Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

grzanka32

Mamy na listopad 2016

Polecane posty

hej! mój Loeś tez praktycznie nie śpi w dzień, strasznie mnie to irytuje bo nic nie mozna zrobic bo jak nie spi jest absobujacy. Najlepiej zasypia mu sie w bujaczku, jak go chce przełozyc do łózeczka jest krzyk i sie budzi. Ale przeciez nie moge mu pozwolic zeby spał ciagle w bujaczku bo bedzie mial kregosłup jak parabola. Dzis przez cały dzien rozwiesiłam pranie, które juz zaczeło schnac w pralce i... przypaliłam obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fghhhhhhhhhfdh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hshs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Ewel, u nas jest identycznie. A w nocy jak Ci spi? Dziś bylismy u lekarza, synek nabawił się biegunki :/ wczoraj zrobil trzy obfite plynne kupki, dzis rano dwie tez takie byly więc wybraliśmy się do pediatry. Na szczęście nie jest to mocny wirus bo synus nie ma temperatury i jest pogodny. Nawet zaczął zaczepiac pania doktor hehe. Dostaliśmy kropelki i proszek do sporządzania w mleczku i narazie kupkiod tego czasu zero. Trzymajcie kciuki, zeby tak dalej bylo :) podobno ten wirus w powietrzu krąży :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, długo się nie odzywałam, bo jak zmieniłam telefon to nie miałam forum zapisanego :) teraz poczytałem co przez ten czas pisałýście i trochę też napiszę o synku. Chrzciny w święta były super, malutki spokojny jak aniołek, kolki dalej ma, ale w sumie gdy zaczęłam niepotrzebnie odstawiać biogaia i sab simplex, sylwester był przesrany. Wczoraj mieliśmy szczepienie, byliśmy prywatnie więc nie miałam wybory, bo pani szczepi tylko 6w1 ale i tak był nie szczebla inaczej. Na pneumokoki też będę szczepić tak jak chłopców, ale na rotawirusy nie, bo sama pani dr mówi, że to jest żywa szczepionka, nie tak jak tamte martwe szczepy, a w dodatku kosztuje 300zl i jest doustna, a jeden mój synek nie może brać dosutnych szczepień więc przy małym pani dr stwierdziła, że nie będziemy lepiej dawać mu. Zaskoczeniem było dla mnie jedno. Piszecie, że dzieci są niespokojne przy piersi. Mój synek też momentami, wydziera się przy piersi, ssie, wypluwa i macha nogami i słuchajcie okazało się, że ma całe dziąsła opuchnięte i zaczął się proces zabkowania :) dlatego się ślini i nie może ssać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Izabela, u nas tez coś się z ząbkami zaczyna. Synek co chwilę paluszki do buzi wklada i się więcej slini. Wczoraj pani dr to zauwazyla i mowi ze on juz czuje, że coś się będzie tam w buzi dzialo ;) szczepienie będziemy miec gdy synek wydobrzeje po tej biegunce. Rowniez 6w1. I później, ten "najdroższy drink swiata" jak to mawia nasza pani dr, również wykupujemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie ;) dawno mnie tu nie było. Nasz mały za kilka dni dwa miesiące będzie miał i tak jak u was mniej śpi w dzień, dużo się śmieje i zaczepia innych swoim guganiem. przed swietami szczepienie trzy uklucia, nie marudxil ani nic. Bioderka ok. Tylko ta sapka. Mieszkanie troszkę chlodze i grzejniki zawracam i jest lepiej. No i już waży 6200 ;) ale jest długi, pani doktor mówi że wygląda na 3-4 miesiące. W nocy ładnie śpi. Koło 22 usypia A o 2 cyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
Ja miałam dylemat co wybrać w tych szczepieniach a ze poszliśmy kontrolne a pani doktor ja zakwalifikowała to wybrałam tradycyjny sposób. Jakoś już wcześniej pytałam jej i mówiłam ze ten sposób ma dalej zwolenników ;) Także jakby nie było to na pewno warto szczepić. Bardzo dużo informacji jest w internecie i wprowadzają niepotrzebny zamęt. A my cieszymy się rozpoczętym 3 miesiącem. Może to głupie bo my za dużo nie wychodzimy i mam pytanie. Ile wcześniej załatwialyście formalności w kościele? Co jest potrzebne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubalik
