Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pozytonkaa

Mamy na Październik 2016

Polecane posty

Gość Ewna3096
Hej, ja tak w ogóle z innej beczki, odnośnie wyprawki. Mam juz 2 córki 7 i 4 (nie ukrywam że fajnie było by mieć teraz chopocka;-) ) i tak naprawdę to oprócz jakiś tam różowych ubranek nie mam nic. Wózków się pozbyłam łóżeczka też i chybanawet wanienki nie posiadam. Wiadomo że smoczki butelki itp itd muszą być nowe , ale naprawde zastanawiam się nad używanym wóżkiem czy łóżeczkiem drewnianym które zawsze mogę odmalować. Tylko nie wiem czy warto. Znajoma chce mi sprzedać wózek x-lander(dla mnie nie ma znaczenia marka- nie znam się) za 1100,00 zł a w sumie znalazłam świetny wózek na dużych kołach za 1200,00? Co wy robicie? Wiadomo że pierworódki kupują nowe rzeczy, ale te z was co już mają dzieci? Poza tym porozmawiajmy o czymś przyjemnym a nie tylko mdłości wymioty porody;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Od luteina ktora sie lyka ponoc ciezka na zoladek i niesmaczna a ja mam dopochwowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Nie kupuj od kolezanki, przelec sklepy w smyku 1200 do 2tys masz porzadny wózek. Ja sie noe zbam chetnie wyslucham opinii na temat wozkow. U mnie w bloku duzo osob trzyma wozki na klatce a tam smierdzi i sa przesiakniete pewnie tym, mnie to obrzydza. Moja siostra ma synka w maju 2lata skoncza a brat dziewczynke 2,5roku a nic po nich nie bede brala bo glupio mi tak poza tym nie wirm czy oni nie mieli od kogos:/ tylko ze ja nawet nie wiem co kupowac. Daj znac co wymyslilas z wozkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewna3096
Też tak właśnie myślałam żeby kupić nowy a chciałabym te 3w1. Ja to mam kawałek do smyka. Jestem z małego miasta. Poza tym dobrze by było znać już płeć, tylko tak na 100 procent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
A wanienka to jaki rozmiar bo w sklepach jest kilka? Malutka to chyba nie wygodnie myc jak podrosnie, srednia czy duza? A pielyszki tetrowe czy flanelowe okolo ile sztuk tego? A moze ktoras mama ma jakas liste zakupow? Albo liste do szpitala zeby a maila wyslac? Bo tym co jest w gazetkach czy na necie na mamowych portalach to nie wierze chcialabym z doswiadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
A kiedy te zakupki sie robi? Ja sie zastanawiam czy 3 czesciowy czy dwu a nosidelko sobie kupic osobno bo i tak z nosidelka szybko wyrasta dziecko z tego co widze to wystajs te dzieci zwisaja jakby z tych nosidelek zaczepionych na wozek. to taki wozek chyba bardziej do lansu niz dla wygody dzidziusia. Tyle ze latwo sie do auta zmiescic. Ja mam male sportowe autko ale wchodzi fotelik nawet normalny takze nie bedzie zle:) a jak siostra urodzila to ją i malego wiozlam ze szpitala to bylam taka dumna ze dzidziusia wioze hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewna3096
Prawda jest taka że teraz pieluszek tetrowych używa się głównie do karmienia. Ja jeszcze wkładałam 2 pieluszki między pampersem a rajtuzkami. Ja będę mieć 2 flanelowe i max 10 tetrowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Day and night
Ja jestem za kupowaniem używanych,jeśli są w dobrym stanie to dlaczego nie? Wózek i nosidełko miałam od siostry męża,wanienka dużą bo myślałam że posłuży nam na więcej ale mała od kiedy zaczęła siedzieć chciała kąpać się w dużej dorosłej wannie. Pieluszki flanelowe kupiłam 10 szt. Za dużo nie zuzylam. Laktator na pewno się przyda. I ciuszki nie za dużo bo dziecko szybko wyrasta. Ja kupiłam ciuchy w bardzo dobrym stanie dobre gatunkowo z Ewa Klucze byłam zadowolona. Jeśli chodzi o listę to nie mam takiej ale to co podają to jest tego o wiele za dużo. Łóżeczko drewniane mała spala w nim do ok 7 miesiaca później tylko turystyczne bo w nim nie mogła sobie nic zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewna3096
