Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pozytonkaa

Mamy na Październik 2016

Polecane posty

Gość ola684
witam po weekendzie, jak zwykle czekam kiedy przyjdzie a w poniedzialek ciesze sie ze mam spokoj. u mnie tez synek szaleje ze az sama czasem podskocze, z nowoscie to pare kroplisiary polecialo mi, az sie zdziwilam. pozatym postanowilam ze bede wiecej chodzic, a rosne i rosne i znow zaczely sie pystania czy oby nie blizniaki i ze pewnie juz nie dlugo. teoretycznie nie dlugo ale kazdy dzien to jakby miesiac teraz. wizyta w czwartek, wiec jest na co w tym tygodniu czekac. sepik, jak wlasnie mialam plany pic napar z lisci malin, ale jakaos nie moge sie zebrac kupic, albo masaz mialam robic zeby nie musieli ciac i smarowac wszystko itd. oczywiscie jakaos nic nie wyszlo. sama nie wiem dlaczego. I gdzie nasza Aniela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny chcialam spytac was czy wierzycie w ciazowe zabobony. Ja wczoraj zobaczylam ogromnego pajaka i zakrylam oczy dlonmi teraz bardzo sie boje zeby dziecko nie mialo znamienia na buzi. Najpierw sie z tego smialam ale jak poczytalam w necie to nie wiem co mam myslec jestem zalamana bo ciagle jakies zmartwienie. Prosze powiedzcie co wy myslicie. Czy wam sie tak zdazalo w ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny chcialam spytac was czy wierzycie w ciazowe zabobony. Ja wczoraj zobaczylam ogromnego pajaka i zakrylam oczy dlonmi teraz bardzo sie boje zeby dziecko nie mialo znamienia na buzi. Najpierw sie z tego smialam ale jak poczytalam w necie to nie wiem co mam myslec jestem zalamana bo ciagle jakies zmartwienie. Prosze powiedzcie co wy myslicie. Czy wam sie tak zdazalo w ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola8912
Dopakowałam dziś torbę. Brakuje mi tylko wody i jakiejś przekąski, ładowarki. Także można spokojnie rodzić. ALe dziś kiepsko spałam. po północy jeszcze nie spałam a obudziłam się o 4 i znowu przerwa do 5.30 co najmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ty_nka
Witajcie dziewczyny :) cieszę się ze zrobiło się zmimniej ale wcale lepiej się nie czuję :/ mały ostatnio daje mi w kość ciagle mnie kopie po pecherzu ale mąż mówi że brzuszek mi się jeszcze nie obniża :( biegam co chwilę do wc. W dodatku często czuję takie jakby kłucie w pochwie, też tak macie? No i już ciągle brzuch mi się stawia. I sluzu jakby wiecej? Nie mogę doczekać się już piątku żeby już coś wiedzieć więcej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
Dziewczynki od piątku jesteśmy z Jaśkiem w domu, w szpitalu byliśmy 11 dni. Mały ładnie śpi w dzień, gorzej w nocy - podobnie było w brzuszku;) Nadrobię zaległości i napiszę coś więcej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
Niestety nie karmię piersią ze względu na moje choroby, lekarze nie kazali ryzykować. Biorę bromergon i już w zasadzie nie mam pokarmu ale płakałam jak było go duuzo a ja nie mogłam dać go dziecku. Całe nogi mam w jakimś dziwnym uczuleniu strasznie swędzi:( Jaś jest małym głodomorkiem, ładnie przybiera. Jak wyjęli go z inkubatora to mogłam już go przewijać karmić butelką, przytulać:) Mąż jest dumny;) W ciąży nie bardzo się interesował a teraz sam się garnie do opieki, przewija, nakarmi butelką, rozmawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Aniala a jak sie czujesz po tych tabletkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
Tynka mi ciągle brak ciążowego brzuszka, ruchów mimo, że mam już Jasia przy sobie i jestem szczęśliwa:) Ostatnio nawet powiedziałam do męża, że chciałabym jeszcze jedną córeczkę mimo tych wszystkich złych chwil, komplikacji u Jasia przy porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
k25i nawet dobrze, trochę mi się w głowie kręciło jak wstawałam z łóżka po spaniu ale teraz nie widzę skutków ubocznych- chyba, ze to paskudne uczulenie. A Ty jak się czujesz? bardzo zmęczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej ;) po jakim czasie od stosunku zrobić mogę test? Uprawialam sex 12 dni temu najprawdopodobniej miałam wtedy owulacje obserwacja śluzu. Czy test może być po tych 12 dniach wiarygodny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
