Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

grzanka32

Mamy na listopad 2016

Polecane posty

Gość gość
gfhjhjggggggggf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kocham Błękit, Ja urodziłam 19.11 i też pocieszam się że jeszcze "tylko" 1.5 mies. Ostatnie 2 dni to koszmar, nic nie pomagało :( Dziś kupiłam sab.. i będę testować,a jak dawkowałaś? A ten probiotyk lekarz Ci zalecił czy sama wybrałaś który dawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
Może faktycznie moje wypowiedzi gdzieś stały się zawikłane ale jak pisałam byłam na maksa zdenerwowana a oprócz tego z telefonu. . Ciebie gość proszę o podpisywanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KochamBlekit
dziubalik ponoc kolka trwa 100 dni. U mnie sie zaczela jak mala miala 2 tyg to jeszcze ,,troche'' czasu zostalo. Ale im dalej tym powinno byc lepiej, bo uklad pokarmowy bedzie lepiej rozwiniety. Sama wybralam, bo tym nie da sie raczej zaszkodzic. A lekarze ogolnie sa sceptycznie nastawieni do leczenia kolki. Kupilam Dicoflor i Latopic. A skonczyla juz cala bio gaie. U nas ostatnie dwa dni bylo ok, a dzis to masakra... Pauliska nie przejmuj sie... My swoje dziewczyny listopadowe rozumiemy Cie i bez przecinkow:) a co do tego co pisalas to moim zdaniem to sa zbyt male dzieci zeby je szablonowac. Zobacz ze nawet chodzenie rozciaga sie na przestrzeni ok pol roku. Norma jest chodzenie w 10 mies, w 12 ale i w 16 tez moze byc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
Kochane moje wsparcie a malutka cokolwiek robi jest cudowna. Dziś jest zachwycona karuzela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KochamBlekit
dziewczyny zycze Wam wszystkiego co najlepsze w tym 2017 roku. Zebysmy nie mialy powodow do zmartwien z naszymi maluszkami, zeby kazdy dzien przynosil tylko radosc i usmiech na twarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Pauliska, skoro jest zachwycona karuzelą, to oznacza, ze potrafi na czymś skupić uwagę więc się Kochana nie zamartwiaj bo jest wszystko ok! :) Równiez Wam wszystkim życzę szczęśliwego Nowego Roku! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ncw
Hej Mamusie. Czy któraś z Was ma może problemy z karmieniem piersią. Moja córcia od jakichś dwóch tygodni strasznie wierci się przy karmieniu. Płacze, szuka cyca, chwyta, wypuszcza i tak w kółko. Jadła zazwyczaj 10-15 min a teraz jak je 7 to jest sukces. co to może być?Wypróbowałam juz wszystkie pozycje do karmienia, bo myślałam, że jest jej niewygodnie. Ale nie ma zadnej poprawy. Miałyście tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ncw. Mój synu się tak wściekła jak z piersi malutko leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ncw
A jak często karmicie maluszki piersią? Moja córcia zjada ok 7 razy na dobę. Ale doradca laktacyjny sugeruje ok 10. Czy to możliwe przy 9 tygodniowym maluchu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubalik
ncw, a kręci się przy piersi niezależnie od pory dnia? U mnie takie wiercenie się zaczynało się popołudniami i trwało do wieczora/nocy. Najpierw powiązałam to ze skokiem rozwojowym, ale później stwierdziłam, ze to chyba przez kolkę. A pewnie trochę przez jedno i trochę przez drugie. W moim przypadku nie sądzę, aby związane to było ze zbyt małą ilością mleka. Jeśli chodzi o ilość karmień to przyznam szczerze, że już przestałam je liczyć, ale myślę że przez całą dobę ok.8 razy, jak nie więcej. xxx Dziewczyny, samych radości w Nowym Roku życzymy całą rodzinką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kręci się głównie w nocy i rano. W ciągu dnia jakoś idzie ja nakarmić. Najgorsze jest ranne karmienie. Mleczka mam dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Ncw, ja w prawdzie piersią nie karmię ale taka ilość karmien na dobę, wg doradcy laktacyjnego, moim zdaniem jest możliwa. Mój synek jest na mm, wiadomo, ze takie mleko zapycha na dłużej, a je 7 razy na dobę. No ale pamiętaj, że kazde dziecko jest inne i kazde ma inny apetyt :) Grunt, żeby dobrze maleństwo przybieralo na wadze, wtedy tej ilości karmien nie trzeba sie tak sztywno trzymac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