No własnie miałam zawsze turystyczne a teraz się nad drewnianym zastanawiam. Ja przeważnie kupuję ubranka w Pepco no i oczywiście na jakieś wyjścia w "lepszych" sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Tak kojarze ze te pieluszki to do karmienia takie sliczne są ze wzorkami. A kiedy sie robi te zakupki a torbe osobna sobie pakujecie i osobna dziecku? Ja nic nie wiem, wole tu pytac bo np moja siostra hmm wlascciwie jej facet to batdzo sterylny ze tak powiem i dwa to oni jadac do rodzicow na kilka godzin robią sobie liste co spakowac takze cos mi mowią ale jednym uchem slucham drugim wypuszczam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
A to turystyczne to takie niskie? Jak tam bobas spi przy ziemi? Tzn pytam nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewna3096
Nie spi na ziemi jest taka jakby ja wiem pólka którą zawieszasz, także dziecko jest wysoko a później ja zdejmujesz i dziecko śpi na dole. Co do wyprawki to kup na oko ja przy pierwszej córce miałam głównie kaftaniki półśpiochy i śpiochy bo bałam się ubierać body ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
A z takich rzeczy dla siebie co nam potrzebne? Kurde to fajne to lozeczko jak widze w sklepach to myslalam ze to tak przy ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ewna Ty to juz wprawiona jestes trzecie dziecko to nas uczyc, mnoe w szczegolnosci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Day and night
Ja do teraz jestem zwolennikiem bodów ;-) Ja pakuje torbę jedną,u mnie jest tak ze nie muszę mieć ubranek dla dziecka dopiero na wyjście. Dokumenty skierowanie i badania karta ciąży. Na pewno koszule łatwe do karmienia,wodę,przybory toaletowe,bieliznę,kapcie,podkłady na łóżko i te duże podpaski bo leci niesamowicie,a i laktator przydał się.Cóż więcej? Dla mnie to chyba wystarczyło,później ubranie do wyjścia zawsze ktoś może przywieźć. Dla dziecka u mnie to jedynie pampersy,smoczek,chusteczki,ew. Żel do mycia. Kto pyta nie błądzi wiec w miarę możliwości pomożemy. U nas zdało egzamin turystyczne bo my często wyjezdzalismy,a wiki lubiła w nim szaleć bo siatka to nie mogła sobie nic zrobić. Ja mam takie zwykłe bez poziomu, u męża mieliśmy to wypasne z przebierakiem itp.pora spać dobranoc Wam,jutro lekarz trzymajcie kciuki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość30
Ja jeszcze nic nie kupuje... wolę jeszcze parę miesięcy poczekać. .. ale wiecie co?U NAS BĘDZIE CHŁOPCZYK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Dziekuje za wszystkie podpowiedzi:) jakos to ogarne, wlasnie jak czegos zapomne to ma kto doniesc ufff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Ja jeszcze nie wiem co u nas i nie wiem kiefy kupowac? Tak np w 7mies czy kiedy? Pewnie nie ma feguly no ale tak mbiej wiecej. Wiecie co mnie jeszcze czeka remont, wymiana okien miedzy innymi:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość30
A w którym jesteś tygodniu ? Ja też tak myślę że 7 miesiąc będzie odpowiedni na zakupy ... ahh już się nie mogę doczekać :) ja mam dzisiaj 13+2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Pogubilam sie co do dni i licze tydzuen od niedzieli to mi wychodzi ze juz 18 od najblizszej wizyty bede pilniwac co do dnia bo moze teraz jest 17+dni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola8912
Hej dziewczyny. Jestem mamą lutego 2015 i teraz spodziewam sie dzidziusia między 6-10 października. Trochę mnie przeraza tak mała różnica wieku ale coz dam radę. Do szpitala to najlepiej sprawdzić na stronie szpitala w którym chce sie rodzic co trzeba zabrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola684