Jedyny plus z tego pobytu w szpitalu i całego stresu z tym związanego jest moja waga, ważę już mniej niż przed ciążą, po brzuchu praktycznie śladu nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ty_nka
Aniela jak się cieszę że z Tobą i Jasiem wszystko ok:) martwilam się że tak dlugo się nie odzywasz :) Gratulacje dla Ciebie i maluszka!!! Zdrowia dużo i cierpliwości!!! :) Daj znaczka jak po CC jak było jak się czulas? Czy szybko wstałaś na nogi i czy bardzo bolało? :) no i jak tam z Jasiem czy wszystko dobrze? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8912
Gosc ja w zabobonynnie wierze ale mam na lydce znamie ktore prawdopodobnie powstało kiedy moja mama wystraszyla się pożaru. Kurcze czekam na ostatnia paczke ubranek bo domowilam na 56 i chciałabym puscic pranie i nie moge :-(Aniala ciesze się że wszystko dobrze. Nie przejmuj się kp. Niektóre kobiety rezygnuja z wygody a u ciebue sytuacja wygląda zupelnie inaczej. Najważniejsze zeby Jas byl zdrowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8912
Przyszla paczka mozna wstawiac pranie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga z
Dziewczyny a ja mam pytanie o wasze piersi, a mianowicie na początku ciąży wiadomo piersi bolące obrzmiale itd ale później nie miałam z tym żadnego problemu. Teraz 2 tygodnie przed terminem czuje jakbym miala takie uczucie piersi jak przed okresem. Mialyscie tak ? Ja na razie żadnej siary żadnego mleka, dlatego jestem ciekawa czy tam się coś nie tworzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Aniala ja tez juz wyschlam ze tak powiem po tym poridzie. Dziewczyby w szpitalu moaly takie brzuchy jak mp 5miesiac a u mnoe wklesly w dityku jest dziwny przy karmieniu czuc ze ta macica pracuje ale az sama sie nie moge nadziwic ze brzucha nie ma. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Aniala podziwiam ze Ty juz chcesz trzecie dziecko:) mnoe to jedno wystarczy:) watpie czy sie kiedys zdecyduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Aniala bardzo się ciesze, ze jesteś juz z małym Jasiem w domu :) i super, że maz sie wczuwa i pomaga :) nie jedna kobieta może Ci pozazdrościć braku brzuszka po tak krótkim czasie :) mam nadzieje, ze u mnie też jakoś gladko pojdzie :D tym, ze nie karmisz piersia nie przejmuj sie juz. Chcialas przeciez, ale nie moglas z pewnych wzgledow. A więc w Twoim przypadku zrobilas dla swojego Dzidziusia cos najlepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Gosc ja nie wierze w zadne zabobony. To zwykły przypadek, że akurat ktoś ma jakieś znamię, bo mama w ciazy zlapala się za reke czy noge. Aga z mnie na poczatku okropnie bolaly piersi, ale przestały po pewnym czasie. Siara pojawila mi sie pomiędzy 20 a 30 tygodniem. Już nie pamiętam kiedy dokładnie. Ale nie czulam, żeby piersi były bardziej wrazliwe wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wierze w zanonony. Lepiej ppmodlcie sie o zdrowko dla dzidzi i wszystko bedzie ok. Tez mialam chwile ze zwatpilam ale juz sie ogarnelam i juz w zaden zabobon nie uwierze a to czy dzidzius jest zdrowy czy ma znamie czy mie to zalezy od Boga a nie od tego gdzie sie dotknelam. Tez sie dotknelam w twarz jak sie przestraszylam i jest mi bardzo glupio ze na poczatku sie tym przejmowalam nie zamierzam juz tym sie martwic.wiele kobiet w ciazy sie wystraszy i tez wiele dzieci ma jakies znamie nic wiec dziwnego ze matka pozniej laczy te fakty. Ale bylam glupia ze w to przez chwile wierzylam ale wiecie co pomodlilam sie o zdrowie dla synka i jestem juz spokojna mocno wierze ze bedzie dobrze i tego sie bede trzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
