Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

grzanka32

Mamy na listopad 2016

Polecane posty

Gość pauliska05
Dziewczyny czy ktoś z was stosuje coś na Blizne ? Pytalyscie położnych lub lekarza ja już w piątek mam wizytę i zamierzam się dowiedzieć. Któraś już była na kontroli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pauliska mi od wyjścia ze szpitala kazał doktor przy wyjściu kupić plastry na blizny lub maść i stosować odrazu. Zużyłam 4 plastry, może dlatego moja blizna jest tak cieniutka i jasniutka, nigdy też nie schodziła mi z niej skóra itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
A jakie masz plastry Izabela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Podłączam się do pytania Pauliski odnośnie tych plastrów :) Chciałam się pochwalić, że nasz synuś szybko nadrobił swoją niższą wagę urodzeniową, dzisiaj mamy równe 4 tygodnie i ważymy równe 4 kg :) Dziewczyny, co ile godzin Wasze dzieciaczki jedzą w nocy i w dzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KochamBlekit
dziubalik wczoraj nie dalam vit D i tez byl placz. Mniejszy jak dzien wczesniej ale byl. Zobacze dzis tez jeszcze nie dam. Ale zaczelam podawac Bobotic w dawkach takich jak zalecaja sab simplex. Drapaczek super ze dzidzius nadrabia... Wyobraz sobie ze ja taka 4 kilowa ,,kruszynke'' urodzilam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KochamBlekit
drapaczek moja je tak mniej wiecej co 2 godz. Czasem zdarzy ze ze co 3 i czasem pierwszy sen w nocy ma 4 godz przerwy. Ale najczesciej co 2 godz. Czasem jest tak ze nakarmie a za 15 min szuka cysia wiec dokarmiam, ale traktuje to jak jedno dluzsze karmienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam żelowe plastry sutricon :) trochę drogie, bo za 4 plastry zapłacił mąż prawie 140zł, ale jest to wygodniejsze niż maść, bo normalnie można spodnie założyć i chodzić, plaster zakłada się na całą dobę, i można jeden używać przez 3 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
No właśnie też słyszałam o sutricon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam te sutricon i niestety nie pomogły nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskanowa89
Hej Dziewczyny:-) czytam forum od jakiegos czasu. Ja teoretycznie powinnam byc mama z grudnia, ale urodzilam synka 29.11 Mam do Was pytanie jak sobie radzilyscie kiedy ktorys z domownikow mial infekcje? Maz cos zlapal. Byl u lekarza niby wszystko ok , oskrzela, pluca czyste, ale ma katar nie jakis mega, ale cos leci...W dodatku mnie tez chyba cos dopadlo ale juz sie kuruje...chodzimy w maseczkach i dbamy o higiene...Ale bardzo sie martwie o maluszka. Myslicie ze moze cos podlapac? Bede wdzieczna za Wasze opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak urodziłam to mąż był przeziębiony, dzieci też i malutki się nie zaraził, nie przewidziany pewnych rzeczy, ale u nas wystarczyło, że nikt synka nie całował, nie chuchał, nie dmuchal, a jak miałam pierwszego synka, strasznie byłam chora na anginę i pamiętam, że wtedy bałam się karmić, choć synek wtedy miał już 5 miesięcy i lekarka powiedziała, że jak najbardziej mam karmić, bo dla dziecka to jak szczepionka i faktycznie też nie zaraziłam, a miałam okropną ropną anginę. Zdrówka życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KochamBlekit
ja tez slyszalam ze nasze przeziebienie szczegolnie mamy, ktora karmi piersia to taka ,,szczepionka'' dla Malucha. Uodparnia sie wtedy... Wiadomo ze nie kichamy na dziecko, ale zachowujemy sie normalnie. Ja tez od wczoraj jestem pociagajaca. U nas niestety mamy kolke od poniedzialku... :( wczoraj od 22 z minutami do 00:20 byl placz, krzyk... Z malutkimi 2 przerwami kiedy zasnela, ale zaraz sie budzila z krzykiem:( slyszalam, ze kolka to cos strasznego ale nie wyobrazalam sobie ze az tak... Najgorsza jest ta bezsilnosc, kiedy dzieciatko krzyczy, a my tak naprawde nie mozemy nic zrobic, oprocz tulenia, masowania co i tak nic nie daje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
asdffg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KochamBlekit my już mamy spokj wieczorami od pukać jak narazie, ale daje tyle tych kropel na wieczór. Nie daje przy każdym karmieniu jak napisane jest na opakowaniach, bo nie było u nas tragedii, a kupiłam też zanim dorwę sab simplex w swoje ręce infacol, to jest to samo tylko mniejsza dawka. Zobaczymy jak będzie dalej. Moja mama twierdzi, że jak dziecko ma kolkę to trzeba je włożył do ciepłej wody, ale nie próbowałam więc nie wiem. Może spróbuj faktycznie, może ciepła woda złagodzi ból?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
Mi połóżna dziś poleciła pic herbatę z kopru włoskiego bez dodatkowych cukrów itd ten susz żeby przenikalo do pokarmu i z kropelek podawać regularnie nawet espumisan tylko regularnie nawet jak nie ma objawow . Wczoraj od 16 do 24 mała spala godzinke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KochamBlekit
pauliska moja wczoraj tez usnela po polnocy. Tyle ze wstala ok 20 i do 22 ok a po 22 krzyk, placz. U Ciebie tez plakala? Ja pije koper, rumianek i melise. Nawet kawe inke odstawilam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