widze ze juz mysliscie o wyprawce i zakupach ? proponuje nacieszyc sie dzidziusiem w brzuchu, zakupy sa meczace i w wiekszosci i tak sie kupi za duzo. u mnie chyba cos bulgotalo wczoraj w brzuchu. to jest super :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Tak czytam i czytam wypowiedzi o wyprawkach i chyba zaczynam mieć metlik w głowie:) Dziewczyny spokojnie:) jeszcze kawał czasu przed nami. Wiem wiem szybko zleci, ale cieszcie sie naszym stanem narazie. Na ciuszki łozeczka będzie czas. Narazie zadbajcie o siebie, odpoczywajcie ( jeśli nie pracujecie, bo ja np.pracuje jeszcze). Niepotrzebnie się nakrecacie. A Jestem pewna, że tydzień przed terminem te same pytania znów się pojawia:) To moje pierwsze dziecko, ale staram się spokojnie do tego podchodzić. Wy też spróbujcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
A co do używanych rzeczy to NIE uwazam zeby z nich nie korzystać. Wszystkie moje znajome przy drugim dziecku mówiły że już nie dadzą wprowadzić się w maliny jak przy pierwszym. Wtedy to był szal. Wszystko nowiutkie, wszystkiego za dużo. Jeśli cos nie jest zniszczone a zadbane to nie mialabym oporow kupic. Zreszta kupujac rzeczy nawet jak ktoś je wyczysci i wypierze to my rowniez powinnismy to zrobić. A wtedy juz chyba ma się pewność w czym śpi Twoje dziecko czy w jakim wózku jedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Gosc30 nie wiedzialam, ze tak szybko można rozpoznać płeć dziecka:) pewnie zależy od sprzętu na jakim lekarz wykonuje usg?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewna3096
Przyznaje,że to ja zmieniłam temat na wyprawkę, bo chciałam pomyśleć o czymś miłym a nie tylko te mdłości z którymi już sobie nie daję rady. Gość30 gratulacje synka i jakim cudem tak szybko wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość30
Sama byłam w szoku że już widać :) w prawdzie powiedział że nie na 100 % ale pokazywał mi gdzie jest ten mały Penisek. Na zdjęciu usg też widać. .. mojej siostrze też w 13+4 powiedział że będzie chłopak :)a cieszę się bo na 13ste dziecko w rodzinie -będzie to 2 chłopak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Day and night
Dobrze ze Ewna zmieniła temat,to lepsze niż ciągle mdłości i wymioty może na chwile pozwoli zapomnieć to tym dziewczyna co mają te dolegliwości. A ja pralam wszystko dopiero w 8 miesiącu q łóżeczko rozkladalam w 9 miesiącu. Gratulacje chłopaka ;-) Ja mam górę ciuchów dla dziewczynki,i szkoda mi trochę tego jak okaże się chłopak no ale cóż będzie co będzie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Za chwilę miejmy nadzieje, już nikt na tym forum nie będzie pamiętał co to mdlosci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k25i
Kurcze teraz znajoma urodzila w 34tc i nic nie wskazywalo na wczesnia wszystko bylo ok, maly zaskoczyl wszystkich, wiec chyba trzeba troche wczesniej to pokupic:) ja ogilbie zakupow nie lubie, wiem co mam kupic jade, wchodze do sklepu i to musi tam byc, ale chyba takie dla malenstwa to bedzie przyjemnosc:) Mam nadzieje ze tesciowa mnie nie ubiegnie i nie pokupi wszystkiego bo jeszcze nie wiemy jaka plec a juz kupuje w odcieniach zielonego bo twierdzi czy chlopiec czy dziewczynka to bedzie neutralne:) w ogole oba nie mieszka w PL i ciagle cos opowiada co jej tam radzą, odnosbie potrzebnych rzeczy albo jaki wozek jakie lozko, wiec dobrze ze jej nie ma na miejscu:) Mam pytanie tylko bez smiechu i irytacji prosze, czy na rzeczy w tym ubranka, rożki, reczniczki dziecka potrzebujemy duzo miejsca? Nie mam na mysli ogromnej szafy wiadomo i chcialabym byscie napisaly jak to u Was ktore są mamami jest a nie ze w zaleznosci ile ma sie rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×