Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

grzanka32

Mamy na listopad 2016

Polecane posty

Gość nelka6789
Monika Idź koniecznie do lekarza. Moja córcia dostała kataru jak miała tydzień, oboje z mężem się przeziębiliśmy i zaraziliśmy dziecko. Katar u takiego malucha może być bardzo niebezpieczny. Nie straszę Cię, mam lekarza pediatrę w rodzinie, moja mała była pod stałą kontrolą i dzięki temu nic więcej się nie stało, ale katar miała prawie dwa tygodnie. Ja używałam soli morskiej, początkowo mości tobrex (to jest na oczy, ale u noworodków stosuje się także do noska), a potem kropli rhino argent. Wszystko oczywiście nakładane na bagietkę i do noska dziecka żeby nie psikać bezpośrednio i nie rozwalić śluzówki maluchowi. Od kataru niestety noworodek i mały niemowlak może dostać zapalenia ucha, a w skrajnych przypadkach zapalenia płuc, także nie ma z tym żartów. Zawsze lepiej dmuchać na zimne. X Izabela Ja mam ogromny problem z kolkami u mojej córci. Dwoimy się i troimy żeby to zwalczyć i nic nie pomaga. Dziecko mi momentami sinieje z bólu, nie może złapać powietrza, tak ją boli :/ Masujemy i kładziemy na brzuszek, przykładamy termofor, dajemy kropelki delicol i bobotic forte, dopajamy herbatką z kopru i czasami to nic nie daje. Wprawdzie oba rodzaje kropel łączę dopiero od dzisiaj i jakby było ciut lepiej, ale pomyślę nad zamówieniem tych sab siimplex. Ja już płaczę z dzieckiem nieraz, tylko, że z bezsilności. Mam nadzieję tylko, że moje dziecko nie jest tym przypadkiem gdzie właśnie nic nie działa na te nieszczęsne kolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nelka przykro mi :( ja nie mogę znieść jak te parę chwil mi synek się pręży i płacze, a co Ty musisz przeżywać, ja te króle będę dopiero mieć, ale z tego co czytałam w necie to faktycznie sobie chwalą, a pani dr mówi że dla wnusi sciagala bo mieli horror z dzieckiem i dopiero te krople pomogly. Mam nadzieję, że u Was też pomogą, bo serce się kraje gdy dziecku coś jest :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KochamBlekit
tez slyszalam o sab simpex ze sa super, tyle ze ogolnie niby to jest nasz zwykly espumisan czy bobotic tyle ze nasze dawkowanie jest bardzo zachowawcze, a niemieckie zalecenia sa w duzo wiekszej dawce dlatego lepiej dziala. Ale jakbym miala doczynienia z typowa kolka na pewno bym zamowila niemiecki oryginal. Ja nie mam nikogo w Niemczech i nawet kiedys myslalam przed porodem, ze w razie czego Klaudyska poprosze:) ale narazie tragedii nie ma,... Ja jeszcze polecam syrop Debridat. Co prawda na recepte, ale u mojej starszej zdzialal cuda. Zaczela wreszcie spac. Moj lekarz rodzinny powiedzial ze to jest nieszkodliwe dla organizmu a moze pomoc. Co do Viburcolu w czopkach na jedne dzieci dziala rewelacyjnie, wrecz usypia, a na drugie zupelnie nie dziala. Na moja sttarsza nic a nic nie dzialal. Ale to homeopatia to nie zaszkodzi chociaz. I Izabela wazne zeby czopka podzielic wzdluz, bo w swojej dlugosci moga miec czopki rozny sklad... U mnie nocki w kratke. Poprzednia super, nawet podczas przewijania sie nie obudzila, a dzis o 2 przewijalam i dopiero za 15 4 zasnela. Nawet nie plakala, ale oczki otwarte i zasnac nie mogla. U nas bujaczek dziala cuda. Bardzo sie uspkaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubalik
A u nas trzecią noc pod rząd ma problem z zasypianiem, po kąpieli przy karmieniu zasypia na max. 30 min a później budzi się, krzyczy, zasypia na minutę, znów się budzi, krzyczy i zasypia i tak do ok.północy. Później jak w końcu zasnęła to spała tak twardym snem, że dopiero koło 5 obudziłam ją na karmienie i znowu spała twardo do rana. Wcześniej budziłam,ale nie chciała jeść. Wczoraj w końcu udało nam się wyjść na spacer, co prawda trwał on 10 min.bo wiało strasznie, ale zawsze to coś ;) Dziś po drzemce też idziemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
Sab Simplex można normalnie zamówić przez internet. Wczoraj czytałam o tych kropelkach na ich stronie, też można z niej właśnie bezpośrednio zamówić. X A u mnie bujaczek w ogóle się nie sprawdza. Kupiliśmy całkiem niedawno i jak córcie kładziemy do niego to po kilku minutach płacze. Jak weźmiemy na ręce i bujamy tak samo jak bujak to jest ok. Zastanawiamy się czy go oddać czy nie, bo może się sprawdzi kiedy dziecko będzie większe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
