Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pozytonkaa

Mamy na Październik 2016

Polecane posty

tez spicie takim "lekkim" snem? ze macie wrazenie, ze nie spicie tylko sie w lozku krecicie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Opisałam się na tel a dodało się tylko jedno zdanie :D No nic, w skrócie.. Powiedziałam wczoraj mamie o ciąży i mimo moich obaw ucieszyła się i powiedziała, że już chciała wnuka :D Ulgaaa :) Teraz tylko się cieszyć i żeby wszystko było dobrze :) MIłego dnia :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola684
hej. ja tez slabo spie, choc w sumie to strasznie duzo. ale co rusz sie budze i krece, wogole nie mam apetytu. zmuszam sie do jedzenia. jak nie zjem to zoladek mnie boli i juz po mnie. widze ze wiekszosc z nas tak ma ... jeszcze kilka tygodni :P damy rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Olka
Triss tez sie o to bałam, bo nagle zniknely mi poranne mdlosci. A tu po 3 dniach ciąża na usg :) a mdlosci sa sporadycznie. Nie martw się poczekaj cierpliwie na wizytę. Dziecko nie zajac, nie cieknie ci. Jak nie masz bólów mocnych i krawien to czego sie boisz? Tez tak miałam, balam sie, ze moze hcg spada itd, no ale ciąża jeszcze jest. Wiele kobiet nie ma objawów. Musimy być dibrej myśli. Ja mam wizytę w piatek, stresuje się czy wszystko będzie dobrze, a z drugiej strony stres mi nie pomoże. Staram sie myśleć pozytywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TrissMerigold
Tak, mierzę od początku cyklu z niewielkimi przerwami. Ja śpię w miarę-zawsze byłam raczej czujna, bo mały do nas w nocy przychodzi więc od dawna już nie wiem czym jest nieprzerwany, niczym nie zmącony sen;).Dzięki za wsparcie, dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka2710
Witam Was diewczyny, ja mam terimn na 1 października. Jestem w 10 tyg. Mam pytanie orientujecie sie w którym tygodniu widać juz płeć dziecka? Jak sobie radzicie z mdłościami szczególnie wieczorami. W nocy tez musicie wstawac do łazienki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) ja jestem na zwolnieniu lekarskim i siedząc w domu w miarę dobrze się czuję ale boję się że jak wrócę do pracy znowu będzie źle. Jak tam wasza senność???? ja śpię w nocy ( wstaję tylko raz) i obowiązkowo w dzień dodatkowe 3 godziny. mdłości mi minęły ale za to na zapachy jestem tak wyczulona że jak poczuję coś mocniejszego od razu mnie mdli. Jak tam zachcianki???? mnie odrzuciło od wędliny ale owoce mogłabym jeść cały dzień i słodycze także. na 24 marca planujemy podróż samochodem do PL ( ok 2000km) i mam nadzieję że wcześniej będę miała tutaj usg żeby mieć pewność że wszystko jest w porządku. nie mogę się już doczekać bo dawno nie byłam w PL na święta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wincia15
Cześć dziewczyny, u mnie z OM 6t4d 3 dni temu byłam u lekarza i z usg wychodzi, że jest 5 tydzień a jak było u was? Po potwierdzeniu przez lekarza powiedzieliśmy najbliższej rodzinie i znajomym i teraz mam wątpliwości czy dobrze zrobiliśmy.. Trochę poniosły nas emocje, a teraz się boję, że jak nie daj Boże coś pójdzie nie tak... ahh nawet nie chcę myśleć.. A wy czekacie? Czy mówicie o swojej ciąży? Termin druga połowa października, 23 lata, 4 msc starania się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość30
Moja siostra dowiedziała się że będzie chłopczyk już w 13+4 :)byłam z nią widziałam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Day and night
Magdakate ja mam lekkie mdłości nie mam apetytu na nic. Masakra ciężko tak :-P. Co do spania zazdroszczę tym które mogą zdrzemnac się w dzień. Ja przy małej nie mogę bo gdy ona idzie na drzemkę to mi się nie chce. W nocy zaś wstaje nie mogę spać ciągle musze do WC. Ja tez według usg jestem w 5 tygodniu jak na razie brak serduszka a jak u Ciebie? U mnie to przez owulke jak to dziewczyny stwierdziły mamy czas ;-) Powiedziałam tylko mamie ale ona nie należy do wylewnych osób i pewnie sobie myśli ze za wcześnie ale ja sama się zdziwiłam myślałam że dłużej nam zejdzie :-P. Dobranoc dziewczyny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wincia15
U mnie serduszka póki co nie słychać, ale lekarz mówił że to normalnie w 5 tyg. Teraz mam się zgłosić za 3 tyg i mam nadzieje, że już wszystko będzie pięknie biło :) Czy na tym etapie robicie już jakieś badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowa mama synka