Jak tam dziewczyny żeby nowy rok? Jeszcze chwila a za nami będą 3 miesiące. Dziś pierwszy raz mała mi chyba zwymiotowała. Widziałem gdzież pojęcie ulewa nie chlustające. Już i tak mam nerwów przed tym usg główki jutro chciałabym żeby skończyły się już te dni stresu. Nasza mała tez z tym jedzeniem szaleje czasem. A ja patrząc na nią już ciągle zastanawiam się co jest prawidłowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Dziewczyny, pomocy. Czy Wasze pociechy też tak mało śpią za dnia? Bo u nas to masakra. Martwi mnie to, że takie malusie dziecko tak mało śpi. Mamy już ładnie zorganizowany plan dnia ale gdy przychodzi czas na drzemkę to synus pospi 20-30 mi i się wybudza :( Nic mu nie dolega, jest pogodnym dzieckiem, tylko po prostu nie ma spania. Po kąpieli, o 19:30, dostaje butlę i się zaczyna płacz bo taki jest zmęczony. To kolki na pewno nie są, zawsze tak marudzi gdy jest śpiący. Zasypia codziennie o 22, śpi do 2:30, budzi się na jedzonko, potem znów pobudka o 6:30, jedzonko i spanie do 8:30. Czyli noce są spoko, tylko ten dzień.. Martwię się czy to normalne, że tak mało ogolnie na dobę spi jak na tak male dziecko. Wczoraj za dnia przespal w sumie z trzema drzemkami 1, 2 h. Pediatra twierdzi, że to taki typ dziecka, a ja się martwię. Wszędzie się czyta, ze niemowlak spi nawet i 17 h na dobę..... Pauliska, daj znać jak po usg, trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KochamBlekit
Drapaczek, mysle ze pediatra ma racje... Twoj Maluch super spi w nocy wiec w ciagu dnia tyle nie potrzebuje snu. Nie sugeruj sie tymi 17 godz, bo mysle ze malo dzieci tak przesypia. U mnie w ciagu dnia moze troche wiecej spi, ale to tez zalezy kiedy, ale w nocy co 2 godz pobudki na cysia i potem ok godz usypiania... Poza tym tak naprawde dziecku rytm unormuje sie dopiero w 3-4 mies zycia... Narazie ciesz sie nockami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
Drapaczek Uprzedziłaś moje pytanie do Ciebie jak z jedzeniem u Twojego malucha, bo chyba my dwie jako jedyne z tego towarzystwa nie karmimy piersią. Wyobraź sobie, że moja córa je nawet po 10 razy na dobę, normalnie jak kilkudniowy noworodek! Już czasami mnie to męczy, bo mam wrażenie, że tylko ją karmię i nic innego nie robię. Są oczywiście dni, że jest tych karmień 7-8 ale sporadycznie, na ogół jest ich 9-10. Moja zjada przeciętnie 100 ml na raz, w ciągu doby potrafi nawet wypić ponad 900 ml (ostatnio zaczęłam sobie zapisywać co ile i ile je, tak z ciekawości). A dochodzi do tego woda, herbatka, nie wiem gdzie to moje dziecko wszystko mieści przy tak małym żołądku. I jeszcze na dodatek żeby tak jak u Twojego dziecka, miała stałe pory na karmienie, a tu nie, krzyczy często co dwie godziny i trzeba dać butlę, bo inaczej to robi się fioletowa na buzi, butla musi być i koniec :P Nie ma u niej żadnego rytmu, ja się staram żeby spacery czy kąpiel były zawsze o tej samej porze mniej więcej, a moje dziecko i tak z rytmem dobowym nie za bardzo współgra. Już nie mogę się doczekać kiedy karmienia i okresy czuwania będzie miała jakoś uporządkowane. A co do tego niespania w dzień, to moja ma tak samo, mam wrażenie, że prawie nie śpi. Ostatnio zaczęłam baczniej się temu przyglądać i powiem Ci, że ma dżemki po 15-20 min i podobno to jest właśnie normalne u takiego małego dziecka. A w sumie to i tak uzbiera się dość dużo tego spania w ciągu 24 h. Oczywiście z tymi 17 h to przesada, nie znałam do tej pory żadnego dwumiesięcznego niemowlaka, który by tak spał. Także tym się nie zamartwiaj. Zobacz jak Twoje dziecko ma te dżemki. Wiesz, w ciągu dnia przy takim szkrabie to czas szybko leci, że można mieć wrażenie, że faktycznie mało co śpi. Przyjrzyj się dokładnie jak to u Was jest, bo tak jak pisałam, ja też mam wrażenie, że praktycznie nie śpi, bo czas tak goni, trochę pośpi i zaraz coś już trzeba robić przy dziecku, a godziny uciekają na zegarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KochamBłękit, a jak dawkujesz te kropelki Dicofor? Bo na opakowani u nie ma dawkowania dla niemowląt. xxx Drapaczek, u nas są dni gdy mała praktycznie tylko je i śpi, a są też takie gdy "ładuj***aterie" w czasie 5-10 min. drzemek. W nocy jak już uda jej się twardo zasnąć to śpi ładnie. Wczoraj miała atak krzyku/kolki od ok.20 do 23. A jak już zasnęła o 23 to spała bez pobudki do ok.4.30, z kolei innym razem budzi