moment gdzie patrzycie sobie w oczy jeatescie tak blisko siebie i to takie mega uczucie jest. Ja juz w 30 tc mialam siare i to tylkoze czasem musialam wkladki laktacyjne zakladac i moze to tez w jakis sposob psychicznie mnie naszykowalo do kp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewna3096
Dziękuję sepik za dobre słowo. Chyba faktycznie to te huśtawki nastrojów. Oj czego to my nie doświadczymy będąc w ciąży. Same rewelacje. Karminie piersią jest sprawą indywidualna. Albo kovieta jest na to gotowa i chce albo nie. Choć powiem szczerze że nie przemawia do mnie karmienie piersią kilkulatkow (3-4-5) bo wiem że są takie przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8912
Ja teraz tez inaczej podchodzę dokp. W sensie ze jak sie uda to ok a jak nie to trudno. Chociaż nie powiem w nocy to wygoda bo nie musiałam szykować mm a nawet mając wszystko pod ręką chwile to zajmuje. Moja tez jeszcze je w nocy raz. Nie wiem od czego to zależy. Tez mnie jeszcze czasami mdli i mi się z kolei odbija. Bekam strasznie dobrze ze tylko w domu. Odebrałsm dziś wyniki badan wydaje sue wszystkio ok. W środę wizyta :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ewna ja mdlosci miewam ale 18 tc odstawilam pregna plus i przestalam wymiotowac. Teraz te hmm odbeki mnie mordują. Brzuch wieczorami cięzki. Nie moge sie czasem zalatwic to oliwe daje do czego sie da. Niby ciąza to nie choroba ale uwazam ze jest to trudny okres, cięzki. W sklepach mi duszno a w marketowej kolejce jak czuje nawet perfumy ludzi to mnie tak ciagnie na wymjoty az mi cos mokrego do gardla podchodzi. Potem lece do auta siadam i oddycham mocno. Bardzo sie ciesze ze bedzie dzidzius, doczekac sie nie moge ale czasem wątpie czy dam rade. No i kregoslup i bodra to moja zmora. W dniu dzisiejszym tez dziąsla dają popalic. Az widac nad zębami spuchniete, zgrubione biale, a boli tak jak w momencie gdy puszcza znieczulenie, takie zdrętwiale:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ja i Miki fostalysmy dzis duzo prezentów, mala ubranka i pluszową Myszke, nawet przesliczne buciki chociaz ja sie smieje ze to wygląda jak atrapa butów dla doroslych:) i reczniczek z myjką i sliniaczkiem takie to slodkie, na ubranka sie napatrzec nie moge a moj Mąż wszystkie np pajacyki odpinal i patrzyl jak to bedzie:) wczuwał sie w role:) ja dostalam takie mieciusie leginsy do sukienek takie na caly brzuch, jeszcze sporo brzucha mi tam wejdzie a uczucie jakby sie bylo nago:) skarpetki cieple, smieszne antyposlizgowe, niektorzy mówią ze po porodzie zimno w stopy? Prawda to? I kosmetyczke z wyposazeniem przyborów do higieny, musze dokupic tylko plyn do h.intymnej. ale sie ciesze moglabym to oglądac i oglądac:) jednak Teściowa ma dobry gust, na dzien dzisiejszy dostaje 6+ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola684
a juz mialam sie zalic, ze wczoraj caly dzien przeplakany. Ale widze ze jestemy wszytskie na takim hustawkowym humorze. Ja czytalam (niestety)jak to bylo w pierwszej ciazy, i tam w 16 tygodniu czulam juz czesto ruchy dziecka. a teraz? nic, kompletnie nic. co prawda bylo wtedy 10 kg mniej, i tym sobie tlumacze. Ale z niepokojem czekam na czwartkowe USG. i jeszcze ta pogoda, wczoraj rano mroz !! wszytskie samochody zaszronione a na dachach warstwa sniegu !! jakais cyrk i nieporozumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewna3096
K25i tylko ci pozazdrościć takiej teściowej. Moja się nie zalicza do tych co dają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewna3096
Boże w sobotę wesele ja dalej nic nie mam. Nie mam siły po sklepach gonić. Muszę się dziś jakoś zmusić. Zapowiada się piekna pogoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ewna daje duzo daje ale ile utruje d**e to looo. Wesele masz fajnie u mnie wypada 16 czy tam 17lipca nie wiem kiedy sobota to juz nie pojde pewnie i 14sierpnia chrzest to tez pewnie nie pojde. Dziewczyny a czy u Was bedąc nie obecnym na jakiejs uroczystosci przekazuje sie tej parze prezent (koperte)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ola a mialas jakis powod by plakac czy po prostu Ci sie chcialo plakac i juz? Bo mnie na koniec nawet super dnia lapie zamula i w ogoke koniec swiata i dola mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola684
tak mi sie smutno zrobilo ze nie czuje stukania a podobno w drugiej ciazy jest szybciej, i tak sie martwie , a potem to juz caly dzien przechlapany. u mnie kolezanka ma wesele we wrzesniu, wiec mam super wymowke :D tak mi sie nie chce nigdzie wychodzic. najchetniej bym sie zamknela w domu i juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
U mnie 20tc i tez sie boje ze nie czuje albo dlatego ze nie wiem jak to jest to moze czuje, szczerze to sie martwie. W nocy jak spie na prawym boku to zeby sie przekrecic na lewy go musze pod brzuch dac ręke bo nie moge go ruszyc, ciezki i boli jakby ciagnie w dól, poki co to chyba najlepiej mi na plecach pod warunkiem ze nie mam zgagi bo to tez roznie bywa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×