U mnie termin na 12 października. mdłości każdego ranka, w południe i wieczorem. budzę się o 4 rano i zasnąć nie mogę tak mnie skręca. Przy pierwszej ciąży nie dolegało mi kompletnie kompletnie nic! czułam się jakbym mogła góry przenosić.Z małym dzieckiem w domu nie ma mowy o odpoczynku;) Ja pracuję, myślę, że do końca kwietnia/maja pociągnę a potem wreszcie odsapnę. W poprzedniej ciąży o płci wiedziałam już w 11 tygodniu;) Także już niedługo dziewczyny! Nie wiem z jakich miast jesteście, ale z perspektywy mogę doradzić, że własna opłacona położna to skarb... u nas pierwszy poród był bardzo ciężki, więc nie wiem jak potoczyłby się mój 3 dniowy poród gdyby nie własna położna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Day and night
Witajcie ;-) ja też szybko wiedziałam że to córa będzie też jakoś 12 tydzień. Teraz mąż chce chłopca a ja chyba dziewczynkę druga. Co będzie to będzie byle zdrowe. Ja będę miała cesarke wiec położna mi się nie przyda. :-P co do mdłości o zgrozo mam cały dzień :-( niech już to minie. Ja nie dostałam skierowania na badania powiedziała ze za wcześnie myślę że jak przyjdę za te 2 tygodnie i bd ok to już będę robiła. Miłego dnia dziewczyny ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mogę polecić Prenatal Grip Care na przeziębienie. Lepiej brać to, co jest zalecone dla kobiet w ciąży, niż jakoś się samemu leczyć nie wiadomo czym :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola684
ja dowiedzialam sie dopiero w 20 tyg. ze to bedzie dziewczynka, kolezanke dzidzius trzymal w niepewnosci do 6 miesiaca ! ja wczoraj przeczytalam moje notatki z poczatkow poprzedniej ciazy i sie zalamalam, bo mdlosci , zle samopoczucie, bol glowy itd przeszlo dopiero w 14 ! tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MajkaKajka
hej dziewczyny. U mnie ciezko z czasem w weekend,poniewaz pracuje w weekendy i niektore popoludnia co jest dla mnie masakryczne. PO poludniu chce mi sie tak spac ze chodze jak zombi a tu trzeba isc od pracy :-( wogole tu jest inaczej. Inaczej traktuje sie kobiety w ciazy .Zwolnienie mozna dostac tylko w jakis wyjatkowych sytuacjach. Kolezanka miala krwawienie i kazali jej do pracy chodzic bo do 12 tyg co sie wydarzy to sie wydarzy oni nie podtrzymuja ciazy. Wogole chodzi sie do lekarza rodzinnego a w czasie calej ciazy sa 2 usg i zadnego badania ginekologicznego. No ale na szczescie jest polski ginekolog oczywisciwe platnie ale raz na miesiac czy dwa mozna isc ;-) pozatym planuje 2 mies wakacje w pl ;-) wiec tam sobie porobie wszystkie badania . Ja juz powiedzialam prawie wszystkim ;-) bo nie moglam sie powstrzymac :D synek wie przeszczesliwy juz imie wybiera. W pracy jeszcze nie wiedza ale to musze jeszcze poczekac... buziaki i zmykam jakis obiad pichcic ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TrissMerigold
U mnie dalej brak szczególnych dolegliwości-poza czestym chodzeniem do wc .Doszedł wzdęty brzuch-wyglądam jak w 5 miesiącu...Jak pisałam wcześniej-o ciąży wie tylko mąż-na pewno nie powiemy wcześniej niż za 2 miesiące. Na tak wczesnym etapie nie robi się żadnych badań-chyba ,że beta hcg.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Takaladnatakamala
Hejka dawno nie zaglądałam a tu tyle nas:) super! Ja znowu byłam w piątek u lekarza, lekka anemia i te masakryczne mdłości....ale cóż taka moja uroda. Tym razem pani wywnioskowała, ze to jest 7 tydz. a termin mam na 10.10. W piątek znowu lecę na wizytę z kompletem badań. Dzisiaj znowu nie poszłam do pracy. Chyba wezmę wolne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość30
Cześć dziewczyny :) u mnie jutro zaczyna się 10 tydzień a od wczoraj mam taaaaki slinotok i mnie mdli popołudniami że szok ! Dobrze że od dzisiaj mam 3 tygodnie urlopu także trochę odpoczne i mam nadzieję że to szybko minie! Odpoczywajcie mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość marza
Hej dziewczyny ja jak narazie czuje sie dobrze nie liczac nadwrazliwosc na zapachy. Mam 4 letnia corke ale w ciazy jestem po raz czwarty. To juz 9 tydzien. Nie wiem czy moge sie cieszyc. W pierwsza ciaze zaszlam bez problemu i czulam sie swietnie. Rok po porodzie zaszlam w ciaze pozamaciczna mam usuniety lewy jajowod. W wrzesniu 2013.poronilam 8 tydzien. Boje sie ze sytuacja sie powtorzy chodz lekarz mowi ze wszystko ok jestem na zwolnieniu i warjuje od myslenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość marza
Wrzesien 2014 poronilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
Marza spokojnie tym razem na pewno będzie ok:) u mnie dzis 9 t+4d wstaje w nocy na siku, często jestem bardzo glodna ale mam wrażenie ze objawy ustępują i tez zastanawiam sie czy wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość30