Nie odzywałam się tak długo bo w szpitalu przekroczyłam limit internetu w telefonie i niestety nie miałam a jak wróciliśmy w piątek to nie wiedziałam co pierwsze zrobić czy wykąpać się czy rozpakować bo Jaś spał bo przed wyjściem ze szpitala wciągnął butlę:) niezłe zamieszanie było;) Tynka najgorsze były 3 doby po cc ale mi szybko odjęli morfinę bo tak jak przy córce tak i teraz miałam straszne mdłości po niej. Jak poszłam się kąpać - tym razem kazali mi leżeć plackiem 12h to musiałam kucać w prysznicu bo myślałam, że zwymiotuje Później byłam na kroplówce z paracetamolu paracetamol tak średnio działa na ból. Ale po tych 3 dobach to już z górki a jak zdjęli szwy to już w ogóle dobrze. Jutro 2 tyg po porodzie rana praktycznie wygojona, czasem coś poczuję ale ogólnie nie czuję się jakbym była po porodzie. Nie wolno dźwigać więc nie dźwigam, nie przemęczam się choć sił nie brakuje;) Dziewczyny jak macie GBS dodatni to podkreślajcie to na porodówce. Ze mną w pokoju leżała Dziewczyna właśnie z GBS dodatnim odeszły jej wody i trzymali ją 18 godzin bez wód miała same bóle krzyżowe, po 18 h rozwarcie tylko na 4cm błagała już ponoć o cc i w końcu zrobili jej cc bo by i tak nie urodziła. Dostała antybiotyk ale te 18 godzin bez wód zrobiły swoje i mały się zaraził, miał zapalenie płuc, podejrzenie zapalenia opon mózgowych spędziła też 11 dni w szpitalu ale na szczęście wszystko dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniala
I dziękuję Wam za wsparcie:) Z Jasiem jak na razie dobrze, miał usg przez ciemiączko, usg brzuszka, badania krwi, badania w kierunku boreliozy, rtg płuc - jak na razie wyszły dobrze ale czy to niedotlenienie i niski Apgar przy porodzie będą miały jakieś skutki - muszę czekać co przyniesie przyszłość wierzę mocno, ze będzie dobrze bo wiem, że Bóg czuwał nad naszym dzieckiem. Mamy sporo skierowań o poradni - miedzy innymi do okulisty, chorób zakaźnych, na bioderka ale to wszystkie dzieciaczki, kontrolne badanie słuchu no i przez rok będziemy pod opieką poradni oceny rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura_1988
Ja w dziecinstwie mialam naczyniaka na plecach wielkosci dloni. Z wiekiem tak zbladl ze dopiero po ilus latach dowiedzialam sie o jego istnieniu od mojej mamy. Nasza Nadia urodzila sie z identycznym znamieniem w tym samym miejscu, w listopadzie bedzie miala 2 lata i widze ze u niej rowniez traci na kolorze. A w szpitalu pierwsze co pomyslalam to to ze nie musze az tak bardzo pilnowac mojej dzidzi bo jest naznaczona i ciezko by bylo ja pomylic z innym bobasem. Dopiero drugiego dnia dowiedzialam sie ze moglam byc podwojnie spokojna bo sposrod kilkorga dzieci urodzonych w tamtych dniach byla jedyna dziewczynka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ty_nka
Aniela ja to z własnego doświadczenia wiem, że paracetamol to nawet na ból głowy dla mnie nie działa :/ kolezanka polozna mówiła że najlepiej prosić o katonal z paracetsmolem. Morfiny raczej nie chciałabym bo właśnie też slyszałam, że chce się po niej wymiotować. Ale juz wszystko przetrzymam byle tylko z moją Pyza wszystko było ok :) A jak z opieką nad dzieckiem w tych pierwszych chwilach po porodzie da radę czy ciężko? Day and night a co u Ciebie? Też ci sie tak ściga jak mnie? Chciałabym już aby był piątek ... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do laura_1988 No wlasnie ja mysle ze takie znamiona sa uwarunkowane genetycznie ja np mam bardzo duzo pieprzykow i tak sie zastanawiam czy moj synus tez tak badzie mial. A to ze sie dotknelam w twarz jak sie wystraszylam to olewam bo to ze u niektorych moze i tak bylo to czysty przypadek i tyle. Duzo dzieci ma jakies plamki czy cos a zakladam ze Ty wcale nie zlapalas sie za plecy w ciazy i to nie to bylo przyczyna znamienia u corci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość30
Aniala gratulacje o dużo zdrówka dla Ciebie i Jasia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Dziewczyny, to na ktorej Dzidziusia teraz czekamy? :) Która z nas ma najbliższy termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura_1988
cholera.... Zaczelam nosic wkladki na te moje ulewy śluzowe.... I masz babo placek! Uczulily mnie ;/ jestem spuchnieta w kroku i piecze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola8912
Sepik ja mam na 10.10 a z usg 6.10 jutro idę na zapis ktg, ale mam już jakiegoś mega stresa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×