się co 2 godz.na karmienie, nie ma reguły. Mimo tego, że staramy się spacerować czy kąpać w tych samych porach,to nie ma zaprogramowanego rytmu dnia. Też mam nadzieję, że niedługo złapie jakiś rytm dnia i nocy i będzie się tego trzymać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Dziewczynki, uspokoilyscie mnie. Oczywiscie u mnie nawyk czytania wujka Google wraz z zakończeniem ciąży niestety nie minął hehe więc dlatego mam rozne obawy :) Nelka, to glodomorek z tej Twojej córci :) ale to bardzo dobrze, lepiej w tę stronę niżeli miała by byc niejadkiem :) u nas synus, tak jak wczesniej pisalam, zjada 7 razy na dobę, po 120 ml, a w nocy po 150. Takze tez nie ma zle. Ja podobno w okresie niemowlęcym bylam strasznym niejadkiem, mama mnie przez całą ciążę straszyła, ze synus moze z tym upodobnić się do mnie, takze się cieszę, że jednak tak się nie stało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KochamBlekit
dziubalik ja daje 5 kropelek raz dziennie - rano. Tak miala zalecone starsza corcia kiedy byla w tym samym wieku. A w czasie tego ataku uzywasz suszarki? U nas czesto dziala cuda. Na teraz o 10;30 sie rozkrzyczala to zaraz ja ,,podlaczylam'' po suszarke - tak mowimy z mezem i sama zasnela w ciagu 3 minut. Jak bardzo krzyczy to chwile wlaczam na 2 moc, a potem ta delikatniejsza jedynke. Byly u nas noce ze suszarka chodzila cala noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
My juz po usg żadnych zmian. Jestem tama dumna i mam wrażenie ze Magdalena jest spokojniejsza, więcej obserwuje i uśmiecha się. Kocham ją nad życie ;) zaraz śmiga my do rodzinnej z wynikiem. A wy już po szczepieniach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
Pauliska, bardzo się cieszę, że jest ok! No właśnie a pro po szczepień, kiedy byla u nas pediatra na wizycie patronazowej, zapytala jaki rodzaj szczepienia wybieramy, zapisala wszystko i mają dzwonić z ustalonym terminem. A tu dalej cisza, a synek juz 8 tyg skończy w czwartek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KochamBlekit
Pauliska super ze wszystko ok. A Mala jest spokojniejsza bo Ty jestes spokojna i szczesliwa. Podobniez nasze Maluchy to lusterka naszych nastrojow:) my na szczepienie wybieralmy sie jutro. I jutro konczymy 7 tyg, to u Was Drapaczek nie wiecej? Nie rodzilas 8 przypadkiem :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kocham Błękit,my włączamy dźwięk suszarki albo odkurzacza z tableta i też pomaga czasami ;) sab simplex póki co też pomaga. Dołożę do tego dicoflor i mam nadzieje ze przetrwamy te kolki. Xxx My na szczepienie idziemy za tydzień w środę, ale cały czas zastanawiamy się czy wybrać te refundowane na nfz czy skojarzone.. Na pneumokoki i rotawirusy też będziemy szczepić ale w późniejszym terminie,żeby nie było tyle wirusów ja raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drapaczek
KochamBlekit, rodzilam 10. :) kurczę, to będę musiała zadzwonić do przychodni i zapytać co jest grane z tym szczepieniem:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
Drapaczek To prawda, moja córcia to straszny głodomorek :) ma to po mamusi, ja jak byłam noworodkiem to na dzień dobry jadłam porcję mleka jak dla trójki dzieci :p no więc moje dziecko nie może być inne. X Ja swoją małą szczepiłam zaraz po świętach. U mnie dziecko dostało tą 6w1. Była trochę niespokojna później pół dnia, ale lepsze to niż trzy kłucia, czy ile ich tam jest normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelka6789
Drapaczek To prawda, moja córcia to straszny głodomorek :) ma to po mamusi, ja jak byłam noworodkiem to na dzień dobry jadłam porcję mleka jak dla trójki dzieci :p no więc moje dziecko nie może być inne. X Ja swoją małą szczepiłam zaraz po świętach. U mnie dziecko dostało tą 6w1. Była trochę niespokojna później pół dnia, ale lepsze to niż trzy kłucia, czy ile ich tam jest normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliska05
Już nasza myszka jest zaszczepiona dziś ja wybrałam tradycyjnie. Trochę płaczu było. Ale jak ja wzięłam na rączki i utuliłam przeszło Pneumouki tez planujemy tylko trochę później. Mam nadzieje ze te głupoty o tym żeby nie szczepić są na wyrost bo trochę poczytałam i niepotrzebnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×