Po takich przejściach wątpliwości są normalne ale staraj się myśleć pozytywnie... moja kuzynka poroniła 4 razy a dziś urodziła zdrowa dziewczynkę :) 3 majcie się dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość marza
Dziejuje za slowa otuchy. Innym przyszlym mamom tez zycze wszystkiego dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izaaaaaaaa
U mnie również nadal bez jakiś znaczących objawów, póki co nasila się jedynie zmęczenie. Ale nie mam andsi mdłości ani wymiotów, brzuch czasami pobolewa i wygląda jak balon nie wiem od czego, być może od wody, bo pije ją ostatnio litrami. Czy któraś z Was ma małe dysproporcje między wysokością bety we krwi a wiekiem ciąży? U mnie wysokość bety dwa dni temu wskazuje na końcówkę 5 tygodnia, a miałam wtedy 5 tydzień i 3 dzień (miałam monitoring cyklu więc wiem kiedy była owulacja). Czy ktoś też tak miał? Troche się wystarszyłam;/ wiem że najważniejszy jest odpowiedni współczynnik przyrostu, ale akurat po 48h nie miałam możliwości zrobienia badania krwi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćK
day and night a masz jakies objawy czy cos? bo ja jestem w 5 tyg i w sumie tylko piersi mnie bola. I tez sie martwie troche. A jakie witaminy poza kwasem f oliowym kazala ci brac p. doktor? Ja jeszcze nie bylam u lekarza, pojde chyba dopiero za dwa tygodnie bo nie chce isc i wlasnie sie rozczarowac ze jeszcze nic nie slychac i nie widac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość night and day
Izaaaaaaaa ja nie pomogę bo nie robiłam bety :) gośćK oprócz bólu piersi, czasami bóle podbrzusza i jajników :/ No i oczywiście mdłości cały dzień.... wql to chciałam zgłosić zażalenie dlaczego to się nazywa ,,poranne mdłości " jak człowiek ma je cały dzień,już wolałabym wstać rano zrobić za przeproszeniem rzyga i mieć spokój cały dzień. Ja poszłam tak wcześnie bo posłużyłam się poprzednią ciąża po za tym wyliczyłam od ostatniej @ że to już 6 tydzień,ale wyszło że to 5 tc. Kwas foliowy mam dokończyć i brać witaminy dla kobiet w ciąży pozostawiła to do mojej decyzji jakie będę brała,co do mdłości jak będą się nasilać mam brać magnez np. magnelle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćK
dziewczyny w którym tygodniu najlepiej isc do lekarza po raz pierwszy? w ktorym wy bylyscie i czy bylo widac zarodek, slychac serce? czy trzeba brac w I trymestrze jakies witaminy poza kwasem foliowym, rozne wersje slyszalam jak to u Was jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, kurcze rozpisalam sie dzis rano i nie wiem czemu post mi sie nie dodal :/ yhh dzis przechodzilam cale 12 km na pieszo- moja waga nie jest ostatnio dla mnie laskawa :O ;) milka- ja w poprzedniej ciazy dowiedzialam sie w 11 tygodniu, ze nosze pod sercem dziewczynke- mala ladnie sie ulozyla ;-) Cos mi sie wydaje, ze tym razem bedzie chlopczyk ;) wincia, ja poki co nie mowilam nikomu (oprocz jednej kolezanki, z ktora sptkalam sie akurat u ginekolozki ;) )...poczekam jeszcze ze 3 tygodnie z anim powiem najblizszym ..A moja mam ma urodziny na poczatku kwietnia..to wysle jej razem z kartka z zyczeniami zdjecie z usg ;-) A reszta dowie sie..jak zacznie byc widac ;-) takaladnatakamala- zalecila c***ani cos na anemie? marza, na pewno teraz bedzie wyszystko ok :) iza, nie martw sie, poziom bety co chwile wzrasta, na pewno bedzie wszystko w porzadku... night and day - lepiej, ze nas mecza "tylko" mdlosci... naprawde gorzej jest jak caly dzien musisz wymiotowac...moja kolezanka spedzila od 2 miesiaca ciazy do 6- zycie w lazience ;-) i co chwila ladowala w szpitalu... Znow mnie spanie bierze ..uhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goscK wydaje mi sie, ze najlepiej isc ok 7 tygodnia, wtedy widac juz serduszko (najlepiej radzic- gorzej z wykonaniem-sama stwierdzilam, ze przy drugiej ciazy nie pobiegne tak szybko do lekarza :o hm...ale nie wytrzymalam haha ) bylam w 5 tygodniu- i na usg bylo widac tylko plamke... juz myslalam, ze nic z tego nie bedzie- ale 2 tygodnie pozniej wszystko na ekranie bylo juz widoczne :) moja ginekolog mowi, zeby brac kwas foliowy, a witaminy czerpac z owocow, warzyw..a nie zadnych tabletek. Z tego co zauwazylam bedac w polsce, w tv co druga reklama to reklama jakiegos produktu z apteki :O nigdzie nie ma tylu reklam lekow, preparatow witaminowych i innych, niz w Polsce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×