A ja mam jeszcze inne pytanie jakim mleczkiem dokładnie dokarmiać ie ? Myślę że naszej zaczyna być mało ehh potrzebuje poleconych myślicie że mm i pierś tez może wpłynąć na kolki,?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja podaję małemu bebilon. Staram się podawać tylko przed snem, bo potem pręży się troszkę. A na samej piersi ładne kupki . Dziś dzwoniłam do położnej i mówiłam o tym katarku. Mały śpi ładnie w nocy nie płacze, je normalnie, więc narazie mam się wstrzymać z wizytą i lekarza. Dziś zauważyłam, ze już oddycha nosem, więc ściąganie dużo pomaga. Dziewczyny, szczególnie te po cc bo mam troszkę wstydliwy problem . Jestem 3 tygodnie po cc, krwawienie maleńkie czasem wcale. Ale zastanawia mnie zapach...no właśnie jak siadam na toalecie albo biorę prysznic to moje miejsca intymne dziwnie pachną, nie krwią tylko jakby się coś psulo tam w środku. Nie wiem, nie wyczyscili mnie dobrze? Ma ktoś coś podobnego? Gosc/ monika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika zadzwoń do położnej i poproś żeby przyszła, ona powacha i Ci powie. Nie wstydź się bo to normalne, że się martwisz. Poza tym taki zapach nie jest normalny i lepiej to sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudysek143
Ja o sab simplex wiem :) miałam duzo zamówień na przywożenie zawsze. U nas on kosztuje 7€. Raz moja koleżanka kupiła w aptece "spod lady" i kosztowało ja to 64zl. Ale moja polozna tu mówiła ze przy kolkach to nawet sab simplex nie pomoże, dziecko tylko sie wypierdzi i to nawet nie zawsze. Monika mi tez strasznie śmierdziało, myłam sie po kilka razy dziennie i aż położnej spytałam jak przyszła czy to jest normalne to powiedziała ze jak najbardziej tak bo ten zapach jest wydzielany przez łożysko które tam było i ze minie. Faktycznie minęło :) ale dla spokoju zapytaj swojej położnej bo może sie cos dziać faktycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sab - simplex.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytam i nie wierze, dziwne jesteście' po co wy się tam golicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
Wypada się podpisywać zresztą to są chyba na tyle osobiste sprawy i decyzje ze nie wymagają takich komentarzy ; ) nie macie wrażenia ponownego nawału bo a czuje ze są aż przepełnione pokarmem miałam iść po mleko ale to chyba bez sensu ściągać i wylewać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
Wypada się podpisywać zresztą to są chyba na tyle osobiste sprawy i decyzje ze nie wymagają takich komentarzy ; ) nie macie wrażenia ponownego nawału bo a czuje ze są aż przepełnione pokarmem miałam iść po mleko ale to chyba bez sensu ściągać i wylewać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pauliśka. Ja mam mega nawał mleka. Cały czas czuję, ze jest bo dużo nawet jak mały wypije z obu piersi to za pół godziny mam znowu ;) dlatego i nas mleko mm tylko raz dziennie albo na noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie największy nawał był tak w 4 dobie po porodzie. Teraz juz się w miarę normuje,ale jak w nocy mam przerwę dłuższą niż 4 godz to już samo zaczyna lecieć ;) czasami też mam tak,ze malutka je z jednej piersi a w tym samym czasie samo leci z drugiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie praktycznie przy każdym karmieniu leci z drugiej piersi :) czasem bolą mnie strasznie piersi mimo, że nie są jakieś pełne, myślę właśnie, że mały mnie tak wydoja, że Masakra :P dziś mam 18 dzień po cesarce, krew praktycznie nie leci wcale, czasem taki zabarwiony krwią śluz, a blizny w ogóle nie widać, od początku była to tylko różowa kreska, ale teraz już zbladła, więc się trzeba przypatrzeć, żeby zobaczyć i wczoraj się ogoliłam w końcu :) a co do zapachu z krocza, mnie nie śmierdziało nic i wręcz położna mówiła, że jakby był brzydki zapach to żebym zgłaszała jej, bo mogli nie wyczyścić dobrze. Taka starsza położna przy chłopcach moich starszych to w ogóle przy wizytach w domu wąchała podpaski i jak jej coś nie pasował zapach to wysyłała zaraz do ginekologa, także zdziwiłam się Klaudysek, że tak Ci poradziła położna, ale dobrze, że przeszło Ci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