U nas tez juz zaczęło się guganie ;) ogólnie zaczyna się robić coraz bardziej kontaktowa,śmieje się, można ją zająć czymś na kilka minut (np.karuzelka w łóżeczku lub książeczki z czarno-białymi obrazkami). Tak jak wasze dzieciaczki,też w dzień mniej śpi, czasem ciężko coś zrobić w domu,ale wtedy pakuję ją do chusty i chociaż ręce wolne mam ;) w sumie to już wolę żeby w dzień mniej spała,a w nocy niech śpi. Ostatnio nie mogę narzekać, bo zasypia kolo 22-23 i budzi się między 3 a 4, więc jest spoko, oby tak zostało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pauliska u nas w kościele trzeba zgłosić się dwa tygodnie przed chrztem, podać chrzestnych nazwiska i jeśli nie są z tej parafii to zaświadczenia że swojej parafii, że mogą być chrzestnymi, ale te zaświadczenia przynieśliśmy w dniu chrztu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Dziewczyny, no ja wlasnie martwię się o te późne zasypianie. Widzę, ze Wasze dzieciaczki tez tak późno usypiaja. Ostatnio rozmawialam ze znajomą i byla zdziwiona, ze nasz synek tak późno usypia, mowi, ze mu to moze wejsc w nawyk gdy bedzie starszy.. I tak myślę, ze gdy mi zacznie całe noce przesypiac, to niewyobrazam sobie, zeby tak malusie dziecko tak pozno chodzilo spac :O ale problem w tym, ze poki co, to mi wczesniej nie zasnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziubalik, gdzie taką chustę kupilas? Jakaś konkretna nazwa/firma? :) chętnie bym tez zaczęła tego używać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drapaczek, Ja akurat mam chustę kółkową Little Frog -piaskowy agat. Ważne aby chusta była 100% bawełniana lub bawełna i len, ważny też jest splot, najlepsze są te ze splotem slośno-krzyżowym. Na Facebooku jest dużo grup na których dziewczyny doradzają która chustę wybrać, dużo jest też ofert sprzedaży ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
A jaka długość tej chusty ? Bo i mnie zaciekawił temat tylko czy nie będzie to wpływać jakoś negatywnie na nóżki i pozycję ciała ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pauliska, W chuście maluszki mają fizjologiczną pozycję "na żabkę", nóżki są odwiedzione na boki. Oczywiście przy prawidłowym zamotaniu. Noszenie w chuście jest nawet wskazane przy dysplazji bioderek. Ja póki co używam tylko kółkowej chusty bo jest szybsza i łatwiejsza w motaniu,ale obciąża tylko jedno ramię mamy, więc nadaje się przede wszystkim na krótkie akcje ;) a jeśli chodzi o długość to zależy od postury danej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
Dziewczyny, mam pytanie. Wychodzicie teraz w taki mróz z dzieciaczkami na dwór? U mnie już trzeci dzień po 8-10 stopni na minusie, a dziś takie jest piękne słońce, że aż żal siedzieć w domu. No ale boję się kurczę, że mi dziecko zmarznie. Już sama nie wiem czy dobrze robię, czy przesadzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Dziękuję Dziubalik za informacje. Nelka, ja nie wychodzę bo też się boję, ze dziecko mi zmarznie. To powietrze jest dla mnie za ostre, a co dopiero dla takiego maluszka. Takie jest moje zdanie :), Poza tym, taki smród na podwórku z tych kominów, ze masakra jakaś!!! :O chciałam dzisiaj przewietrzyc w domu, okno na dwie minuty otwarlam i zapach dymu w momencie się pojawił..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nelka, My wczoraj byliśmy na spacerze, kombinezon i śpiworek, do tego to przykrycie/pokrowiec gondoli i spacerowalismy godzinę ;) oczywiscie buzke kremem posmarowalam. Dzis tez mieliśmy iść ale jakoś nam zabrakło czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KochamBlekit
