Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćPoleczka

Nigdy nie byłam za granicą

Polecane posty

Gość gość
19.06 Zmień płytę. Kompleksy masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 30 lat. Do zeszlego roku tez nigdzie poza Polska nie bylam. Teraz mieszkam w Holandii, bylam w Niemczech, Belgii, Francji, planuje Grecje. Mozna zaczac w kazdym wieku jak sie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Haha no i tu polityka ..pewnie pani bez kompleksów miała kolorowe przygody no mniejsza jakie . Znajome Finki to się kompleksów dopiero nabawiły po wojażu do pewnego kraju bliskiego wschodu. Przestały po tym być tolerancyjne . Ale żeby było w temacie -jak dziecko podrośnie to może Rumunia ? Kraj lepszy i ciekawszy niż panująca w Polsce opinia,Rumuni to nie Romowie/Cyganie żebracy i oszuści tylko ludzie raczej sympatyczni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasixas
Nic bardziej prostego. Teraz można polecieć niemal za bezcen. Znalazłam taki artykuł, gdzie podane są ceny lotów w konkretnych terminach. Wyloty z Warszawy, ale pewnie z innych miast jest taniej, biorąc pod uwagę fakt, że w Warszawie są największe opłaty lotniskowe. Link poniżej do artykułu z fajną tabelką :) http://kronikaodkrywcow.pl/pl/blog/okazje-lotnicze-na-grudzie%C5%84-i-na-przysz%C5%82y-rok/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezcennnna
Nigdy nie jest za późno by odkryć trochę świata poza Polską ;) Ja pierwszy raz za granicę pojechałam w wieku 28 lat, obecnie planuję wyjazd wakacyjny własnie za granicę a konkretniej http://www.eloty.pl/chorwacja/zagrzeb/ i trzeba korzystać póki zdrowie jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i dobrze ze nie bylas, po co ;) w polsce tez jest mnostwo ciekawych miejsc do zobaczenia/odwiedzenia. ja wakacje zawsze spedzam w polsce, najczesciej pod warszawa w hotelu jaworowy dwor, odpoczywam od zgielku miasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jednak jestem za tym,zeby za mlody jezdzic tak daleko, jak sie da - roznymi srodkami lokomocji. Im czlowiek starszy, tym mniej sprawny, wtedy wlasnie bardzo dobzre jest wlasnie podrozowac po Polsce, odkrywac najblizsze okolice, bo jest ciekawie i pieknie, a sił na to wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TresorK
Nie ma co się załamywać. Z tego, co mi wiadomo wiele osób mając 30 lat na karku nigdzie nie było, a niejednokrotnie w tym wieku widzieli polskie morze pierwszy raz w życiu. Osobiście polecam Bułgarię w wersji nieturystycznej http://kronikaodkrywcow.pl/pl/blog/co-warto-zobaczy%C4%87-w-bu%C5%82garii-1/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniela223
Moi rodzice mają po 45 i tez nigdzie nie byli za granicą póki co. Ale w końcu udało mi się ich przekonać i na majówkę lecą.... www.eloty.pl/szwecja/sztokholm - zwiedzać Skandynawię :> zobaczymy jak im się spodoba świat który jest za Polskimi granicami. Myślą nad wakacjami też jak im się spodoba ale jeszcze zastanawiają się nad destynacja. Namawiam ich na coś bardziej.. egzotycznego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antonijik
Możesz im śmiało podrzucić pomysł na http://www.eloty.pl/hiszpania/barcelona/ - egzotyczne to nie jest aleeeee, w zeszłym roku polecielismy do Barcelony, tam wypożyczyliśmy auto i wzdłuż wybrzeża przez tydzień podróżowaliśmy, przez Walencję m.in. Świetny trip. Napewno byliby zachwyceni i duzo zobaczyli za jednym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i sie spamerow nazlatywalo :) :) autorko nie przejmuj sie ja za granice polecialam pierwszy raz w wieku 33 lat od tej pory latam kilka razy w roku , w tym roku majowka w Nicei sie kroi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qarollcia
Ja tam nie wiem, czy spamerzy. Sama korzystam często z http://www.eloty.pl, bo sporo podróżuję i już dzięki tej stronie oszczędziłam parę stówek na lotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli nigdy nie wyjeżdżałaś to polecam Ci Hiszpanię. Jeśli wszystko ogarniesz na własną rękę to wyjdzie Cię tyle co wczasy we Władysławowie a może i taniej. Samochodem się nie opłaca jechać. Najtańsze loty znajdziesz tutaj http://www.eloty.pl/hiszpania/barcelona/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jako nastolatka byłam w USA i Kanadzie, a był to 97 rok, więc uznałam, że starczy mi zagranicy na resztę zycia, zresztą wtedy jeszzce była taka mentalność. W kolejnych latach wyjeżdzało się na Słowację, na Węgry (mieszkam blisko granicy PL-SK), ale nigdzie dalej. Znajomi wożą się po Europie, jakieś Turcje, Egipty, Krety, Francje itd, a ja w żadnym z tych kierunków nie byłam:) Jak już mieliśmy z męzem kasę, to woleliśmy jednak zawsze pojeździć sobie po Polsce na własną rękę, i dzięki temu zwiedziłam w sumie dość dobrze nasz kraj, i nie żałuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z pasją