Ja juz mam dziś rowniutki miesiąc od porodu ale co do blizny to jest różowa jeszcze te gojenie zajmie pewnie jestem zaskoczona tylko swoją waga 47 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Pauliska, nic tylko się cieszyć taką wagą :) Ja mam dwa kg mniej niż przed ciążą, Mały jest tak absorbujący, że nie mam czasu nawet kiedy zjeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 10 kilo na plusie. Przytyłam 25 czego 10 sam brzuch ważył bo mały ponad 4, wielowodzie i łożysko samo półtora kilo :D czyli zgubiłam tak naprawdę swoich 5. A mi sie pokarm unormował już. Nawał miałam na drugi dzień po porodzie a teraz tylko mi leci sam i sa przepełnione piersi w nocy jak mały za długo nie je :) dziś mamy 3 tygodnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KochamBlekit
Izabela a jak u Ciebie sprawdza sie ten delikol? Jak czesto i po ile go dajesz? U nas nie wiem czy nie zaczna sie kolki... Mala sporo placze, szczegolnie popoludniami i wieczorami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
Dziewczyny, jak ten czas szybko leci :) Jeszcze niedawno wszystkie byłyśmy w ciąży, zastanawiałyśmy się która pierwsza urodzi, a teraz już same tematy związane z dzieciaczkami, pokarmem, połogiem itd. :) Moja mała już dziś wkracza w 29 dzień życia więc oficjalnie przestaje być noworodkiem a zostaje niemowlakiem :) a przecież dopiero co rodziłam hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_mamuśkaOLA
Dziewczyny a ja się nie mogę doszukać, a może nie było o tym wcześniej mowy. Czy w czasie karmienia piersią maleństwa, też jakieś suplementy przyjmowałyście?? słyszałam od koleżanek że to niby wskazane. Jak to u was było? Coś mi polecić możecie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KochamBlekit
ja biore Feminovit DHA. To jest dla kobiet w ciazy i karmiacych piersia. Bralam to w ciazy, porownywalam sklad z innymi i ma calkiem ciekawy. U nas chyba zaczela sie kolka... Wczoraj po 2,5 godz krzyku Mala usnela o 22:30 dopiero przy suszarce. Moze nie jest to ciagly krzyk ale bardzo ciezko ja uspokoic. Tylko ze slyszalam ze kolka to popoludiowy placz, a Mala teraz tez prawie godz plakala... Sama juz nie wiem. Czy lekarz jakos stwierdzi czy to kolka czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę femibion 2, w szpitalu zalecili mi żebym brała jakieś witaminy, więc staram się o tym pamiętać i brać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KochamBłękit, ostatnio pisałam, że nasza córcia wieczorami ma problem z zaśnięciem i co przyśni to budzi się z krzykiem. Zastanawialiśmy się czy to przypadkiem nie po Wit. D,bo zawsze dawalismy ją wieczorem. Zrobiliśmy próbę i podaliśmy na dzień i było to samo, cały dzień byla niespokojna i co chwilę budziła się z krzykiem i prężyła się. Odstawilismy Wit. D na kilka dni i zupełnie inne, spokojne dziecko. Wczoraj dostaliśmy receptę na Wit. D od pediatry (ma inny skład i substancje pomocnicze niż te kapsułki twist off), dziś na dzień dałam jej te nowe kropelki Devikap i czekam na efekty,czy będzie lepiej i czy te krzyki rzeczywiście były spowodowane Wit. D a raczej składnikami pomocniczymi.ale póki co u nas wszystko na to wskazuje. Pediatra mówiła ze czasami się tak zdarzy ze dziecko nie toleruje któregoś ze składników. Może u was też to nie jest kolka a wlaśnie nadwrażliwość na któryś składnik i stad te bóle brzuszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
KochamBlekit, mnie polozna mowila, ze przy kolkach dziecko ma bardzo twardy brzuszek, wiadomo - spina się ale bączków nie puszcza wtedy w ogóle. Pytałam właśnie ostatnio jak to z tym jest bo synuś strasznie się napinał ale pierdzioszki były wielkie i okazało się, że to na szczęście nie kolka tylko kupka go męczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Część dziewczyny. Ja dziś idę z małym do lekarza. Na dwa dni katar mi minął i teraz znowu ciągnie nosem plus czasem kaszlnie. Aż się boję co powie lekarz. Niby nie jest marudny, je normalnie, śpi. Ale chyba bym się zaplakala gdyby kazali na szpital :/ jest mi tak źle ... Monika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
Ja pregna plus a wasze maluszki jak tam wyrastają z pierwszych ubranek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta0000
Mam pytanie do mam, czy któraś ma problem z wychodzeniem na spacery? Teraz córka ma miesiąc i już prawie od tygodnia budzi się na spacerach i zaczyna płakać, muszę wracać się na klatkę wyjmowac ja i dopiero jak zaśnie na rękach mogę z nią wyjść ale to i tak na długo nie pomaga, bo za 15-20 minut znowu jest płacz i się budzi. I pędem muszę wracać do domu bo na dworze za zimno, żeby ją wyjmowac. Ma tak od kilku dni wcześniej wszystko było wporzadku i spała ładnie. Smoczek nie pomaga , bujanie w wózku też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×