Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama dwójki dzieci

na co wydacie 500 lub jego wielokrotność?

Polecane posty

Gość gość
Ja nie dostanę 500 zł, bo jestem sama z dzieckiemi zarabiam 200 zł więcej niż próg, ale od dawna i bez tego odkładam dziecku na konto, ma już spore oszczędności, mimo że ma dopiero 5 lat :-) nie czekam na jałmużnę i jej nie zazdroszczę, bo życie nauczył mnie, że najlepiej polegać na sobie :-) fajnie, że ktoś coś wreszcie dostanie.. Szkoda, że ją się do tego dołożę :-D ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odłozymy i za 2 lata wreszcie ruszymy z budową :D każde dziecko będzie miało swój pokój, więc kasa jakby nie było pójdzie na dzieci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za 12.000 chcesz dom wybudować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1500x24 to nie jest 12 tys :D mamy już co nieco odłożone, razem z tą kasą za dwa lata spokojnie styknie na budowę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczerze mówiąc to mam zamiar przeznaczyć tą kasę na potrzeby swoje i męża.Jesteśmy zdania,że dziecku zbyt wiele do szczęścia nie potrzeba,za to nam przyda się ta kasa na różne przyjemności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prosze to i dom dzięki Szydło mozna wybudować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wybudować dom to może za dużo powiedziane, ale przyspieszyć budowę i owszem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wydam na wakacje zagraniczne. Mamy 2 dzieci, dostaniemy 500 zł rocznie to 6000 i tak trzeba trochę dołożyć, żeby gdzieś pojechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydam na fryzjera,ciuchy i dobre knajpy dla siebie i męża :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wy się tak nie cieszcie bo dużo pewnie i tak nie odłożycie bo założe się, że maksymalnie za dwa lata tego programu juz nie będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Inflacja tak pójdzie w górę, że to 500 niewiele bedzie warte, oj naiwni ludzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Same biedne wielodzietne rodziny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie dostaniemy, bo mamy w sumie 830 na osobę (1 dziecko). Mimo że jest nam ciężko starałabym się nie przejeść tych pieniędzy, tylko jakąś część odłożyć, reszta na dziecko. Syn ma 3,5 roku. I jak piszecie - wakacje też kuszą, każdy pragnie wyjechać i pokazać dziecku kawałek świata, choćby na Mazurach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mamy w domu same maluszki w tym blizniaki więc 1000 co miesiąc idzie na pieluszki.husteczki mleko modyfikowane i kosmetyki,nawet na kino raz w miesiącu nas nie stać więc może w końcu wybierzemy sie na jakis film. przydały by sie im w przyszłosci jakies pokoiki więc bedziemy odkładac na remont

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bedziemy odkladac dla synów (po 250 zl na glowe). A juz niedlugo bedzie nas 3 bto bedziemy odkladac na 3. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie na przyjemności dla mnie - karnet fitness, ciuchy, kosmetyki itp. Dziecko ma wszystko czego mu trzeba, a i tak odkładam co miesiąc kasę na jego konto, żeby jak skończy 18 lat miało jakąś kwotę na start czy też studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja te 500 przeznaczam na studia moje. Na miesiąc wychodzi 450 :) pozostałe 50 zl dam synom do skarbonek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wasze wypowiedzi są najlepszym dowodem na to, że te 500 zł to totalna porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Porazka jest to ze tyle pieniedzy zabieraja ( podatki, zusy blablabla)... Jakby dali nam wiecej z wyplat by nie musieli martwic sie o "doplacanie" 500 zl miesiecznie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każdemu zabierają za dużo, nie tylko rodzinom z dwojgiem lub więcej dzieci. A czemu wszyscy rodacy muszą się zrzucać na dodatkowe zajęcia dla syna czy wakacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poza tym tak Wam niby ciężko, a nieźle sobie radzieckie, skoro tu wakacje, tu studia, tu budowa domu. Raczej nie są to podstawowe potrzeby (co nie znaczy, że zbędne, tylko uważam, że wypłacanie takiej kasy każdej rodzinie bez limitu dochodów to skandal, podczas gdy inni z jednym dzieckiem nie dostaną nic, bo wg PiS nie są godni pomocy, gdy zarabiają nieco lepiej niż minimalna krajowa. Chyba nie powiecie, że to ma sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic tylko te Wasze wypowiedzi skopiować i wysłać na maila podanego na stronie ministerstwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamy dwoje dzieci. Dochód 1,5 tys na osobę. Dostaniemy pińset

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja sama wychowuje córkę. Dochód 850 na osobę. Nie dostaniemy 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dwie ostatnie odpowiedzi -paradoks tej ustawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamy 3 dzieci, dostaniemy 1000. Wkońcu pojedziemy na lepsze wakacje. Pokażemy dzieciom góry. Córka marzy o markowych adidasach i nowym telefonie, syn o dobrym rowerze. Najmłodsze dziecię ma rok. Będziemy z tych pieniążków zbierać na laptopy dla starszych dzieci. Syn pojedzie na wycieczkę zorganizowaną w gimnazjum(dla chętnych)za granicę. Pieniążki wydamy na dzieci nasze kochane, na to, na co do tej pory nie było nas stać. Brawo PIS. A te niektóre prostackie i puste wpisy o wódce i kosmetyczkach to sobie darujcie. To piszą osoby, które nie mają dzieci lub takie, które mają jedynaka i na program się nie kwalifikują- ludzka zazdrość! VIOLKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mamy jedno i 825 zl na os i nie dostaniemy.Troche mi przykro bo mialam nadzieje ze ubieramy na wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
boooozzzzze , jedno dziecko i nie stać na wakacje. Ludzie jak wy żyjecie.... ?? Pytam poważnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A my mamy 3 dzieci i 2 tys na osobę. Za 500 to kupimy coś fajnego naszym zwierzakom :) a niech maja :) jakies zabawki, drapaki no i lepsze żarcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22.30 no widzisz nie stac mnie na wakacje.Kredyt , maz choruje i nie wszystkie leki ma refundowane. Czadami To nie jest wszystko takie proste Dla mnie te 500 zl to bylaby duza pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×