Ale tak naprawdę nie ma konieczności nigdzie jeździć- jest wiele interesujących miejsc w naszym kraju. Tutaj na przykład zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem- http://eulubionyprzewodnik.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mieszkam za granica juz 7 lat i powiem ci ze w Polsce najlepiej, mozna by rzec "cudze chwalicie , swego nie znacie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
J też nie byłam a zdecydowałam sie z koleżanką na wakacje za granicą przez biuro podróży kiribatic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam 31 i też nigdy nie byłam za granicą, ani samolotem nie leciałam ale jakoś nie tęsknię do tego ;) Wolę zwiedzać Polskę, zagranica jakoś mnie nie kręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wyobrazam sobie jak tak mozna ,nie ciagnie was zobaczyc zwiedzic?Moja corka miala 3i pol miesiaca jak pierwszy raz leciala samolotem i zagranice .Ja mialam kilka latek jak pierwszy raz lecialam samolotem na wczasy. Duzo tracicie nie wyjezdzajac Hiszpania jest piekna ,morza takiego w Polsce nie uswiadczy sie.Francja tez piekna ,piekny jezyk, smaczne jedzenie ,fajnie jest zwiedzac.A nawet blisko jest Chorwacja np (nawet samochodem mozna jechac)piekne klimaty ,piekna pogoda i to morze cieple czyste ,niesamowitych kolorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Echchch... jak skończę studia, to będę wszędzie podróżował. Może zostanę tym mitycznym programistą 12k na rękę (choć 6k by mi wystarczało), bo studia dobre i kujon motzno. :classic_cool::classic_cool::classic_cool: Jak se nie znajdę dziewczynyżony, to z rodzicami, moja mamełe chciałaby zwiedzić Włochy. 🖐️🖐️:classic_cool::classic_cool:🖐️:classic_cool::classic_cool::classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma się co martwić. Ja do 18 roku byłam raz na Ukrainie i raz w Niemczech, a po 18 - jak poznałam smak wolności to poszło jak po maśle :P Portugalia, Grecja, Dominikana, USA i wiele, wiele innych :) Jak nie masz za dużo kasy to ja polecam Itakę. Mają co i rusz fajne promocje na objazdówki. Włącz sobie śledzenie na fb, albo zaglądaj co wieczór - na bank coś się pojawi co Cię zainteresuje i nie zaboli po kieszeni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam 30 i tez nigdy nie bylam ale wierze,że kiedys pojade. moja kolezanka ma 40 lat i w tym roku poraz pierwszy jest na wakacjach za granica ,zdecydowali sie na chorwacje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najwyższy czas to zmienić. Warto trochę z oszczędności wziąć i ruszyć. Zobaczysz, że to wciąga. Zwłaszcza jak wybierze się fajne miejsce i będzie miało fajne atrakcje. Polecam Hiszpanię i np. rejs po tamtejszych wodach http://www.globtourist.com/czartery-hiszpania.html - super przygoda i odpoczynek. Poczujesz się jak w raju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak mozna sie tak oszukiwac,ze zagranica mnie nie kreci wiec nie wyjezdzam?! Przeciez to hipokryzja! Nie wyjezdzasz bo to kosztuje! Poznawanie innych kultur,obyczajow,ludzi,odpoczynek w chocby cieplejszym i klimatycznie stabilnym niz Polska kraju/krajach,usmiechnieci zyczliwi miejscowi,itd,itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uwielbiam poznawać inne kultury, zwiedzać zabytki, obserwować ludzi, obyczaje, inne jedzenie ... poczuć atmosferę miejsca. zaczęliśmy z mężem na dobre podróżować dopiero 4 lata temu, jak nasze dziecko miało 4 lata. bylismy dotąd w: Atenach, Amsterdamie, mielismy trasę po Włoszech (w sumie 6 miast), w Lizbonie, we Wiedniu. w przyszłym roku w planach jest Norwegia i Szwecja na 2 tygodnie. mieszkamy na stałe w Nottingham, Anglia, ale tego nie licze jako wyjazdu za granicę. bo tu mieszkamy od 11 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierwsze wakacje
Witajcie! Do programu telewizyjnego poszukujemy osób, które nigdy nie były za granicą. Jeśli o tym marzysz, a do tej pory nie miałeś czasu/okazji/pieniędzy - zgłoś się i spędź trzy dni za granicą! Udział w programie w parach (rodzina, znajomi, związek), tylko osoby pełnoletnie. Zgłoszenia proszę wysyłać na adres mailowy: edyta.ewiak@fremantlemedia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×