dziubalik a jak jest z glowka podczas noszenia w chuscie? Tez od dawna o tym myslalam zeby Mala zachustowac. Tylko przeraza mnie to wiazanie, a wlasnie w kolkowej nie ma tego za duzo z tego co czytam. Wiec moze sie zdecyduje na taka... Wlasnie u mnie chodzi o takie krotsze akcje. Zeby wyjsc na dwor, dokonczyc obiad, ogolnie cos zrobic i miec wolne rece... Jak dlugo tak jednorazowo nosisz swojego Maluszka? I jak Maluch reaguje na takie noszenia? Bo jak swoja biore wlasnie na taka pozycje na biodro, narazie bez chuty to niezbyt jej sie podoba... Ale ona teraz jest kolkowa to ogolnie noszenie malo jej sie podoba. Lepiej jej w lezaczku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubalik
KochamBlekit,dla takich maluchów nie trzymajacych stabilnie główki nakłada się chustę troszkę na główkę, tak mniej więcej do połowy uszka. Maluszek jest przytulony do naszej klatki piersiowej, z główka skierowana na bok (nie jest noszony na biodrze), na takiej wysokości aby można było dać buziaka w czółko ;-) nasza córcia bardzo lubi kłaść się na moją klatkę piersiową więc noszenie w chuście jej się podoba i od razu zasypia ;-) ze wzgledu na porę roku nosimy się tylko w domu, a ile czasu to w sumie zależy, bo czasami jak zaśnie to siedzę w z nią zapakowaną w chuście przed tv, bo nie mam sumienia jej budzić, a w naszym.przypadku każde przełożenie do łóżeczka kończy się pobudką ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
Planujecie coś dla świeżo upieczonych dziadków? Niedługo nowe święto z dzieciakami będziemy obchodzić; ) my zdecydowaliśmy się na poduszeczki z życzeniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
Hej dziewczyny, jakich używacie pieluszek dla swoich dzieciaczków? Ja się zafiksowałam na babydreamy fun&fit z rossmana, są dla mnie idealne pod każdym względem, ale są może jakieś lepsze? Pomyślałam, że może warto by było spróbować czegoś nowego. Wcześniej też zdażyło mi się kupić dady z biedronki jak i zwykłe babydreamy, ale one są dla mnie za sztywne. Słyszałam np. że huggies są najgorsze, no i najlepsze oczywiście pampersy, ale ile w tym prawdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KochamBlekit
Pauliska jak w ubieglym roku kupilam ramke z napisem na gorze Babci i Dziadziusiowi a na dole imie wnusi. Mysle ze teraz pasuje kupic taka sama z innym imieniem a do ramki z tamtego roku wywolac aktualne zdjecie. Nelka ja uzywam pampersow, a dla starszej- rok i 4 mies pampersow i dade. Czy pampersy najpepsze nie wiem.... Zadrzylo sie juz kilka razy ze przemokly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Nelka, ja używam na przemian Dada i Pampers. To prawda, że te pierwsze są dosyć sztywne ale ogólnie jestem z nich zadowolona. Ani razu nie przemokly. Natomiast Pampers, tak jak KochamBlekit pisze, przy większym "obciążeniu" mogly by przemoknac. No ale za to są super mięciutkie i bardzo lekkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nelka, My używamy pampers premium care. Kilka dn używałam dady ale córka dostała odparzeń po nich i wróciliśmy do pampersów. Teraz planujemy przerzucić się na pampers active baby (te zielone), ale może kupię na spróbowanie tych o których pisałaś. A jaki rozmiar nosicie? My juz 3 używamy. Xxx A ja dziś w szpitalu jestem.. po wizycie kontrolnej u ginekologa okazało się ze nie wszystko mi się oczyscilo w macicy i miałam dziś łyżeczkowanie :( na szczęście będę mogła dziś wyjść do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bla bla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123ewel123
Hej! My używamy pieluch pampersa. Dady i bebydream uczulały pupcię mojego księcia :) z córką było to samo, tylko pampersy jej podchodziły. Wszystkie tańsze pieluchy ją uczulały. Teraz kupiłam na próbę pieluchy w Lidlu - Toujours. Są identyczne jak pampers. Cena bez porównania a jakoś identyczna. Na opakowaniu tych pieluch nie ma producenta więc śmiem się domyślać że jest ten sam co oryginalnych pampersów. Także polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×