Ja inke pije czasem raz dziennie biedna moja płakała a dzień lepiej spi ja na 17.4 mam wjzyte u lekarza ale tak mi sie nie chce szykowac jakos leze mala spi ale trzeba ogólnie jesień zima nie są najciekawsza pora dla niemowlaka bo my np w tyg nie za bardzo wychodzimy ale nie ma nic lepszego niż jak się uśmiecha malutka nie wiem na ile świadomie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
U nas kolek i płaczu mało ale z kolei ze spaniem jest masakra :( Jak przez cały dzień prześpi 4 h to jest super. Nim zaśnie, nawet i 3 h to zajmuje. Strasznie marudny jest. Polozna twierdzi, że to przez tą szczepionkę na gruźlicę. Nic nie pomaga, już nie wiem co mam robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Babeczki. U mnie już 4 tydzień po cc. Dziś kupiłam pas poporodowy i tak się zastanawiam, kiedy zacząć to nosić . Czy któraś z was używa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pijcie najlepiej te herbatki dla matek karmiących które zawierają i koper i kminek. Ja pije raz dziennie i nie mamy problemów z brzuszkiem bo wypierdzi, kupę zrobi. Moj mały przesypia całe noce. Tak jak karmie go cycem koło 22, tak dopiero o 6 znów go karmie. Polozna mówiła ze mam go w nocy nie wybudzać bo widocznie jest najedzony skoro nie budzi sie sam, mogę go wybudzic jeśli mnie piersi rozsadzają ale nie mam żadnych problemów i śpię cała noc :D wczoraj miał mierzenie i ważenie to już 4700g i 58,5 cm a ma 3tygodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Ja się tak właśnie zastanawiam czy wybudzać czy nie. Pediatra mi powiedziała, że mamy już absolutnie tego nie robić ale oczywiście naczytałam się o spadku cukru u maluchów itp i o tym, że do 3 m-ca zycia dziecko musi co 3 h pić. Boję się, że gdy będzie miał dłuższe przerwy miedzy posilkami to będzie słabo przybierał albo, że poprostu ten głód będzie przesypiał. Dziewczyny, czy ja przesadzam? ;) bo już po mnie w rodzinie krzyczą, że się niepotrzebnie nakręcam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubalik
Drapaczek, Ja już nie wybudzam w nocy i czekam aż córcia sama się obudzi ;) Po ostatniej wizycie u pediatry zobaczyłam ze dobrze przybiera na wadze (urodzeniowa 3750 g, spadek do 3480 g a po 2 tyg. nadrobiła do 4100 g),więc nie budzę w nocy. Sama budzi się tak mniej więcej 2-3 razy: kolo północy, ok.4 i ok.6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KochamBlekit
Klaudysek pozazdroscic jak Twoj Maly spi. Super, moja starsza jadla w nocy co 2 godz i mlodsza tez tak je. Ale chociaz sie nie wybudza to niby przesypia cale noce:) tylko straszny wiercioch jest. Niby spi, a kreci sie, steka, jakies odglosy wydaje i ja wtedy nie spie... No i ma tzw. Sapke. Nosek czyscimy, ale jest czysty a gdzies tam glebiej slychac tak jakby zaleganie. To jest najprawdopodobniej pokarm, ktory zalega, ktory sie jej ulewa. Ale nie wiem co z tym robic. Tak od 3-4 to bardzo to slychac i wydaje mi sie ze przez to nie moze spokojnie spac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
Dziewczyny wrzucaj cie pomysły na prezenty nie tylko dla maluchów ale i rodziny bo mu ciężko w tym Roku myślec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, wiem, że nie na temat trochę..ale nie mogę znaleźć wątku, w którym ktoś się udziela o tym :) Bardzo proszę o wsparcie. Okres rozpoczął mi się 2 grudnia, kochałam się z mężem 9 i 10 grudnia. Cykl mam prawidłowy, 28-29 dni. Czy jest szansa na poczęcie? Nie bardzo teraz chcemy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SzczęśliwaMama
paulina05 - nam lekarz przepisał Pregnę Plus. Zażywałam ja najpierw przez cały okres ciąży, a potem przed czas karmienia piersią. Byliśmy z mężem bardzo zadowoleni z efektów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudysek143
Kocham błękit ja tez słyszę jak małemu cos charczy. Gość zawsze jest szansa na poczęcie. Pauliska ja małemu kupiłam matę edukacyjna z fisher price i do tego grzechotkę tez fp bo od 40€ było 20% taniej a sie wycfanili i mata kosztowała 39,98 wiec w rezultacie mam grzechotkę za darmo. Corka dostanie biurko bo chciała, chociaż kolejny grat nie bedzie sie walal po domu tylko cos przydatnego. Duży domek drewniany dla barbie. Dla męża tylko drobnostka zawieszka do auta w kształcie serca ze zdjęciem dZieci i napisem "ilekroć na nas spojrzysz Zwolnij potrzebujemy cię i bardzo cię kochamy", dla siostry dwuletniej puzzle konturowe z fp, rożne kredki, mazaki i kolorowanki bo ona to lubi. A tak to dla dorosłych sie prezentów nie robi u nas w rodzinie wiec więcej nie pomogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matyldaSz
pauliska05 ja dostałam od lekarza preparat Pregna Plus i czuję sie lepiej, już nie jestem taka ospała i zmęczona :) no i dieta, dieta i jeszcze raz dieta - tego kazał mi pilnować :) no ale samą dietą nie wszystko się da niestety. Trzymam kciuki za wszystkie pozostałe mamuśki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
Nasza malutka ma tylko taki problem ze kupka często ja też zauważyłam że jest ciszej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×